JOs for 14 & Under - Nassau Aquatic Center - East Meadow NY - 3/11-13/2016
  HomeLast update:  04-08-2016
 
    Individual Results
Qualification times are shown for age of swimmer at first day of qualifying meet, not for age at this meet
 
DSC
SIL
JO
ZQ
SM
SECT
NSCA

***
*
DSC Speedo Cup qualification time
Silver Championships qualification time
JO qualification time
Zone Qualifier time
Sr Mets qualification time
Spring Sectional qualification time
NSCA Jr Nationals qualification time

swam event for first time
new qualification time or standard
 
 
Brett Adams (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:10.55Y
2:58.31Y
5:58.94Y
37.58Y
2:30.54Y
A
BB
A
BB
BB

 
 
 
 
Prelims
Prelims
Timed finals
Prelims
Prelims
# 20
# 26
# 72
# 88
# 98
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 200 Breast
Male 11-12 500 Free
Male 11-12 50 Breast
Male 11-12 200 Back
75
46
49
63
32
--
--
--
--
--
+1.01
+4.88
+0.74
+0.88
+2.64
 
 
Matt Chan (14)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
54.18Y
24.81Y
2:14.54Y
59.43Y
24.43Y
AA
AA
A
A
AA
 
 
 
 
 
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
# 28
# 44
# 56
# 90
# 102
Male 13-14 100 Free
Lead-off 200 Free Relay
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 50 Free
50

29
37
37
--

--
--
--
+0.40
+0.38
+2.11
+0.44
-0.02
 
 
Jessica Chen (11)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
31.62Y
A
 
Prelims
# 13
Female 11-12 50 Fly
60
--
+0.77
 
 
Richie Chiarella (12)   L
 
Event
Place
Points
Improv
 
28.88Y
2:44.96Y
2:14.81Y
BB
BB
BB
 
 
 
Lead-off
Prelims
Prelims
# 42
# 60
# 64
Lead-off 200 Free Relay
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 200 Free

25
66

--
--
+0.02
+8.31
+4.03
 
 
Kiersten Clancy (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:03.30Y
1:06.11Y
57.94Y
2:19.73Y
1:17.68Y
2:06.06Y
1:04.93Y
2:20.68Y
26.82Y
A
A
AA
AA
BB
AA
A
A
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 3
# 15
# 27
# 37
# 49
# 61
# 89
# 95
# 101
Female 13-14 400 IM
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 100 Free
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 200 Free
Female 13-14 100 Fly
Female 13-14 200 Back
Female 13-14 50 Free
59
67
56
54
80
59
61
66
62
--
--
--
--
--
--
--
--
--
+0.94
+2.26
+1.27
-0.60
+3.10
+2.30
+0.57
+1.52
+0.18
 
 
Thomas Demaio (9)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:37.98Y
1:11.25Y
44.14Y
BB
BB
BB
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 24
# 30
# 100
Male 10 & U 100 Breast
Male 10 & U 100 Free
Male 10 & U 50 Breast
60
55
65
--
--
--
+4.74
+1.04
+0.77
 
 
Jack Dillon (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:50.76Y
2:35.27Y
A
BB
 
 
Prelims
Prelims
# 4
# 22
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 200 Breast
47
49
--
--
+4.82
+2.56
 
 
Annabel Dimaculangan (9)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:21.13Y
A
 
Timed finals
# 57
Female 10 & U 100 Fly
27
--
-3.95
 
 
Hunter Emerson (11)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:17.11Y
1:11.49Y
2:26.64Y
2:36.87Y
1:11.16Y
1:11.32Y
28.24Y
A
BB
AA*
BB
BB
BB
A
 
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 2
# 20
# 36
# 60
# 76
# 94
# 104
Male 11-12 400 IM
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 50 Free
21
78
52
20
66
66
75
--
--
--
--
--
--
--
+4.95
+2.71
-2.09
+4.78
+1.04
+1.38
-0.04
 
 
Riley Gavigan (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:46.37Y
4:48.79Y
1:02.65Y
2:35.58Y
2:18.71Y
5:32.91Y
2:15.04Y
AAA*
AAA
AA
AA
AA
AA
AA
 
 
 
 
 
 
 
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 3
# 3
# 15
# 21
# 37
# 77
# 95
Female 13-14 400 IM
Female 13-14 400 IM
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 500 Free
Female 13-14 200 Back
17
15
24
25
43
48
17
--
2
--
--
--
--
--
-8.75
+2.42
-0.56
+0.71
+0.54
+1.01
-1.10
 
 
Noah Giunta (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:38.48Y
1:29.59Y
1:07.30Y
1:14.89Y
30.59Y
1:15.14Y
2:26.19Y
35.41Y
34.05Y
42.16Y
AAA*
A
A
AA
A
AA
A
AA
AA
BB
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Lead-off
Timed finals
Timed finals
# 6
# 24
# 30
# 40
# 52
# 58
# 74
# 80
# 86
# 100
Male 10 & U 200 IM
Male 10 & U 100 Breast
Male 10 & U 100 Free
Male 10 & U 100 IM
Male 10 & U 50 Free
Male 10 & U 100 Fly
Male 10 & U 200 Free
Back leg 200 Medley Relay
Male 10 & U 50 Fly
Male 10 & U 50 Breast
12
30
26
17
32
15
19

27
41
5
--
--
--
--
2
--

--
--
-2.10
-0.32
+0.50
+0.33
-0.64
+1.21
+2.18
+0.21
+0.49
+0.76
 
 
James Griffin (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
34.43Y
BB
 
Prelims
# 48
Male 11-12 50 Back
94
--
+1.83
 
 
Richard Hall (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:48.76Y
1:08.97Y
1:20.52Y
1:10.19Y
1:20.79Y
31.49Y
32.08Y
1:18.84Y
2:31.68Y
35.07Y
A
A
BB
A*
BB
BB
BB
AA*
BB
A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Lead-off
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Lead-off
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 6
# 12
# 18
# 30
# 40
# 46
# 52
# 58
# 74
# 86
Male 10 & U 200 IM
Lead-off 400 Free Relay
Male 10 & U 100 Back
Male 10 & U 100 Free
Male 10 & U 100 IM
Lead-off 200 Free Relay
Male 10 & U 50 Free
Male 10 & U 100 Fly
Male 10 & U 200 Free
Male 10 & U 50 Fly
25

44
45
55

66
24
31
37
--

--
--
--

--
--
--
--
+0.37
-1.22
+0.07
-0.14
+1.35
+0.05
+0.64
-1.35
+1.07
+0.13
 
 
Emily Herr (8)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:22.17Y
1:32.37Y
1:10.39Y
1:18.41Y
31.48Y
31.46Y
1:14.43Y
32.38Y
36.64Y
40.32Y
BB
A
A
A
A
A
AAA
AAA*
A
A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Lead-off
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 17
# 23
# 29
# 39
# 45
# 51
# 57
# 85
# 91
# 99
Female 10 & U 100 Back
Female 10 & U 100 Breast
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 100 IM
Lead-off 200 Free Relay
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 100 Fly
Female 10 & U 50 Fly
Female 10 & U 50 Back
Female 10 & U 50 Breast
61
49
54
42

43
6
5
40
23
--
--
--
--

--
13
14
--
--
+2.46
+2.41
+2.16
+0.56
+0.12
+0.10
+0.11
-0.95
-0.31
-1.55
 
 
Timofey Kayran (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:27.69Y
39.35Y
A
AA
 
 
Timed finals
Timed finals
# 24
# 100
Male 10 & U 100 Breast
Male 10 & U 50 Breast
17
10
--
7
+1.08
+1.11
 
 
Zander Klaric (10)   B
 
Event
Place
Points
Improv
 
 
 
Hanna Lin (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:27.12Y
1:18.13Y
31.68Y
36.55Y
37.16Y
40.75Y
AA*
AA*
A*
A
A
A*
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 23
# 39
# 51
# 85
# 91
# 99
Female 10 & U 100 Breast
Female 10 & U 100 IM
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 50 Fly
Female 10 & U 50 Back
Female 10 & U 50 Breast
18
38
55
53
47
28
--
--
--
--
--
--
-3.09
-1.80
-0.37
+1.28
+0.80
-2.11
 
 
Josh Louser (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:46.55Y
1:00.11Y
2:14.69Y
1:01.22Y
2:06.95Y
A
AA
A
A
AA
 
 
 
 
 
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 4
# 16
# 38
# 90
# 96
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 200 IM
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
43
35
60
59
18
--
--
--
--
--
+3.80
+0.45
+1.24
+0.76
+0.49
 
 
Hanna Matheson (9)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:21.26Y
A*
 
Timed finals
# 57
Female 10 & U 100 Fly
28
--
-4.47
 
 
Thomas Miele (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:33.55Y
41.76Y
BB
A*
 
 
Timed finals
Timed finals
# 24
# 100
Male 10 & U 100 Breast
Male 10 & U 50 Breast
51
34
--
--
+2.01
-0.28
 
 
James Monahan (9)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
DQ    
DQ    
43.90Y
 
