Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 4/18/2018 04:37 PM
        2018  MR Suffolk County Championships - 4/14/2018 to 4/15/2018         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                36.99  ASCS
 Meet Qualifying:  36.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herr, Emily A             10 Three Village-MR       27.49      27.46 ASCS   
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    29.84      29.01 ASCS   
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 30.21      29.73 ASCS   
  4 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       31.11      30.48 ASCS   
  5 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    31.26      31.00 ASCS   
  6 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    31.51      31.09 ASCS   
  7 Retzlaff, Claudia L        9 Three Village-MR       31.17      31.12 ASCS   
  8 Monti, Lila R              9 Three Village-MR       30.62      31.23 ASCS   
  9 Cahalane, Erin C          10 Tmsuffolk-MR           31.38      31.27 ASCS   
 10 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 31.15      31.36 ASCS   
B - Final
 11 Lisica, Sabrina N         10 Three Village-MR       32.04      30.96 ASCS   
 12 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    31.67      31.36 ASCS   
 13 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                32.38      32.09 ASCS   
 14 Pupke, Cameron R           9 WISC-MR                31.92      32.17 ASCS   
 15 Neary, Madison G          10 WISC-MR                32.77      32.35 ASCS   
 16 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 32.63      32.39 ASCS   
 17 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    32.88      32.68 ASCS   
 18 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 32.76      32.69 ASCS   
 19 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    32.91      32.75 ASCS   
 20 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR       32.55      33.42 ASCS   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                36.99  ASCS
 Meet Qualifying:  36.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herr, Emily A             10 Three Village-MR       27.06      27.49 qASCS  
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    29.36      29.84 qASCS  
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 30.69      30.21 qASCS  
  4 Monti, Lila R              9 Three Village-MR       31.46      30.62 qASCS  
  5 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       31.22      31.11 qASCS  
  6 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 31.28      31.15 qASCS  
  7 Retzlaff, Claudia L        9 Three Village-MR       30.58      31.17 qASCS  
  8 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    30.38      31.26 qASCS  
  9 Cahalane, Erin C          10 Tmsuffolk-MR           31.35      31.38 qASCS  
 10 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    31.25      31.51 qASCS  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    31.97      31.67 qASCS  
 12 Pupke, Cameron R           9 WISC-MR                31.78      31.92 qASCS  
 13 Lisica, Sabrina N         10 Three Village-MR       30.98      32.04 qASCS  
 14 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                31.57      32.38 qASCS  
 15 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR       31.83      32.55 qASCS  
 16 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 33.96      32.63 qASCS  
 17 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 32.92      32.76 qASCS  
 18 Neary, Madison G          10 WISC-MR                32.36      32.77 qASCS  
 19 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    33.17      32.88 qASCS  
 20 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    32.50      32.91 qASCS  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    33.59      33.07 ASCS   
 22 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    33.28      33.25 ASCS   
-------------------------------------------------------------------------
 23 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           34.03      33.32 ASCS   
 24 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       34.39      33.63 ASCS   
 25 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    34.64      33.82 ASCS   
 26 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                34.06      34.06 ASCS   
 27 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           33.64      34.29 ASCS   
 28 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR                33.75      34.56 ASCS   
 29 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 36.05      34.64 ASCS   
 30 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       35.92      34.83 ASCS   
 31 Singer, Keira A            9 WISC-MR                34.34      34.84 ASCS   
 32 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    35.19      34.92 ASCS   
 33 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    35.40      34.96 ASCS   
 34 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 35.69      35.07 ASCS   
 35 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       35.01      35.12 ASCS   
 36 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 36.77      35.24 ASCS   
 37 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR                34.21      35.58 ASCS   
 38 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           36.06      35.63 ASCS   
 39 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    35.65      35.66 ASCS   
 39 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    35.60      35.66 ASCS   
 41 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       36.70      35.78 ASCS   
 42 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR                36.90      36.11 ASCS   
 43 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                35.46      36.16 ASCS   
 44 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    35.48      36.21 ASCS   
 45 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           36.97      36.27 ASCS   
 46 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       36.59      36.36 ASCS   
 47 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       36.68      36.48 ASCS   
 48 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR                 36.92      36.61 ASCS   
 49 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    36.95      36.68 ASCS   
 50 Mendoza, Crystal           9 HYB-MR                 36.02      37.35        
 51 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       36.96      37.47        
 52 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    36.82      37.50        
 53 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 36.95      38.12        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                44.99  ASCS
 Meet Qualifying:  44.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    35.88      35.87 ASCS   
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 36.43      36.09 ASCS   
  3 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR                36.38      36.27 ASCS   
  4 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    38.79      36.42 ASCS   
  4 Cahalane, Erin C          10 Tmsuffolk-MR           37.69      36.42 ASCS   
  6 Retzlaff, Claudia L        9 Three Village-MR       36.63      36.50 ASCS   
  7 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       37.53      37.29 ASCS   
  8 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 36.86      37.48 ASCS   
  9 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 38.40      37.58 ASCS   
 10 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       39.62      37.72 ASCS   
 11 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    36.12      37.74 ASCS   
 12 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    36.62      37.96 ASCS   
 13 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           39.05      38.02 ASCS   
 14 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 37.29      38.32 ASCS   
 15 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 41.39      38.54 ASCS   
 16 Hand, Lauren C            10 WISC-MR                40.75      38.65 ASCS   
 17 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    37.36      38.77 ASCS   
 18 Neary, Madison G          10 WISC-MR                39.28      38.91 ASCS   
 19 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       41.62      39.04 ASCS   
 20 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       39.78      39.49 ASCS   
 21 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                39.22      39.53 ASCS   
 22 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    39.27      39.76 ASCS   
 23 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR                39.21      39.98 ASCS   
 24 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    42.20      40.20 ASCS   
 25 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                40.14      40.31 ASCS   
 26 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    41.04      40.67 ASCS   
 27 Wilcox, Avery              8 HAA-MR                 42.47      40.82 ASCS   
 28 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       41.37      41.24 ASCS   
 29 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    41.54      41.34 ASCS   
 30 Mendoza, Crystal           9 HYB-MR                 43.81      41.52 ASCS   
 31 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR                43.83      41.95 ASCS   
 32 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       40.41      42.04 ASCS   
 33 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 42.65      42.36 ASCS   
 34 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    41.79      42.38 ASCS   
 35 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                42.56      42.68 ASCS   
 36 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR       43.25      42.94 ASCS   
 37 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           43.40      43.05 ASCS   
 38 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           44.98      43.08 ASCS   
 39 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       42.19      43.11 ASCS   
 39 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    41.96      43.11 ASCS   
 41 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    42.88      43.18 ASCS   
 42 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                41.75      43.27 ASCS   
 43 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    42.33      43.37 ASCS   
 44 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 44.37      43.41 ASCS   
 45 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           42.65      43.52 ASCS   
 46 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    42.44      43.90 ASCS   
 47 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       44.01      44.09 ASCS   
 48 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                42.93      44.35 ASCS   
 49 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR                 43.98      44.38 ASCS   
 50 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       41.28      44.47 ASCS   
 51 Platti, Grace              9 CSDC-MR                42.98      44.57 ASCS   
 52 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       43.92      44.66 ASCS   
 53 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 44.93      45.41        
 54 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    44.62      45.63        
 55 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 44.94      45.72        
 56 Wang, Angela A            10 Three Village-MR       41.35      45.99        
 57 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 44.92      46.26        
 58 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 44.96      46.61        
 59 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 44.97      47.35        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                51.99  ASCS
 Meet Qualifying:  51.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herr, Emily A             10 Three Village-MR       34.16      33.44 ASCS   
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    39.39      38.25 ASCS   
  3 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    39.20      38.33 ASCS   
  4 Lisica, Sabrina N         10 Three Village-MR       39.50      39.56 ASCS   
  5 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    40.45      39.69 ASCS   
  6 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 40.03      40.12 ASCS   
  7 Monti, Lila R              9 Three Village-MR       40.24      41.39 ASCS   
  8 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       42.71      42.63 ASCS   
  9 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR       43.30      43.96 ASCS   
 10 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       43.47      44.12 ASCS   
B - Final
 11 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    43.48      42.20 ASCS   
 12 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    44.10      42.40 ASCS   
 13 Pupke, Cameron R           9 WISC-MR                43.61      42.55 ASCS   
 14 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    45.41      44.37 ASCS   
 15 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                44.49      44.49 ASCS   
 16 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR                45.37      44.51 ASCS   
 17 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                45.64      44.96 ASCS   
 18 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       45.22      45.42 ASCS   
 19 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    46.66      45.52 ASCS   
 20 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    46.81      45.69 ASCS   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                51.99  ASCS
 Meet Qualifying:  51.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herr, Emily A             10 Three Village-MR       34.26      34.16 qASCS  
  2 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    38.95      39.20 qASCS  
  3 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    40.92      39.39 qASCS  
  4 Lisica, Sabrina N         10 Three Village-MR       39.14      39.50 qASCS  
  5 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 40.93      40.03 qASCS  
  6 Monti, Lila R              9 Three Village-MR       41.48      40.24 qASCS  
  7 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    42.88      40.45 qASCS  
  8 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       42.97      42.71 qASCS  
  9 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR       43.42      43.30 qASCS  
 10 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       45.18      43.47 qASCS  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    43.70      43.48 qASCS  
 12 Pupke, Cameron R           9 WISC-MR                43.50      43.61 qASCS  
 13 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    44.07      44.10 qASCS  
 14 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                44.96      44.49 qASCS  
 15 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       47.19      45.22 qASCS  
 16 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR                44.22      45.37 qASCS  
 17 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    47.16      45.41 qASCS  
 18 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                45.05      45.64 qASCS  
 19 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    46.93      46.66 qASCS  
 20 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    45.23      46.81 qASCS  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       48.72      46.82 ASCS   
 22 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    48.08      47.36 ASCS   
-------------------------------------------------------------------------
 23 Singer, Keira A            9 WISC-MR                50.77      47.38 ASCS   
 24 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 47.03      47.43 ASCS   
 25 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    48.33      47.46 ASCS   
 26 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 50.21      47.95 ASCS   
 27 Cook, Keiran R            10 Express Swimming-MR    51.04      47.96 ASCS   
 28 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       48.83      48.41 ASCS   
 29 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    46.38      48.52 ASCS   
 30 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 49.76      48.68 ASCS   
 31 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 49.47      48.73 ASCS   
 32 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           50.09      48.97 ASCS   
 33 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    46.62      49.55 ASCS   
 34 Briel, Grace              10 CSDC-MR                51.44      49.74 ASCS   
 35 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       51.66      49.93 ASCS   
 36 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       50.31      50.17 ASCS   
 37 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                52.51      50.78 ASCS   
 38 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    51.28      50.83 ASCS   
 39 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       50.34      50.88 ASCS   
 40 Haynes, Riley J            9 CSDC-MR                50.81      50.94 ASCS   
 41 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 51.89      50.95 ASCS   
 42 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                50.47      51.13 ASCS   
 43 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                51.92      51.47 ASCS   
 44 Platti, Grace              9 CSDC-MR                51.71      51.66 ASCS   
 45 Duke, Ainsley C            8 WISC-MR                49.84      51.90 ASCS   
 46 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR    51.68      52.03        
 47 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           51.97      52.85        
 48 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       49.70      52.89        
 49 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           47.31      53.78        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                48.99  ASCS
 Meet Qualifying:  48.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A             10 Three Village-MR       27.77      28.94 ASCS   
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    34.48      33.91 ASCS   
  3 Retzlaff, Claudia L        9 Three Village-MR       33.98      33.94 ASCS   
  4 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR       36.44      34.58 ASCS   
  5 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 35.22      35.54 ASCS   
  5 Lisica, Sabrina N         10 Three Village-MR       35.18      35.54 ASCS   
  7 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 36.46      35.62 ASCS   
  8 Monti, Lila R              9 Three Village-MR       37.38      36.13 ASCS   
  9 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    37.22      36.28 ASCS   
 10 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           37.95      36.82 ASCS   
 11 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       35.38      36.83 ASCS   
 12 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 38.96      36.89 ASCS   
 13 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    37.93      37.25 ASCS   
 14 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    40.18      37.73 ASCS   
 15 Cahalane, Erin C          10 Tmsuffolk-MR           36.84      37.80 ASCS   
 16 Singer, Keira A            9 WISC-MR                38.12      37.91 ASCS   
 17 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 37.78      38.21 ASCS   
 18 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    39.48      38.29 ASCS   
 18 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR                40.26      38.29 ASCS   
 20 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                39.95      38.57 ASCS   
 21 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 41.15      38.80 ASCS   
 22 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 40.90      39.43 ASCS   
 23 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       39.80      39.49 ASCS   
 24 Kelly, Elly R             10 CSDC-MR                46.35      39.77 ASCS   
 25 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           39.46      40.59 ASCS   
 26 Neary, Madison G          10 WISC-MR                40.10      40.70 ASCS   
 27 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    41.91      40.72 ASCS   
 28 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    41.92      40.84 ASCS   
 29 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       41.16      40.93 ASCS   
 30 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    43.37      40.97 ASCS   
 31 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    43.16      41.61 ASCS   
 32 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 40.30      41.65 ASCS   
 33 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 45.16      41.92 ASCS   
 34 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                42.02      42.42 ASCS   
 35 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       42.81      42.62 ASCS   
 36 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR                45.14      43.35 ASCS   
 37 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                43.89      43.61 ASCS   
 38 Tourevski, Sima L         10 Express Swimming-MR    42.42      43.98 ASCS   
 39 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       42.91      44.10 ASCS   
 40 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 43.28      44.11 ASCS   
 41 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 45.57      44.17 ASCS   
 42 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                46.79      44.71 ASCS   
 43 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       45.28      44.87 ASCS   
 44 Platti, Grace              9 CSDC-MR                46.42      44.89 ASCS   
 45 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    44.26      45.00 ASCS   
 45 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       44.82      45.00 ASCS   
 47 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    45.81      45.04 ASCS   
 48 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    41.62      45.28 ASCS   
 49 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    44.62      45.39 ASCS   
 50 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR                43.52      45.41 ASCS   
 51 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    42.59      45.42 ASCS   
 52 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    46.42      45.67 ASCS   
 53 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    43.90      46.10 ASCS   
 54 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 47.06      46.13 ASCS   
 55 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR       47.97      46.20 ASCS   
 56 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 48.91      46.45 ASCS   
 57 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                46.09      47.06 ASCS   
 58 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR                 48.76      47.12 ASCS   
 59 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 48.70      47.28 ASCS   
 60 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR       45.38      47.36 ASCS   
 61 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           47.67      47.53 ASCS   
 62 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    47.13      47.62 ASCS   
 63 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    48.42      48.33 ASCS   
 64 Krut, Sammi G              9 CSDC-MR                48.39      48.78 ASCS   
 65 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 48.91      50.74        
 66 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           48.98      52.07        
 67 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 48.91      57.02        
 -- Pupke, Cameron R           9 WISC-MR                37.12         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:37.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:37.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herr, Emily A             10 Three Village-MR     1:06.19    1:05.85 ASCS   
                  29.72     1:05.85 (36.13)                                        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:14.01    1:13.39 ASCS   
                  33.30     1:13.39 (40.09)                                        
  3 Lisica, Sabrina N         10 Three Village-MR     1:17.37    1:16.29 ASCS   
                  37.30     1:16.29 (38.99)                                        
  4 Monti, Lila R              9 Three Village-MR     1:17.27    1:16.32 ASCS   
                  36.78     1:16.32 (39.54)                                        
  5 Retzlaff, Claudia L        9 Three Village-MR     1:18.50    1:17.63 ASCS   
                  34.77     1:17.63 (42.86)                                        
  6 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:18.67    1:17.65 ASCS   
                  35.81     1:17.65 (41.84)                                        
  7 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  1:19.60    1:19.43 ASCS   
                  37.29     1:19.43 (42.14)                                        
  8 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:20.33    1:19.59 ASCS   
                  39.35     1:19.59 (40.24)                                        
  9 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:18.55    1:20.06 ASCS   
                  37.14     1:20.06 (42.92)                                        
 10 Pupke, Cameron R           9 WISC-MR              1:20.45    1:21.25 ASCS   
                  37.55     1:21.25 (43.70)                                        
B - Final
 11 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR     1:20.58    1:19.27 ASCS   
                  35.66     1:19.27 (43.61)                                        
 12 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:22.94    1:21.30 ASCS   
                  39.49     1:21.30 (41.81)                                        
 13 Cahalane, Erin C          10 Tmsuffolk-MR         1:21.93    1:21.96 ASCS   
                  36.66     1:21.96 (45.30)                                        
 14 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR     1:23.08    1:22.04 ASCS   
                  37.88     1:22.04 (44.16)                                        
 15 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:22.20    1:22.59 ASCS   
                  38.96     1:22.59 (43.63)                                        
 16 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:23.24    1:22.96 ASCS   
                  37.25     1:22.96 (45.71)                                        
 17 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR              1:24.61    1:23.07 ASCS   
                  38.56     1:23.07 (44.51)                                        
 18 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR              1:23.79    1:23.32 ASCS   
                  39.14     1:23.32 (44.18)                                        
 19 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR              1:24.08    1:23.45 ASCS   
                  38.27     1:23.45 (45.18)                                        
 20 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:21.76    1:23.85 ASCS   
                  40.18     1:23.85 (43.67)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:37.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herr, Emily A             10 Three Village-MR     1:05.34    1:06.19 qASCS  
                  30.52     1:06.19 (35.67)                                        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:14.47    1:14.01 qASCS  
                  34.53     1:14.01 (39.48)                                        
  3 Monti, Lila R              9 Three Village-MR     1:17.69    1:17.27 qASCS  
                  37.07     1:17.27 (40.20)                                        
  4 Lisica, Sabrina N         10 Three Village-MR     1:17.55    1:17.37 qASCS  
                  36.92     1:17.37 (40.45)                                        
  5 Retzlaff, Claudia L        9 Three Village-MR     1:18.10    1:18.50 qASCS  
                  35.39     1:18.50 (43.11)                                        
  6 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:20.09    1:18.55 qASCS  
                  36.09     1:18.55 (42.46)                                        
  7 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:21.03    1:18.67 qASCS  
                  36.13     1:18.67 (42.54)                                        
  8 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  1:22.43    1:19.60 qASCS  
  9 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:20.86    1:20.33 qASCS  
                  40.16     1:20.33 (40.17)                                        
 10 Pupke, Cameron R           9 WISC-MR              1:28.03    1:20.45 qASCS  
                  38.09     1:20.45 (42.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR     1:23.21    1:20.58 qASCS  
                  36.35     1:20.58 (44.23)                                        
 12 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:26.37    1:21.76 qASCS  
                  37.58     1:21.76 (44.18)                                        
 13 Cahalane, Erin C          10 Tmsuffolk-MR         1:22.30    1:21.93 qASCS  
                  36.65     1:21.93 (45.28)                                        
 14 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:26.69    1:22.20 qASCS  
                  39.64     1:22.20 (42.56)                                        
 15 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:22.92    1:22.94 qASCS  
                  38.71     1:22.94 (44.23)                                        
 16 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR     1:23.34    1:23.08 qASCS  
                  39.07     1:23.08 (44.01)                                        
 17 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:21.76    1:23.24 qASCS  
                  37.97     1:23.24 (45.27)                                        
 18 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR              1:26.59    1:23.79 qASCS  
                  39.47     1:23.79 (44.32)                                        
 19 O'Driscoll, Kylie         10 WISC-MR              1:22.62    1:24.08 qASCS  
                  37.90     1:24.08 (46.18)                                        
 20 Brink, Keelyn R           10 WISC-MR              1:26.34    1:24.61 qASCS  
                  39.17     1:24.61 (45.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:24.39    1:24.63 ASCS   
                  37.84     1:24.63 (46.79)                                        
 22 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:30.31    1:24.82 ASCS   
                  39.66     1:24.82 (45.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:24.60    1:24.86 ASCS   
                  39.15     1:24.86 (45.71)                                        
 24 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:25.77    1:25.90 ASCS   
                  39.00     1:25.90 (46.90)                                        
 25 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:25.72    1:26.11 ASCS   
                  40.17     1:26.11 (45.94)                                        
 26 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:26.22    1:27.26 ASCS   
                  39.44     1:27.26 (47.82)                                        
 27 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:28.29    1:27.48 ASCS   
                  38.34     1:27.48 (49.14)                                        
 28 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:32.08    1:27.67 ASCS   
                  41.76     1:27.67 (45.91)                                        