 
BB
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 6
# 24
# 100
Male 10 & U 200 IM
Male 10 & U 100 Breast
Male 10 & U 50 Breast
---
---
61
--
--
--
---  
---  
+0.49
 
 
AvaGrace Monti (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:19.31Y
1:29.25Y
1:09.32Y
31.57Y
1:25.20Y
35.01Y
37.21Y
41.59Y
A
A
A
A
A
A
A
A
 
 
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 17
# 23
# 29
# 51
# 57
# 85
# 91
# 99
Female 10 & U 100 Back
Female 10 & U 100 Breast
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 100 Fly
Female 10 & U 50 Fly
Female 10 & U 50 Back
Female 10 & U 50 Breast
38
27
36
51
51
39
50
41
--
--
--
--
--
--
--
--
+0.17
+1.49
-0.58
-0.10
+3.91
-0.57
+0.12
+1.60
 
 
CJ Pergan (13)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:38.68Y
58.60Y
54.76Y
2:13.32Y
2:15.23Y
1:58.88Y
5:14.06Y
1:00.32Y
1:02.40Y
2:06.30Y
2:05.34Y
AA
AA
A
AA
A
A
AA
AA
BB
AA
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Finals
# 4
# 16
# 28
# 38
# 56
# 62
# 78
# 84
# 90
# 96
# 96
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 100 Free
Male 13-14 200 IM
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Free
Male 13-14 500 Free
Back leg 400 Medley Relay
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
Male 13-14 200 Back
26
17
55
55
32
47
32

67
14
12
--
--
--
--
--
--
--

--
--
5
-2.13
-0.20
+0.83
+1.04
+1.30
+2.81
-0.22
+1.72
+2.06
+2.95
+1.99
 
 
Karsten Pergan (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:20.39Y
A
 
Timed finals
# 17
Female 10 & U 100 Back
46
--
+1.43
 
 
Liam Preston (11)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
29.21Y
1:06.00Y
57.71Y
2:24.66Y
31.73Y
2:05.87Y
31.74Y
1:08.31Y
1:05.29Y
1:04.41Y
26.50Y
AA
AA
AA
AA
A
AA
A
A
AA
AA
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 14
# 20
# 32
# 36
# 48
# 64
# 70
# 76
# 94
# 94
# 104
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 50 Back
Male 11-12 200 Free
Back leg 200 Medley Relay
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 50 Free
29
26
27
43
48
21

35
16
15
25
--
--
--
--
--
--

--
--
2
--
-0.48
-0.99
-0.36
+1.25
+0.23
-0.46
+0.24
+0.44
+0.76
-0.12
-0.01
 
 
Olivia Schlegel (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:42.88Y
1:11.68Y
1:07.30Y
2:26.48Y
32.91Y
33.15Y
AA
AAA
AA
AA
AAA
AAA
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Lead-off
Timed finals
# 5
# 17
# 29
# 73
# 79
# 91
Female 10 & U 200 IM
Female 10 & U 100 Back
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 200 Free
Back leg 200 Medley Relay
Female 10 & U 50 Back
10
4
15
16

5
7
14
2
0

14
+1.63
+2.48
+1.80
+6.49
-0.10
+0.14
 
 
Kate Sommerstad (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:07.78Y
32.24Y
5:52.11Y
2:18.98Y
2:20.24Y
AA
A
AA
AAA
AAA
 
 
 
 
 
Prelims
Prelims
Timed finals
Prelims
Finals
# 19
# 47
# 71
# 97
# 97
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 50 Back
Female 11-12 500 Free
Female 11-12 200 Back
Female 11-12 200 Back
32
45
36
8
8
--
--
--
--
11
+1.05
+0.66
+5.10
+0.37
+1.63
 
 
Kyra Sommerstad (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
10:33.59Y
2:11.36Y
2:09.70Y
AAAA*
AAA
AAAA*
 
 
 
Timed finals
Prelims
Finals
# 33
# 37
# 37
Female 13-14 1000 Free
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 IM
3
4
5
16
--
14
-6.89
-0.48
-1.66
 
 
Christopher Stange (14)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:33.77Y
53.61Y
2:15.34Y
1:09.32Y
2:23.00Y
1:00.11Y
24.13Y
A
AA
A
A
BB
A
AA
 
 
 
 
 
 
 
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 22
# 28
# 38
# 50
# 56
# 90
# 102
Male 13-14 200 Breast
Male 13-14 100 Free
Male 13-14 200 IM
Male 13-14 100 Breast
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 50 Free
44
43
61
44
52
42
22
--
--
--
--
--
--
--
+2.25
+0.51
+2.16
+1.79
+5.77
+1.54
-0.55
 
 
Jake Vecchio (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:38.04Y
52.96Y
59.46Y
2:02.82Y
2:01.71Y
1:59.29Y
55.29Y
54.84Y
2:08.46Y
AA
AA*
AA
AAA
AAA
A
AAA
AAA
AA*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 4
# 10
# 16
# 56
# 56
# 62
# 90
# 90
# 96
Male 13-14 400 IM
Lead-off 400 Free Relay
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Free
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
25

30
2
4
48
3
6
23
--

--
--
15
--
--
13
--
-2.97
-1.71
+2.04
-1.15
-1.11
+3.11
+0.20
-0.25
-2.19
 
 
Brian Veit (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:19.97Y
1:10.02Y
2:09.72Y
5:45.41Y
1:09.77Y
2:26.09Y
A
A
A
AA
A
A
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Prelims
Prelims
Timed finals
Lead-off
Prelims
# 2
# 20
# 64
# 72
# 82
# 98
Male 11-12 400 IM
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 500 Free
Back leg 400 Medley Relay
Male 11-12 200 Back
25
69
42
31

24
--
--
--
--

--
+1.02
+0.92
-1.82
-1.24
+0.67
-1.32
 
 
Colin Veit (9)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:26.54Y
BB
 
Timed finals
# 58
Male 10 & U 100 Fly
46
--
+0.91
 
 
Vincent Vinciguerra (10)   A
 
Event
Place
Points
Improv
 
DQ    
1:03.82Y
1:15.16Y
29.94Y
1:19.60Y
2:25.15Y
34.43Y
41.76Y
 
AAA
AA
AA
AA
A
A
A
 
 
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 24
# 30
# 40
# 52
# 58
# 74
# 86
# 100
Male 10 & U 100 Breast
Male 10 & U 100 Free
Male 10 & U 100 IM
Male 10 & U 50 Free
Male 10 & U 100 Fly
Male 10 & U 200 Free
Male 10 & U 50 Fly
Male 10 & U 50 Breast
---
7
18
19
26
18
32
34
--
12
--
--
--
--
--
--
---  
-0.13
-0.08
+0.74
+0.97
+1.94
-0.12
+0.92
 
 
Brendan Williams (14)   A
 
Event
Place
Points
Improv
 
58.74Y
52.81Y
16:55.13Y
2:16.78Y
1:52.87Y
1:51.78Y
28.51Y
5:02.51Y
4:53.33Y
2:04.49Y
2:05.90Y
AA
AA
AAA
A*
AAA
AAA
 
AAA
AAA
AAA
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prelims
Prelims
Timed finals
Prelims
Prelims
Finals
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 16
# 28
# 34
# 56
# 62
# 62
# 68
# 78
# 78
# 96
# 96
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 100 Free
Male 13-14 1650 Free
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Free
Male 13-14 200 Free
Back leg 200 Medley Relay
Male 13-14 500 Free
Male 13-14 500 Free
Male 13-14 200 Back
Male 13-14 200 Back
20
31
2
39
12
13

12
9
7
8
--
--
17
--
--
4

--
9
--
11
+0.27
-0.30
-30.99
-3.02
+0.36
-0.73
+0.41
+1.60
-7.58
+1.69
+3.10
 
 
Isabel Xu (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:45.19Y
1:15.88Y
1:10.82Y
1:17.55Y
31.44Y
1:21.64Y
2:29.60Y
34.07Y
35.59Y
AA
AA
A
AA
A
A
A
AA
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 5
# 17
# 29
# 39
# 51
# 57
# 73
# 85
# 91
Female 10 & U 200 IM
Female 10 & U 100 Back
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 100 IM
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 100 Fly
Female 10 & U 200 Free
Female 10 & U 50 Fly
Female 10 & U 50 Back
19
18
60
30
42
31
28
21
28
--
--
--
--
--
--
--
--
--
+1.13
+1.98
+3.53
+2.87
+0.87
+4.81
-0.16
+1.03
+1.39
 
 
Kevin Xu (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:00.95Y
2:15.39Y
1:00.13Y
2:14.43Y
A
A
A
A
 
 
 
 
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 16
# 56
# 90
# 96
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
40
34
43
54
--
--
--
--
-0.61
-1.03
+0.71
-0.41
 
 
    Results by event
 
Male 11-12 400 IM  # 2
 
place
    name
age
 
time
improv
 
21
25
Hunter Emerson
Brian Veit
11
12
Timed finals
Timed finals
5:17.11Y
5:19.97Y
+4.95
+1.02
A
A
 
 
 
 
Female 13-14 400 IM  # 3
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
15
59
Riley Gavigan
Riley Gavigan
Kiersten Clancy
13
13
14
Prelims
Finals
Prelims
4:46.37Y
4:48.79Y
5:03.30Y
-8.75
+2.42
+0.94
AAA*
AAA
A
 
 
 
 
 
Male 13-14 400 IM  # 4
 
place
    name
age
 
time
improv
 
25
26
43
47
Jake Vecchio
CJ Pergan
Josh Louser
Jack Dillon
14
13
14
14
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
4:38.04Y
4:38.68Y
4:46.55Y
4:50.76Y
-2.97
-2.13
+3.80
+4.82
AA
AA
A
A
 
 
 
 
 
 
Female 10 & U 200 IM  # 5
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
19
Olivia Schlegel
Isabel Xu
10
10
Timed finals
Timed finals
2:42.88Y
2:45.19Y
+1.63
+1.13
AA
AA
 
 
 
 
Male 10 & U 200 IM  # 6
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
25
Noah Giunta
Richard Hall
10
10
Timed finals
Timed finals
2:38.48Y
2:48.76Y
-2.10
+0.37
AAA*
A
 
 
 
 
Male 13-14 400 Free Relay  # 10
 
place
    name
age
time
improv
 
6
 
 
 
 
TVSC-A
Jake Vecchio
Christopher Stange
Matt Chan
Brendan Williams
 
14
14
14
14
3:32.14Y
52.96Y
52.76Y
54.52Y
51.90Y
 
-1.71
 
 
 
 
AA*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Male 10 & U 400 Free Relay  # 12
 
place
    name
age
time
improv
 
6
 
 
 
 
TVSC-A
Richard Hall
Thomas Demaio
Noah Giunta
Vincent Vinciguerra
 
10
9
10
10
4:31.97Y
1:08.97Y
1:12.27Y
1:07.01Y
1:03.72Y
 
-1.22
 
 
 
 
A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 11-12 50 Fly  # 13
 
place
    name
age
 
time
improv
 
60
Jessica Chen
11
Prelims
31.62Y
+0.77
A
 
 
 
Male 11-12 50 Fly  # 14
 
place
    name
age
 
time
improv
 
29
Liam Preston
11
Prelims
29.21Y
-0.48
AA
 
 
 
Female 13-14 100 Back  # 15
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
67
Riley Gavigan
Kiersten Clancy
13
14
Prelims
Prelims
1:02.65Y
1:06.11Y
-0.56
+2.26
AA
A
 
 
 
 
Male 13-14 100 Back  # 16
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
20
30
35
40
CJ Pergan
Brendan Williams
Jake Vecchio
Josh Louser
Kevin Xu
13
14
14
14
14
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
58.60Y
58.74Y
59.46Y
1:00.11Y
1:00.95Y
-0.20
+0.27
+2.04
+0.45
-0.61
AA
AA
AA
AA
A
 
 
 
 
 
 
 
Female 10 & U 100 Back  # 17
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
18
38
46
61
Olivia Schlegel
Isabel Xu
AvaGrace Monti
Karsten Pergan
Emily Herr
10
10
10
10
8
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:11.68Y
1:15.88Y
1:19.31Y
1:20.39Y
1:22.17Y
+2.48
+1.98
+0.17
+1.43
+2.46
AAA
AA
A
A
BB
 
 
 
 
 
 
 
Male 10 & U 100 Back  # 18
 
place
    name
age
 
time
improv
 
44
Richard Hall
10
Timed finals
1:20.52Y
+0.07
BB
 
 
 
Female 11-12 100 Back  # 19
 
place
    name
age
 
time
improv
 
32
Kate Sommerstad
12
Prelims
1:07.78Y
+1.05
AA
 
 
 
Male 11-12 100 Back  # 20
 
place
    name
age
 
time
improv
 
26
69
75
78
Liam Preston
Brian Veit
Brett Adams
Hunter Emerson
11
12
12
11
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
1:06.00Y
1:10.02Y
1:10.55Y
1:11.49Y
-0.99
+0.92
+1.01
+2.71
AA
A
A
BB
 
 

 
 
 
Female 13-14 200 Breast  # 21
 
place
    name
age
 
time
improv
 
25
Riley Gavigan
13
Prelims
2:35.58Y
+0.71
AA
 
 
 
Male 13-14 200 Breast  # 22
 
place
    name
age
 
time
improv
 
44
49
Christopher Stange
Jack Dillon
14
14
Prelims
Prelims
2:33.77Y
2:35.27Y
+2.25
+2.56
A
BB
 
 
 
 
Female 10 & U 100 Breast  # 23
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
27
49
Hanna Lin
AvaGrace Monti
Emily Herr
10
10
8
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:27.12Y
1:29.25Y
1:32.37Y
-3.09
+1.49
+2.41
AA*
A
A
 
 
 
 
 
Male 10 & U 100 Breast  # 24
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
30
51
60
Timofey Kayran
Noah Giunta
Thomas Miele
Thomas Demaio
10
10
10
9
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:27.69Y
1:29.59Y
1:33.55Y
1:37.98Y
+1.08
-0.32
+2.01
+4.74
A
A
BB
BB
 
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Breast  # 26
 
place
    name
age
 
time
improv
 
46
Brett Adams
12
Prelims
2:58.31Y
+4.88
BB
 
 
 
Female 13-14 100 Free  # 27
 
place
    name
age
 
time
improv
 
56
Kiersten Clancy
14
Prelims
57.94Y
+1.27
AA
 
 
 
Male 13-14 100 Free  # 28
 
place
    name
age
 
time
improv
 
31
43
50
55
Brendan Williams
Christopher Stange
Matt Chan
CJ Pergan
14
14
14
13
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
52.81Y
53.61Y
54.18Y
54.76Y
-0.30
+0.51
+0.40
+0.83
AA
AA
AA
A
 
 
 
 
 
 
Female 10 & U 100 Free  # 29
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
36
54
60
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Emily Herr
Isabel Xu
10
10
8
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:07.30Y
1:09.32Y
1:10.39Y
1:10.82Y
+1.80
-0.58
+2.16
+3.53
AA
A
A
A
 
 
 
 
 
 
Male 10 & U 100 Free  # 30
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
26
45
55
Vincent Vinciguerra
Noah Giunta
Richard Hall
Thomas Demaio
10
10
10
9
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:03.82Y
1:07.30Y
1:10.19Y
1:11.25Y
-0.13
+0.50
-0.14
+1.04
AAA
A
A*
BB
 
 
 
 
 
 
Male 11-12 100 Free  # 32
 
place
    name
age
 
time
improv
 
27
Liam Preston
11
Prelims
57.71Y
-0.36
AA
 
 
 
Female 13-14 1000 Free  # 33
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
Kyra Sommerstad
13
Timed finals
10:33.59Y
-6.89
AAAA*
 
 
 
Male 13-14 1650 Free  # 34
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
Brendan Williams
14
Timed finals
16:55.13Y
-30.99
AAA
 
 
 
Male 11-12 200 IM  # 36
 
place
    name
age
 
time
improv
 
43
52
Liam Preston
Hunter Emerson
11
11
Prelims
Prelims
2:24.66Y
2:26.64Y
+1.25
-2.09
AA
AA*
 
 
 
 
Female 13-14 200 IM  # 37
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
4
43
54
Kyra Sommerstad
Kyra Sommerstad
Riley Gavigan
Kiersten Clancy
13
13
13
14
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
2:09.70Y
2:11.36Y
2:18.71Y
2:19.73Y
-1.66
-0.48
+0.54
-0.60
AAAA*
AAA
AA
AA
 
 
 
 
 
 
Male 13-14 200 IM  # 38
 
place
    name
age
 
time
improv
 
55
60
61
CJ Pergan
Josh Louser
Christopher Stange
13
14
14
Prelims
Prelims
Prelims
2:13.32Y
2:14.69Y
2:15.34Y
+1.04
+1.24
+2.16
AA
A
A
 
 
 
 
 
Female 10 & U 100 IM  # 39
 
place
    name
age
 
time
improv
 
30
38
42
Isabel Xu
Hanna Lin
Emily Herr
10
10
8
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:17.55Y
1:18.13Y
1:18.41Y
+2.87
-1.80
+0.56
AA
AA*
A
 
 
 
 
 
Male 10 & U 100 IM  # 40
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
18
55
Noah Giunta
Vincent Vinciguerra
Richard Hall
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:14.89Y
1:15.16Y
1:20.79Y
+0.33
-0.08
+1.35
AA
AA
BB
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Free Relay  # 42
 
place
    name
age
time
improv
 
22
 
 
 
 
TVSC-A
Richie Chiarella
Hunter Emerson
Brian Veit
Liam Preston
 
12
11
12
11
1:52.01Y
28.88Y
28.56Y
28.47Y
26.10Y
 
+0.02
 
 
 
 
BB
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Male 13-14 200 Free Relay  # 44
 
place
    name
age
time
improv
 
6
 
 
 