 29 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:32.61    1:28.14 ASCS   
                  40.67     1:28.14 (47.47)                                        
 30 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:29.30    1:28.63 ASCS   
                  40.10     1:28.63 (48.53)                                        
 31 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:28.38    1:28.81 ASCS   
                  40.58     1:28.81 (48.23)                                        
 32 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:30.56    1:28.88 ASCS   
                  41.53     1:28.88 (47.35)                                        
 33 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:27.97    1:29.27 ASCS   
                  41.77     1:29.27 (47.50)                                        
 34 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:32.87    1:29.37 ASCS   
                  42.27     1:29.37 (47.10)                                        
 35 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:31.33    1:29.40 ASCS   
                  41.57     1:29.40 (47.83)                                        
 36 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:29.25    1:29.74 ASCS   
                  43.80     1:29.74 (45.94)                                        
 37 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:29.57    1:29.87 ASCS   
                  43.46     1:29.87 (46.41)                                        
 38 Neary, Madison G          10 WISC-MR              1:31.93    1:30.16 ASCS   
                  40.47     1:30.16 (49.69)                                        
 39 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:28.60    1:30.62 ASCS   
                  40.77     1:30.62 (49.85)                                        
 40 Hamm, Elizabeth R          9 WISC-MR              1:31.50    1:31.16 ASCS   
                  43.18     1:31.16 (47.98)                                        
 41 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:31.63    1:31.33 ASCS   
                  42.24     1:31.33 (49.09)                                        
 42 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:36.99    1:31.60 ASCS   
                  43.34     1:31.60 (48.26)                                        
 43 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:31.00    1:31.82 ASCS   
                  42.50     1:31.82 (49.32)                                        
 44 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:36.12    1:32.80 ASCS   
                  43.82     1:32.80 (48.98)                                        
 45 Hand, Lauren C            10 WISC-MR              1:37.96    1:33.08 ASCS   
                  42.76     1:33.08 (50.32)                                        
 46 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:36.75    1:33.25 ASCS   
                  42.65     1:33.25 (50.60)                                        
 47 Wang, Angela A            10 Three Village-MR     1:32.47    1:33.56 ASCS   
                  43.70     1:33.56 (49.86)                                        
 48 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR              1:31.54    1:33.80 ASCS   
                  45.01     1:33.80 (48.79)                                        
 49 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:32.29    1:34.30 ASCS   
                  45.34     1:34.30 (48.96)                                        
 50 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:37.96    1:34.58 ASCS   
                  43.44     1:34.58 (51.14)                                        
 51 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:31.39    1:34.63 ASCS   
                  47.06     1:34.63 (47.57)                                        
 52 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  1:36.68    1:36.73 ASCS   
                  46.91     1:36.73 (49.82)                                        
 53 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:34.00    1:37.25 ASCS   
 54 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:35.40    1:37.36 ASCS   
                  46.46     1:37.36 (50.90)                                        
 55 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:34.70    1:37.54 ASCS   
                  46.07     1:37.54 (51.47)                                        
 56 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:36.73    1:43.35        
                  51.11     1:43.35 (52.24)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:59.84    1:59.09        
     1) Retzlaff, Claudia L 9           2) Vinciguerra, Jacqueline X 10   
     3) Lisica, Sabrina N 10            4) Herr, Emily A 10               
                  31.31     1:01.62 (30.31)     1:32.33 (30.71)     1:59.09 (26.76)
  2 Long Island Express-MR  'A'                       2:02.00    2:01.61        
     1) Shannon, Casey D 10             2) Reddington, Shannon E 10       
     3) Vardoulias, Katja 10            4) Serafin, Gwen B 10             
                  31.91     1:02.48 (30.57)     1:33.35 (30.87)     2:01.61 (28.26)
  3 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:09.46    2:10.78        
     1) Pupke, Cameron R 9              2) Neary, Madison G 10            
     3) O'Driscoll, Kylie 10            4) Brink, Keelyn R 10             
                  32.71     1:04.60 (31.89)     1:39.34 (34.74)     2:10.78 (31.44)
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:15.97    2:14.84        
     1) Ojutiku, Tiwa A 10              2) Skiba, Victoria C 10           
     3) Redfield, Addison R 10          4) Hicyilmaz, Lydia G 10          
                  32.69     1:07.65 (34.96)     1:42.12 (34.47)     2:14.84 (32.72)
  5 Team Suffolk-MR  'A'                              2:14.65    2:16.54        
     1) Wafer, Sara N 10                2) Kalmaer, Dahlia R 9            
     3) Klein, Farrah M 9               4) Cahalane, Erin C 10            
                  34.58     1:10.68 (36.10)     1:44.33 (33.65)     2:16.54 (32.21)
  6 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            2:16.52    2:18.27        
     1) Wilcox, Hailey 10               2) Scavuzzo, Rose P 9             
     3) Ashby, Rowan I 9                4) Griffin, Amelia 10             
                  31.23     1:10.25 (39.02)     1:55.78 (45.53)     2:18.27 (22.49)
  7 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            2:28.18    2:23.54        
     1) Kelly, Alaina R 10              2) Platti, Grace 9                
     3) Nitzsche, Julia S 9             4) Davis, Naomi 9                 
                  41.17     1:12.94 (31.77)     1:49.07 (36.13)     2:23.54 (34.47)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                   2:14.76    2:13.40        
     1) Retzlaff, Claudia L 9           2) Lisica, Sabrina N 10           
     3) Herr, Emily A 10                4) Monti, Lila R 9                
                  36.47     1:15.04 (38.57)     1:42.96 (27.92)     2:13.40 (30.44)
  2 Long Island Express-MR  'A'                       2:20.00    2:17.74        
     1) Steiner, Nicole M 10            2) Reddington, Shannon E 10       
     3) Chen, Audrey 10                 4) Serafin, Gwen B 10             
                  35.82     1:14.73 (38.91)     1:49.00 (34.27)     2:17.74 (28.74)
  3 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:29.45    2:26.01        
     1) Ojutiku, Tiwa A 10              2) Hicyilmaz, Lydia G 10          
     3) Skiba, Victoria C 10            4) Redfield, Addison R 10         
                  37.21     1:17.00 (39.79)     1:53.00 (36.00)     2:26.01 (33.01)
  4 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:29.57    2:29.60        
     1) O'Driscoll, Kylie 10            2) Pupke, Cameron R 9             
     3) Singer, Keira A 9               4) Brink, Keelyn R 10             
                  38.01     1:24.59 (46.58)     1:58.02 (33.43)     2:29.60 (31.58)
  5 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            2:38.04    2:37.88        
     1) Wilcox, Hailey 10               2) Ashby, Rowan I 9               
     3) Griffin, Amelia 10              4) Scavuzzo, Rose P 9             
                  36.64     1:30.37 (53.73)     2:01.14 (30.77)     2:37.88 (36.74)
  6 Team Suffolk-MR  'A'                              2:35.66    2:41.27        
     1) Klein, Farrah M 9               2) Eriskin, Nisa 10               
     3) Wafer, Sara N 10                4) Cahalane, Erin C 10            
                  37.31     1:30.61 (53.30)     2:09.53 (38.92)     2:41.27 (31.74)
  7 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            2:51.01    2:48.82        
     1) Davis, Naomi 9                  2) Fehn, Jamie G 10               
     3) Nitzsche, Julia S 9             4) Kelly, Alaina R 10             
                  42.66     1:30.49 (47.83)     2:11.22 (40.73)     2:48.82 (37.60)
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:07.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 55.60      55.00 ASCS   
                  26.47       55.00 (28.53)                                        
  2 Zhao, Sophia              12 Tmsuffolk-MR           55.09      55.35 ASCS   
                  26.50       55.35 (28.85)                                        
  3 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR    55.53      55.68 ASCS   
                  27.42       55.68 (28.26)                                        
  4 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 56.57      55.83 ASCS   
                  26.77       55.83 (29.06)                                        
  5 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    56.23      56.20 ASCS   
                  27.18       56.20 (29.02)                                        
  6 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    57.00      56.27 ASCS   
                  26.99       56.27 (29.28)                                        
  7 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR    58.81      58.40 ASCS   
                  27.94       58.40 (30.46)                                        
  8 O'Brien, Kate             12 WISC-MR                58.52      58.72 ASCS   
                  27.96       58.72 (30.76)                                        
  9 Lin, Hannah J             12 Three Village-MR       58.56      58.73 ASCS   
                  28.11       58.73 (30.62)                                        
 10 Foley, Maya R             12 Tmsuffolk-MR           59.32      58.99 ASCS   
                  28.32       58.99 (30.67)                                        
B - Final
 11 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    59.42      57.66 ASCS   
                  27.55       57.66 (30.11)                                        
 12 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 59.92      59.26 ASCS   
                  28.37       59.26 (30.89)                                        
 13 Xu, Isabel X              12 Three Village-MR     1:00.52      59.73 ASCS   
                  28.68       59.73 (31.05)                                        
 14 Brown, Olivia             11 Tmsuffolk-MR         1:00.20      59.77 ASCS   
                  28.81       59.77 (30.96)                                        
 15 Monti, AvaGrace           12 Three Village-MR       59.54      59.90 ASCS   
                  28.71       59.90 (31.19)                                        
 16 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       59.48      59.96 ASCS   
                  29.10       59.96 (30.86)                                        
 17 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:00.24    1:00.57 ASCS   
                  28.69     1:00.57 (31.88)                                        
 18 O'Brien, Makenna B        12 Tmsuffolk-MR         1:00.93    1:01.17 ASCS   
                  29.08     1:01.17 (32.09)                                        
 19 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:00.85    1:01.41 ASCS   
                  29.53     1:01.41 (31.88)                                        
 20 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:01.69    1:01.69 ASCS   
                  29.47     1:01.69 (32.22)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:07.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Sophia              12 Tmsuffolk-MR           55.38      55.09 qASCS  
                  26.57       55.09 (28.52)                                        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR    55.55      55.53 qASCS  
                  27.28       55.53 (28.25)                                        
  3 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 56.35      55.60 qASCS  
                  26.81       55.60 (28.79)                                        
  4 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    56.16      56.23 qASCS  
                  26.97       56.23 (29.26)                                        
  5 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 57.00      56.57 qASCS  
                  27.25       56.57 (29.32)                                        
  6 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    56.35      57.00 qASCS  
                  26.97       57.00 (30.03)                                        
  7 O'Brien, Kate             12 WISC-MR                59.01      58.52 qASCS  
                  27.60       58.52 (30.92)                                        
  8 Lin, Hannah J             12 Three Village-MR       59.46      58.56 qASCS  
                  28.12       58.56 (30.44)                                        
  9 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR    59.00      58.81 qASCS  
                  28.58       58.81 (30.23)                                        
 10 Foley, Maya R             12 Tmsuffolk-MR           58.44      59.32 qASCS  
                  28.36       59.32 (30.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    59.60      59.42 qASCS  
                  28.20       59.42 (31.22)                                        
 12 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:01.13      59.48 qASCS  
                  29.08       59.48 (30.40)                                        
 13 Monti, AvaGrace           12 Three Village-MR     1:00.67      59.54 qASCS  
                  28.42       59.54 (31.12)                                        
 14 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:00.79      59.92 qASCS  
                  28.79       59.92 (31.13)                                        
 15 Brown, Olivia             11 Tmsuffolk-MR         1:00.16    1:00.20 qASCS  
                  28.09     1:00.20 (32.11)                                        
 16 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:00.02    1:00.24 qASCS  
                  28.48     1:00.24 (31.76)                                        
 17 Xu, Isabel X              12 Three Village-MR       59.95    1:00.52 qASCS  
                  29.10     1:00.52 (31.42)                                        
 18 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:02.40    1:00.85 qASCS  
                  29.26     1:00.85 (31.59)                                        
 19 O'Brien, Makenna B        12 Tmsuffolk-MR         1:02.36    1:00.93 qASCS  
                  28.60     1:00.93 (32.33)                                        
 20 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:03.09    1:01.69 qASCS  
                  29.50     1:01.69 (32.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Pergan, Karsten E         12 Three Village-MR     1:02.07    1:01.87 ASCS   
                  30.07     1:01.87 (31.80)                                        
 22 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:02.38    1:02.03 ASCS   
                  29.83     1:02.03 (32.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Czeremcha, Erica          11 Tmsuffolk-MR         1:02.20    1:02.04 ASCS   
                  29.70     1:02.04 (32.34)                                        
 24 Konsky, Jessica R         12 Tmsuffolk-MR         1:01.88    1:02.36 ASCS   
                  30.08     1:02.36 (32.28)                                        
 25 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:01.51    1:02.44 ASCS   
                  29.58     1:02.44 (32.86)                                        
 26 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:03.71    1:02.50 ASCS   
                  29.82     1:02.50 (32.68)                                        
 27 Riordan, Caitlyn E        12 Tmsuffolk-MR         1:05.74    1:02.77 ASCS   
                  29.17     1:02.77 (33.60)                                        
 28 Amato, Dorothy R          12 Tmsuffolk-MR         1:03.39    1:03.14 ASCS   
                  30.04     1:03.14 (33.10)                                        
 29 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:04.75    1:03.58 ASCS   
                  30.70     1:03.58 (32.88)                                        
 30 Maddox, Faith             12 SSC-MR               1:01.90    1:03.96 ASCS   
                  30.99     1:03.96 (32.97)                                        
 31 Davies, Brooke            11 SSC-MR               1:06.15    1:04.04 ASCS   
                  30.83     1:04.04 (33.21)                                        
 32 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:03.51    1:04.46 ASCS   
                  30.95     1:04.46 (33.51)                                        
 33 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:02.95    1:04.56 ASCS   
                  31.09     1:04.56 (33.47)                                        
 34 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:03.79    1:04.93 ASCS   
                  30.69     1:04.93 (34.24)                                        
 35 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:06.95    1:05.02 ASCS   
                  31.43     1:05.02 (33.59)                                        
 36 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         1:05.94    1:05.72 ASCS   
                  31.19     1:05.72 (34.53)                                        
 37 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR              1:05.02    1:05.94 ASCS   
                  31.47     1:05.94 (34.47)                                        
 38 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:06.01    1:06.09 ASCS   
                  32.17     1:06.09 (33.92)                                        
 39 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:05.33    1:06.12 ASCS   
                  31.16     1:06.12 (34.96)                                        
 40 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:07.15    1:06.61 ASCS   
                  31.39     1:06.61 (35.22)                                        
 41 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:05.97    1:06.67 ASCS   
                  30.87     1:06.67 (35.80)                                        
 42 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:07.76    1:07.37 ASCS   
                  32.57     1:07.37 (34.80)                                        
 43 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:05.71    1:07.44 ASCS   
                  32.48     1:07.44 (34.96)                                        
 44 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:07.92    1:07.83 ASCS   
                  32.68     1:07.83 (35.15)                                        
 45 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:07.89    1:07.97 ASCS   
                  33.29     1:07.97 (34.68)                                        
 46 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:07.09    1:08.02        
                  32.87     1:08.02 (35.15)                                        
 47 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR     1:07.50    1:09.01        
                  32.61     1:09.01 (36.40)                                        
 48 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:07.86    1:09.47        
                  33.22     1:09.47 (36.25)                                        
 49 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:07.90    1:09.69        
                  34.39     1:09.69 (35.30)                                        
 50 Iannone, Anna             12 WISC-MR              1:05.84    1:13.92        
                  34.83     1:13.92 (39.09)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.09  ASCS
 Meet Qualifying:  1:19.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               1:00.16    1:00.39 ASCS   
                  29.06     1:00.39 (31.33)                                        
  2 Zhao, Sophia              12 Tmsuffolk-MR         1:01.91    1:01.07 ASCS   
  3 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:01.06    1:01.83 ASCS   
                  30.85     1:01.83 (30.98)                                        
  4 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:03.10    1:04.24 ASCS   
                  31.24     1:04.24 (33.00)                                        
  5 Foley, Maya R             12 Tmsuffolk-MR         1:05.64    1:05.89 ASCS   
                  31.97     1:05.89 (33.92)                                        
  6 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:08.02    1:06.19 ASCS   
                  32.21     1:06.19 (33.98)                                        
  7 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:05.23    1:06.73 ASCS   
                  32.47     1:06.73 (34.26)                                        
  8 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:07.51    1:07.11 ASCS   
                  32.24     1:07.11 (34.87)                                        
  9 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:07.38    1:07.23 ASCS   
                  32.77     1:07.23 (34.46)                                        
 10 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:07.84    1:08.03 ASCS   
                  33.49     1:08.03 (34.54)                                        
 11 Hepworth, Leigh           12 HYB-MR               1:11.13    1:08.10 ASCS   
                  33.41     1:08.10 (34.69)                                        
 12 Iannone, Anna             12 WISC-MR              1:10.87    1:08.13 ASCS   
                  32.69     1:08.13 (35.44)                                        
 13 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:07.51    1:08.47 ASCS   
                  33.44     1:08.47 (35.03)                                        
 14 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:10.68    1:09.14 ASCS   
                  33.83     1:09.14 (35.31)                                        
 15 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:07.00    1:09.18 ASCS   
                  33.88     1:09.18 (35.30)                                        
 16 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:09.18    1:09.31 ASCS   
                  34.10     1:09.31 (35.21)                                        
 17 Xu, Isabel X              12 Three Village-MR     1:06.31    1:09.44 ASCS   
                  34.59     1:09.44 (34.85)                                        
 18 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:07.77    1:09.46 ASCS   
                  34.02     1:09.46 (35.44)                                        
 19 Riordan, Caitlyn E        12 Tmsuffolk-MR         1:09.77    1:09.61 ASCS   
                  33.76     1:09.61 (35.85)                                        
 20 Davies, Brooke            11 SSC-MR               1:10.25    1:09.84 ASCS   
                  33.99     1:09.84 (35.85)                                        
 21 Konsky, Jessica R         12 Tmsuffolk-MR         1:09.16    1:10.07 ASCS   
                  34.17     1:10.07 (35.90)                                        
 22 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:10.37    1:10.87 ASCS   
                  34.93     1:10.87 (35.94)                                        
 23 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR              1:10.81    1:11.22 ASCS   
                  34.40     1:11.22 (36.82)                                        
 24 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:12.49    1:11.25 ASCS   
                  34.78     1:11.25 (36.47)                                        
 25 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:10.09    1:11.58 ASCS   
                  35.11     1:11.58 (36.47)                                        
 26 O'Brien, Makenna B        12 Tmsuffolk-MR         1:11.80    1:12.54 ASCS   
                  34.87     1:12.54 (37.67)                                        
 27 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:12.56    1:12.66 ASCS   
                  35.53     1:12.66 (37.13)                                        
 28 Amato, Dorothy R          12 Tmsuffolk-MR         1:10.51    1:12.79 ASCS   
                  35.16     1:12.79 (37.63)                                        
 29 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:13.36    1:12.89 ASCS   
                  35.05     1:12.89 (37.84)                                        
 29 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR     1:14.17    1:12.89 ASCS   
                  34.89     1:12.89 (38.00)                                        
 31 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:14.40    1:13.22 ASCS   
                  35.97     1:13.22 (37.25)                                        
 32 Czeremcha, Erica          11 Tmsuffolk-MR         1:13.96    1:13.48 ASCS   
                  35.94     1:13.48 (37.54)                                        
 33 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:15.41    1:13.53 ASCS   
                  35.73     1:13.53 (37.80)                                        
 34 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:12.23    1:14.01 ASCS   
                  35.86     1:14.01 (38.15)                                        
 35 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:18.30    1:15.64 ASCS   
                  36.04     1:15.64 (39.60)                                        
 36 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:16.64    1:15.75 ASCS   
                  37.62     1:15.75 (38.13)                                        
 37 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:16.45    1:16.04 ASCS   
                  37.36     1:16.04 (38.68)                                        
 38 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:14.42    1:16.24 ASCS   
                  36.14     1:16.24 (40.10)                                        
 39 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:14.66    1:16.35 ASCS   
                  36.81     1:16.35 (39.54)                                        
 40 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:17.51    1:16.79 ASCS   
                  37.18     1:16.79 (39.61)                                        
 41 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:15.02    1:17.07 ASCS   
                  37.46     1:17.07 (39.61)                                        
 42 Maddox, Faith             12 SSC-MR               1:14.23    1:17.19 ASCS   
                  38.23     1:17.19 (38.96)                                        
 43 Einsetler, Morgan P       12 WISC-MR              1:17.19    1:17.31 ASCS   
                  37.57     1:17.31 (39.74)                                        
 44 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:15.54    1:17.62 ASCS   
                  38.16     1:17.62 (39.46)                                        
 45 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:17.88    1:17.77 ASCS   
                  38.45     1:17.77 (39.32)                                        
 46 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:18.52    1:17.78 ASCS   
                  37.03     1:17.78 (40.75)                                        
 47 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR     1:17.28    1:17.90 ASCS   
                  37.47     1:17.90 (40.43)                                        
 48 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:16.76    1:18.15 ASCS   
                  38.51     1:18.15 (39.64)                                        
 49 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:18.23    1:19.08 ASCS   
 50 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:18.38    1:19.16        
                  38.14     1:19.16 (41.02)                                        
 51 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:18.02    1:19.32        
                  38.75     1:19.32 (40.57)                                        
 52 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:16.46    1:19.41        
                  38.90     1:19.41 (40.51)                                        
 53 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         1:16.81    1:19.52        
                  38.76     1:19.52 (40.76)                                        
 54 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:19.06    1:19.64        
                  38.55     1:19.64 (41.09)                                        
 55 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:18.13    1:19.94        
                  39.74     1:19.94 (40.20)                                        
 56 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:18.90    1:21.87        
                  38.22     1:21.87 (43.65)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:31.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:10.94    1:07.85 ASCS   
                  31.51     1:07.85 (36.34)                                        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:11.09    1:10.88 ASCS   
                  33.63     1:10.88 (37.25)                                        
  3 Monti, AvaGrace           12 Three Village-MR     1:11.67    1:11.32 ASCS   
                  33.55     1:11.32 (37.77)                                        
  4 Lin, Hannah J             12 Three Village-MR     1:13.60    1:13.95 ASCS   
                  34.39     1:13.95 (39.56)                                        
  5 Brown, Olivia             11 Tmsuffolk-MR         1:14.26    1:14.50 ASCS   
                  34.93     1:14.50 (39.57)                                        
  6 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:16.81    1:15.17 ASCS   
                  35.36     1:15.17 (39.81)                                        
  7 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:17.48    1:16.15 ASCS   
                  36.14     1:16.15 (40.01)                                        
  8 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:18.68    1:18.12 ASCS   
                  36.18     1:18.12 (41.94)                                        
  9 O'Brien, Makenna B        12 Tmsuffolk-MR         1:17.94    1:20.44 ASCS   
                  37.30     1:20.44 (43.14)                                        
 10 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:19.18    1:21.23 ASCS   
                  38.72     1:21.23 (42.51)                                        
B - Final
 11 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:19.56    1:18.74 ASCS   
                  37.80     1:18.74 (40.94)                                        
 12 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:20.83    1:19.45 ASCS   
                  37.06     1:19.45 (42.39)                                        
 13 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:20.61    1:19.63 ASCS   
                  38.20     1:19.63 (41.43)                                        
 14 Czeremcha, Erica          11 Tmsuffolk-MR         1:20.11    1:19.92 ASCS   
                  38.48     1:19.92 (41.44)                                        
 15 Riordan, Caitlyn E        12 Tmsuffolk-MR         1:21.13    1:19.93 ASCS   
                  37.45     1:19.93 (42.48)                                        