 
TVSC-A
Matt Chan
Kevin Xu
Brendan Williams
Christopher Stange
 
14
14
14
14
1:36.86Y
24.81Y
24.20Y
24.34Y
23.51Y
 
+0.38
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 10 & U 200 Free Relay  # 45
 
place
    name
age
time
improv
 
6
 
 
 
 
TVSC-A
Emily Herr
AvaGrace Monti
Hanna Lin
Isabel Xu
 
8
10
10
10
2:03.35Y
31.48Y
31.41Y
30.41Y
30.05Y
 
+0.12
 
 
 
 
A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Male 10 & U 200 Free Relay  # 46
 
place
    name
age
time
improv
 
10
 
 
 
 
TVSC-A
Richard Hall
Noah Giunta
Colin Veit
Vincent Vinciguerra
 
10
10
9
10
2:05.29Y
31.49Y
30.88Y
33.45Y
29.47Y
 
+0.05
 
 
 
 
BB
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 11-12 50 Back  # 47
 
place
    name
age
 
time
improv
 
45
Kate Sommerstad
12
Prelims
32.24Y
+0.66
A
 
 
 
Male 11-12 50 Back  # 48
 
place
    name
age
 
time
improv
 
48
94
Liam Preston
James Griffin
11
12
Prelims
Prelims
31.73Y
34.43Y
+0.23
+1.83
A
BB
 
 
 
 
Female 13-14 100 Breast  # 49
 
place
    name
age
 
time
improv
 
80
Kiersten Clancy
14
Prelims
1:17.68Y
+3.10
BB
 
 
 
Male 13-14 100 Breast  # 50
 
place
    name
age
 
time
improv
 
44
Christopher Stange
14
Prelims
1:09.32Y
+1.79
A
 
 
 
Female 10 & U 50 Free  # 51
 
place
    name
age
 
time
improv
 
42
43
51
55
Isabel Xu
Emily Herr
AvaGrace Monti
Hanna Lin
10
8
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
31.44Y
31.46Y
31.57Y
31.68Y
+0.87
+0.10
-0.10
-0.37
A
A
A
A*
 
 
 
 
 
 
Male 10 & U 50 Free  # 52
 
place
    name
age
 
time
improv
 
19
32
66
Vincent Vinciguerra
Noah Giunta
Richard Hall
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
29.94Y
30.59Y
32.08Y
+0.74
-0.64
+0.64
AA
A
BB
 
 
 
 
 
Male 13-14 200 Fly  # 56
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
2
29
32
34
39
52
Jake Vecchio
Jake Vecchio
Matt Chan
CJ Pergan
Kevin Xu
Brendan Williams
Christopher Stange
14
14
14
13
14
14
14
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:01.71Y
2:02.82Y
2:14.54Y
2:15.23Y
2:15.39Y
2:16.78Y
2:23.00Y
-1.11
-1.15
+2.11
+1.30
-1.03
-3.02
+5.77
AAA
AAA
A
A
A
A*
BB
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 10 & U 100 Fly  # 57
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
27
28
31
51
Emily Herr
Annabel Dimaculangan
Hanna Matheson
Isabel Xu
AvaGrace Monti
8
9
9
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:14.43Y
1:21.13Y
1:21.26Y
1:21.64Y
1:25.20Y
+0.11
-3.95
-4.47
+4.81
+3.91
AAA
A
A*
A
A
 
 
 
 
 
 
 
Male 10 & U 100 Fly  # 58
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
24
26
46
Noah Giunta
Richard Hall
Vincent Vinciguerra
Colin Veit
10
10
10
9
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:15.14Y
1:18.84Y
1:19.60Y
1:26.54Y
+1.21
-1.35
+0.97
+0.91
AA
AA*
AA
BB
 
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Fly  # 60
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
25
Hunter Emerson
Richie Chiarella
11
12
Prelims
Prelims
2:36.87Y
2:44.96Y
+4.78
+8.31
BB
BB
 
 
 
 
Female 13-14 200 Free  # 61
 
place
    name
age
 
time
improv
 
59
Kiersten Clancy
14
Prelims
2:06.06Y
+2.30
AA
 
 
 
Male 13-14 200 Free  # 62
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
12
47
48
Brendan Williams
Brendan Williams
CJ Pergan
Jake Vecchio
14
14
13
14
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
1:51.78Y
1:52.87Y
1:58.88Y
1:59.29Y
-0.73
+0.36
+2.81
+3.11
AAA
AAA
A
A
 
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Free  # 64
 
place
    name
age
 
time
improv
 
21
42
66
Liam Preston
Brian Veit
Richie Chiarella
11
12
12
Prelims
Prelims
Prelims
2:05.87Y
2:09.72Y
2:14.81Y
-0.46
-1.82
+4.03
AA
A
BB
 
 
 
 
 
Male 13-14 200 Medley Relay  # 68
 
place
    name
age
time
improv
 
8
 
 
 
 
TVSC-A
Brendan Williams
Christopher Stange
Jake Vecchio
Matt Chan
 
14
14
14
14
1:48.60Y
28.51Y
31.15Y
24.82Y
24.12Y
 
+0.41
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Medley Relay  # 70
 
place
    name
age
time
improv
 
24
 
 
 
 
TVSC-A
Liam Preston
Brian Veit
Hunter Emerson
Richie Chiarella
 
11
12
11
12
2:12.81Y
31.74Y
39.77Y
33.15Y
28.15Y
 
+0.24
 
 
 
 
A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 11-12 500 Free  # 71
 
place
    name
age
 
time
improv
 
36
Kate Sommerstad
12
Timed finals
5:52.11Y
+5.10
AA
 
 
 
Male 11-12 500 Free  # 72
 
place
    name
age
 
time
improv
 
31
49
Brian Veit
Brett Adams
12
12
Timed finals
Timed finals
5:45.41Y
5:58.94Y
-1.24
+0.74
AA
A
 
 
 
 
Female 10 & U 200 Free  # 73
 
place
    name
age
 
time
improv
 
16
28
Olivia Schlegel
Isabel Xu
10
10
Timed finals
Timed finals
2:26.48Y
2:29.60Y
+6.49
-0.16
AA
A
 
 
 
 
Male 10 & U 200 Free  # 74
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
19
31
Vincent Vinciguerra
Noah Giunta
Richard Hall
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
2:25.15Y
2:26.19Y
2:31.68Y
+1.94
+2.18
+1.07
A
A
BB
 
 
 
 
 
Male 11-12 100 IM  # 76
 
place
    name
age
 
time
improv
 
35
66
Liam Preston
Hunter Emerson
11
11
Prelims
Prelims
1:08.31Y
1:11.16Y
+0.44
+1.04
A
BB
 
 
 
 
Female 13-14 500 Free  # 77
 
place
    name
age
 
time
improv
 
48
Riley Gavigan
13
Prelims
5:32.91Y
+1.01
AA
 
 
 
Male 13-14 500 Free  # 78
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
12
32
Brendan Williams
Brendan Williams
CJ Pergan
14
14
13
Finals
Prelims
Prelims
4:53.33Y
5:02.51Y
5:14.06Y
-7.58
+1.60
-0.22
AAA
AAA
AA
 
 
 
 
 
Female 10 & U 200 Medley Relay  # 79
 
place
    name
age
time
improv
 
4
 
 
 
 
TVSC-A
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Emily Herr
Isabel Xu
 
10
10
8
10
2:15.12Y
32.91Y
41.21Y
32.72Y
28.28Y
 
-0.10
 
 
 
 
AAA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Male 10 & U 200 Medley Relay  # 80
 
place
    name
age
time
improv
 
6
 
 
 
 
TVSC-A
Noah Giunta
Zander Klaric
Richard Hall
Vincent Vinciguerra
 
10
10
10
10
2:18.49Y
35.41Y
38.68Y
34.72Y
29.68Y
 
+0.21
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Male 11-12 400 Medley Relay  # 82
 
place
    name
age
time
improv
 
17
 
 
 
 
TVSC-A
Brian Veit
Brett Adams
Hunter Emerson
Liam Preston
 
12
12
11
11
4:37.89Y
1:09.77Y
1:20.98Y
1:09.72Y
57.42Y
 
+0.67
 
 
 
 
A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Male 13-14 400 Medley Relay  # 84
 
place
    name
age
time
improv
 
8
 
 
 
 
TVSC-A
CJ Pergan
Christopher Stange
Jake Vecchio
Matt Chan
 
13
14
14
14
3:58.59Y
1:00.32Y
1:08.51Y
55.33Y
54.43Y
 
+1.72
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 10 & U 50 Fly  # 85
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
21
39
53
Emily Herr
Isabel Xu
AvaGrace Monti
Hanna Lin
8
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
32.38Y
34.07Y
35.01Y
36.55Y
-0.95
+1.03
-0.57
+1.28
AAA*
AA
A
A
 
 
 
 
 
 
Male 10 & U 50 Fly  # 86
 
place
    name
age
 
time
improv
 
27
32
37
Noah Giunta
Vincent Vinciguerra
Richard Hall
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
34.05Y
34.43Y
35.07Y
+0.49
-0.12
+0.13
AA
A
A
 