 16 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:20.75    1:20.23 ASCS   
                  37.99     1:20.23 (42.24)                                        
 17 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:21.26    1:20.93 ASCS   
                  37.56     1:20.93 (43.37)                                        
 18 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:21.43    1:21.49 ASCS   
                  38.34     1:21.49 (43.15)                                        
 19 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:20.98    1:21.86 ASCS   
                  39.07     1:21.86 (42.79)                                        
 20 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR     1:22.56    1:23.96 ASCS   
                  40.11     1:23.96 (43.85)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:31.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:07.55    1:10.94 qASCS  
                  32.94     1:10.94 (38.00)                                        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:10.28    1:11.09 qASCS  
                  33.83     1:11.09 (37.26)                                        
  3 Monti, AvaGrace           12 Three Village-MR     1:11.05    1:11.67 qASCS  
                  34.15     1:11.67 (37.52)                                        
  4 Lin, Hannah J             12 Three Village-MR     1:12.48    1:13.60 qASCS  
                  34.52     1:13.60 (39.08)                                        
  5 Brown, Olivia             11 Tmsuffolk-MR         1:16.65    1:14.26 qASCS  
                  34.88     1:14.26 (39.38)                                        
  6 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:18.13    1:16.81 qASCS  
                  36.04     1:16.81 (40.77)                                        
  7 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:16.91    1:17.48 qASCS  
                  36.30     1:17.48 (41.18)                                        
  8 O'Brien, Makenna B        12 Tmsuffolk-MR         1:17.86    1:17.94 qASCS  
                  36.40     1:17.94 (41.54)                                        
  9 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:17.96    1:18.68 qASCS  
                  37.38     1:18.68 (41.30)                                        
 10 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:21.37    1:19.18 qASCS  
                  37.92     1:19.18 (41.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:19.97    1:19.56 qASCS  
                  38.17     1:19.56 (41.39)                                        
 12 Czeremcha, Erica          11 Tmsuffolk-MR         1:23.47    1:20.11 qASCS  
                  39.06     1:20.11 (41.05)                                        
 13 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:18.12    1:20.61 qASCS  
                  38.55     1:20.61 (42.06)                                        
 14 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:21.73    1:20.75 qASCS  
                  38.47     1:20.75 (42.28)                                        
 15 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:19.64    1:20.83 qASCS  
                  37.72     1:20.83 (43.11)                                        
 16 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:21.83    1:20.98 qASCS  
                  38.66     1:20.98 (42.32)                                        
 17 Riordan, Caitlyn E        12 Tmsuffolk-MR         1:20.48    1:21.13 qASCS  
                  37.85     1:21.13 (43.28)                                        
 18 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:21.50    1:21.26 qASCS  
                  38.00     1:21.26 (43.26)                                        
 19 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:21.89    1:21.43 qASCS  
                  38.07     1:21.43 (43.36)                                        
 20 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR     1:26.23    1:22.56 qASCS  
                  40.06     1:22.56 (42.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:24.41    1:22.90 ASCS   
                  38.32     1:22.90 (44.58)                                        
 22 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:23.31    1:23.04 ASCS   
                  38.86     1:23.04 (44.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:22.66    1:23.12 ASCS   
                  38.98     1:23.12 (44.14)                                        
 24 Amato, Dorothy R          12 Tmsuffolk-MR         1:21.55    1:23.45 ASCS   
                  39.21     1:23.45 (44.24)                                        
 25 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:26.67    1:23.56 ASCS   
                  39.43     1:23.56 (44.13)                                        
 26 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR              1:25.09    1:23.74 ASCS   
                  39.93     1:23.74 (43.81)                                        
 27 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:23.75    1:23.79 ASCS   
                  38.79     1:23.79 (45.00)                                        
 28 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:21.73    1:23.86 ASCS   
                  39.27     1:23.86 (44.59)                                        
 29 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:24.16    1:23.90 ASCS   
                  40.94     1:23.90 (42.96)                                        
 30 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:29.79    1:24.05 ASCS   
                  40.43     1:24.05 (43.62)                                        
 31 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:29.71    1:24.08 ASCS   
                  39.24     1:24.08 (44.84)                                        
 32 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:25.62    1:24.26 ASCS   
                  40.73     1:24.26 (43.53)                                        
 33 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:25.51    1:24.67 ASCS   
                  40.55     1:24.67 (44.12)                                        
 34 Pergan, Karsten E         12 Three Village-MR     1:25.00    1:24.85 ASCS   
                  40.63     1:24.85 (44.22)                                        
 35 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:23.86    1:24.88 ASCS   
                  41.78     1:24.88 (43.10)                                        
 36 Konsky, Jessica R         12 Tmsuffolk-MR         1:27.98    1:25.20 ASCS   
                  40.59     1:25.20 (44.61)                                        
 37 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:25.55    1:25.42 ASCS   
                  40.35     1:25.42 (45.07)                                        
 38 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:23.45    1:26.12 ASCS   
                  40.02     1:26.12 (46.10)                                        
 39 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:25.77    1:26.17 ASCS   
                  40.47     1:26.17 (45.70)                                        
 40 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:22.93    1:26.44 ASCS   
                  40.26     1:26.44 (46.18)                                        
 41 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:26.06    1:27.52 ASCS   
                  40.81     1:27.52 (46.71)                                        
 42 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:28.82    1:27.90 ASCS   
                  42.53     1:27.90 (45.37)                                        
 43 Felix, Jolie *            12 WISC-MR              1:29.85    1:28.49 ASCS   
                  41.98     1:28.49 (46.51)                                        
 44 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR     1:26.64    1:28.53 ASCS   
                  40.99     1:28.53 (47.54)                                        
 45 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:29.68    1:28.79 ASCS   
                  41.16     1:28.79 (47.63)                                        
 46 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:31.03    1:28.86 ASCS   
                  41.27     1:28.86 (47.59)                                        
 47 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:26.50    1:29.08 ASCS   
                  42.47     1:29.08 (46.61)                                        
 48 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:30.97    1:29.29 ASCS   
                  43.05     1:29.29 (46.24)                                        
 49 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:25.71    1:29.30 ASCS   
                  41.68     1:29.30 (47.62)                                        
 50 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:29.24    1:29.85 ASCS   
                  43.59     1:29.85 (46.26)                                        
 51 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:29.16    1:29.92 ASCS   
                  41.46     1:29.92 (48.46)                                        
 52 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:29.35    1:30.00 ASCS   
                  43.49     1:30.00 (46.51)                                        
 53 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         1:29.51    1:30.81 ASCS   
                  43.05     1:30.81 (47.76)                                        
 54 Knutson, Anna C           11 HYB-MR               1:30.79    1:32.57        
                  44.00     1:32.57 (48.57)                                        
 55 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:31.34    1:32.74        
                  43.83     1:32.74 (48.91)                                        
 56 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:31.07    1:35.61        
                  44.32     1:35.61 (51.29)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:27.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:27.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 57.60      58.93 ASCS   
                  27.33       58.93 (31.60)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:05.09    1:01.97 ASCS   
                  28.93     1:01.97 (33.04)                                        
  3 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:02.15    1:02.16 ASCS   
                  28.88     1:02.16 (33.28)                                        
  4 Monti, AvaGrace           12 Three Village-MR     1:07.53    1:05.25 ASCS   
                  30.74     1:05.25 (34.51)                                        
  5 Foley, Maya R             12 Tmsuffolk-MR         1:05.97    1:05.43 ASCS   
                  30.47     1:05.43 (34.96)                                        
  6 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:07.03    1:05.91 ASCS   
                  30.89     1:05.91 (35.02)                                        
  7 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:07.51    1:06.27 ASCS   
                  31.49     1:06.27 (34.78)                                        
  8 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:05.91    1:06.62 ASCS   
                  31.45     1:06.62 (35.17)                                        
  9 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:06.83    1:06.82 ASCS   
                  30.64     1:06.82 (36.18)                                        
 10 Brown, Olivia             11 Tmsuffolk-MR         1:06.92    1:06.86 ASCS   
                  30.22     1:06.86 (36.64)                                        
 11 Xu, Isabel X              12 Three Village-MR     1:04.58    1:07.11 ASCS   
                  31.00     1:07.11 (36.11)                                        
 12 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:07.55    1:07.60 ASCS   
                  31.33     1:07.60 (36.27)                                        
 13 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:07.53    1:07.68 ASCS   
                  32.12     1:07.68 (35.56)                                        
 14 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:10.18    1:08.18 ASCS   
                  32.58     1:08.18 (35.60)                                        
 15 Zhao, Sophia              12 Tmsuffolk-MR         1:03.90    1:08.30 ASCS   
                  31.20     1:08.30 (37.10)                                        
 16 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:06.94    1:08.74 ASCS   
                  32.53     1:08.74 (36.21)                                        
 17 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:12.08    1:08.84 ASCS   
                  32.71     1:08.84 (36.13)                                        
 18 O'Brien, Makenna B        12 Tmsuffolk-MR         1:08.05    1:09.43 ASCS   
                  32.01     1:09.43 (37.42)                                        
 19 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:09.28    1:09.48 ASCS   
                  33.03     1:09.48 (36.45)                                        
 20 Lin, Hannah J             12 Three Village-MR     1:08.33    1:09.81 ASCS   
                  31.70     1:09.81 (38.11)                                        
 21 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:11.27    1:09.96 ASCS   
                  33.00     1:09.96 (36.96)                                        
 22 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:11.57    1:11.18 ASCS   
                  33.12     1:11.18 (38.06)                                        
 23 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:10.76    1:11.39 ASCS   
                  32.68     1:11.39 (38.71)                                        
 24 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:12.31    1:11.57 ASCS   
                  33.40     1:11.57 (38.17)                                        
 25 Hepworth, Leigh           12 HYB-MR               1:17.93    1:13.27 ASCS   
                  34.39     1:13.27 (38.88)                                        
 26 Amato, Dorothy R          12 Tmsuffolk-MR         1:12.45    1:13.50 ASCS   
                  33.93     1:13.50 (39.57)                                        
 27 Iannone, Anna             12 WISC-MR              1:14.27    1:13.93 ASCS   
                  32.88     1:13.93 (41.05)                                        
 28 Pergan, Karsten E         12 Three Village-MR     1:13.86    1:14.43 ASCS   
                  34.80     1:14.43 (39.63)                                        
 29 Maddox, Faith             12 SSC-MR               1:09.97    1:14.75 ASCS   
                  35.45     1:14.75 (39.30)                                        
 30 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:16.62    1:15.52 ASCS   
                  35.43     1:15.52 (40.09)                                        
 31 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR     1:21.93    1:16.30 ASCS   
                  34.81     1:16.30 (41.49)                                        
 32 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:18.06    1:16.54 ASCS   
                  37.45     1:16.54 (39.09)                                        
 33 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR              1:21.72    1:16.69 ASCS   
                  35.32     1:16.69 (41.37)                                        
 34 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:22.43    1:16.72 ASCS   
                  34.89     1:16.72 (41.83)                                        
 35 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:18.96    1:17.59 ASCS   
                  38.02     1:17.59 (39.57)                                        
 36 Felix, Jolie *            12 WISC-MR              1:19.74    1:17.80 ASCS   
                  35.18     1:17.80 (42.62)                                        
 37 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:18.12    1:17.85 ASCS   
 38 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:24.36    1:18.45 ASCS   
                  35.52     1:18.45 (42.93)                                        
 39 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:18.21    1:19.14 ASCS   
                  37.06     1:19.14 (42.08)                                        
 40 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:21.30    1:19.18 ASCS   
                  34.90     1:19.18 (44.28)                                        
 41 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:17.13    1:19.21 ASCS   
                  36.48     1:19.21 (42.73)                                        
 42 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:16.43    1:19.49 ASCS   
                  36.02     1:19.49 (43.47)                                        
 43 Einsetler, Morgan P       12 WISC-MR              1:20.28    1:19.63 ASCS   
                  36.16     1:19.63 (43.47)                                        
 44 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:22.41    1:19.73 ASCS   
                  38.17     1:19.73 (41.56)                                        
 45 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:21.97    1:20.28 ASCS   
                  36.99     1:20.28 (43.29)                                        
 46 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:23.26    1:20.73 ASCS   
                  38.42     1:20.73 (42.31)                                        
 47 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:23.86    1:20.84 ASCS   
                  37.89     1:20.84 (42.95)                                        
 48 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:27.95    1:21.08 ASCS   
                  37.69     1:21.08 (43.39)                                        
 49 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:27.38    1:22.16 ASCS   
                  38.23     1:22.16 (43.93)                                        
 50 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:27.92    1:22.73 ASCS   
                  39.21     1:22.73 (43.52)                                        
 51 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:22.26    1:22.80 ASCS   
 52 Davies, Brooke            11 SSC-MR               1:16.42    1:22.92 ASCS   
                  37.45     1:22.92 (45.47)                                        
 53 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:27.58    1:22.95 ASCS   
                  35.91     1:22.95 (47.04)                                        
 54 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:24.01    1:23.02 ASCS   
                  39.10     1:23.02 (43.92)                                        
 55 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:23.46    1:23.62 ASCS   
                  37.09     1:23.62 (46.53)                                        
 56 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:25.40    1:24.13 ASCS   
                  38.39     1:24.13 (45.74)                                        
 56 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:23.17    1:24.13 ASCS   
                  36.93     1:24.13 (47.20)                                        
 58 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:22.47    1:24.36 ASCS   
                  39.43     1:24.36 (44.93)                                        
 59 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:22.20    1:25.09 ASCS   
                  38.93     1:25.09 (46.16)                                        
 60 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:27.35    1:25.82 ASCS   
                  41.89     1:25.82 (43.93)                                        
 61 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:25.87    1:25.92 ASCS   
                  38.13     1:25.92 (47.79)                                        
 62 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         1:26.89    1:27.81 ASCS   
 63 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:26.73    1:28.87        
                  39.63     1:28.87 (49.24)                                        
 64 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:23.43    1:29.17        
                  40.36     1:29.17 (48.81)                                        
 65 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR     1:27.45    1:32.92        
                  37.94     1:32.92 (54.98)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.69  ASCS
 Meet Qualifying:  1:17.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               1:01.43    1:00.54 ASCS   
                  27.13     1:00.54 (33.41)                                        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:02.45    1:02.07 ASCS   
                  29.18     1:02.07 (32.89)                                        
  3 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:03.12    1:02.14 ASCS   
                  29.34     1:02.14 (32.80)                                        
  4 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:04.66    1:04.22 ASCS   
                  28.95     1:04.22 (35.27)                                        
  5 Foley, Maya R             12 Tmsuffolk-MR         1:05.36    1:05.29 ASCS   
                  30.04     1:05.29 (35.25)                                        
  6 Monti, AvaGrace           12 Three Village-MR     1:05.75    1:05.58 ASCS   
                  30.96     1:05.58 (34.62)                                        
  7 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:06.48    1:05.94 ASCS   
                  30.18     1:05.94 (35.76)                                        
  8 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:06.80    1:06.29 ASCS   
                  29.94     1:06.29 (36.35)                                        
  9 Zhao, Sophia              12 Tmsuffolk-MR         1:06.99    1:06.64 ASCS   
                  28.86     1:06.64 (37.78)                                        
 10 Brown, Olivia             11 Tmsuffolk-MR         1:06.62    1:07.39 ASCS   
                  31.24     1:07.39 (36.15)                                        
B - Final
 11 Lin, Hannah J             12 Three Village-MR     1:07.29    1:05.96 ASCS   
                  31.23     1:05.96 (34.73)                                        
 12 Xu, Isabel X              12 Three Village-MR     1:08.76    1:07.09 ASCS   
                  30.39     1:07.09 (36.70)                                        
 13 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:07.71    1:07.20 ASCS   
                  30.28     1:07.20 (36.92)                                        
 14 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:08.99    1:07.53 ASCS   
                  30.47     1:07.53 (37.06)                                        
 15 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:08.80    1:07.80 ASCS   
                  32.33     1:07.80 (35.47)                                        
 16 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:09.10    1:08.30 ASCS   
                  31.27     1:08.30 (37.03)                                        
 17 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:09.07    1:08.39 ASCS   
                  31.12     1:08.39 (37.27)                                        
 18 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:10.06    1:09.76 ASCS   
                  32.12     1:09.76 (37.64)                                        
 19 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:09.27    1:10.19 ASCS   
                  33.13     1:10.19 (37.06)                                        
 20 Riordan, Caitlyn E        12 Tmsuffolk-MR         1:09.39    1:11.32 ASCS   
                  32.05     1:11.32 (39.27)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.69  ASCS
 Meet Qualifying:  1:17.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               1:01.84    1:01.43 qASCS  
                  27.55     1:01.43 (33.88)                                        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:03.09    1:02.45 qASCS  
                  29.15     1:02.45 (33.30)                                        
  3 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:05.33    1:03.12 qASCS  
                  29.06     1:03.12 (34.06)                                        
  4 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:03.36    1:04.66 qASCS  
                  28.84     1:04.66 (35.82)                                        
  5 Foley, Maya R             12 Tmsuffolk-MR         1:06.50    1:05.36 qASCS  
                  30.07     1:05.36 (35.29)                                        
  6 Monti, AvaGrace           12 Three Village-MR     1:06.65    1:05.75 qASCS  
                  30.60     1:05.75 (35.15)                                        
  7 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:08.31    1:06.48 qASCS  
                  30.22     1:06.48 (36.26)                                        
  8 Brown, Olivia             11 Tmsuffolk-MR         1:09.61    1:06.62 qASCS  
                  30.96     1:06.62 (35.66)                                        
  9 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:08.62    1:06.80 qASCS  
                  30.21     1:06.80 (36.59)                                        
 10 Zhao, Sophia              12 Tmsuffolk-MR         1:07.80    1:06.99 qASCS  
                  29.30     1:06.99 (37.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lin, Hannah J             12 Three Village-MR     1:06.39    1:07.29 qASCS  
                  32.20     1:07.29 (35.09)                                        
 12 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:10.34    1:07.71 qASCS  
                  30.94     1:07.71 (36.77)                                        
 13 Xu, Isabel X              12 Three Village-MR     1:07.00    1:08.76 qASCS  
                  31.34     1:08.76 (37.42)                                        
 14 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:10.86    1:08.80 qASCS  
                  32.71     1:08.80 (36.09)                                        
 15 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:10.23    1:08.99 qASCS  
                  32.01     1:08.99 (36.98)                                        
 16 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:11.26    1:09.07 qASCS  
                  31.95     1:09.07 (37.12)                                        
 17 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:13.82    1:09.10 qASCS  
                  31.51     1:09.10 (37.59)                                        
 18 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:12.30    1:09.27 qASCS  
                  32.87     1:09.27 (36.40)                                        
 19 Riordan, Caitlyn E        12 Tmsuffolk-MR         1:10.26    1:09.39 qASCS  
                  31.46     1:09.39 (37.93)                                        
 20 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:12.06    1:10.06 qASCS  
                  31.86     1:10.06 (38.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:11.70    1:10.18 ASCS   
                  31.66     1:10.18 (38.52)                                        
 22 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:10.66    1:10.43 ASCS   
                  32.13     1:10.43 (38.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Konsky, Jessica R         12 Tmsuffolk-MR         1:11.22    1:11.30 ASCS   
                  32.99     1:11.30 (38.31)                                        
 24 Czeremcha, Erica          11 Tmsuffolk-MR         1:11.95    1:11.47 ASCS   
                  33.55     1:11.47 (37.92)                                        
 25 Pergan, Karsten E         12 Three Village-MR     1:13.54    1:11.50 ASCS   
                  33.32     1:11.50 (38.18)                                        
 26 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:14.09    1:11.57 ASCS   
                  33.49     1:11.57 (38.08)                                        
 27 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:13.20    1:11.64 ASCS   
                  33.17     1:11.64 (38.47)                                        
 28 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:12.69    1:12.07 ASCS   
                  34.17     1:12.07 (37.90)                                        
 29 Iannone, Anna             12 WISC-MR              1:15.22    1:12.24 ASCS   
                  30.80     1:12.24 (41.44)                                        
 30 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:12.95    1:12.28 ASCS   
                  32.37     1:12.28 (39.91)                                        
 31 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:15.13    1:13.53 ASCS   
                  35.22     1:13.53 (38.31)                                        
 32 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:16.18    1:13.62 ASCS   
                  35.08     1:13.62 (38.54)                                        
 33 Maddox, Faith             12 SSC-MR               1:14.07    1:13.84 ASCS   
                  34.07     1:13.84 (39.77)                                        
 34 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:14.88    1:13.96 ASCS   
                  33.65     1:13.96 (40.31)                                        
 35 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:16.66    1:13.99 ASCS   
                  34.49     1:13.99 (39.50)                                        
 36 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:14.79    1:15.40 ASCS   
                  35.52     1:15.40 (39.88)                                        
 37 Davies, Brooke            11 SSC-MR               1:14.97    1:15.50 ASCS   
                  33.30     1:15.50 (42.20)                                        
 38 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:14.04    1:15.58 ASCS   
                  33.43     1:15.58 (42.15)                                        
 39 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:16.78    1:15.80 ASCS   
                  35.06     1:15.80 (40.74)                                        
 40 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:15.56    1:16.93 ASCS   
                  34.61     1:16.93 (42.32)                                        
 41 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:17.65    1:18.08        
                  35.81     1:18.08 (42.27)                                        
 42 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:17.69    1:18.54        
                  36.48     1:18.54 (42.06)                                        
 43 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:17.59    1:18.72        
                  37.21     1:18.72 (41.51)                                        
 43 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:16.94    1:18.72        
                  36.74     1:18.72 (41.98)                                        
 45 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:16.99    1:19.68        
                  36.59     1:19.68 (43.09)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:45.00    1:44.11        
     1) Mroczka, Kiera C 12             2) Gelfand, Veronica 11           
     3) Konop, Rebecca G 12             4) McKenna, Mary K 12             
                  25.93       52.92 (26.99)     1:18.51 (25.59)     1:44.11 (25.60)
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              1:49.09    1:46.84        
     1) Brown, Olivia 11                2) O'Brien, Makenna B 12          
     3) Foley, Maya R 12                4) Zhao, Sophia 12                
                  25.40       52.95 (27.55)     1:19.90 (26.95)     1:46.84 (26.94)
  3 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:50.88    1:49.60        
     1) Xu, Isabel X 12                 2) Dimaculangan, Bella 11         
     3) Lin, Hannah J 12                4) Monti, AvaGrace 12             
                  27.25       55.14 (27.89)     1:22.42 (27.28)     1:49.60 (27.18)
  4 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:51.32    1:51.69        
     1) Martinez, Kylie 12              2) Burns, Sofia 11                
     3) Cronin, Jessica 12              4) Treglia, Leah N 12             
                  28.21       56.65 (28.44)     1:25.55 (28.90)     1:51.69 (26.14)
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  1:53.16    1:51.97        
     1) Hepworth, Leigh 12              2) Edlin-Miller, Lia 11           
     3) Healy, Sierra 11                4) Montefusco, Kathryn 12         
                  28.29       57.13 (28.84)     1:25.87 (28.74)     1:51.97 (26.10)
  6 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:52.60    1:53.44        
     1) Golden, Alyssa 12               2) Maddox, Faith 12               
     3) Lee, Morgan 11                  4) Lee, Makayla 11                
                  28.50       57.65 (29.15)     1:26.00 (28.35)     1:53.44 (27.44)
  7 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            1:58.75    1:56.94        
     1) Brown, Cadie R 12               2) Nigro, Steph L 12              
     3) McDougall, Marissa R 11         4) Cano, Adriana 12               
                  29.54       58.68 (29.14)     1:29.01 (30.33)     1:56.94 (27.93)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:58.00    1:57.04        
     1) Gelfand, Veronica 11            2) McKenna, Mary K 12             
     3) Mroczka, Kiera C 12             4) Konop, Rebecca G 12            
                  31.07     1:03.48 (32.41)     1:31.44 (27.96)     1:57.04 (25.60)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                   2:01.38    1:59.35        
     1) Matheson, Hanna D 12            2) Monti, AvaGrace 12             
     3) Xu, Isabel X 12                 4) Lin, Hannah J 12               
                  31.02     1:04.06 (33.04)     1:32.54 (28.48)     1:59.35 (26.81)
  3 Team Suffolk-MR  'A'                              2:01.14    1:59.88        
     1) Zhao, Sophia 12                 2) O'Brien, Makenna B 12          
     3) Brown, Olivia 11                4) Foley, Maya R 12               
                  30.70     1:06.19 (35.49)     1:34.62 (28.43)     1:59.88 (25.26)
  4 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            2:01.86    2:00.75        
     1) Burns, Sofia 11                 2) Dominger, Madison 11           
     3) Treglia, Leah N 12              4) Martinez, Kylie 12             
                  32.39     1:06.38 (33.99)     1:33.06 (26.68)     2:00.75 (27.69)
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:02.00    2:02.44        
     1) Hepworth, Leigh 12              2) Montefusco, Kathryn 12         
     3) Healy, Sierra 11                4) Edlin-Miller, Lia 11           
                  31.36     1:03.64 (32.28)     1:33.92 (30.28)     2:02.44 (28.52)
  6 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:06.44    2:04.50        
     1) Davies, Brooke 11               2) Lee, Morgan 11                 
     3) Lee, Makayla 11                 4) Maddox, Faith 12               
                  31.90     1:07.95 (36.05)     1:36.58 (28.63)     2:04.50 (27.92)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:10.99    2:09.70        
     1) Iannone, Anna 12                2) O'Brien, Kate 12               
     3) Felix, Jolie * 12               4) Einsetler, Morgan P 12         
                  31.77     1:06.88 (35.11)     1:40.12 (33.24)     2:09.70 (29.58)
 -- Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            2:16.48         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Brown, Cadie R 12               2) Platti, Nicole 12              
     3) McDougall, Marissa R 11         4) Cano, Adriana 12               
                  32.97     1:13.46 (40.49)     1:46.56 (33.10)          DQ (27.65)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:01.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rutigliano, Michaela      14 Tmsuffolk-MR           55.59      54.35 ASCS   
                  26.09       54.35 (28.26)                                        
  2 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 55.81      54.92 ASCS   
                  26.67       54.92 (28.25)                                        
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 55.43      55.40 ASCS   
                  26.59       55.40 (28.81)                                        
  4 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR    55.69      55.97 ASCS   
                  27.11       55.97 (28.86)                                        
  5 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR       56.49      56.00 ASCS   
                  26.49       56.00 (29.51)                                        
  6 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    56.30      56.06 ASCS   
                  27.13       56.06 (28.93)                                        
  7 Collins, Payton R         14 CSDC-MR                56.71      56.08 ASCS   
                  26.76       56.08 (29.32)                                        
  7 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR    55.52      56.08 ASCS   
                  26.88       56.08 (29.20)                                        
  9 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR       56.35      56.49 ASCS   
                  27.28       56.49 (29.21)                                        
 10 Chen, Jessica Z           13 Three Village-MR       56.95      57.41 ASCS   
                  28.13       57.41 (29.28)                                        
B - Final
 11 Foley, Lola G             14 Tmsuffolk-MR           58.26      57.22 ASCS   
                  27.47       57.22 (29.75)                                        
 12 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR    57.73      57.46 ASCS   
                  27.85       57.46 (29.61)                                        
 13 Stroub, Mia R             14 WISC-MR                58.58      57.76 ASCS   
                  27.57       57.76 (30.19)                                        
 14 Sommerstad, Kate A        14 Three Village-MR       58.77      58.06 ASCS   
                  28.40       58.06 (29.66)                                        
 15 Calabrese, Faith A        14 CSDC-MR                58.90      58.55 ASCS   
                  28.47       58.55 (30.08)                                        
 16 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR                57.36      58.72 ASCS   
                  28.44       58.72 (30.28)                                        
 17 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    58.96      58.80 ASCS   
                  28.03       58.80 (30.77)                                        
 18 Dimaria, Jennifer A       13 Tmsuffolk-MR           58.48      59.22 ASCS   
                  28.31       59.22 (30.91)                                        
 19 Veit, Brennyn l           14 Three Village-MR       59.06      59.31 ASCS   
                  28.87       59.31 (30.44)                                        
 20 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR    58.14      59.57 ASCS   
                  27.93       59.57 (31.64)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:01.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 55.35      55.43 qASCS  
                  26.25       55.43 (29.18)                                        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR    54.76      55.52 qASCS  
                  26.58       55.52 (28.94)                                        
  3 Rutigliano, Michaela      14 Tmsuffolk-MR           55.21      55.59 qASCS  
                  26.67       55.59 (28.92)                                        
  4 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR    56.13      55.69 qASCS  
                  27.04       55.69 (28.65)                                        
  5 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 55.06      55.81 qASCS  
                  27.13       55.81 (28.68)                                        
  6 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    56.62      56.30 qASCS  
                  27.16       56.30 (29.14)                                        
  7 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR       57.34      56.35 qASCS  
                  27.29       56.35 (29.06)                                        
  8 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR       55.84      56.49 qASCS  
                  26.45       56.49 (30.04)                                        
  9 Collins, Payton R         14 CSDC-MR                56.50      56.71 qASCS  
                  27.30       56.71 (29.41)                                        
 10 Chen, Jessica Z           13 Three Village-MR       57.49      56.95 qASCS  
                  27.97       56.95 (28.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR                57.98      57.36 qASCS  
                  27.99       57.36 (29.37)                                        
 12 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR    57.72      57.73 qASCS  
                  27.62       57.73 (30.11)                                        
 13 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR    58.48      58.14 qASCS  
                  27.76       58.14 (30.38)                                        
 14 Foley, Lola G             14 Tmsuffolk-MR           56.97      58.26 qASCS  
                  27.63       58.26 (30.63)                                        
 15 Dimaria, Jennifer A       13 Tmsuffolk-MR           57.94      58.48 qASCS  
                  27.71       58.48 (30.77)                                        
 16 Stroub, Mia R             14 WISC-MR                58.41      58.58 qASCS  
                  27.87       58.58 (30.71)                                        
 17 Sommerstad, Kate A        14 Three Village-MR       59.46      58.77 qASCS  
                  28.73       58.77 (30.04)                                        
 18 Calabrese, Faith A        14 CSDC-MR                58.56      58.90 qASCS  
                  28.67       58.90 (30.23)                                        
 19 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    58.52      58.96 qASCS  
                  28.19       58.96 (30.77)                                        
 20 Veit, Brennyn l           14 Three Village-MR     1:00.90      59.06 qASCS  
                  28.55       59.06 (30.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Cohen, Raya J             13 Tmsuffolk-MR           59.48      59.13 ASCS   
                  28.51       59.13 (30.62)                                        
 22 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:00.53      59.46 ASCS   
                  29.28       59.46 (30.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                 59.27      59.84 ASCS   
                  28.74       59.84 (31.10)                                        
 24 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:00.04      59.87 ASCS   
                  28.68       59.87 (31.19)                                        
 25 Bakke, Bernadette A       13 Tmsuffolk-MR           59.14      59.98 ASCS   
                  28.42       59.98 (31.56)                                        
 26 Farrell, Sarah Jean       14 Tmsuffolk-MR           59.26      59.99 ASCS   
                  28.54       59.99 (31.45)                                        
 27 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    59.77    1:00.08 ASCS   
                  28.76     1:00.08 (31.32)                                        
 28 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR    59.31    1:00.64 ASCS   
                  29.02     1:00.64 (31.62)                                        
 29 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:01.39    1:00.67 ASCS   
                  29.82     1:00.67 (30.85)                                        
 30 Knutson, Sophia           14 HYB-MR                 59.99    1:00.79 ASCS   
                  28.29     1:00.79 (32.50)                                        
 31 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              1:00.10    1:01.13 ASCS   
                  29.31     1:01.13 (31.82)                                        
 32 Scanlon, Teagan M         13 Tmsuffolk-MR         1:00.90    1:01.34 ASCS   
                  29.43     1:01.34 (31.91)                                        
 33 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:00.92    1:01.37 ASCS   
                  28.52     1:01.37 (32.85)                                        
 34 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:00.85    1:01.40 ASCS   
                  29.08     1:01.40 (32.32)                                        
 35 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:01.96    1:01.54 ASCS   
                  29.57     1:01.54 (31.97)                                        
 36 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           59.21    1:01.76 ASCS   
                  29.19     1:01.76 (32.57)                                        
 37 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:01.18    1:01.85 ASCS   
                  29.91     1:01.85 (31.94)                                        
 38 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:01.59    1:02.24        
                  30.12     1:02.24 (32.12)                                        
 39 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:01.72    1:02.25        
                  29.74     1:02.25 (32.51)                                        
 40 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:01.93    1:02.29        
                  29.87     1:02.29 (32.42)                                        
 41 Poschmann, Katie G        13 HYB-MR               1:01.52    1:02.61        
                  30.45     1:02.61 (32.16)                                        
 42 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:01.93    1:04.11        
                  30.68     1:04.11 (33.43)                                        
 43 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:01.07    1:04.75        
                  30.61     1:04.75 (34.14)                                        
 44 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:01.96    1:07.51        
                  31.22     1:07.51 (36.29)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:09.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rutigliano, Michaela      14 Tmsuffolk-MR           59.41    1:00.93 ASCS   
                  29.74     1:00.93 (31.19)                                        
  2 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 59.84    1:00.97 ASCS   
                  29.53     1:00.97 (31.44)                                        
  3 Sommerstad, Kate A        14 Three Village-MR     1:01.04    1:01.19 ASCS   
                  30.40     1:01.19 (30.79)                                        
  4 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:01.27    1:01.74 ASCS   
                  29.88     1:01.74 (31.86)                                        
  5 Phelan, Denise G          13 Tmsuffolk-MR         1:03.20    1:02.14 ASCS   
                  30.71     1:02.14 (31.43)                                        
  6 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     1:02.75    1:02.19 ASCS   
                  30.72     1:02.19 (31.47)                                        
  7 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:02.06    1:03.55 ASCS   
                  31.04     1:03.55 (32.51)                                        
  8 Chen, Jessica Z           13 Three Village-MR     1:04.88    1:03.70 ASCS   
                  31.05     1:03.70 (32.65)                                        
  9 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:03.82    1:04.41 ASCS   
                  31.20     1:04.41 (33.21)                                        
 10 Farrell, Sarah Jean       14 Tmsuffolk-MR         1:04.45    1:04.43 ASCS   
                  30.77     1:04.43 (33.66)                                        
 11 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:04.84    1:04.49 ASCS   
                  31.35     1:04.49 (33.14)                                        
 12 Collins, Payton R         14 CSDC-MR              1:02.96    1:04.56 ASCS   
                  31.15     1:04.56 (33.41)                                        
 13 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR              1:04.03    1:04.72 ASCS   
                  31.84     1:04.72 (32.88)                                        
 14 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:05.04    1:05.02 ASCS   
                  31.82     1:05.02 (33.20)                                        
 15 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:03.73    1:05.44 ASCS   
                  32.01     1:05.44 (33.43)                                        
 16 Cohen, Raya J             13 Tmsuffolk-MR         1:04.72    1:05.84 ASCS   
                  31.69     1:05.84 (34.15)                                        
 17 Calabrese, Faith A        14 CSDC-MR              1:03.53    1:06.14 ASCS   
                  32.92     1:06.14 (33.22)                                        
 18 Veit, Brennyn l           14 Three Village-MR     1:07.88    1:06.32 ASCS   
                  32.75     1:06.32 (33.57)                                        
 19 Foley, Lola G             14 Tmsuffolk-MR         1:05.75    1:06.71 ASCS   
                  31.75     1:06.71 (34.96)                                        
 20 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.14    1:06.92 ASCS   
                  33.03     1:06.92 (33.89)                                        
 21 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:08.17    1:07.64 ASCS   
                  32.98     1:07.64 (34.66)                                        
 22 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               1:07.52    1:07.74 ASCS   
                  32.47     1:07.74 (35.27)                                        
 23 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:05.70    1:07.89 ASCS   
                  32.77     1:07.89 (35.12)                                        
 24 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:07.15    1:08.14 ASCS   
                  33.52     1:08.14 (34.62)                                        
 25 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:05.92    1:08.28 ASCS   
                  33.06     1:08.28 (35.22)                                        
 26 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:08.04    1:08.63 ASCS   
                  33.12     1:08.63 (35.51)                                        
 27 Mantilla, Isabella        13 HYB-MR               1:09.94    1:08.96 ASCS   
                  34.11     1:08.96 (34.85)                                        
 28 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:08.32    1:09.10 ASCS   
                  33.51     1:09.10 (35.59)                                        
 29 Dimaria, Jennifer A       13 Tmsuffolk-MR         1:07.35    1:10.00        
                  33.39     1:10.00 (36.61)                                        
 30 Scanlon, Teagan M         13 Tmsuffolk-MR         1:08.77    1:11.05        
                  34.81     1:11.05 (36.24)                                        
 31 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:09.98    1:11.46        
                  34.69     1:11.46 (36.77)                                        
 32 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:09.97    1:11.85        
                  36.03     1:11.85 (35.82)                                        
 33 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:09.90    1:12.12        
                  35.27     1:12.12 (36.85)                                        
 34 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:09.19    1:13.14        
                  34.76     1:13.14 (38.38)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:23.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:23.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Phelan, Denise G          13 Tmsuffolk-MR         1:06.66    1:06.59 ASCS   
                  31.54     1:06.59 (35.05)                                        
  2 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:07.57    1:07.22 ASCS   
                  31.91     1:07.22 (35.31)                                        
  3 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:08.88    1:08.86 ASCS   
                  32.33     1:08.86 (36.53)                                        
  4 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:10.91    1:09.33 ASCS   
                  32.56     1:09.33 (36.77)                                        
  5 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     1:12.61    1:11.71 ASCS   
                  34.12     1:11.71 (37.59)                                        
  6 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  1:13.43    1:12.47 ASCS   
                  34.09     1:12.47 (38.38)                                        
  7 Bakke, Bernadette A       13 Tmsuffolk-MR         1:15.28    1:14.16 ASCS   
                  35.17     1:14.16 (38.99)                                        
  8 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:13.83    1:15.16 ASCS   
                  35.17     1:15.16 (39.99)                                        
  9 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:15.03    1:15.71 ASCS   
                  35.43     1:15.71 (40.28)                                        
 10 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:15.49    1:15.73 ASCS   
                  35.00     1:15.73 (40.73)                                        
B - Final
 11 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:16.85    1:13.54 ASCS   
                  35.06     1:13.54 (38.48)                                        
 12 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:15.54    1:14.30 ASCS   
                  35.82     1:14.30 (38.48)                                        
 13 Foley, Lola G             14 Tmsuffolk-MR         1:16.93    1:16.00 ASCS   
                  35.41     1:16.00 (40.59)                                        
 14 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:16.37    1:16.12 ASCS   
                  35.33     1:16.12 (40.79)                                        
 15 Scanlon, Teagan M         13 Tmsuffolk-MR         1:16.55    1:16.97 ASCS   
                  35.22     1:16.97 (41.75)                                        
 16 Dimaria, Jennifer A       13 Tmsuffolk-MR         1:19.87    1:17.47 ASCS   
                  36.54     1:17.47 (40.93)                                        
 17 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:19.24    1:17.55 ASCS   
                  36.57     1:17.55 (40.98)                                        
 18 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:17.70    1:17.65 ASCS   
                  36.84     1:17.65 (40.81)                                        
 19 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:18.86    1:19.03 ASCS   
                  37.12     1:19.03 (41.91)                                        
 20 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              1:19.78    1:19.38 ASCS   
                  36.57     1:19.38 (42.81)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:23.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:23.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Phelan, Denise G          13 Tmsuffolk-MR         1:06.15    1:06.66 qASCS  
                  31.46     1:06.66 (35.20)                                        
  2 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:06.49    1:07.57 qASCS  
                  31.53     1:07.57 (36.04)                                        
  3 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:08.03    1:08.88 qASCS  
                  32.22     1:08.88 (36.66)                                        
  4 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:07.21    1:10.91 qASCS  
                  32.95     1:10.91 (37.96)                                        
  5 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     1:17.76    1:12.61 qASCS  
                  34.55     1:12.61 (38.06)                                        
  6 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  1:13.41    1:13.43 qASCS  
                  34.81     1:13.43 (38.62)                                        
  7 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:14.71    1:13.83 qASCS  
                  34.47     1:13.83 (39.36)                                        
  8 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:15.74    1:15.03 qASCS  
                  35.36     1:15.03 (39.67)                                        
  9 Bakke, Bernadette A       13 Tmsuffolk-MR         1:14.58    1:15.28 qASCS  
                  35.83     1:15.28 (39.45)                                        
 10 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:12.45    1:15.49 qASCS  
                  35.69     1:15.49 (39.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:18.71    1:15.54 qASCS  
                  35.49     1:15.54 (40.05)                                        
 12 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:16.89    1:16.37 qASCS  
                  35.62     1:16.37 (40.75)                                        
 13 Scanlon, Teagan M         13 Tmsuffolk-MR         1:15.39    1:16.55 qASCS  
                  35.30     1:16.55 (41.25)                                        
 14 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:14.95    1:16.85 qASCS  
                  36.50     1:16.85 (40.35)                                        
 15 Foley, Lola G             14 Tmsuffolk-MR         1:15.01    1:16.93 qASCS  
                  35.86     1:16.93 (41.07)                                        
 16 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:16.74    1:17.70 qASCS  
                  36.80     1:17.70 (40.90)                                        
 17 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:17.09    1:18.86 qASCS  
                  36.76     1:18.86 (42.10)                                        
 18 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:20.46    1:19.24 qASCS  
                  37.43     1:19.24 (41.81)                                        
 19 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              1:17.33    1:19.78 qASCS  
                  36.87     1:19.78 (42.91)                                        
 20 Dimaria, Jennifer A       13 Tmsuffolk-MR         1:18.07    1:19.87 qASCS  
                  37.20     1:19.87 (42.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     1:17.22    1:20.27 ASCS   
                  36.85     1:20.27 (43.42)                                        
 22 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:21.45    1:20.66 ASCS   
                  37.15     1:20.66 (43.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:21.36    1:20.81 ASCS   
                  37.67     1:20.81 (43.14)                                        
 24 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:17.85    1:21.02 ASCS   
                  37.99     1:21.02 (43.03)                                        
 25 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:20.91    1:21.73 ASCS   
                  37.90     1:21.73 (43.83)                                        
 26 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:20.29    1:21.79 ASCS   
                  39.13     1:21.79 (42.66)                                        
 27 Fitzpatrick, Karina       13 CSDC-MR              1:19.80    1:21.85 ASCS   
                  38.54     1:21.85 (43.31)                                        
 28 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:18.67    1:21.86 ASCS   
                  38.47     1:21.86 (43.39)                                        
 29 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:23.95    1:22.68 ASCS   
                  38.66     1:22.68 (44.02)                                        
 30 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:23.92    1:22.87 ASCS   
                  39.17     1:22.87 (43.70)                                        
 31 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:17.46    1:23.04 ASCS   
                  38.88     1:23.04 (44.16)                                        
 32 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               1:20.49    1:23.82 ASCS   
                  38.54     1:23.82 (45.28)                                        
 33 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:20.59    1:24.20        
                  39.96     1:24.20 (44.24)                                        
 34 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              1:22.88    1:25.28        
                  40.61     1:25.28 (44.67)                                        
 35 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:23.92    1:26.13        
                  40.36     1:26.13 (45.77)                                        
 36 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:20.02    1:26.33        
                  39.63     1:26.33 (46.70)                                        
 37 Ebenstein, Olivia M       14 Three Village-MR     1:21.31    1:27.38        
                  41.03     1:27.38 (46.35)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:15.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:15.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    58.90      59.71 ASCS   
                  27.73       59.71 (31.98)                                        
  2 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR              1:03.31    1:00.87 ASCS   
                  28.69     1:00.87 (32.18)                                        
  3 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:02.67    1:01.06 ASCS   
                  28.36     1:01.06 (32.70)                                        
  4 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:01.81    1:01.37 ASCS   
                  28.21     1:01.37 (33.16)                                        
  5 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:01.97    1:01.39 ASCS   
                  28.31     1:01.39 (33.08)                                        
  6 Rutigliano, Michaela      14 Tmsuffolk-MR         1:01.81    1:01.69 ASCS   
                  28.55     1:01.69 (33.14)                                        
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:02.76    1:02.73 ASCS   
                  29.61     1:02.73 (33.12)                                        
  8 Chen, Jessica Z           13 Three Village-MR     1:02.01    1:02.76 ASCS   
                  29.90     1:02.76 (32.86)                                        
  9 Phelan, Denise G          13 Tmsuffolk-MR         1:03.78    1:02.83 ASCS   
                  29.10     1:02.83 (33.73)                                        
 10 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:04.22    1:03.12 ASCS   
                  29.27     1:03.12 (33.85)                                        
 11 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:03.96    1:03.16 ASCS   
                  29.01     1:03.16 (34.15)                                        
 12 Foley, Lola G             14 Tmsuffolk-MR         1:03.02    1:03.29 ASCS   
                  28.80     1:03.29 (34.49)                                        
 13 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  1:05.95    1:04.20 ASCS   
                  29.81     1:04.20 (34.39)                                        
 14 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:05.65    1:04.66 ASCS   
                  30.70     1:04.66 (33.96)                                        
 15 Calabrese, Faith A        14 CSDC-MR              1:03.90    1:04.87 ASCS   
                  30.39     1:04.87 (34.48)                                        