 
 
 
 
Male 11-12 50 Breast  # 88
 
place
    name
age
 
time
improv
 
63
Brett Adams
12
Prelims
37.58Y
+0.88
BB
 
 
 
Female 13-14 100 Fly  # 89
 
place
    name
age
 
time
improv
 
61
Kiersten Clancy
14
Prelims
1:04.93Y
+0.57
A
 
 
 
Male 13-14 100 Fly  # 90
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
3
37
42
43
59
67
Jake Vecchio
Jake Vecchio
Matt Chan
Christopher Stange
Kevin Xu
Josh Louser
CJ Pergan
14
14
14
14
14
14
13
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
54.84Y
55.29Y
59.43Y
1:00.11Y
1:00.13Y
1:01.22Y
1:02.40Y
-0.25
+0.20
+0.44
+1.54
+0.71
+0.76
+2.06
AAA
AAA
A
A
A
A
BB
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 10 & U 50 Back  # 91
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
28
40
47
50
Olivia Schlegel
Isabel Xu
Emily Herr
Hanna Lin
AvaGrace Monti
10
10
8
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
33.15Y
35.59Y
36.64Y
37.16Y
37.21Y
+0.14
+1.39
-0.31
+0.80
+0.12
AAA
AA
A
A
A
 
 
 
 
 
 
 
Male 11-12 100 Fly  # 94
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
16
66
Liam Preston
Liam Preston
Hunter Emerson
11
11
11
Finals
Prelims
Prelims
1:04.41Y
1:05.29Y
1:11.32Y
-0.12
+0.76
+1.38
AA
AA
BB
 
 
 
 
 
Female 13-14 200 Back  # 95
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
66
Riley Gavigan
Kiersten Clancy
13
14
Prelims
Prelims
2:15.04Y
2:20.68Y
-1.10
+1.52
AA
A
 
 
 
 
Male 13-14 200 Back  # 96
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
12
8
14
18
23
54
Brendan Williams
CJ Pergan
Brendan Williams
CJ Pergan
Josh Louser
Jake Vecchio
Kevin Xu
14
13
14
13
14
14
14
Prelims
Finals
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:04.49Y
2:05.34Y
2:05.90Y
2:06.30Y
2:06.95Y
2:08.46Y
2:14.43Y
+1.69
+1.99
+3.10
+2.95
+0.49
-2.19
-0.41
AAA
AA
AA
AA
AA
AA*
A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 11-12 200 Back  # 97
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
8
Kate Sommerstad
Kate Sommerstad
12
12
Prelims
Finals
2:18.98Y
2:20.24Y
+0.37
+1.63
AAA
AAA
 
 
 
 
Male 11-12 200 Back  # 98
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
32
Brian Veit
Brett Adams
12
12
Prelims
Prelims
2:26.09Y
2:30.54Y
-1.32
+2.64
A
BB
 
 
 
 
Female 10 & U 50 Breast  # 99
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
28
41
Emily Herr
Hanna Lin
AvaGrace Monti
8
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
40.32Y
40.75Y
41.59Y
-1.55
-2.11
+1.60
A
A*
A
 
 
 
 
 
Male 10 & U 50 Breast  # 100
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
34
34
41
61
65
Timofey Kayran
Thomas Miele
Vincent Vinciguerra
Noah Giunta
James Monahan
Thomas Demaio
10
10
10
10
9
9
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
39.35Y
41.76Y
41.76Y
42.16Y
43.90Y
44.14Y
+1.11
-0.28
+0.92
+0.76
+0.49
+0.77
AA
A*
A
BB
BB
BB
 
 
 
 
 
 
 
 
Female 13-14 50 Free  # 101
 
place
    name
age
 
time
improv
 
62
Kiersten Clancy
14
Prelims
26.82Y
+0.18
AA
 
 
 
Male 13-14 50 Free  # 102
 
place
    name
age
 
time
improv
 
22
37
Christopher Stange
Matt Chan
14
14
Prelims
Prelims
24.13Y
24.43Y
-0.55
-0.02
AA
AA
 
 
 
 
Male 11-12 50 Free  # 104
 
place
    name
age
 
time
improv
 
25
75
Liam Preston
Hunter Emerson
11
11
Prelims
Prelims
26.50Y
28.24Y
-0.01
-0.04
AA
A
 
 
 
 
    Results by event with splits
 
Male 11-12 400 IM  # 2
 
place
    name
splits
 
21
Hunter Emerson
33.53
3:19.71
 
(47.88)
1:13.88
4:06.42
(40.35)
(46.71)
1:53.81
4:42.47
(39.93)
(36.05)
2:31.83
5:17.11
(38.02)
(34.64)
 
25
Brian Veit
35.50
3:22.02
 
(49.26)
1:17.42
4:09.35
(41.92)
(47.33)
1:55.90
4:45.00
(38.48)
(35.65)
2:32.76
5:19.97
(36.86)
(34.97)
 
 
Female 13-14 400 IM  # 3
 
place
    name
splits
 
17
Riley Gavigan
30.11
2:58.17
 
(39.66)
1:06.36
3:40.02
(36.25)
(41.85)
1:42.10
4:13.93
(35.74)
(33.91)
2:18.51
4:46.37
(36.41)
(32.44)
Prelims
 
15
Riley Gavigan
30.93
3:03.34
 
(40.82)
1:08.97
3:44.12
(38.04)
(40.78)
1:46.00
4:17.13
(37.03)
(33.01)
2:22.52
4:48.79
(36.52)
(31.66)
Finals
 
59
Kiersten Clancy
31.30
3:09.95
 
(44.92)
1:08.84
3:55.19
(37.54)
(45.24)
1:47.29
4:29.25
(38.45)
(34.06)
2:25.03
5:03.30
(37.74)
(34.05)
Prelims
 
 
Male 13-14 400 IM  # 4
 
place
    name
splits
 
25
Jake Vecchio
27.96
2:51.19
 
(43.05)
59.97
3:34.65
(32.01)
(43.46)
1:33.71
4:06.62
(33.74)
(31.97)
2:08.14
4:38.04
(34.43)
(31.42)
Prelims
 
26
CJ Pergan
28.94
2:53.97
 
(44.24)
1:02.95
3:37.60
(34.01)
(43.63)
1:36.94
4:08.29
(33.99)
(30.69)
2:09.73
4:38.68
(32.79)
(30.39)
Prelims
 
43
Josh Louser
29.32
2:57.01
 
(43.57)
1:04.20
3:40.64
(34.88)
(43.63)
1:38.81
4:13.99
(34.61)
(33.35)
2:13.44
4:46.55
(34.63)
(32.56)
Prelims
 
47
Jack Dillon
31.34
3:04.13
 
(39.98)
1:09.69
3:46.53
(38.35)
(42.40)
1:45.99
4:19.29
(36.30)
(32.76)
2:24.15
4:50.76
(38.16)
(31.47)
Prelims
 
 
Female 10 & U 200 IM  # 5
 
place
    name
splits
 
10
Olivia Schlegel
35.82
1:17.07
(41.25)
2:06.49
(49.42)
2:42.88
(36.39)
 
19
Isabel Xu
35.91
1:16.09
(40.18)
 
 
2:45.19
(2:45.19)
 
 
Female 13-14 100 Back  # 15
 
place
    name
splits
 
24
Riley Gavigan
30.55
1:02.65
(32.10)
Prelims
 
67
Kiersten Clancy
31.69
1:06.11
(34.42)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Back  # 16
 
place
    name
splits
 
17
CJ Pergan
28.81
58.60
(29.79)
Prelims
 
20
Brendan Williams
28.78
58.74
(29.96)
Prelims
 
30
Jake Vecchio
28.39
59.46
(31.07)
Prelims
 
35
Josh Louser
29.21
1:00.11
(30.90)
Prelims
 
40
Kevin Xu
29.62
1:00.95
(31.33)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 Back  # 17
 
place
    name
splits
 
4
Olivia Schlegel
34.78
1:11.68
(36.90)
 
18
Isabel Xu
36.76
1:15.88
(39.12)
 
38
AvaGrace Monti
37.58
1:19.31
(41.73)
 
46
Karsten Pergan
40.24
1:20.39
(40.15)
 
61
Emily Herr
39.59
1:22.17
(42.58)
 
 
Male 10 & U 100 Back  # 18
 
place
    name
splits
 
44
Richard Hall
39.31
1:20.52
(41.21)
 
 
Female 11-12 100 Back  # 19
 
place
    name
splits
 
32
Kate Sommerstad
33.94
1:07.78
(33.84)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Back  # 20
 
place
    name
splits
 
26
Liam Preston
32.39
1:06.00
(33.61)
Prelims
 
69
Brian Veit
34.17
1:10.02
(35.85)
Prelims
 
75
Brett Adams
34.13
1:10.55
(36.42)
Prelims
 
78
Hunter Emerson
35.22
1:11.49
(36.27)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Breast  # 21
 
place
    name
splits
 
25
Riley Gavigan
33.60
1:13.44
(39.84)
1:54.64
(41.20)
2:35.58
(40.94)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Breast  # 22
 