 16 Bakke, Bernadette A       13 Tmsuffolk-MR         1:05.52    1:05.15 ASCS   
                  30.44     1:05.15 (34.71)                                        
 17 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:03.94    1:05.69 ASCS   
                  30.21     1:05.69 (35.48)                                        
 18 Dimaria, Jennifer A       13 Tmsuffolk-MR         1:05.13    1:06.88 ASCS   
                  30.96     1:06.88 (35.92)                                        
 19 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.45    1:06.99 ASCS   
                  31.49     1:06.99 (35.50)                                        
 20 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:06.74    1:07.01 ASCS   
                  30.87     1:07.01 (36.14)                                        
 21 Sommerstad, Kate A        14 Three Village-MR     1:09.65    1:07.09 ASCS   
                  31.30     1:07.09 (35.79)                                        
 22 Collins, Payton R         14 CSDC-MR              1:10.92    1:07.27 ASCS   
                  30.67     1:07.27 (36.60)                                        
 23 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:06.39    1:07.55 ASCS   
                  30.50     1:07.55 (37.05)                                        
 24 Farrell, Sarah Jean       14 Tmsuffolk-MR         1:08.17    1:08.17 ASCS   
                  30.52     1:08.17 (37.65)                                        
 25 Cohen, Raya J             13 Tmsuffolk-MR         1:05.62    1:08.20 ASCS   
                  30.91     1:08.20 (37.29)                                        
 26 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:07.50    1:08.41 ASCS   
                  31.09     1:08.41 (37.32)                                        
 27 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:08.28    1:08.70 ASCS   
                  31.25     1:08.70 (37.45)                                        
 28 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:10.85    1:08.85 ASCS   
                  31.34     1:08.85 (37.51)                                        
 29 Veit, Brennyn l           14 Three Village-MR     1:07.08    1:09.09 ASCS   
                  32.51     1:09.09 (36.58)                                        
 30 Knutson, Sophia           14 HYB-MR               1:12.89    1:10.44 ASCS   
                  32.64     1:10.44 (37.80)                                        
 31 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:10.69    1:10.64 ASCS   
                  31.72     1:10.64 (38.92)                                        
 32 Scanlon, Teagan M         13 Tmsuffolk-MR         1:13.76    1:10.83 ASCS   
                  31.72     1:10.83 (39.11)                                        
 33 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:11.87    1:11.37 ASCS   
                  32.12     1:11.37 (39.25)                                        
 34 Ebenstein, Olivia M       14 Three Village-MR     1:11.21    1:11.70 ASCS   
                  32.62     1:11.70 (39.08)                                        
 35 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         1:12.47    1:11.89 ASCS   
                  33.52     1:11.89 (38.37)                                        
 36 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:10.52    1:11.96 ASCS   
                  32.53     1:11.96 (39.43)                                        
 37 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:12.01    1:12.89 ASCS   
                  34.01     1:12.89 (38.88)                                        
 38 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:15.19    1:13.11 ASCS   
                  33.20     1:13.11 (39.91)                                        
 39 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:15.21    1:13.40 ASCS   
                  33.07     1:13.40 (40.33)                                        
 40 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:12.60    1:13.41 ASCS   
                  33.21     1:13.41 (40.20)                                        
 41 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:13.65    1:14.04 ASCS   
                  35.28     1:14.04 (38.76)                                        
 42 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:10.04    1:14.08 ASCS   
                  33.63     1:14.08 (40.45)                                        
 43 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              1:13.25    1:14.45 ASCS   
                  33.37     1:14.45 (41.08)                                        
 44 Jeffares, Chloe E         14 CSDC-MR              1:15.94    1:14.72 ASCS   
                  34.12     1:14.72 (40.60)                                        
 45 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     1:11.53    1:14.99 ASCS   
                  34.77     1:14.99 (40.22)                                        
 46 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:15.96    1:15.53 ASCS   
                  34.34     1:15.53 (41.19)                                        
 47 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:15.34    1:16.50        
                  35.74     1:16.50 (40.76)                                        
 48 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:15.91    1:17.24        
                  33.65     1:17.24 (43.59)                                        
 49 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:15.16    1:17.82        
                  35.57     1:17.82 (42.25)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:32.99  ASCS
 Meet Qualifying:  2:32.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rutigliano, Michaela      14 Tmsuffolk-MR         2:13.13    2:09.15 ASCS   
                  28.25     1:01.08 (32.83)     1:38.97 (37.89)     2:09.15 (30.18)
  2 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:10.73    2:09.73 ASCS   
                  28.07     1:01.79 (33.72)     1:39.14 (37.35)     2:09.73 (30.59)
  3 Phelan, Denise G          13 Tmsuffolk-MR         2:11.05    2:10.25 ASCS   
                  29.17     1:03.17 (34.00)     1:39.92 (36.75)     2:10.25 (30.33)
  4 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     2:12.34    2:13.40 ASCS   
                  29.88     1:03.29 (33.41)     1:41.95 (38.66)     2:13.40 (31.45)
  5 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     2:13.68    2:14.43 ASCS   
                  30.07     1:03.93 (33.86)     1:43.91 (39.98)     2:14.43 (30.52)
  6 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  2:17.49    2:16.70 ASCS   
                  29.54     1:03.93 (34.39)     1:44.39 (40.46)     2:16.70 (32.31)
  7 Chen, Jessica Z           13 Three Village-MR     2:18.23    2:16.83 ASCS   
                  28.73     1:02.90 (34.17)     1:45.80 (42.90)     2:16.83 (31.03)
  8 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:17.58    2:17.04 ASCS   
                  29.23     1:02.66 (33.43)     1:44.97 (42.31)     2:17.04 (32.07)
  9 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR              2:18.21    2:17.96 ASCS   
                  29.32     1:04.02 (34.70)     1:45.10 (41.08)     2:17.96 (32.86)
 10 Sommerstad, Kate A        14 Three Village-MR     2:18.28    2:18.55 ASCS   
                  31.54     1:03.27 (31.73)     1:46.68 (43.41)     2:18.55 (31.87)
B - Final
 11 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:19.94    2:14.49 ASCS   
                  28.49     1:03.02 (34.53)     1:42.30 (39.28)     2:14.49 (32.19)
 12 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:23.26    2:18.57 ASCS   
                  29.15     1:03.21 (34.06)     1:46.49 (43.28)     2:18.57 (32.08)
 13 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:21.39    2:19.83 ASCS   
                  29.33     1:03.62 (34.29)     1:47.59 (43.97)     2:19.83 (32.24)
 14 Veit, Brennyn l           14 Three Village-MR     2:21.56    2:20.62 ASCS   
                  31.49     1:05.89 (34.40)     1:47.95 (42.06)     2:20.62 (32.67)
 15 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:21.45    2:20.90 ASCS   
                  30.16     1:05.20 (35.04)     1:48.91 (43.71)     2:20.90 (31.99)
 16 Collins, Payton R         14 CSDC-MR              2:23.63    2:21.77 ASCS   
                  30.55     1:05.82 (35.27)     1:50.36 (44.54)     2:21.77 (31.41)
 17 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     2:25.79    2:21.83 ASCS   
                  30.15     1:05.43 (35.28)     1:48.31 (42.88)     2:21.83 (33.52)
 18 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:26.14    2:25.23 ASCS   
                  30.36     1:06.23 (35.87)     1:52.08 (45.85)     2:25.23 (33.15)
 19 Farrell, Sarah Jean       14 Tmsuffolk-MR         2:23.60    2:25.87 ASCS   
                  31.42     1:06.77 (35.35)     1:52.03 (45.26)     2:25.87 (33.84)
 20 Calabrese, Faith A        14 CSDC-MR              2:25.76    2:26.54 ASCS   
                  30.58     1:06.50 (35.92)     1:53.77 (47.27)     2:26.54 (32.77)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:32.99  ASCS
 Meet Qualifying:  2:32.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:10.87    2:10.73 qASCS  
                  28.40     1:02.05 (33.65)     1:40.06 (38.01)     2:10.73 (30.67)
  2 Phelan, Denise G          13 Tmsuffolk-MR         2:11.31    2:11.05 qASCS  
                  29.39     1:03.97 (34.58)     1:39.82 (35.85)     2:11.05 (31.23)
  3 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     2:13.93    2:12.34 qASCS  
                  30.40     1:04.26 (33.86)     1:41.77 (37.51)     2:12.34 (30.57)
  4 Rutigliano, Michaela      14 Tmsuffolk-MR         2:10.11    2:13.13 qASCS  
                  29.04     1:02.40 (33.36)     1:42.63 (40.23)     2:13.13 (30.50)
  5 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     2:15.41    2:13.68 qASCS  
                  30.20     1:03.36 (33.16)     1:42.64 (39.28)     2:13.68 (31.04)
  6 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  2:17.24    2:17.49 qASCS  
                  29.76     1:04.34 (34.58)     1:44.90 (40.56)     2:17.49 (32.59)
  7 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:17.35    2:17.58 qASCS  
                  28.86     1:02.71 (33.85)     1:45.52 (42.81)     2:17.58 (32.06)
  8 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR              2:20.09    2:18.21 qASCS  
                  28.00     1:02.90 (34.90)     1:45.00 (42.10)     2:18.21 (33.21)
  9 Chen, Jessica Z           13 Three Village-MR     2:17.93    2:18.23 qASCS  
                  29.04     1:03.77 (34.73)     1:46.67 (42.90)     2:18.23 (31.56)
 10 Sommerstad, Kate A        14 Three Village-MR     2:22.11    2:18.28 qASCS  
                  31.09     1:04.01 (32.92)     1:46.75 (42.74)     2:18.28 (31.53)
-------------------------------------------------------------------------
 11 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:14.73    2:19.94 qASCS  
                  28.54     1:04.65 (36.11)     1:45.72 (41.07)     2:19.94 (34.22)
 12 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:21.63    2:21.39 qASCS  
                  29.01     1:03.05 (34.04)     1:48.77 (45.72)     2:21.39 (32.62)
 13 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:23.13    2:21.45 qASCS  
                  28.41     1:05.91 (37.50)     1:48.99 (43.08)     2:21.45 (32.46)
 14 Veit, Brennyn l           14 Three Village-MR     2:23.72    2:21.56 qASCS  
                  31.78     1:06.22 (34.44)     1:48.73 (42.51)     2:21.56 (32.83)
 15 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:19.87    2:23.26 qASCS  
                  29.40     1:04.46 (35.06)     1:51.38 (46.92)     2:23.26 (31.88)
 16 Farrell, Sarah Jean       14 Tmsuffolk-MR         2:23.16    2:23.60 qASCS  
                  30.85     1:05.90 (35.05)     1:50.28 (44.38)     2:23.60 (33.32)
 17 Collins, Payton R         14 CSDC-MR              2:23.24    2:23.63 qASCS  
                  30.70     1:06.73 (36.03)     1:51.88 (45.15)     2:23.63 (31.75)
 18 Calabrese, Faith A        14 CSDC-MR              2:23.49    2:25.76 qASCS  
                  30.52     1:05.28 (34.76)     1:52.51 (47.23)     2:25.76 (33.25)
 19 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     2:21.52    2:25.79 qASCS  
                  30.64     1:06.60 (35.96)     1:51.05 (44.45)     2:25.79 (34.74)
 20 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:23.54    2:26.14 qASCS  
                  31.37     1:07.15 (35.78)     1:52.71 (45.56)     2:26.14 (33.43)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:26.82    2:26.31 ASCS   
                  31.50     1:10.00 (38.50)     1:53.35 (43.35)     2:26.31 (32.96)
 22 Bakke, Bernadette A       13 Tmsuffolk-MR         2:24.06    2:27.12 ASCS   
                  30.08     1:07.14 (37.06)     1:51.81 (44.67)     2:27.12 (35.31)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  2:26.95    2:27.31 ASCS   
                  31.85     1:09.87 (38.02)     1:52.88 (43.01)     2:27.31 (34.43)
 24 Cohen, Raya J             13 Tmsuffolk-MR         2:27.35    2:27.32 ASCS   
                  30.86     1:06.59 (35.73)     1:53.25 (46.66)     2:27.32 (34.07)
 25 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:27.21    2:28.15 ASCS   
                  31.30     1:08.23 (36.93)     1:54.70 (46.47)     2:28.15 (33.45)
 26 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:23.72    2:28.42 ASCS   
                  31.21     1:07.66 (36.45)     1:52.53 (44.87)     2:28.42 (35.89)
 27 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:29.91    2:28.64 ASCS   
                  31.42     1:06.91 (35.49)     1:53.70 (46.79)     2:28.64 (34.94)
 28 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:31.87    2:29.52 ASCS   
                  34.34     1:12.25 (37.91)     1:55.25 (43.00)     2:29.52 (34.27)
 29 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:25.40    2:30.03 ASCS   
                  31.50     1:11.37 (39.87)     1:54.59 (43.22)     2:30.03 (35.44)
 30 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     2:30.69    2:30.07 ASCS   
                  34.08     1:14.01 (39.93)     1:57.74 (43.73)     2:30.07 (32.33)
 31 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         2:28.53    2:30.45 ASCS   
                  30.50     1:07.18 (36.68)     1:54.39 (47.21)     2:30.45 (36.06)
 32 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:32.72    2:31.63 ASCS   
                  33.23     1:11.20 (37.97)     1:56.23 (45.03)     2:31.63 (35.40)
 33 Gomerman, Raquel E        13 Tmsuffolk-MR         2:31.90    2:33.05        
                  32.51     1:11.38 (38.87)     1:57.14 (45.76)     2:33.05 (35.91)
 34 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               2:28.61    2:34.24        
                  33.04     1:10.93 (37.89)     1:55.58 (44.65)     2:34.24 (38.66)
 35 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:29.62    2:34.73        
                  33.26     1:12.16 (38.90)     1:58.19 (46.03)     2:34.73 (36.54)
 36 Howard, Katherine         14 SSC-MR               2:31.37    2:35.43        
                  33.05     1:13.81 (40.76)     2:00.36 (46.55)     2:35.43 (35.07)
 37 Cabanillas, Ali           14 CSDC-MR              2:27.39    2:35.54        
                  34.18     1:12.56 (38.38)     1:59.87 (47.31)     2:35.54 (35.67)
 38 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     2:31.38    2:36.20        
                  35.80     1:14.83 (39.03)     2:01.70 (46.87)     2:36.20 (34.50)
 39 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:32.94    2:36.40        
                  34.94     1:14.38 (39.44)     2:01.03 (46.65)     2:36.40 (35.37)
 40 Ebenstein, Olivia M       14 Three Village-MR     2:32.20    2:37.38        
                  34.10     1:14.54 (40.44)     2:01.84 (47.30)     2:37.38 (35.54)
 41 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:32.92    2:40.93        
                  34.36     1:12.89 (38.53)     2:04.14 (51.25)     2:40.93 (36.79)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:43.00    1:42.34        
     1) Thoms, Julia D 14               2) McIntyre, Gaby M 14            
     3) Clayton, Caelan J 14            4) Kuzma, Lauren E 14             
                  26.18       51.47 (25.29)     1:17.11 (25.64)     1:42.34 (25.23)
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              1:44.50    1:43.78        
     1) Phelan, Denise G 13             2) Dimaria, Jennifer A 13         
     3) Foley, Lola G 14                4) Rutigliano, Michaela 14        
                  25.79       50.68 (24.89)     1:17.44 (26.76)     1:43.78 (26.34)
  3 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:46.39    1:44.30        
     1) Sommerstad, Kate A 14           2) Chen, Jessica Z 13             
     3) Brady, Kathryn A 14             4) Farrell, Hope M 14             
                  27.60       53.45 (25.85)     1:19.15 (25.70)     1:44.30 (25.15)
  4 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            1:46.54    1:45.92        
     1) Triglia, Jackie P 14            2) Cabanillas, Ali 14             
     3) Calabrese, Faith A 14           4) Collins, Payton R 14           
                  26.28       53.48 (27.20)     1:20.15 (26.67)     1:45.92 (25.77)
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  1:49.09    1:51.41        
     1) Knutson, Sophia 14              2) Sanchez, Simone 13             
     3) Santaromana, Bianca 13          4) Saliou, Julienne 14            
                  27.74       56.30 (28.56)     1:26.13 (29.83)     1:51.41 (25.28)
  6 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:49.86    1:52.28        
     1) Kazlauskas, Saige 14            2) Johannsen, Erin 13             
     3) Zhu, Melody 14                  4) Claps, Abigail R 13            
                  25.58       52.66 (27.08)     1:23.85 (31.19)     1:52.28 (28.43)
  7 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:48.87    1:53.19        
     1) Howard, Katherine 14            2) Pucilowski, Gabriela 14        
     3) Watson, Samantha S 14           4) Marone, Isabelle H 14          
                  28.17       57.71 (29.54)     1:26.56 (28.85)     1:53.19 (26.63)
  8 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:52.74    1:53.61        
     1) Pallas, Morgan 14               2) Mulieri, Kelsey 13             
     3) O'Malley, Kate E 14             4) Stroub, Mia R 14               
                  30.07       58.91 (28.84)     1:27.70 (28.79)     1:53.61 (25.91)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:52.00    1:52.32        
     1) Clayton, Caelan J 14            2) Kuzma, Lauren E 14             
     3) McIntyre, Gaby M 14             4) Thoms, Julia D 14              
                  29.67     1:00.67 (31.00)     1:27.02 (26.35)     1:52.32 (25.30)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:57.15    1:53.74        
     1) Sommerstad, Kate A 14           2) Farrell, Hope M 14             
     3) Chen, Jessica Z 13              4) Brady, Kathryn A 14            
                  29.94     1:01.38 (31.44)     1:28.60 (27.22)     1:53.74 (25.14)
  3 Team Suffolk-MR  'A'                              1:58.45    1:53.91        
     1) Cohen, Raya J 13                2) Phelan, Denise G 13            
     3) Rutigliano, Michaela 14         4) Foley, Lola G 14               
                  29.76     1:00.14 (30.38)     1:27.87 (27.73)     1:53.91 (26.04)
  4 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            1:59.36    1:59.19        
     1) Calabrese, Faith A 14           2) Cabanillas, Ali 14             
     3) Triglia, Jackie P 14            4) Collins, Payton R 14           
                  30.99     1:07.13 (36.14)     1:33.23 (26.10)     1:59.19 (25.96)
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:01.92    2:03.42        
     1) Knutson, Sophia 14              2) Poschmann, Katie G 13          
     3) Saliou, Julienne 14             4) Sanchez, Simone 13             
                  31.59     1:07.10 (35.51)     1:35.03 (27.93)     2:03.42 (28.39)
  6 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:01.86    2:04.77        
     1) Rietmann, Morgan J 13           2) Watson, Samantha S 14          
     3) Marone, Isabelle H 14           4) Pucilowski, Gabriela 14        
                  31.72     1:05.84 (34.12)     1:35.33 (29.49)     2:04.77 (29.44)
  7 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            2:07.75    2:07.14        
     1) Johannsen, Erin 13              2) Zhu, Melody 14                 
     3) Kazlauskas, Saige 14            4) Claps, Abigail R 13            
                  33.31     1:09.58 (36.27)     1:36.86 (27.28)     2:07.14 (30.28)
  8 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:11.99    2:09.52        
     1) Mulieri, Kelsey 13              2) Pallas, Morgan 14              
     3) Stroub, Mia R 14                4) O'Malley, Kate E 14            
                  33.26     1:12.77 (39.51)     1:40.72 (27.95)     2:09.52 (28.80)
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ASCS
 Meet Qualifying:  58.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sommerstad, Kyra A        15 Three Village-MR       52.97      52.20 ASCS   
                  25.66       52.20 (26.54)                                        
  2 Boals, Sydney E           15 Three Village-MR       53.04      52.45 ASCS   
                  25.62       52.45 (26.83)                                        
  3 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR    53.73      52.56 ASCS   
                  25.85       52.56 (26.71)                                        
  4 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    53.19      52.63 ASCS   
                  25.59       52.63 (27.04)                                        
  5 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR    53.65      53.27 ASCS   
                  25.93       53.27 (27.34)                                        
  6 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 53.40      53.33 ASCS   
                  25.83       53.33 (27.50)                                        
  7 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR                 53.35      53.37 ASCS   
                  25.75       53.37 (27.62)                                        
  8 Kelly, Rose E             18 Tmsuffolk-MR           54.18      53.80 ASCS   
                  25.95       53.80 (27.85)                                        
  9 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR    54.21      54.08 ASCS   
                  26.18       54.08 (27.90)                                        
 10 Bardak, Emily E           17 Three Village-MR       53.70      54.11 ASCS   
                  26.50       54.11 (27.61)                                        
B - Final
 11 Wootton, Michelle N       17 CSDC-MR                54.52      53.89 ASCS   
                  25.39       53.89 (28.50)                                        
 12 Gallagher, Liz P          18 HAA-MR                 54.56      54.05 ASCS   
                  25.78       54.05 (28.27)                                        
 13 Freund, Jess N            17 HAA-MR                 54.45      54.12 ASCS   
                  26.20       54.12 (27.92)                                        
 14 Spencer, Hannah           17 HYB-MR                 54.25      54.21 ASCS   
                  25.67       54.21 (28.54)                                        
 15 Fung, Emily W             17 Tmsuffolk-MR           54.25      54.23 ASCS   
                  25.81       54.23 (28.42)                                        
 16 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR    54.84      54.31 ASCS   
                  26.05       54.31 (28.26)                                        
 17 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 54.77      54.70 ASCS   
                  26.56       54.70 (28.14)                                        
 18 Renna, Julia              16 SSC-MR                 55.31      54.72 ASCS   
                  26.09       54.72 (28.63)                                        
 19 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR    55.51      54.82 ASCS   
                  26.66       54.82 (28.16)                                        
 20 Walsh, Fiona M            16 Express Swimming-MR    55.28      54.87 ASCS   
                  26.35       54.87 (28.52)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ASCS
 Meet Qualifying:  58.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sommerstad, Kyra A        15 Three Village-MR       52.94      52.97 qASCS  
                  26.05       52.97 (26.92)                                        
  2 Boals, Sydney E           15 Three Village-MR       53.13      53.04 qASCS  
                  25.88       53.04 (27.16)                                        
  3 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    52.12      53.19 qASCS  
                  25.86       53.19 (27.33)                                        
  4 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR                 52.37      53.35 qASCS  
                  25.71       53.35 (27.64)                                        
  5 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 52.92      53.40 qASCS  
                  25.37       53.40 (28.03)                                        
  6 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR    52.95      53.65 qASCS  
                  26.09       53.65 (27.56)                                        
  7 Bardak, Emily E           17 Three Village-MR       52.27      53.70 qASCS  
                  25.93       53.70 (27.77)                                        
  8 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR    53.50      53.73 qASCS  
                  26.26       53.73 (27.47)                                        
  9 Kelly, Rose E             18 Tmsuffolk-MR           53.05      54.18 qASCS  
                  26.21       54.18 (27.97)                                        
 10 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR    53.16      54.21 qASCS  
                  26.27       54.21 (27.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Spencer, Hannah           17 HYB-MR                 53.48      54.25 qASCS  
                  26.04       54.25 (28.21)                                        
 11 Fung, Emily W             17 Tmsuffolk-MR           55.08      54.25 qASCS  
                  25.86       54.25 (28.39)                                        
 13 Freund, Jess N            17 HAA-MR                 54.58      54.45 qASCS  
                  26.27       54.45 (28.18)                                        
 14 Wootton, Michelle N       17 CSDC-MR                53.28      54.52 qASCS  
                  25.42       54.52 (29.10)                                        
 15 Gallagher, Liz P          18 HAA-MR                 54.32      54.56 qASCS  
                  25.83       54.56 (28.73)                                        
 16 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 54.24      54.77 qASCS  
                  26.68       54.77 (28.09)                                        
 17 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR    54.54      54.84 qASCS  
                  26.48       54.84 (28.36)                                        
 18 Walsh, Fiona M            16 Express Swimming-MR    54.60      55.28 qASCS  
                  26.69       55.28 (28.59)                                        
 19 Renna, Julia              16 SSC-MR                 56.13      55.31 qASCS  
                  26.49       55.31 (28.82)                                        
 20 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR    55.25      55.51 qASCS  
                  26.74       55.51 (28.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Bonvissuto, Mia D         15 Express Swimming-MR    52.45      55.59 ASCS   
                  26.47       55.59 (29.12)                                        
 22 Ehlers, Kaitlyn R         15 Three Village-MR       57.23      55.64 ASCS   
                  26.74       55.64 (28.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Judson, Sidney P          17 Three Village-MR       56.38      55.65 ASCS   
                  26.78       55.65 (28.87)                                        
 24 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR       55.06      56.29 ASCS   
                  27.08       56.29 (29.21)                                        
 24 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR    55.34      56.29 ASCS   
                  26.87       56.29 (29.42)                                        
 26 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR                 55.59      56.31 ASCS   
                  26.75       56.31 (29.56)                                        
 27 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR    54.70      56.35 ASCS   
                  26.98       56.35 (29.37)                                        
 28 Park, Elizabeth           16 Tmsuffolk-MR           54.18      56.60 ASCS   
                  27.26       56.60 (29.34)                                        
 29 Kopp, Emma J              17 CSDC-MR                54.27      56.88 ASCS   
                  26.20       56.88 (30.68)                                        
 30 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR                 56.69      56.91 ASCS   
                  27.31       56.91 (29.60)                                        
 31 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR                 56.10      57.07 ASCS   
                  27.22       57.07 (29.85)                                        
 32 DePalma, Mikaylie         17 Tmsuffolk-MR           56.72      57.11 ASCS   
                  27.32       57.11 (29.79)                                        
 33 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR    57.03      57.22 ASCS   
                  26.68       57.22 (30.54)                                        
 34 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR    55.57      57.24 ASCS   
                  27.40       57.24 (29.84)                                        
 35 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR                 57.26      57.44 ASCS   
                  27.65       57.44 (29.79)                                        
 36 Dennin, Katie C           16 Tmsuffolk-MR           54.89      57.45 ASCS   
                  27.20       57.45 (30.25)                                        
 37 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR    57.20      57.52 ASCS   
                  27.62       57.52 (29.90)                                        
 38 Clancy, Kiersten P        16 Three Village-MR       56.02      57.63 ASCS   
                  27.54       57.63 (30.09)                                        
 39 Pellegrino, Francesca     15 Three Village-MR       57.80      57.81 ASCS   
                  28.16       57.81 (29.65)                                        
 40 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR    56.45      57.82 ASCS   
                  27.37       57.82 (30.45)                                        
 41 Heinz, Amanda             16 Tmsuffolk-MR           55.19      57.90 ASCS   
                  27.80       57.90 (30.10)                                        
 42 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR                57.00      58.00 ASCS   
                  28.22       58.00 (29.78)                                        
 43 Kuester, Garrity A        17 Express Swimming-MR    55.15      58.04 ASCS   
                  26.80       58.04 (31.24)                                        
 44 Kramer, Kylie S           17 Three Village-MR       57.55      58.12 ASCS   
                  28.45       58.12 (29.67)                                        
 45 Sheinberg, Faith R        17 Express Swimming-MR    56.85      58.25 ASCS   
                  28.09       58.25 (30.16)                                        
 46 Cano, Andrea              16 CSDC-MR                57.56      58.30 ASCS   