place
    name
splits
 
44
Christopher Stange
34.73
1:13.24
(38.51)
1:52.82
(39.58)
2:33.77
(40.95)
Prelims
 
49
Jack Dillon
35.84
1:15.55
(39.71)
1:56.23
(40.68)
2:35.27
(39.04)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 Breast  # 23
 
place
    name
splits
 
18
Hanna Lin
42.77
1:27.12
(44.35)
 
27
AvaGrace Monti
43.28
1:29.25
(45.97)
 
49
Emily Herr
43.77
1:32.37
(48.60)
 
 
Male 11-12 200 Breast  # 26
 
place
    name
splits
 
46
Brett Adams
40.17
1:26.27
(46.10)
2:13.28
(47.01)
2:58.31
(45.03)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Free  # 27
 
place
    name
splits
 
56
Kiersten Clancy
27.78
57.94
(30.16)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Free  # 28
 
place
    name
splits
 
31
Brendan Williams
25.64
52.81
(27.17)
Prelims
 
43
Christopher Stange
25.88
53.61
(27.73)
Prelims
 
50
Matt Chan
26.15
54.18
(28.03)
Prelims
 
55
CJ Pergan
26.38
54.76
(28.38)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 Free  # 29
 
place
    name
splits
 
15
Olivia Schlegel
31.65
1:07.30
(35.65)
 
36
AvaGrace Monti
32.38
1:09.32
(36.94)
 
54
Emily Herr
32.98
1:10.39
(37.41)
 
60
Isabel Xu
33.44
1:10.82
(37.38)
 
 
Male 10 & U 100 Free  # 30
 
place
    name
splits
 
7
Vincent Vinciguerra
31.28
1:03.82
(32.54)
 
26
Noah Giunta
32.43
1:07.30
(34.87)
 
45
Richard Hall
33.87
1:10.19
(36.32)
 
55
Thomas Demaio
33.70
1:11.25
(37.55)
 
 
Male 11-12 100 Free  # 32
 
place
    name
splits
 
27
Liam Preston
27.69
57.71
(30.02)
Prelims
 
 
Female 13-14 1000 Free  # 33
 
place
    name
splits
 
3
Kyra Sommerstad
28.89
2:35.11
4:42.84
6:50.37
8:58.20
 
(32.07)
(32.14)
(31.97)
(32.17)
59.74
3:06.87
5:14.50
7:22.27
9:30.30
(30.85)
(31.76)
(31.66)
(31.90)
(32.10)
1:31.32
3:38.75
5:46.31
7:54.01
10:02.24
(31.58)
(31.88)
(31.81)
(31.74)
(31.94)
2:03.04
4:10.70
6:18.40
8:26.03
10:33.59
(31.72)
(31.95)
(32.09)
(32.02)
(31.35)
 
 
Male 13-14 1650 Free  # 34
 
place
    name
splits
 
2
Brendan Williams
27.30
2:29.08
4:32.33
6:36.36
8:40.74
10:45.04
12:49.15
14:53.75
16:55.13
 
(30.87)
(30.82)
(30.92)
(30.90)
(31.26)
(31.00)
(31.00)
(29.55)
57.35
2:59.81
5:03.39
7:07.85
9:11.76
11:15.69
13:20.41
15:24.56
(30.05)
(30.73)
(31.06)
(31.49)
(31.02)
(30.65)
(31.26)
(30.81)
1:27.81
3:30.69
5:34.61
7:38.60
9:42.77
11:46.89
13:51.67
15:55.09
(30.46)
(30.88)
(31.22)
(30.75)
(31.01)
(31.20)
(31.26)
(30.53)
1:58.21
4:01.51
6:05.44
8:09.84
10:13.78
12:18.15
14:22.75
16:25.58
(30.40)
(30.82)
(30.83)
(31.24)
(31.01)
(31.26)
(31.08)
(30.49)
 
 
Male 11-12 200 IM  # 36
 
place
    name
splits
 
43
Liam Preston
30.98
1:06.75
(35.77)
1:52.36
(45.61)
2:24.66
(32.30)
Prelims
 
52
Hunter Emerson
32.33
1:08.50
(36.17)
1:54.10
(45.60)
2:26.64
(32.54)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 IM  # 37
 
place
    name
splits
 
5
Kyra Sommerstad
28.89
1:00.75
(31.86)
1:40.34
(39.59)
2:09.70
(29.36)
Finals
 
4
Kyra Sommerstad
29.62
1:01.43
(31.81)
1:42.04
(40.61)
2:11.36
(29.32)
Prelims
 
43
Riley Gavigan
30.22
1:05.18
(34.96)
1:46.13
(40.95)
2:18.71
(32.58)
Prelims
 
54
Kiersten Clancy
29.43
1:05.07
(35.64)
1:47.42
(42.35)
2:19.73
(32.31)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 IM  # 38
 
place
    name
splits
 
55
CJ Pergan
28.16
1:01.99
(33.83)
1:42.07
(40.08)
2:13.32
(31.25)
Prelims
 
60
Josh Louser
28.56
1:01.79
(33.23)
1:42.76
(40.97)
2:14.69
(31.93)
Prelims
 
61
Christopher Stange
28.78
1:03.51
(34.73)
1:43.69
(40.18)
2:15.34
(31.65)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 IM  # 39
 
place
    name
splits
 
30
Isabel Xu
34.98
1:17.55
(42.57)
 
38
Hanna Lin
37.02
1:18.13
(41.11)
 
42
Emily Herr
35.15
1:18.41
(43.26)
 
 
Male 10 & U 100 IM  # 40
 
place
    name
splits
 
17
Noah Giunta
34.06
1:14.89
(40.83)
 
18
Vincent Vinciguerra
35.40
1:15.16
(39.76)
 
55
Richard Hall
36.98
1:20.79
(43.81)
 
 
Female 13-14 100 Breast  # 49
 
place
    name
splits
 
80
Kiersten Clancy
36.68
1:17.68
(41.00)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Breast  # 50
 
place
    name
splits
 
44
Christopher Stange
32.54
1:09.32
(36.78)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Fly  # 56
 
place
    name
splits
 
4
Jake Vecchio
26.32
56.51
(30.19)
1:28.22
(31.71)
2:01.71
(33.49)
Finals
 
2
Jake Vecchio
27.80
58.55
(30.75)
1:30.53
(31.98)
2:02.82
(32.29)
Prelims
 
29
Matt Chan
29.89
1:03.46
(33.57)
1:38.60
(35.14)
2:14.54
(35.94)
Prelims
 
32
CJ Pergan
29.96
1:04.51
(34.55)
1:40.00
(35.49)
2:15.23
(35.23)
Prelims
 
34
Kevin Xu
29.29
1:02.52
(33.23)
1:38.72
(36.20)
2:15.39
(36.67)
Prelims
 
39
Brendan Williams
28.11
1:01.73
(33.62)
 
 
2:16.78
(2:16.78)
Prelims
 
52
Christopher Stange
30.49
1:06.65
(36.16)
1:45.80
(39.15)
2:23.00
(37.20)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 Fly  # 57
 
place
    name
splits
 
6
Emily Herr
33.23
1:14.43
(41.20)
 
27
Annabel Dimaculangan
38.04
1:21.13
(43.09)
 
28
Hanna Matheson
38.03
1:21.26
(43.23)
 
31
Isabel Xu
 
1:21.64
 
 
51
AvaGrace Monti
39.24
1:25.20
(45.96)
 
 
Male 10 & U 100 Fly  # 58
 
place
    name
splits
 
15
Noah Giunta
35.89
1:15.14
(39.25)
 
24
Richard Hall
35.60
1:18.84
(43.24)
 
26
Vincent Vinciguerra
38.08
1:19.60
(41.52)
 
46
Colin Veit
40.56
1:26.54
(45.98)
 
 
Male 11-12 200 Fly  # 60
 
place
    name
splits
 
20
Hunter Emerson
34.13
1:13.77
(39.64)
1:56.19
(42.42)
2:36.87
(40.68)
Prelims
 
25
Richie Chiarella
35.22
1:17.73
(42.51)
2:03.85
(46.12)
2:44.96
(41.11)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Free  # 61
 
place
    name
splits
 
59
Kiersten Clancy
28.74
1:00.49
(31.75)
1:33.09
(32.60)
2:06.06
(32.97)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Free  # 62
 
place
    name
splits
 
13
Brendan Williams
25.57
53.62
(28.05)
1:22.81
(29.19)
1:51.78
(28.97)
Finals
 
12
Brendan Williams
25.61
54.22
(28.61)
1:23.80
(29.58)
1:52.87
(29.07)
Prelims
 
47
CJ Pergan
27.57
57.78
(30.21)
1:28.83
(31.05)
1:58.88
(30.05)
Prelims
 
48
Jake Vecchio
26.17
55.59
(29.42)
1:27.22
(31.63)
1:59.29
(32.07)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Free  # 64
 
place
    name
splits
 
21
Liam Preston
28.32
1:00.27
(31.95)
1:33.12
(32.85)
2:05.87
(32.75)
Prelims
 
42
Brian Veit
30.09
1:03.56
(33.47)
1:37.53
(33.97)
2:09.72
(32.19)
Prelims
 
66
Richie Chiarella
30.44
1:04.96
(34.52)
1:41.09
(36.13)
2:14.81
(33.72)
Prelims
 
 
Female 11-12 500 Free  # 71
 
place
    name
splits
 
36
Kate Sommerstad
32.09
2:55.25
5:18.16
 
(35.91)
(35.33)
1:07.62
3:31.48
5:52.11
(35.53)
(36.23)
(33.95)
1:43.64
4:07.34
(36.02)
(35.86)
2:19.34
4:42.83
(35.70)
(35.49)
 
 
Male 11-12 500 Free  # 72
 
place
    name
splits
 
31
Brian Veit
31.21
2:51.02
5:11.29
 
(35.22)
(35.01)
1:05.78
3:26.25
5:45.41
(34.57)
(35.23)
(34.12)
1:40.70
4:01.42
(34.92)
(35.17)
2:15.80
4:36.28
(35.10)
(34.86)
 
49
Brett Adams
32.09
2:58.45
5:24.33
 
(36.82)
(36.10)
1:08.10
3:35.05
5:58.94
(36.01)
(36.60)
(34.61)
1:44.86
4:11.67
(36.76)
(36.62)
2:21.63
4:48.23
(36.77)
(36.56)
 
 
Female 10 & U 200 Free  # 73
 
place
    name
splits
 
16
Olivia Schlegel
32.08
1:09.31
(37.23)
1:48.76
(39.45)
2:26.48
(37.72)
 
28
Isabel Xu
34.81
1:13.03
(38.22)
1:52.15
(39.12)
2:29.60
(37.45)
 
 
Male 10 & U 200 Free  # 74
 
place
    name
splits
 
18
Vincent Vinciguerra
34.14
1:12.49
(38.35)
1:50.37
(37.88)
2:25.15
(34.78)
 
19
Noah Giunta
33.39
1:10.36
(36.97)
1:48.53
(38.17)
2:26.19
(37.66)
 
31
Richard Hall
33.31
1:11.97
(38.66)
1:52.26
(40.29)
2:31.68
(39.42)
 
 
Male 11-12 100 IM  # 76
 
place
    name
splits
 
35
Liam Preston
30.72
1:08.31
(37.59)
Prelims
 
66
Hunter Emerson
33.14
1:11.16
(38.02)
Prelims
 
 
Female 13-14 500 Free  # 77
 
place
    name
splits
 
48
Riley Gavigan
28.85
2:43.22
4:59.81
 
(33.90)
(34.09)
1:01.63
3:17.09
5:32.91
(32.78)
(33.87)
(33.10)
1:35.15
3:51.53
(33.52)
(34.44)
2:09.32
4:25.72
(34.17)
(34.19)
Prelims
 
 
Male 13-14 500 Free  # 78
 
place
    name
splits
 
9
Brendan Williams
26.66
2:23.69
4:24.26
 
(29.67)
(30.09)
55.28
2:53.82
4:53.33
(28.62)
(30.13)
(29.07)
1:24.39
3:23.99
(29.11)
(30.17)
1:54.02
3:54.17
(29.63)
(30.18)
Finals
 
12
Brendan Williams
26.38
2:28.68
4:32.77
 
(31.19)
(31.23)
55.78
2:59.56
5:02.51
(29.40)
(30.88)
(29.74)
1:26.17
3:30.41
(30.39)
(30.85)
1:57.49
4:01.54
(31.32)
(31.13)
Prelims
 
32
CJ Pergan
27.72
2:35.28
4:44.07
 
(32.30)
(31.97)
58.77
3:07.56
5:14.06
(31.05)
(32.28)
(29.99)
1:30.55
3:39.90
(31.78)
(32.34)
2:02.98
4:12.10
(32.43)
(32.20)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Fly  # 89
 
place
    name
splits
 
61
Kiersten Clancy
29.92
1:04.93
(35.01)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Fly  # 90
 
place
    name
splits
 
6
Jake Vecchio
25.46
54.84
(29.38)
Finals
 
3
Jake Vecchio
25.63
55.29
(29.66)
Prelims
 
37
Matt Chan
28.09
59.43
(31.34)
Prelims
 
42
Christopher Stange
27.80
1:00.11
(32.31)
Prelims
 
43
Kevin Xu
28.07
1:00.13
(32.06)
Prelims
 
59
Josh Louser
28.65
1:01.22
(32.57)
Prelims
 
67
CJ Pergan
29.17
1:02.40
(33.23)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Fly  # 94
 
place
    name
splits
 
15
Liam Preston
30.12
1:04.41
(34.29)
Finals
 
16
Liam Preston
30.73
1:05.29
(34.56)
Prelims
 
66
Hunter Emerson
33.62
1:11.32
(37.70)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Back  # 95
 
place
    name
splits
 
17
Riley Gavigan
31.92
1:06.69
(34.77)
1:41.45
(34.76)
2:15.04
(33.59)
Prelims
 
66
Kiersten Clancy
32.66
1:07.89
(35.23)
1:44.37
(36.48)
2:20.68
(36.31)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Back  # 96
 
place
    name
splits
 
7
Brendan Williams
29.61
1:01.46
(31.85)
1:33.15
(31.69)
2:04.49
(31.34)
Prelims
 
12
CJ Pergan
29.53
1:01.21
(31.68)
1:33.61
(32.40)
2:05.34
(31.73)
Finals
 
8
Brendan Williams
29.16
1:00.80
(31.64)
1:33.54
(32.74)
2:05.90
(32.36)
Finals
 
14
CJ Pergan
29.67
1:01.68
(32.01)
1:34.29
(32.61)
2:06.30
(32.01)
Prelims
 
18
Josh Louser
29.25
1:01.37
(32.12)
1:34.76
(33.39)
2:06.95
(32.19)
Prelims
 
23
Jake Vecchio
29.88
1:02.49
(32.61)
1:35.51
(33.02)
2:08.46
(32.95)
Prelims
 
54
Kevin Xu
31.48
1:05.46
(33.98)
1:40.18
(34.72)
2:14.43
(34.25)
Prelims
 
 
Female 11-12 200 Back  # 97
 
place
    name
splits
 
8
Kate Sommerstad
33.70
1:08.79
(35.09)
1:44.31
(35.52)
2:18.98
(34.67)
Prelims
 
8
Kate Sommerstad
33.42
1:09.15
(35.73)
1:45.02
(35.87)
2:20.24
(35.22)
Finals
 
 
Male 11-12 200 Back  # 98
 
place
    name
splits
 
24
Brian Veit
34.97
1:11.93
(36.96)
1:49.39
(37.46)
2:26.09
(36.70)
Prelims
 
32
Brett Adams
35.31
1:13.16
(37.85)
1:51.86
(38.70)
2:30.54
(38.68)
Prelims
 
    Entries first posted: 1/12/2016 - entries close: 2/29/2016 - entries updated: 2/29/2016
 
Jessica Chen (11)
 
# 13
Female 11-12 50 Fly
30.85Y
 
 
Kiersten Clancy (14)
 
# 3
# 15
# 27
# 37
# 49
# 61
# 89
# 95
# 101
Female 13-14 400 IM
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 100 Free
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 200 Free
Female 13-14 100 Fly
Female 13-14 200 Back
Female 13-14 50 Free
5:02.36Y
1:03.85Y
56.67Y
2:20.33Y
1:14.58Y
2:03.76Y
1:04.36Y
2:19.16Y
26.64Y








 
 
Rebecca Crane (13)
 
# 101
Female 13-14 50 Free
25.88Y
 
 
Annabel Dimaculangan (9)
 
# 57
Female 10 & Under 100 Fly
1:25.08Y
 
 
Riley Gavigan (13)
 
# 3
# 15
# 21
# 37
# 49
# 77
# 95
Female 13-14 400 IM
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 500 Free
Female 13-14 200 Back
4:55.12Y
1:03.21Y
2:34.87Y
2:18.17Y
1:08.19Y
5:31.90Y
2:16.14Y






 
 
Emily Herr (8)
 
# 5
# 23
# 29
# 39
# 51
# 57
# 85
# 91
# 99
Female 10 & Under 200 IM
Female 10 & Under 100 Breast
Female 10 & Under 100 Free
Female 10 & Under 100 IM
Female 10 & Under 50 Free
Female 10 & Under 100 Fly
Female 10 & Under 50 Fly
Female 10 & Under 50 Back
Female 10 & Under 50 Breast
2:50.75Y
1:29.96Y
1:08.23Y
1:17.85Y
31.36Y
1:14.32Y
33.33Y
36.95Y
41.87Y








 
 
Hannah Lin (10)
 
# 23
# 39
# 51
# 85
# 91
# 99
Female 10 & Under 100 Breast
Female 10 & Under 100 IM
Female 10 & Under 50 Free
Female 10 & Under 50 Fly
Female 10 & Under 50 Back
Female 10 & Under 50 Breast
1:30.21Y
1:19.93Y
32.05Y
35.27Y
36.36Y
42.86Y