                  28.08       58.30 (30.22)                                        
 47 Gerber, Maya              15 HAA-MR                 58.79      58.44 ASCS   
                  28.53       58.44 (29.91)                                        
 48 Huang, Amanda             16 Express Swimming-MR    57.51      58.65 ASCS   
                  28.08       58.65 (30.57)                                        
 48 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR    55.94      58.65 ASCS   
                  28.32       58.65 (30.33)                                        
 50 Cavallo, Bella M          17 CSDC-MR                58.88      58.66 ASCS   
                  27.98       58.66 (30.68)                                        
 51 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR    57.47      58.68 ASCS   
                  27.87       58.68 (30.81)                                        
 52 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR                 57.80      58.74 ASCS   
                  28.04       58.74 (30.70)                                        
 53 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR                58.96      58.85 ASCS   
                  27.69       58.85 (31.16)                                        
 54 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR           58.62      58.96 ASCS   
                  28.69       58.96 (30.27)                                        
 55 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR           58.34      58.98 ASCS   
                  28.15       58.98 (30.83)                                        
 56 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR    58.53      59.05        
                  28.75       59.05 (30.30)                                        
 57 Beck, Nicole R            17 SSC-MR                 57.70      59.07        
                  28.06       59.07 (31.01)                                        
 58 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 57.69      59.09        
                  27.68       59.09 (31.41)                                        
 59 Franco, Michelle          15 Tmsuffolk-MR           58.99      59.37        
                  28.48       59.37 (30.89)                                        
 60 Rogalle, Emily C          16 CSDC-MR                57.67      59.40        
                  28.32       59.40 (31.08)                                        
 61 O'Connor, Bridget K       16 Express Swimming-MR    58.47      59.54        
                  28.67       59.54 (30.87)                                        
 62 Claps, Emma               15 HAA-MR                 56.02      59.68        
                  28.46       59.68 (31.22)                                        
 63 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR           58.95      59.70        
                  28.89       59.70 (30.81)                                        
 64 Lin, Erica                15 Three Village-MR       58.77      59.82        
                  28.46       59.82 (31.36)                                        
 65 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR    58.43      59.83        
                  28.49       59.83 (31.34)                                        
 66 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           57.26      59.85        
                  28.73       59.85 (31.12)                                        
 67 Pereira, Ashley M         17 Express Swimming-MR    57.78      59.87        
                  28.36       59.87 (31.51)                                        
 68 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR    57.17    1:00.03        
                  28.85     1:00.03 (31.18)                                        
 69 Smith, Meghan E           15 Tmsuffolk-MR           58.15    1:00.04        
                  28.75     1:00.04 (31.29)                                        
 70 Bogdanski, Victoria H     17 Three Village-MR       58.62    1:00.14        
                  28.64     1:00.14 (31.50)                                        
 71 Vanella, Nicolette L      17 Express Swimming-MR    56.58    1:00.15        
                  28.54     1:00.15 (31.61)                                        
 72 O'Hara, Kaila             15 CSDC-MR                58.99    1:00.32        
                  29.24     1:00.32 (31.08)                                        
 73 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR                58.29    1:00.34        
                  29.25     1:00.34 (31.09)                                        
 73 Lettieri, Sam H           18 CSDC-MR                58.99    1:00.34        
                  28.91     1:00.34 (31.43)                                        
 75 Souidi, Suraya N          17 Express Swimming-MR    58.23    1:00.36        
                  29.43     1:00.36 (30.93)                                        
 76 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR    57.73    1:00.43        
                  29.11     1:00.43 (31.32)                                        
 77 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    58.01    1:00.44        
                  29.14     1:00.44 (31.30)                                        
 78 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR           57.70    1:00.49        
                  28.84     1:00.49 (31.65)                                        
 79 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR    58.96    1:00.59        
                  28.56     1:00.59 (32.03)                                        
 80 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR           58.81    1:00.65        
                  28.90     1:00.65 (31.75)                                        
 81 Brita, Abigail E          16 Express Swimming-MR    57.96    1:00.89        
                  29.29     1:00.89 (31.60)                                        
 82 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    58.77    1:01.04        
                  29.11     1:01.04 (31.93)                                        
 83 Colefield, Sarah B        17 CSDC-MR                58.34    1:01.24        
                  29.14     1:01.24 (32.10)                                        
 84 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR    58.79    1:01.49        
                  29.78     1:01.49 (31.71)                                        
 85 Mullery, Erin             17 HAA-MR                 58.99    1:03.06        
                  29.37     1:03.06 (33.69)                                        
 86 Kelly, Vivian N           18 CSDC-MR              1:02.08    1:03.26        
                  29.99     1:03.26 (33.27)                                        
 87 Russell, Leah C           17 CSDC-MR                56.20    1:03.88        
                  29.92     1:03.88 (33.96)                                        
 -- Chen, Nicole M            15 Express Swimming-MR       NT   X1:01.77        
                  29.01     1:01.77 (32.76)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommerstad, Kyra A        15 Three Village-MR       55.79      55.64 ASCS   
                  27.45       55.64 (28.19)                                        
  2 Gavigan, Riley N          15 Three Village-MR       58.97      56.93 ASCS   
                  27.98       56.93 (28.95)                                        
  3 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    55.84      57.32 ASCS   
                  27.99       57.32 (29.33)                                        
  4 Fung, Emily W             17 Tmsuffolk-MR           57.66      58.64 ASCS   
                  28.35       58.64 (30.29)                                        
  5 Renna, Julia              16 SSC-MR                 57.51      58.78 ASCS   
                  28.48       58.78 (30.30)                                        
  6 Dennin, Katie C           16 Tmsuffolk-MR           57.90      59.00 ASCS   
                  28.67       59.00 (30.33)                                        
  7 Judson, Sidney P          17 Three Village-MR       58.94    1:00.38 ASCS   
                  29.08     1:00.38 (31.30)                                        
  8 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:00.86    1:01.15 ASCS   
                  30.14     1:01.15 (31.01)                                        
  9 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:00.80    1:01.53 ASCS   
                  29.73     1:01.53 (31.80)                                        
 10 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:01.39    1:01.60 ASCS   
                  30.24     1:01.60 (31.36)                                        
 11 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR    58.94    1:01.68 ASCS   
                  29.90     1:01.68 (31.78)                                        
 12 Kelly, Rose E             18 Tmsuffolk-MR         1:00.72    1:02.17 ASCS   
                  30.14     1:02.17 (32.03)                                        
 13 Kuester, Garrity A        17 Express Swimming-MR  1:01.68    1:02.27 ASCS   
                  29.42     1:02.27 (32.85)                                        
 14 Wootton, Michelle N       17 CSDC-MR              1:04.62    1:02.28 ASCS   
                  29.40     1:02.28 (32.88)                                        
 15 Walsh, Fiona M            16 Express Swimming-MR  1:00.77    1:02.32 ASCS   
                  30.55     1:02.32 (31.77)                                        
 16 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               1:00.72    1:02.56 ASCS   
                  30.50     1:02.56 (32.06)                                        
 17 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR               1:00.42    1:02.59 ASCS   
                  30.67     1:02.59 (31.92)                                        
 18 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:01.30    1:02.81 ASCS   
                  30.13     1:02.81 (32.68)                                        
 19 DePalma, Mikaylie         17 Tmsuffolk-MR         1:02.00    1:02.83 ASCS   
                  30.49     1:02.83 (32.34)                                        
 20 Wilkins, Hazel S          15 Express Swimming-MR  1:02.49    1:02.99 ASCS   
                  30.99     1:02.99 (32.00)                                        
 21 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:01.23    1:03.07 ASCS   
                  30.59     1:03.07 (32.48)                                        
 22 Vanella, Nicolette L      17 Express Swimming-MR  1:01.58    1:03.85 ASCS   
                  31.20     1:03.85 (32.65)                                        
 23 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:02.63    1:03.87 ASCS   
                  30.65     1:03.87 (33.22)                                        
 24 McLoughlin, Molly A       18 Express Swimming-MR  1:02.66    1:04.52 ASCS   
                  31.30     1:04.52 (33.22)                                        
 25 Bogdanski, Victoria H     17 Three Village-MR     1:02.99    1:04.70 ASCS   
                  30.66     1:04.70 (34.04)                                        
 26 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               1:06.07    1:04.89 ASCS   
                  31.40     1:04.89 (33.49)                                        
 27 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               1:04.79    1:04.94 ASCS   
                  32.12     1:04.94 (32.82)                                        
 28 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  1:01.85    1:05.02 ASCS   
                  31.45     1:05.02 (33.57)                                        
 29 Rogalle, Emily C          16 CSDC-MR              1:02.39    1:05.05 ASCS   
                  31.42     1:05.05 (33.63)                                        
 30 Clancy, Kiersten P        16 Three Village-MR     1:03.85    1:05.17 ASCS   
                  31.50     1:05.17 (33.67)                                        
 31 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR  1:02.80    1:05.24 ASCS   
                  31.76     1:05.24 (33.48)                                        
 32 O'Connor, Bridget K       16 Express Swimming-MR  1:02.66    1:05.32 ASCS   
                  30.85     1:05.32 (34.47)                                        
 33 Gallagher, Liz P          18 HAA-MR               1:06.18    1:05.42 ASCS   
                  31.69     1:05.42 (33.73)                                        
 34 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:05.70    1:05.43 ASCS   
                  32.08     1:05.43 (33.35)                                        
 35 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               1:05.09    1:05.44 ASCS   
                  31.24     1:05.44 (34.20)                                        
 36 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              1:06.87    1:05.46 ASCS   
                  31.68     1:05.46 (33.78)                                        
 37 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:05.25    1:05.65 ASCS   
                  31.96     1:05.65 (33.69)                                        
 38 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:05.30    1:05.77 ASCS   
                  31.84     1:05.77 (33.93)                                        
 39 Antonopoulos, Francesca   16 Express Swimming-MR  1:02.77    1:05.84 ASCS   
                  31.15     1:05.84 (34.69)                                        
 40 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR               1:04.17    1:05.89 ASCS   
                  31.82     1:05.89 (34.07)                                        
 41 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR              1:07.11    1:05.98 ASCS   
                  32.41     1:05.98 (33.57)                                        
 42 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         1:03.73    1:06.45 ASCS   
                  32.70     1:06.45 (33.75)                                        
 43 Kopp, Emma J              17 CSDC-MR              1:04.05    1:06.46 ASCS   
                  32.11     1:06.46 (34.35)                                        
 44 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:04.20    1:06.67 ASCS   
                  32.43     1:06.67 (34.24)                                        
 45 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  1:05.76    1:07.23 ASCS   
                  32.08     1:07.23 (35.15)                                        
 46 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:07.77    1:07.39 ASCS   
                  32.58     1:07.39 (34.81)                                        
 47 Beck, Nicole R            17 SSC-MR               1:03.51    1:07.44 ASCS   
                  33.09     1:07.44 (34.35)                                        
 48 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               1:07.90    1:07.57 ASCS   
                  31.45     1:07.57 (36.12)                                        
 49 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:04.62    1:08.01        
 50 Smith, Meghan E           15 Tmsuffolk-MR         1:06.99    1:08.06        
                  33.33     1:08.06 (34.73)                                        
 51 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  1:06.61    1:08.15        
                  33.53     1:08.15 (34.62)                                        
 52 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     1:07.28    1:08.16        
                  32.52     1:08.16 (35.64)                                        
 53 Falletta, Arianna         17 Tmsuffolk-MR         1:05.66    1:08.17        
                  33.27     1:08.17 (34.90)                                        
 54 Brita, Abigail E          16 Express Swimming-MR  1:05.87    1:08.31        
                  33.37     1:08.31 (34.94)                                        
 55 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              1:07.24    1:08.80        
                  34.44     1:08.80 (34.36)                                        
 56 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:07.59    1:08.98        
                  33.16     1:08.98 (35.82)                                        
 57 Urbina, Julia M           17 CSDC-MR              1:07.09    1:09.07        
                  32.81     1:09.07 (36.26)                                        
 58 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:05.98    1:09.28        
                  34.14     1:09.28 (35.14)                                        
 59 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  1:07.53    1:09.74        
                  33.68     1:09.74 (36.06)                                        
 60 Russell, Leah C           17 CSDC-MR              1:05.12    1:11.62        
                  34.33     1:11.62 (37.29)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:19.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gavigan, Riley N          15 Three Village-MR     1:05.60    1:04.31 ASCS   
                  30.34     1:04.31 (33.97)                                        
  2 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               1:05.64    1:04.62 ASCS   
                  30.67     1:04.62 (33.95)                                        
  3 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     1:05.79    1:05.01 ASCS   
                  30.81     1:05.01 (34.20)                                        
  4 Boals, Sydney E           15 Three Village-MR     1:06.18    1:06.76 ASCS   
                  31.65     1:06.76 (35.11)                                        
  5 Freund, Jess N            17 HAA-MR               1:08.80    1:07.41 ASCS   
                  32.44     1:07.41 (34.97)                                        
  6 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               1:07.88    1:07.94 ASCS   
                  31.61     1:07.94 (36.33)                                        
  7 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:08.55    1:08.20 ASCS   
                  32.01     1:08.20 (36.19)                                        
  8 Heinz, Amanda             16 Tmsuffolk-MR         1:09.97    1:08.55 ASCS   
                  32.53     1:08.55 (36.02)                                        
  9 Judson, Sidney P          17 Three Village-MR     1:10.83    1:09.80 ASCS   
                  32.74     1:09.80 (37.06)                                        
 10 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:11.01    1:10.85 ASCS   
                  33.36     1:10.85 (37.49)                                        
B - Final
 11 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:11.45    1:09.49 ASCS   
                  33.32     1:09.49 (36.17)                                        
 12 Park, Elizabeth           16 Tmsuffolk-MR         1:11.61    1:10.14 ASCS   
                  32.59     1:10.14 (37.55)                                        
 13 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:11.78    1:10.43 ASCS   
                  33.81     1:10.43 (36.62)                                        
 14 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  1:11.42    1:10.80 ASCS   
                  33.41     1:10.80 (37.39)                                        
 15 McLoughlin, Molly A       18 Express Swimming-MR  1:11.70    1:10.89 ASCS   
                  33.08     1:10.89 (37.81)                                        
 16 Bardak, Emily E           17 Three Village-MR     1:12.96    1:11.08 ASCS   
                  33.91     1:11.08 (37.17)                                        
 17 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:13.06    1:11.13 ASCS   
                  33.41     1:11.13 (37.72)                                        
 18 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:13.40    1:12.04 ASCS   
                  33.57     1:12.04 (38.47)                                        
 19 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:13.46    1:14.40 ASCS   
                  34.27     1:14.40 (40.13)                                        
 20 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              1:13.74    1:14.92 ASCS   
                  34.74     1:14.92 (40.18)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:19.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gavigan, Riley N          15 Three Village-MR     1:04.98    1:05.60 qASCS  
                  31.09     1:05.60 (34.51)                                        
  2 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               1:02.77    1:05.64 qASCS  
                  30.70     1:05.64 (34.94)                                        
  3 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     1:04.45    1:05.79 qASCS  
                  31.21     1:05.79 (34.58)                                        
  4 Boals, Sydney E           15 Three Village-MR     1:06.66    1:06.18 qASCS  
                  31.46     1:06.18 (34.72)                                        
  5 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               1:07.77    1:07.88 qASCS  
                  31.41     1:07.88 (36.47)                                        
  6 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:07.06    1:08.55 qASCS  
                  32.29     1:08.55 (36.26)                                        
  7 Freund, Jess N            17 HAA-MR               1:07.21    1:08.80 qASCS  
                  33.12     1:08.80 (35.68)                                        
  8 Heinz, Amanda             16 Tmsuffolk-MR         1:06.78    1:09.97 qASCS  
                  32.66     1:09.97 (37.31)                                        
  9 Judson, Sidney P          17 Three Village-MR     1:09.57    1:10.83 qASCS  
                  33.31     1:10.83 (37.52)                                        
 10 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:11.63    1:11.01 qASCS  
                  33.36     1:11.01 (37.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  1:10.34    1:11.42 qASCS  
                  34.26     1:11.42 (37.16)                                        
 12 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:10.04    1:11.45 qASCS  
                  34.10     1:11.45 (37.35)                                        
 13 Park, Elizabeth           16 Tmsuffolk-MR         1:06.68    1:11.61 qASCS  
                  33.32     1:11.61 (38.29)                                        
 14 McLoughlin, Molly A       18 Express Swimming-MR  1:08.21    1:11.70 qASCS  
                  33.11     1:11.70 (38.59)                                        
 15 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:11.45    1:11.78 qASCS  
                  34.21     1:11.78 (37.57)                                        
 16 Bardak, Emily E           17 Three Village-MR     1:08.91    1:12.96 qASCS  
                  34.64     1:12.96 (38.32)                                        
 17 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:12.23    1:13.06 qASCS  
                  34.42     1:13.06 (38.64)                                        
 18 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:11.56    1:13.40 qASCS  
                  34.79     1:13.40 (38.61)                                        
 19 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:11.51    1:13.46 qASCS  
                  34.32     1:13.46 (39.14)                                        
 20 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              1:13.90    1:13.74 qASCS  
                  34.32     1:13.74 (39.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR  1:12.51    1:13.93 ASCS   
                  35.30     1:13.93 (38.63)                                        
 22 Falletta, Arianna         17 Tmsuffolk-MR         1:12.61    1:14.01 ASCS   
                  35.32     1:14.01 (38.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Kuester, Garrity A        17 Express Swimming-MR  1:07.74    1:14.04 ASCS   
                  33.94     1:14.04 (40.10)                                        
 24 Ehlers, Kaitlyn R         15 Three Village-MR     1:13.43    1:14.66 ASCS   
                  35.24     1:14.66 (39.42)                                        
 25 O'Connor, Bridget K       16 Express Swimming-MR  1:13.03    1:15.27 ASCS   
                  35.20     1:15.27 (40.07)                                        
 26 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:12.47    1:15.28 ASCS   
                  34.95     1:15.28 (40.33)                                        
 27 Bonvissuto, Mia D         15 Express Swimming-MR  1:11.42    1:15.34 ASCS   
                  35.74     1:15.34 (39.60)                                        
 28 Huang, Amanda             16 Express Swimming-MR  1:14.69    1:15.55 ASCS   
                  35.69     1:15.55 (39.86)                                        
 29 Lettieri, Sam H           18 CSDC-MR              1:14.31    1:15.64 ASCS   
                  35.28     1:15.64 (40.36)                                        
 30 Antonopoulos, Francesca   16 Express Swimming-MR  1:11.09    1:15.65 ASCS   
                  34.97     1:15.65 (40.68)                                        
 31 Lin, Erica                15 Three Village-MR     1:13.45    1:16.62 ASCS   
                  35.40     1:16.62 (41.22)                                        
 32 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:17.55    1:16.66 ASCS   
                  36.22     1:16.66 (40.44)                                        
 33 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:14.95    1:17.17 ASCS   
                  36.37     1:17.17 (40.80)                                        
 34 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:15.56    1:17.18 ASCS   
                  35.87     1:17.18 (41.31)                                        
 35 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR               1:17.92    1:17.23 ASCS   
                  36.39     1:17.23 (40.84)                                        
 36 Edmonds, Gracie R         15 CSDC-MR              1:15.44    1:17.74 ASCS   
                  36.55     1:17.74 (41.19)                                        
 37 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:14.48    1:17.87 ASCS   
                  37.05     1:17.87 (40.82)                                        
 38 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:15.48    1:17.92 ASCS   
                  37.00     1:17.92 (40.92)                                        
 39 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  1:13.88    1:17.93 ASCS   
                  36.06     1:17.93 (41.87)                                        
 40 Lee, Marisa               15 SSC-MR               1:15.49    1:18.00 ASCS   
                  36.06     1:18.00 (41.94)                                        
 41 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     1:19.63    1:18.10 ASCS   
                  36.76     1:18.10 (41.34)                                        
 42 Colefield, Sarah B        17 CSDC-MR              1:15.36    1:18.29 ASCS   
                  36.68     1:18.29 (41.61)                                        
 43 Teplansky, Emily L        15 Tmsuffolk-MR         1:17.83    1:18.35 ASCS   
                  37.63     1:18.35 (40.72)                                        
 44 Bowers, Brooke H          15 WISC-MR              1:19.72    1:18.44 ASCS   
                  37.13     1:18.44 (41.31)                                        
 45 Muroff, Rebecca L         16 Three Village-MR     1:16.74    1:18.46 ASCS   
                  37.47     1:18.46 (40.99)                                        
 46 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  1:16.22    1:18.47 ASCS   
                  36.98     1:18.47 (41.49)                                        
 47 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               1:17.84    1:18.70 ASCS   
                  36.71     1:18.70 (41.99)                                        
 48 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:19.59    1:18.75 ASCS   
                  37.10     1:18.75 (41.65)                                        
 49 Vanella, Nicolette L      17 Express Swimming-MR  1:14.45    1:18.83 ASCS   
                  36.54     1:18.83 (42.29)                                        
 50 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:17.09    1:18.99 ASCS   
                  37.64     1:18.99 (41.35)                                        
 51 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:19.69    1:19.12 ASCS   
                  36.93     1:19.12 (42.19)                                        
 52 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:18.22    1:19.56 ASCS   
                  37.52     1:19.56 (42.04)                                        
 53 Cano, Andrea              16 CSDC-MR              1:19.61    1:19.68 ASCS   
                  37.29     1:19.68 (42.39)                                        
 54 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  1:17.97    1:19.77 ASCS   
                  37.39     1:19.77 (42.38)                                        
 55 Lettieri, Emma            16 CSDC-MR              1:19.64    1:19.93 ASCS   
                  37.69     1:19.93 (42.24)                                        
 56 Camacho, Kaitlin G        17 HAA-MR               1:18.52    1:20.16        
                  37.30     1:20.16 (42.86)                                        
 57 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:18.48    1:20.21        
                  37.99     1:20.21 (42.22)                                        
 58 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:19.92    1:20.33        
                  37.50     1:20.33 (42.83)                                        
 59 Russell, Leah C           17 CSDC-MR              1:12.94    1:20.38        
                  37.87     1:20.38 (42.51)                                        
 60 Gerlach, Taryn M          15 HAA-MR               1:17.51    1:20.91        
                  37.77     1:20.91 (43.14)                                        
 61 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR              1:19.84    1:20.95        
                  37.14     1:20.95 (43.81)                                        
 62 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:19.43    1:21.10        
                  37.53     1:21.10 (43.57)                                        
 63 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:18.94    1:21.15        
                  38.34     1:21.15 (42.81)                                        
 64 Brita, Abigail E          16 Express Swimming-MR  1:13.91    1:21.16        
                  37.91     1:21.16 (43.25)                                        
 65 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:19.91    1:21.91        
                  38.36     1:21.91 (43.55)                                        
 66 Smith, Meghan E           15 Tmsuffolk-MR         1:19.56    1:22.00        
                  38.74     1:22.00 (43.26)                                        
 67 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:19.96    1:23.94        
                  39.00     1:23.94 (44.94)                                        
 68 Holler, Erin E            15 HAA-MR               1:19.69    1:24.52        
                  38.97     1:24.52 (45.55)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR    56.46      55.67 ASCS   
                  26.42       55.67 (29.25)                                        
  2 Sommerstad, Kyra A        15 Three Village-MR       56.72      56.63 ASCS   
                  26.78       56.63 (29.85)                                        
  3 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR                 57.47      56.85 ASCS   
                  26.86       56.85 (29.99)                                        