 
 
Hanna Matheson (9)
 
# 57
Female 10 & Under 100 Fly
1:25.73Y
 
 
AvaGrace Monti (10)
 
# 17
# 23
# 29
# 51
# 57
# 85
# 91
# 99
Female 10 & Under 100 Back
Female 10 & Under 100 Breast
Female 10 & Under 100 Free
Female 10 & Under 50 Free
Female 10 & Under 100 Fly
Female 10 & Under 50 Fly
Female 10 & Under 50 Back
Female 10 & Under 50 Breast
1:19.14Y
1:27.76Y
1:09.90Y
31.67Y
1:21.29Y
35.58Y
37.09Y
39.99Y







 
 
Karsten Pergan (10)
 
# 17
Female 10 & Under 100 Back
1:18.96Y
 
 
Olivia Schlegel (10)
 
# 5
# 17
# 29
# 73
# 91
# 99
Female 10 & Under 200 IM
Female 10 & Under 100 Back
Female 10 & Under 100 Free
Female 10 & Under 200 Free
Female 10 & Under 50 Back
Female 10 & Under 50 Breast
2:41.25Y
1:09.20Y
1:05.50Y
2:19.99Y
33.01Y
41.32Y





 
 
Kate Sommerstad (12)
 
# 19
# 47
# 71
# 97
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 50 Back
Female 11-12 500 Free
Female 11-12 200 Back
1:06.73Y
31.58Y
5:47.01Y
2:18.61Y



 
 
Kyra Sommerstad (13)
 
# 33
# 37
Female 13-14 1000 Free
Female 13-14 200 IM
10:40.48Y
2:11.84Y

 
 
Isabel Xu (10)
 
# 5
# 17
# 29
# 39
# 51
# 57
# 73
# 85
# 91
Female 10 & Under 200 IM
Female 10 & Under 100 Back
Female 10 & Under 100 Free
Female 10 & Under 100 IM
Female 10 & Under 50 Free
Female 10 & Under 100 Fly
Female 10 & Under 200 Free
Female 10 & Under 50 Fly
Female 10 & Under 50 Back
2:44.06Y
1:13.90Y
1:07.29Y
1:14.68Y
30.57Y
1:16.83Y
2:29.76Y
33.04Y
34.20Y








 
 
Brett Adams (12)
 
# 20
# 26
# 72
# 88
# 98
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 200 Breast
Male 11-12 500 Free
Male 11-12 50 Breast
Male 11-12 200 Back
1:09.54Y
2:53.43Y
5:58.20Y
36.70Y
2:27.90Y




 
 
Matthew Chan (14)
 
# 28
# 56
# 90
# 102
Male 13-14 100 Free
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 50 Free
53.78Y
2:12.43Y
58.99Y
24.45Y



 
 
Richard Chiarella (12)
 
# 2
# 60
# 64
# 72
# 98
Male 11-12 400 IM
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 500 Free
Male 11-12 200 Back
5:14.95Y
2:36.65Y
2:10.78Y
5:39.54Y
2:29.50Y




 
 
Thomas Demaio (9)
 
# 24
# 30
# 100
Male 10 & Under 100 Breast
Male 10 & Under 100 Free
Male 10 & Under 50 Breast
1:33.24Y
1:10.21Y
43.37Y


 
 
John Dillon (14)
 
# 4
# 22
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 200 Breast
4:45.94Y
2:32.71Y

 
 
Hunter Emerson (11)
 
# 2
# 20
# 36
# 60
# 76
# 94
# 104
Male 11-12 400 IM
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 50 Free
5:12.16Y
1:08.78Y
2:28.73Y
2:32.09Y
1:10.12Y
1:09.94Y
28.28Y






 
 
Noah Giunta (10)
 
# 6
# 24
# 30
# 40
# 52
# 58
# 74
# 86
# 100
Male 10 & Under 200 IM
Male 10 & Under 100 Breast
Male 10 & Under 100 Free
Male 10 & Under 100 IM
Male 10 & Under 50 Free
Male 10 & Under 100 Fly
Male 10 & Under 200 Free
Male 10 & Under 50 Fly
Male 10 & Under 50 Breast
2:40.58Y
1:29.91Y
1:06.80Y
1:14.56Y
31.23Y
1:13.93Y
2:24.01Y
33.56Y
41.40Y








 
 
James Griffin (12)
 
# 48
Male 11-12 50 Back
32.60Y
 
 
Richard Hall III (10)
 
# 6
# 18
# 30
# 40
# 52
# 58
# 74
# 86
Male 10 & Under 200 IM
Male 10 & Under 100 Back
Male 10 & Under 100 Free
Male 10 & Under 100 IM
Male 10 & Under 50 Free
Male 10 & Under 100 Fly
Male 10 & Under 200 Free
Male 10 & Under 50 Fly
2:48.39Y
1:20.45Y
1:10.33Y
1:19.44Y
31.44Y
1:20.19Y
2:30.61Y
34.94Y







 
 
Timofey Kayran (10)
 
# 24
# 52
# 100
Male 10 & Under 100 Breast
Male 10 & Under 50 Free
Male 10 & Under 50 Breast
1:26.61Y
31.89Y
38.24Y


 
 
Zander Klaric (10)
 
# 18
# 86
# 92
Male 10 & Under 100 Back
Male 10 & Under 50 Fly
Male 10 & Under 50 Back
1:16.64Y
35.03Y
37.32Y


 
 
Joshua Louser (14)
 
# 4
# 16
# 38
# 90
# 96
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 200 IM
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
4:42.75Y
59.66Y
2:13.45Y
1:00.46Y
2:06.46Y




 
 
Thomas Miele (10)
 
# 24
# 100
Male 10 & Under 100 Breast
Male 10 & Under 50 Breast
1:31.54Y
42.04Y

 
 
James Monahan (9)
 
# 6
# 18
# 24
# 100
Male 10 & Under 200 IM
Male 10 & Under 100 Back
Male 10 & Under 100 Breast
Male 10 & Under 50 Breast
2:49.55Y
1:20.75Y
1:34.35Y
43.41Y



 
 
Chester Pergan III (13)
 
# 4
# 16
# 28
# 38
# 56
# 62
# 78
# 90
# 96
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 100 Free
Male 13-14 200 IM
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Free
Male 13-14 500 Free
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
4:40.81Y
58.80Y
53.93Y
2:12.28Y
2:13.93Y
1:56.07Y
5:14.28Y
1:00.34Y
2:03.35Y








 
 
Liam Preston (11)
 
# 14
# 20
# 32
# 36
# 48
# 64
# 76
# 94
# 104
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 50 Back
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 50 Free
29.69Y
1:06.99Y
58.07Y
2:23.41Y
31.50Y
2:06.33Y
1:07.87Y
1:04.53Y
26.51Y








 
 
Christopher Stange (14)
 
# 4
# 22
# 28
# 38
# 50
# 56
# 90
# 102
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 200 Breast
Male 13-14 100 Free
Male 13-14 200 IM
Male 13-14 100 Breast
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 50 Free
4:45.78Y
2:31.52Y
53.10Y
2:13.18Y
1:07.53Y
2:17.23Y
58.57Y
24.68Y







 
 
Jake Vecchio (14)
 
# 4
# 16
# 56
# 62
# 78
# 90
# 96
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Free
Male 13-14 500 Free
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
4:41.01Y
57.42Y
2:03.97Y
1:56.18Y
5:14.01Y
55.09Y
2:10.65Y






 
 
Brian Veit (12)
 
# 2
# 20
# 64
# 72
# 98
Male 11-12 400 IM
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 500 Free
Male 11-12 200 Back
5:18.95Y
1:09.10Y
2:11.54Y
5:46.65Y
2:27.41Y




 
 
Vincent Vinciguerra (10)
 
# 18
# 24
# 30
# 40
# 52
# 58
# 74
# 86
# 100
Male 10 & Under 100 Back
Male 10 & Under 100 Breast
Male 10 & Under 100 Free
Male 10 & Under 100 IM
Male 10 & Under 50 Free
Male 10 & Under 100 Fly
Male 10 & Under 200 Free
Male 10 & Under 50 Fly
Male 10 & Under 50 Breast
1:20.61Y
1:32.47Y
1:03.95Y
1:15.24Y
29.20Y
1:18.63Y
2:23.21Y
34.55Y
40.84Y








 
 
Brendan Williams (14)
 
# 16
# 28
# 34
# 56
# 62
# 78
# 96
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 100 Free
Male 13-14 1650 Free
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Free
Male 13-14 500 Free
Male 13-14 200 Back
58.47Y
53.11Y
17:26.12Y
2:19.80Y
1:52.51Y
5:04.17Y
2:02.80Y






 
 
Kevin Xu (14)
 
# 16
# 56
# 90
# 96
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
1:01.56Y
2:16.42Y
59.42Y
2:14.84Y
 
 
Number of athletes: 36