  4 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    57.63      57.01 ASCS   
                  27.19       57.01 (29.82)                                        
  5 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR    57.27      57.07 ASCS   
                  26.89       57.07 (30.18)                                        
  6 Wilkins, Hazel S          15 Express Swimming-MR    58.62      57.67 ASCS   
                  26.84       57.67 (30.83)                                        
  7 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR    58.75      58.14 ASCS   
                  27.58       58.14 (30.56)                                        
  8 Gavigan, Riley N          15 Three Village-MR       58.14      58.33 ASCS   
                  27.42       58.33 (30.91)                                        
  9 Bardak, Emily E           17 Three Village-MR       58.73      58.36 ASCS   
                  27.47       58.36 (30.89)                                        
 10 Boals, Sydney E           15 Three Village-MR       58.77      58.62 ASCS   
                  27.62       58.62 (31.00)                                        
B - Final
 11 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR    59.30      58.09 ASCS   
                  27.48       58.09 (30.61)                                        
 12 Gallagher, Liz P          18 HAA-MR                 59.28      58.54 ASCS   
                  27.28       58.54 (31.26)                                        
 13 Freund, Jess N            17 HAA-MR                 59.40      58.90 ASCS   
                  27.58       58.90 (31.32)                                        
 14 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR    59.33      58.93 ASCS   
                  27.77       58.93 (31.16)                                        
 15 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR    59.22      59.09 ASCS   
                  27.67       59.09 (31.42)                                        
 16 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR       59.67      59.31 ASCS   
                  28.31       59.31 (31.00)                                        
 17 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR    59.46      59.66 ASCS   
                  27.73       59.66 (31.93)                                        
 18 Renna, Julia              16 SSC-MR                 59.83      59.73 ASCS   
                  27.51       59.73 (32.22)                                        
 19 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR                 59.76      59.83 ASCS   
                  28.03       59.83 (31.80)                                        
 20 Wootton, Michelle N       17 CSDC-MR              1:00.36    1:00.04 ASCS   
                  27.57     1:00.04 (32.47)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:07.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR    56.45      56.46 qASCS  
                  26.92       56.46 (29.54)                                        
  2 Sommerstad, Kyra A        15 Three Village-MR       57.08      56.72 qASCS  
                  26.66       56.72 (30.06)                                        
  3 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR    56.08      57.27 qASCS  
                  26.91       57.27 (30.36)                                        
  4 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR                 55.85      57.47 qASCS  
                  26.64       57.47 (30.83)                                        
  5 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    56.32      57.63 qASCS  
                  27.40       57.63 (30.23)                                        
  6 Gavigan, Riley N          15 Three Village-MR       59.76      58.14 qASCS  
                  27.34       58.14 (30.80)                                        
  7 Wilkins, Hazel S          15 Express Swimming-MR    57.07      58.62 qASCS  
                  27.41       58.62 (31.21)                                        
  8 Bardak, Emily E           17 Three Village-MR       56.57      58.73 qASCS  
                  27.66       58.73 (31.07)                                        
  9 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR    58.81      58.75 qASCS  
                  27.99       58.75 (30.76)                                        
 10 Boals, Sydney E           15 Three Village-MR       58.00      58.77 qASCS  
                  27.24       58.77 (31.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR    58.20      59.22 qASCS  
                  27.88       59.22 (31.34)                                        
 12 Gallagher, Liz P          18 HAA-MR                 58.53      59.28 qASCS  
                  27.83       59.28 (31.45)                                        
 13 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR    58.87      59.30 qASCS  
                  27.61       59.30 (31.69)                                        
 14 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR    58.91      59.33 qASCS  
                  28.63       59.33 (30.70)                                        
 15 Freund, Jess N            17 HAA-MR                 58.90      59.40 qASCS  
                  27.88       59.40 (31.52)                                        
 16 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR    59.17      59.46 qASCS  
                  27.65       59.46 (31.81)                                        
 17 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR       59.34      59.67 qASCS  
                  28.27       59.67 (31.40)                                        
 18 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               1:00.19      59.76 qASCS  
                  28.15       59.76 (31.61)                                        
 19 Renna, Julia              16 SSC-MR               1:01.76      59.83 qASCS  
                  27.83       59.83 (32.00)                                        
 20 Wootton, Michelle N       17 CSDC-MR              1:00.04    1:00.36 qASCS  
                  28.28     1:00.36 (32.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Fung, Emily W             17 Tmsuffolk-MR         1:00.02    1:00.51 ASCS   
                  28.00     1:00.51 (32.51)                                        
 22 Kelly, Rose E             18 Tmsuffolk-MR           58.34    1:00.53 ASCS   
                  28.02     1:00.53 (32.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 McLoughlin, Molly A       18 Express Swimming-MR    59.68    1:00.61 ASCS   
                  28.50     1:00.61 (32.11)                                        
 24 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:01.77    1:00.69 ASCS   
                  28.33     1:00.69 (32.36)                                        
 25 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 59.81    1:00.75 ASCS   
                  28.00     1:00.75 (32.75)                                        
 26 Ehlers, Kaitlyn R         15 Three Village-MR     1:01.23    1:00.82 ASCS   
                  28.11     1:00.82 (32.71)                                        
 27 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               1:00.45    1:01.04 ASCS   
                  28.33     1:01.04 (32.71)                                        
 28 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:02.71    1:01.28 ASCS   
                  28.42     1:01.28 (32.86)                                        
 29 Dennin, Katie C           16 Tmsuffolk-MR         1:00.49    1:01.71 ASCS   
                  28.67     1:01.71 (33.04)                                        
 30 Walsh, Fiona M            16 Express Swimming-MR    59.57    1:01.73 ASCS   
                  28.68     1:01.73 (33.05)                                        
 31 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:01.72    1:02.20 ASCS   
                  29.31     1:02.20 (32.89)                                        
 32 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:01.64    1:02.30 ASCS   
                  28.36     1:02.30 (33.94)                                        
 33 Bonvissuto, Mia D         15 Express Swimming-MR    59.73    1:02.45 ASCS   
                  29.06     1:02.45 (33.39)                                        
 34 Heinz, Amanda             16 Tmsuffolk-MR         1:01.72    1:02.59 ASCS   
                  29.23     1:02.59 (33.36)                                        
 35 Park, Elizabeth           16 Tmsuffolk-MR         1:01.91    1:02.95 ASCS   
                  28.56     1:02.95 (34.39)                                        
 36 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:01.97    1:03.36 ASCS   
                  29.32     1:03.36 (34.04)                                        
 37 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     1:02.61    1:03.77 ASCS   
                  29.27     1:03.77 (34.50)                                        
 38 Kaufman, Lexi A           16 HAA-MR               1:03.97    1:03.78 ASCS   
                  29.30     1:03.78 (34.48)                                        
 39 Falletta, Arianna         17 Tmsuffolk-MR         1:03.00    1:04.37 ASCS   
                  30.21     1:04.37 (34.16)                                        
 40 Clancy, Kiersten P        16 Three Village-MR     1:02.47    1:04.53 ASCS   
                  30.04     1:04.53 (34.49)                                        
 41 Sheinberg, Faith R        17 Express Swimming-MR  1:02.83    1:04.58 ASCS   
                  30.19     1:04.58 (34.39)                                        
 42 Franco, Michelle          15 Tmsuffolk-MR         1:02.73    1:04.93 ASCS   
                  30.32     1:04.93 (34.61)                                        
 43 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               1:04.55    1:04.99 ASCS   
                  29.64     1:04.99 (35.35)                                        
 44 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:04.94    1:05.02 ASCS   
                  30.12     1:05.02 (34.90)                                        
 45 Pellegrino, Francesca     15 Three Village-MR     1:03.33    1:05.08 ASCS   
                  29.84     1:05.08 (35.24)                                        
 46 Vanella, Nicolette L      17 Express Swimming-MR  1:04.39    1:05.58 ASCS   
                  30.56     1:05.58 (35.02)                                        
 47 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               1:04.77    1:05.92 ASCS   
                  30.34     1:05.92 (35.58)                                        
 48 DePalma, Mikaylie         17 Tmsuffolk-MR         1:05.11    1:06.12 ASCS   
                  30.40     1:06.12 (35.72)                                        
 49 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:05.40    1:06.91 ASCS   
                  30.57     1:06.91 (36.34)                                        
 50 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:07.06    1:07.13 ASCS   
                  30.81     1:07.13 (36.32)                                        
 51 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  1:05.54    1:07.26 ASCS   
                  31.06     1:07.26 (36.20)                                        
 52 Kopp, Emma J              17 CSDC-MR              1:03.72    1:07.36 ASCS   
                  30.72     1:07.36 (36.64)                                        
 53 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:07.18    1:07.45 ASCS   
                  30.56     1:07.45 (36.89)                                        
 54 Brita, Abigail E          16 Express Swimming-MR  1:05.39    1:07.46 ASCS   
                  30.74     1:07.46 (36.72)                                        
 55 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:02.89    1:07.57 ASCS   
                  30.93     1:07.57 (36.64)                                        
 56 Conlin, Bridget R         16 Tmsuffolk-MR         1:07.97    1:07.64 ASCS   
                  31.21     1:07.64 (36.43)                                        
 57 Maio, Kate                15 Express Swimming-MR  1:06.08    1:08.04        
                  31.36     1:08.04 (36.68)                                        
 58 Krolikiewicz, Emma        17 HAA-MR               1:07.41    1:08.94        
                  31.87     1:08.94 (37.07)                                        
 59 Beck, Nicole R            17 SSC-MR               1:05.18    1:09.28        
                  31.85     1:09.28 (37.43)                                        
 60 Cavallo, Bella M          17 CSDC-MR              1:07.75    1:09.70        
                  31.54     1:09.70 (38.16)                                        
 61 Smith, Meghan E           15 Tmsuffolk-MR         1:07.15    1:09.95        
                  31.53     1:09.95 (38.42)                                        
 62 Marinucci, Sofia M        15 Tmsuffolk-MR         1:07.91    1:10.59        
                  32.39     1:10.59 (38.20)                                        
 63 Edmonds, Gracie R         15 CSDC-MR              1:07.83    1:10.63        
                  32.09     1:10.63 (38.54)                                        
 64 Holler, Erin E            15 HAA-MR               1:07.93    1:10.67        
                  31.84     1:10.67 (38.83)                                        
 65 Przybylo, Allie           15 HAA-MR               1:07.79    1:11.20        
                  32.95     1:11.20 (38.25)                                        
 66 Colefield, Sarah B        17 CSDC-MR              1:05.00    1:11.23        
                  32.18     1:11.23 (39.05)                                        
 67 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:07.92    1:12.72        
                  33.45     1:12.72 (39.27)                                        
 -- Russo, Noelle R           15 Unnatached Lie-MR    1:06.98   X1:04.79 ASCS   
                  29.71     1:04.79 (35.08)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:20.99  ASCS
 Meet Qualifying:  2:20.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sommerstad, Kyra A        15 Three Village-MR     2:04.38    2:03.71 ASCS   
                  27.15       56.95 (29.80)     1:34.62 (37.67)     2:03.71 (29.09)
  2 Gavigan, Riley N          15 Three Village-MR     2:06.09    2:05.10 ASCS   
                  27.41       58.29 (30.88)     1:34.63 (36.34)     2:05.10 (30.47)
  3 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:07.78    2:06.13 ASCS   
                  26.66       58.93 (32.27)     1:37.62 (38.69)     2:06.13 (28.51)
  4 Boals, Sydney E           15 Three Village-MR     2:06.84    2:06.23 ASCS   
                  27.71     1:00.30 (32.59)     1:37.35 (37.05)     2:06.23 (28.88)
  5 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     2:10.08    2:07.77 ASCS   
                  28.38     1:01.78 (33.40)     1:38.16 (36.38)     2:07.77 (29.61)
  6 Fung, Emily W             17 Tmsuffolk-MR         2:11.46    2:08.97 ASCS   
                  27.21       58.85 (31.64)     1:38.78 (39.93)     2:08.97 (30.19)
  7 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR  2:07.65    2:09.33 ASCS   
                  27.56     1:00.07 (32.51)     1:39.06 (38.99)     2:09.33 (30.27)
  8 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               2:09.62    2:09.90 ASCS   
                  27.25     1:01.04 (33.79)     1:39.21 (38.17)     2:09.90 (30.69)
  9 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:11.79    2:11.11 ASCS   
                  27.93     1:01.53 (33.60)     1:40.05 (38.52)     2:11.11 (31.06)
 10 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:11.74    2:11.83 ASCS   
                  28.92     1:02.72 (33.80)     1:41.64 (38.92)     2:11.83 (30.19)
B - Final
 11 Bardak, Emily E           17 Three Village-MR     2:12.16    2:09.98 ASCS   
                  27.93     1:00.57 (32.64)     1:40.09 (39.52)     2:09.98 (29.89)
 12 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:12.21    2:11.63 ASCS   
                  28.82     1:01.02 (32.20)     1:41.96 (40.94)     2:11.63 (29.67)
 13 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR  2:12.90    2:11.93 ASCS   
                  27.41     1:01.46 (34.05)     1:41.37 (39.91)     2:11.93 (30.56)
 14 Judson, Sidney P          17 Three Village-MR     2:15.65    2:12.16 ASCS   
                  28.92     1:01.65 (32.73)     1:41.34 (39.69)     2:12.16 (30.82)
 15 Dennin, Katie C           16 Tmsuffolk-MR         2:12.54    2:13.04 ASCS   
                  28.47     1:00.48 (32.01)     1:40.70 (40.22)     2:13.04 (32.34)
 16 Kelly, Rose E             18 Tmsuffolk-MR         2:13.38    2:13.54 ASCS   
                  28.88     1:02.82 (33.94)     1:43.09 (40.27)     2:13.54 (30.45)
 17 Freund, Jess N            17 HAA-MR               2:12.33    2:13.55 ASCS   
                  28.33     1:03.61 (35.28)     1:42.25 (38.64)     2:13.55 (31.30)
 18 Heinz, Amanda             16 Tmsuffolk-MR         2:15.22    2:13.72 ASCS   
                  29.15     1:03.50 (34.35)     1:42.71 (39.21)     2:13.72 (31.01)
 19 Bonvissuto, Mia D         15 Express Swimming-MR  2:14.75    2:14.29 ASCS   
                  28.71     1:04.20 (35.49)     1:43.74 (39.54)     2:14.29 (30.55)
 20 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR               2:15.09    2:15.60 ASCS   
                  28.80     1:02.49 (33.69)     1:44.77 (42.28)     2:15.60 (30.83)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:20.99  ASCS
 Meet Qualifying:  2:20.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sommerstad, Kyra A        15 Three Village-MR     2:04.73    2:04.38 qASCS  
                  27.10       57.13 (30.03)     1:35.21 (38.08)     2:04.38 (29.17)
  2 Gavigan, Riley N          15 Three Village-MR     2:08.22    2:06.09 qASCS  
                  27.83       58.58 (30.75)     1:35.29 (36.71)     2:06.09 (30.80)
  3 Boals, Sydney E           15 Three Village-MR     2:08.61    2:06.84 qASCS  
                  27.73       59.63 (31.90)     1:36.83 (37.20)     2:06.84 (30.01)
  4 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR  2:04.81    2:07.65 qASCS  
                  27.57       59.04 (31.47)     1:37.23 (38.19)     2:07.65 (30.42)
  5 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:07.77    2:07.78 qASCS  
                  26.99       59.60 (32.61)     1:38.39 (38.79)     2:07.78 (29.39)
  6 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               2:04.84    2:09.62 qASCS  
                  27.15     1:00.76 (33.61)     1:38.08 (37.32)     2:09.62 (31.54)
  7 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     2:07.23    2:10.08 qASCS  
                  29.01     1:02.29 (33.28)     1:38.99 (36.70)     2:10.08 (31.09)
  8 Fung, Emily W             17 Tmsuffolk-MR         2:10.96    2:11.46 qASCS  
                  27.91       59.50 (31.59)     1:40.37 (40.87)     2:11.46 (31.09)
  9 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:13.21    2:11.74 qASCS  
                  29.19     1:03.09 (33.90)     1:41.96 (38.87)     2:11.74 (29.78)
 10 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:10.72    2:11.79 qASCS  
                  28.26     1:02.20 (33.94)     1:40.72 (38.52)     2:11.79 (31.07)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bardak, Emily E           17 Three Village-MR     2:07.29    2:12.16 qASCS  
                  28.27     1:01.37 (33.10)     1:41.54 (40.17)     2:12.16 (30.62)
 12 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:11.77    2:12.21 qASCS  
                  28.31     1:01.18 (32.87)     1:42.52 (41.34)     2:12.21 (29.69)
 13 Freund, Jess N            17 HAA-MR               2:11.43    2:12.33 qASCS  
                  28.29     1:03.07 (34.78)     1:42.03 (38.96)     2:12.33 (30.30)
 14 Dennin, Katie C           16 Tmsuffolk-MR         2:11.16    2:12.54 qASCS  
                  28.62     1:00.31 (31.69)     1:40.66 (40.35)     2:12.54 (31.88)
 15 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR  2:08.61    2:12.90 qASCS  
                  27.38     1:01.21 (33.83)     1:42.05 (40.84)     2:12.90 (30.85)
 16 Kelly, Rose E             18 Tmsuffolk-MR         2:10.97    2:13.38 qASCS  
                  28.45     1:02.49 (34.04)     1:42.98 (40.49)     2:13.38 (30.40)
 17 Bonvissuto, Mia D         15 Express Swimming-MR  2:09.67    2:14.75 qASCS  
 18 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR               2:10.87    2:15.09 qASCS  
                  28.53     1:02.55 (34.02)     1:44.81 (42.26)     2:15.09 (30.28)
 19 Heinz, Amanda             16 Tmsuffolk-MR         2:12.03    2:15.22 qASCS  
                  29.66     1:05.39 (35.73)     1:43.46 (38.07)     2:15.22 (31.76)
 20 Judson, Sidney P          17 Three Village-MR     2:10.52    2:15.65 qASCS  
                  29.15     1:02.20 (33.05)     1:43.12 (40.92)     2:15.65 (32.53)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Renna, Julia              16 SSC-MR               2:17.96    2:15.66 ASCS   
                  28.41     1:01.37 (32.96)     1:42.31 (40.94)     2:15.66 (33.35)
 22 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:12.44    2:15.71 ASCS   
                  28.92     1:02.46 (33.54)     1:43.63 (41.17)     2:15.71 (32.08)
-------------------------------------------------------------------------
 23 McLoughlin, Molly A       18 Express Swimming-MR  2:11.08    2:16.47 ASCS   
                  28.73     1:03.84 (35.11)     1:44.35 (40.51)     2:16.47 (32.12)
 24 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:12.35    2:16.74 ASCS   
                  28.03     1:02.97 (34.94)     1:43.70 (40.73)     2:16.74 (33.04)
 25 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  2:13.64    2:16.96 ASCS   
                  28.51     1:04.22 (35.71)     1:44.77 (40.55)     2:16.96 (32.19)
 26 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               2:18.97    2:17.44 ASCS   
                  28.52     1:03.70 (35.18)     1:45.39 (41.69)     2:17.44 (32.05)
 27 Park, Elizabeth           16 Tmsuffolk-MR         2:13.03    2:18.49 ASCS   
                  28.76     1:05.70 (36.94)     1:45.63 (39.93)     2:18.49 (32.86)
 28 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:18.31    2:19.38 ASCS   
                  29.17     1:04.75 (35.58)     1:47.09 (42.34)     2:19.38 (32.29)
 29 Ehlers, Kaitlyn R         15 Three Village-MR     2:20.98    2:19.71 ASCS   
                  28.39     1:04.82 (36.43)     1:47.45 (42.63)     2:19.71 (32.26)
 30 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  2:19.13    2:19.89 ASCS   
                  28.12     1:04.55 (36.43)     1:47.04 (42.49)     2:19.89 (32.85)
 31 Falletta, Arianna         17 Tmsuffolk-MR         2:15.46    2:19.93 ASCS   
                  29.81     1:05.76 (35.95)     1:46.68 (40.92)     2:19.93 (33.25)
 32 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  2:19.90    2:19.99 ASCS   
                  30.21     1:06.04 (35.83)     1:46.50 (40.46)     2:19.99 (33.49)
 33 Clancy, Kiersten P        16 Three Village-MR     2:18.36    2:20.05 ASCS   
                  29.37     1:04.61 (35.24)     1:47.52 (42.91)     2:20.05 (32.53)
 34 DePalma, Mikaylie         17 Tmsuffolk-MR         2:17.69    2:21.13        
                  30.09     1:03.48 (33.39)     1:47.80 (44.32)     2:21.13 (33.33)
 35 Dominger, Alexa N         17 HAA-MR               2:15.44    2:21.31        
                  30.20     1:04.90 (34.70)     1:47.68 (42.78)     2:21.31 (33.63)
 36 Walsh, Fiona M            16 Express Swimming-MR  2:12.75    2:21.40        
                  30.16     1:06.18 (36.02)     1:49.83 (43.65)     2:21.40 (31.57)
 37 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:20.95    2:22.12        
                  28.56     1:03.48 (34.92)     1:49.69 (46.21)     2:22.12 (32.43)
 38 Antonopoulos, Francesca   16 Express Swimming-MR  2:18.61    2:23.79        
                  31.10     1:06.79 (35.69)     1:49.65 (42.86)     2:23.79 (34.14)
 39 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:20.81    2:24.39        
                  31.28     1:07.70 (36.42)     1:51.56 (43.86)     2:24.39 (32.83)
 40 Claps, Emma               15 HAA-MR               2:19.42    2:28.78        
                  31.67     1:07.59 (35.92)     1:54.26 (46.67)     2:28.78 (34.52)
 41 Russell, Leah C           17 CSDC-MR              2:20.51    2:38.26        
                  34.61     1:14.75 (40.14)     2:01.45 (46.70)     2:38.26 (36.81)
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:38.00    1:36.32        
     1) Walsh, Stephanie M 15           2) Kuester, Garrity A 17          
     3) Rinn, Morgan 16                 4) Walsh, Elizabeth A 17          
                  24.56       48.60 (24.04)     1:12.36 (23.76)     1:36.32 (23.96)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:41.61    1:38.48        
     1) Sommerstad, Kyra A 15           2) Ehlers, Kaitlyn R 15           
     3) Bardak, Emily E 17              4) Boals, Sydney E 15             
                  24.58       49.31 (24.73)     1:14.48 (25.17)     1:38.48 (24.00)
  3 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:40.02    1:39.02        
     1) Gallagher, Liz P 18             2) Reynolds, Kerryann 17          
     3) Freund, Jess N 17               4) Kreuscher, Camryn M 16         
                  24.76       49.74 (24.98)     1:14.36 (24.62)     1:39.02 (24.66)
  4 Team Suffolk-MR  'A'                              1:40.36    1:40.29        
     1) Fung, Emily W 17                2) Park, Elizabeth 16             
     3) Dennin, Katie C 16              4) Kelly, Rose E 18               
                  24.95       49.99 (25.04)     1:15.19 (25.20)     1:40.29 (25.10)
  5 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:41.30    1:40.75        
     1) Fisher, Jocelyn 17              2) Velazquez, Gabby E 15          
     3) Beck, Nicole R 17               4) Renna, Julia 16                
                  25.07       50.55 (25.48)     1:16.19 (25.64)     1:40.75 (24.56)
  6 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            1:41.86    1:42.77        
     1) Kopp, Emma J 17                 2) Russell, Leah C 17             
     3) Cano, Andrea 16                 4) Wootton, Michelle N 17         
                  25.40       51.75 (26.35)     1:18.22 (26.47)     1:42.77 (24.55)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:57.14    1:55.52        
     1) Liebowitz, Arianna 16           2) Devoti, Julia T 15             
     3) Rideout-Mann, Emma F 15         4) Bowers, Brooke H 15            
                  30.82       59.80 (28.98)     1:27.80 (28.00)     1:55.52 (27.72)
 
Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:50.45    1:46.44        
     1) Sommerstad, Kyra A 15           2) Gavigan, Riley N 15            
     3) Bardak, Emily E 17              4) Boals, Sydney E 15             
                  26.86       56.23 (29.37)     1:22.53 (26.30)     1:46.44 (23.91)
  2 Long Island Express-MR  'A'                       1:44.00    1:47.41        
     1) Walsh, Elizabeth A 17           2) Walsh, Stephanie M 15          
     3) Rinn, Morgan 16                 4) Kuester, Garrity A 17          
                  26.87       57.54 (30.67)     1:23.15 (25.61)     1:47.41 (24.26)
  3 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:52.38    1:49.42        
     1) Renna, Julia 16                 2) Fisher, Jocelyn 17             
     3) DiTolla, Rachel L 18            4) Velazquez, Gabby E 15          
                  27.13       56.83 (29.70)     1:24.00 (27.17)     1:49.42 (25.42)
  4 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:50.93    1:51.75        
     1) Dominger, Alexa N 17            2) Pikulik, Danielle A 16         
     3) Gallagher, Liz P 18             4) Kreuscher, Camryn M 16         
                  29.95     1:00.52 (30.57)     1:27.24 (26.72)     1:51.75 (24.51)
  5 Team Suffolk-MR  'A'                              1:47.85    1:52.08        
     1) Fung, Emily W 17                2) Heinz, Amanda 16               
     3) Kelly, Rose E 18                4) Park, Elizabeth 16             
                  27.61       59.37 (31.76)     1:26.85 (27.48)     1:52.08 (25.23)
  6 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            2:01.80    1:57.70        
     1) Rogalle, Emily C 16             2) Lettieri, Sam H 18             
     3) Wootton, Michelle N 17          4) Kopp, Emma J 17                
                  30.38     1:04.94 (34.56)     1:32.01 (27.07)     1:57.70 (25.69)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                36.99  ASCS
 Meet Qualifying:  36.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Lucas K            10 Tmsuffolk-MR           29.43      29.47 ASCS   
  2 Sommerstad, Ryan T        10 Three Village-MR       30.56      29.97 ASCS   
  3 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       31.05      30.42 ASCS   
  4 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 30.97      30.49 ASCS   
  5 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 31.26      30.82 ASCS   
  6 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           31.12      30.85 ASCS   
  7 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    31.95      31.29 ASCS   
  8 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR                31.81      31.88 ASCS   
  9 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    32.15      32.05 ASCS   
 10 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    32.46      32.30 ASCS   
B - Final
 11 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    33.44      32.79 ASCS   
 12 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           33.51      32.80 ASCS   
 13 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       33.08      32.88 ASCS   
 14 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR       33.15      32.92 ASCS   
 15 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 33.18      33.24 ASCS   
 16 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           33.14      33.52 ASCS   
 17 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       33.59      33.58 ASCS   
 18 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           33.52      33.84 ASCS   
 19 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       33.53      34.25 ASCS   
 20 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 33.57      34.83 ASCS   
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                36.99  ASCS
 Meet Qualifying:  36.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Lucas K            10 Tmsuffolk-MR           30.14      29.43 qASCS  
  2 Sommerstad, Ryan T        10 Three Village-MR       30.36      30.56 qASCS  
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 31.74      30.97 qASCS  
  4 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       30.91      31.05 qASCS  
  5 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           31.70      31.12 qASCS  
  6 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 30.63      31.26 qASCS  
  7 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR                35.15      31.81 qASCS  
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    31.64      31.95 qASCS  
  9 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    33.39      32.15 qASCS  
 10 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    31.54      32.46 qASCS  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       33.84      33.08 qASCS  
 12 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           32.04      33.14 qASCS  
 13 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR       34.63      33.15 qASCS  
 14 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 32.05      33.18 qASCS  
 15 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    32.18      33.44 qASCS  
 16 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           33.10      33.51 qASCS  
 17 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           33.87      33.52 qASCS  
 18 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       32.17      33.53 qASCS  
 19 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 34.67      33.57 qASCS  
 20 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       33.99      33.59 qASCS  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Sundberg, Kyle            10 HYB-MR                 34.76      33.77 ASCS   
 22 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           34.89      33.85 ASCS   
-------------------------------------------------------------------------
 23 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    32.51      33.86 ASCS   
 24 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    34.96      33.89 ASCS   
 25 Karaosmanoglu, Bora       10 Three Village-MR       35.15      33.99 ASCS   
 26 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                34.62      34.04 ASCS   
 27 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           34.45      34.18 ASCS   
 28 Courcelle, Ryan           10 CSDC-MR                36.32      34.40 ASCS   
 29 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    32.85      34.70 ASCS   
 30 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           34.58      34.93 ASCS   
 31 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 35.93      34.98 ASCS   
 32 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           34.44      35.13 ASCS   
 33 Wang, Oscar               10 HYB-MR                 36.89      35.21 ASCS   
 34 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           36.96      35.29 ASCS   
 35 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    36.15      35.31 ASCS   
 36 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 36.60      35.47 ASCS   
 37 Neary, Jack T              9 WISC-MR                36.87      35.49 ASCS   
 38 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       35.34      35.50 ASCS   
 39 Rubendall, Joseph B        8 WISC-MR                34.30      35.53 ASCS   
 40 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 34.55      35.55 ASCS   
 41 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           36.98      35.81 ASCS   
 42 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 36.96      36.10 ASCS   
 43 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       34.99      36.19 ASCS   
 44 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 36.84      37.26        
 45 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR    36.50      37.75        
 46 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           36.95      38.29        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                44.99  ASCS
 Meet Qualifying:  44.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah               10 Tmsuffolk-MR           30.50      31.03 ASCS   
  2 Sommerstad, Ryan T        10 Three Village-MR       34.96      34.06 ASCS   
  3 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 35.48      34.86 ASCS   
  4 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 35.57      35.65 ASCS   
  5 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           35.72      36.98 ASCS   
  6 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       39.28      37.13 ASCS   
  7 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    37.82      37.62 ASCS   
  8 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR                38.91      37.69 ASCS   
  9 Leroy, Max                10 HYB-MR                 37.53      37.75 ASCS   
 10 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    38.62      37.86 ASCS   
 11 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                42.81      38.02 ASCS   
 12 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    39.45      38.65 ASCS   
 13 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    38.74      39.05 ASCS   
 14 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 41.11      39.23 ASCS   
 15 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           37.76      39.34 ASCS   
 16 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       39.98      39.44 ASCS   
 17 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 41.05      39.56 ASCS   
 18 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           40.84      40.04 ASCS   
 19 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       38.75      40.21 ASCS   
 20 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           40.40      40.29 ASCS   
 21 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                41.34      40.42 ASCS   
 22 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    41.57      40.56 ASCS   
 23 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       41.75      40.94 ASCS   
 24 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           40.49      41.01 ASCS   
 25 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       39.77      41.11 ASCS   
 26 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    40.54      41.20 ASCS   
 27 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       40.24      41.30 ASCS   
 28 Sundberg, Kyle            10 HYB-MR                 44.19      41.48 ASCS   
 29 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 40.82      41.54 ASCS   
 30 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       40.02      41.67 ASCS   
 31 Rubendall, Joseph B        8 WISC-MR                40.11      41.88 ASCS   
 32 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           41.24      42.12 ASCS   
 33 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    40.72      42.78 ASCS   
 34 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 42.64      42.86 ASCS   
 35 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 43.99      42.91 ASCS   
 36 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 43.48      43.00 ASCS   
 37 Courcelle, Ryan           10 CSDC-MR                44.88      43.27 ASCS   
 38 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           41.67      43.43 ASCS   
 39 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 43.09      43.45 ASCS   
 40 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       43.33      43.51 ASCS   
 41 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 43.88      44.10 ASCS   
 42 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       42.91      44.48 ASCS   
 43 Dauterman, Henry G        10 Express Swimming-MR    42.08      44.66 ASCS   
 44 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 44.91      45.03        
 45 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 44.22      45.13        
 46 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       43.78      45.36        
 47 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                44.53      45.48        
 48 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 44.94      46.03        
 49 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           44.85      46.32        
 50 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR    44.63      49.49        
 51 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR    44.88      49.89        
 -- Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           40.23         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                53.99  ASCS
 Meet Qualifying:  53.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cakir, Noah               10 Tmsuffolk-MR           33.56      32.82 ASCS   
  2 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           40.66      39.38 ASCS   
  3 Sommerstad, Ryan T        10 Three Village-MR       40.35      40.29 ASCS   
  4 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       40.02      40.33 ASCS   
  5 Brown, Lucas K            10 Tmsuffolk-MR           39.93      40.63 ASCS   
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    43.74      42.58 ASCS   
  6 Wang, Oscar               10 HYB-MR                 42.08      42.58 ASCS   
  8 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                43.73      42.98 ASCS   
  9 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       43.87      45.80 ASCS   
 10 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 44.87      45.85 ASCS   
B - Final
 11 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    45.02      42.31 ASCS   
 12 Sundberg, Kyle            10 HYB-MR                 44.97      44.46 ASCS   
 13 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           45.92      45.25 ASCS   
 14 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    47.22      45.54 ASCS   
 15 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           46.00      45.97 ASCS   
 16 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       46.78      46.81 ASCS   
 17 Duong, Kevin E             8 Three Village-MR       46.35      47.07 ASCS   
 18 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 45.91      47.85 ASCS   
 19 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           47.08      48.37 ASCS   
 20 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           47.09      48.42 ASCS   
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                53.99  ASCS
 Meet Qualifying:  53.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cakir, Noah               10 Tmsuffolk-MR           33.96      33.56 qASCS  
  2 Brown, Lucas K            10 Tmsuffolk-MR           41.16      39.93 qASCS  
  3 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       40.36      40.02 qASCS  
  4 Sommerstad, Ryan T        10 Three Village-MR       41.27      40.35 qASCS  
  5 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           41.17      40.66 qASCS  
  6 Wang, Oscar               10 HYB-MR                 43.40      42.08 qASCS  
  7 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                44.45      43.73 qASCS  
  8 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    43.02      43.74 qASCS  
  9 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       46.12      43.87 qASCS  
 10 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 44.67      44.87 qASCS  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sundberg, Kyle            10 HYB-MR                 44.33      44.97 qASCS  
 12 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    44.17      45.02 qASCS  
 13 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 47.33      45.91 qASCS  
 14 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           47.44      45.92 qASCS  
 15 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           45.93      46.00 qASCS  
 16 Duong, Kevin E             8 Three Village-MR       47.93      46.35 qASCS  
 17 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       46.57      46.78 qASCS  
 18 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           48.77      47.08 qASCS  
 19 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           49.49      47.09 qASCS  
 20 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    46.62      47.22 qASCS  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR                51.73      47.25 ASCS   
 22 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    51.93      47.37 ASCS   
-------------------------------------------------------------------------
 23 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    48.93      48.06 ASCS   
 24 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR       46.80      48.40 ASCS   
 25 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       49.78      48.50 ASCS   
 26 Glass, Logan W            10 WISC-MR                50.42      48.58 ASCS   
 27 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 49.26      48.89 ASCS   
 28 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           53.31      48.97 ASCS   
 29 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 49.84      49.07 ASCS   
 30 Leroy, Max                10 HYB-MR                 48.67      49.23 ASCS   
 31 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           49.40      49.54 ASCS   
 32 Courcelle, Ryan           10 CSDC-MR                52.48      49.83 ASCS   
 33 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 53.29      49.92 ASCS   
 34 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR    52.88      50.24 ASCS   
 35 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           50.19      50.37 ASCS   
 36 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       49.48      50.86 ASCS   
 37 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 53.49      51.04 ASCS   
 38 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    50.83      51.08 ASCS   
 39 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       50.78      51.15 ASCS   
 40 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    53.26      51.36 ASCS   
 41 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       50.58      51.68 ASCS   
 42 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           51.57      51.69 ASCS   
 43 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       51.73      51.74 ASCS   
 44 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       53.95      52.17 ASCS   
 45 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 53.95      52.78 ASCS   
 46 Emmerich, Landon J         8 Three Village-MR       52.52      52.94 ASCS   
 47 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 53.97      53.29 ASCS   
 48 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 53.74      54.09        
 -- Wilson, Luke J            10 WISC-MR                   NT     X49.73 ASCS   
 -- Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       53.33         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR    46.16         DQ        
      One hand touch
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                48.99  ASCS
 Meet Qualifying:  48.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah               10 Tmsuffolk-MR           28.67      28.90 ASCS   
  2 Brown, Lucas K            10 Tmsuffolk-MR           31.98      32.97 ASCS   
  3 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       37.84      34.01 ASCS   
  4 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 34.30      34.04 ASCS   
  5 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    36.01      35.71 ASCS   
  6 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR                43.98      36.46 ASCS   
  7 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    35.76      37.63 ASCS   
  8 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       38.55      37.78 ASCS   
  9 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR       41.59      37.93 ASCS   
 10 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 38.15      38.29 ASCS   
 11 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           38.45      38.64 ASCS   
 12 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           41.71      38.77 ASCS   
 13 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 42.85      39.00 ASCS   
 14 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       39.58      39.03 ASCS   
 15 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           39.05      39.36 ASCS   
 16 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    39.46      39.47 ASCS   
 17 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       38.99      39.62 ASCS   
 18 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    43.47      40.37 ASCS   
 19 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    42.19      40.58 ASCS   
 20 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           39.00      40.70 ASCS   
 21 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 41.64      40.77 ASCS   
 22 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           41.22      41.17 ASCS   
 23 Neary, Jack T              9 WISC-MR                40.58      41.20 ASCS   
 24 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 45.32      41.31 ASCS   
 25 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                42.65      41.74 ASCS   
 26 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       47.13      42.20 ASCS   
 27 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       43.02      42.25 ASCS   
 28 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           41.69      42.41 ASCS   
 29 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR    41.21      43.05 ASCS   
 30 Leroy, Max                10 HYB-MR                 43.92      43.14 ASCS   
 31 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                 46.38      43.74 ASCS   
 32 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 40.65      43.87 ASCS   
 33 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 48.75      43.91 ASCS   
 34 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       42.80      44.40 ASCS   
 35 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           41.40      44.70 ASCS   
 36 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 43.15      45.15 ASCS   
 37 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       42.44      45.38 ASCS   
 38 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       43.81      46.09 ASCS   
 39 Wang, Oscar               10 HYB-MR                 47.69      47.41 ASCS   
 40 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 44.34      47.47 ASCS   
 41 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.37      49.69        
 42 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 48.90      50.94        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:37.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:37.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cakir, Noah               10 Tmsuffolk-MR         1:04.77    1:05.03 ASCS   
                  30.13     1:05.03 (34.90)                                        
  2 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:16.38    1:14.80 ASCS   
                  35.06     1:14.80 (39.74)                                        
  3 Brown, Lucas K            10 Tmsuffolk-MR         1:16.07    1:15.00 ASCS   
                  35.83     1:15.00 (39.17)                                        
  4 Sommerstad, Ryan T        10 Three Village-MR     1:16.52    1:15.60 ASCS   
                  36.20     1:15.60 (39.40)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:18.99    1:18.56 ASCS   
                  36.25     1:18.56 (42.31)                                        
  6 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR         1:17.94    1:18.88 ASCS   
                  36.78     1:18.88 (42.10)                                        
  7 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:20.64    1:20.20 ASCS   
                  38.38     1:20.20 (41.82)                                        
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:20.66    1:20.89 ASCS   
                  37.34     1:20.89 (43.55)                                        
  9 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:22.81    1:21.37 ASCS   
                  38.03     1:21.37 (43.34)                                        
 10 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:23.39    1:24.09 ASCS   
                  37.24     1:24.09 (46.85)                                        
B - Final
 11 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:23.62    1:20.10 ASCS   
                  38.99     1:20.10 (41.11)                                        
 12 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:25.74    1:21.28 ASCS   
                  39.43     1:21.28 (41.85)                                        
 13 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:24.16    1:24.07 ASCS   
                  39.60     1:24.07 (44.47)                                        
 14 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:26.10    1:24.75 ASCS   
                  38.86     1:24.75 (45.89)                                        
 15 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:23.54    1:24.87 ASCS   
                  40.14     1:24.87 (44.73)                                        
 16 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR     1:24.90    1:25.99 ASCS   
                  41.73     1:25.99 (44.26)                                        
 17 Wang, Jason Z              9 HYB-MR               1:25.58    1:27.72 ASCS   
                  40.95     1:27.72 (46.77)                                        
 18 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:25.72    1:27.76 ASCS   
                  42.48     1:27.76 (45.28)                                        
 19 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:28.35    1:29.43 ASCS   
                  41.54     1:29.43 (47.89)                                        
 20 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:28.13    1:30.06 ASCS   
                  40.09     1:30.06 (49.97)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:37.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cakir, Noah               10 Tmsuffolk-MR         1:04.20    1:04.77 qASCS  
                  29.82     1:04.77 (34.95)                                        
  2 Brown, Lucas K            10 Tmsuffolk-MR         1:14.76    1:16.07 qASCS  
                  35.60     1:16.07 (40.47)                                        
  3 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:15.84    1:16.38 qASCS  
                  34.93     1:16.38 (41.45)                                        
  4 Sommerstad, Ryan T        10 Three Village-MR     1:16.72    1:16.52 qASCS  
                  36.57     1:16.52 (39.95)                                        
  5 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR         1:17.54    1:17.94 qASCS  
                  35.60     1:17.94 (42.34)                                        
  6 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:22.13    1:18.99 qASCS  
                  37.51     1:18.99 (41.48)                                        
  7 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:20.43    1:20.64 qASCS  
                  38.89     1:20.64 (41.75)                                        
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:23.65    1:20.66 qASCS  
                  37.27     1:20.66 (43.39)                                        
  9 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:22.79    1:22.81 qASCS  
                  37.71     1:22.81 (45.10)                                        
 10 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:23.68    1:23.39 qASCS  
                  36.70     1:23.39 (46.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:24.88    1:23.54 qASCS  
                  39.54     1:23.54 (44.00)                                        
 12 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:24.18    1:23.62 qASCS  
                  39.91     1:23.62 (43.71)                                        
 13 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:25.59    1:24.16 qASCS  
                  39.35     1:24.16 (44.81)                                        
 14 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR     1:24.40    1:24.90 qASCS  
                  40.74     1:24.90 (44.16)                                        
 15 Wang, Jason Z              9 HYB-MR               1:21.70    1:25.58 qASCS  
                  39.60     1:25.58 (45.98)                                        
 16 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:31.78    1:25.72 qASCS  
                  40.31     1:25.72 (45.41)                                        
 17 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:25.84    1:25.74 qASCS  
                  43.90     1:25.74 (41.84)                                        
 18 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:25.01    1:26.10 qASCS  
                  39.30     1:26.10 (46.80)                                        
 19 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:29.07    1:28.13 qASCS  
                  41.33     1:28.13 (46.80)                                        
 20 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:30.37    1:28.35 qASCS  
                  42.60     1:28.35 (45.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:27.10    1:30.19 ASCS   
                  43.87     1:30.19 (46.32)                                        
 22 Wang, Oscar               10 HYB-MR               1:31.31    1:30.88 ASCS   
                  44.60     1:30.88 (46.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:35.65    1:31.41 ASCS   
                  41.15     1:31.41 (50.26)                                        
 24 Courcelle, Ryan           10 CSDC-MR              1:34.99    1:31.60 ASCS   
                  45.03     1:31.60 (46.57)                                        
 25 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:33.53    1:32.01 ASCS   
                  42.48     1:32.01 (49.53)                                        
 26 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:34.03    1:32.41 ASCS   
                  38.92     1:32.41 (53.49)                                        
 27 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:32.59    1:32.45 ASCS   
                  40.97     1:32.45 (51.48)                                        
 28 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:32.05    1:32.66 ASCS   
                  44.91     1:32.66 (47.75)                                        
 29 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR     1:34.67    1:32.72 ASCS   
 30 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:31.72    1:33.07 ASCS   
                  44.22     1:33.07 (48.85)                                        
 31 Rubendall, Joseph B        8 WISC-MR              1:29.17    1:33.70 ASCS   
                  42.10     1:33.70 (51.60)                                        
 32 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:35.37    1:35.43 ASCS   
                  45.21     1:35.43 (50.22)                                        
 33 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:33.30    1:35.81 ASCS   
                  45.49     1:35.81 (50.32)                                        
 34 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR  1:36.15    1:37.30 ASCS   
                  45.54     1:37.30 (51.76)                                        
 35 David, Colin J            10 SSC-MR               1:37.51    1:39.97        
                  46.88     1:39.97 (53.09)                                        
 36 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:37.88    1:42.13        
                  48.97     1:42.13 (53.16)                                        
 -- Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:28.63         DQ        
      One hand touch - breast
                  37.56          DQ (47.77)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                              2:00.58    2:02.65        
     1) Brown, Lucas K 10               2) Wong, Tyler P 10               
     3) Jacuch, Adam 10                 4) Cakir, Noah 10                 
                  26.83     1:00.78 (33.95)     1:33.03 (32.25)     2:02.65 (29.62)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                   2:07.28    2:07.24        
     1) Placencia-Nazareno, Ethan 10    2) Lema, Christopher J 10         
     3) Farrell, Deaglan C 9            4) Sommerstad, Ryan T 10          
                  30.44     1:04.80 (34.36)     1:37.99 (33.19)     2:07.24 (29.25)
  3 Long Island Express-MR  'A'                       2:07.00    2:09.02        
     1) Chang, Henry 10                 2) Lombard, Ryan C 10             
     3) Smith, Colin P 10               4) Weinstein, Joshua E 8          
                  31.60     1:05.29 (33.69)     1:37.23 (31.94)     2:09.02 (31.79)
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:16.66    2:14.79        
     1) Paton, Gavin C 10               2) Czartosieski, Evan C 9         
     3) Purga, Tommy J 10               4) Savas, Brayden T 10            
                  34.55     1:09.14 (34.59)     1:44.01 (34.87)     2:14.79 (30.78)
  5 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:16.92    2:16.15        
     1) Leroy, Max 10                   2) Sundberg, Kyle 10              
     3) Wang, Oscar 10                  4) Wang, Jason Z 9                
                  33.70     1:08.40 (34.70)     1:42.15 (33.75)     2:16.15 (34.00)
  6 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            2:21.76    2:17.55        
     1) Huta, Tommy A 10                2) Smith, Dylan J 10              
     3) Kazlauskas, Cole 9              4) Gallub, Tyler 10               
                  35.17     1:08.37 (33.20)     1:46.57 (38.20)     2:17.55 (30.98)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:22.36    2:19.63        
     1) Znachowski, Owen A 10           2) Madison, Jack W 8              
     3) Neary, Jack T 9                 4) Rubendall, Joseph B 8          
                  32.05     1:08.90 (36.85)     1:47.57 (38.67)     2:19.63 (32.06)
  8 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            2:37.33    2:36.28        
     1) Courcelle, Ryan 10              2) Wodicka, Mattie S 8            
     3) Kamboj, Alex 10                 4) Brown, Reilly J 10             
                  41.19     1:21.66 (40.47)     2:01.90 (40.24)     2:36.28 (34.38)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                              2:13.70    2:14.62        
     1) Cakir, Noah 10                  2) Jacuch, Adam 10                
     3) Wong, Tyler P 10                4) Brown, Lucas K 10              
                  36.83     1:10.38 (33.55)     1:42.75 (32.37)     2:14.62 (31.87)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                   2:25.22    2:21.12        
     1) Sommerstad, Ryan T 10           2) Boudreau, Sergei J 10          
     3) Placencia-Nazareno, Ethan 10    4) Farrell, Deaglan C 9           
                  34.37                             1:48.28 ( )     2:21.12 (32.84)
  3 Long Island Express-MR  'A'                       2:28.00    2:29.48        
     1) Weinstein, Joshua E 8           2) Calhoun, Ethan D 10            
     3) Chang, Henry 10                 4) Lombard, Ryan C 10             
                  36.96     1:19.73 (42.77)     1:55.81 (36.08)     2:29.48 (33.67)
  4 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:37.33    2:31.01        
     1) Leroy, Max 10                   2) Wang, Oscar 10                 
     3) Wang, Jason Z 9                 4) Sundberg, Kyle 10              
                  39.02     1:20.32 (41.30)     1:58.21 (37.89)     2:31.01 (32.80)
  5 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:37.06    2:35.20        
     1) Huss, Chris P 10                2) Green, Trevor A 9              
     3) Savas, Brayden T 10             4) Paton, Gavin C 10              
                  39.44     1:29.79 (50.35)     2:02.65 (32.86)     2:35.20 (32.55)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:44.21    2:40.00        
     1) Znachowski, Owen A 10           2) Glass, Logan W 10              
     3) Neary, Jack T 9                 4) Rubendall, Joseph B 8          
                  39.45     1:29.12 (49.67)     2:07.78 (38.66)     2:40.00 (32.22)
  7 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            2:44.30    2:40.63        
     1) Gallub, Tyler 10                2) Morelli, Brennan Q 8           
     3) Smith, Dylan J 10               4) Huta, Tommy A 10               
                  35.23     1:24.82 (49.59)     2:06.77 (41.95)     2:40.63 (33.86)
  8 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            3:04.18    3:00.44        
     1) Kamboj, Alex 10                 2) Courcelle, Ryan 10             
     3) Brown, Reilly J 10              4) Wodicka, Mattie S 8            
                  59.95     1:47.27 (47.32)     2:21.74 (34.47)     3:00.44 (38.70)
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
              1:10.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:10.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 McManus, Matthew G        12 Tmsuffolk-MR           58.82      57.14 ASCS   
                  27.14       57.14 (30.00)                                        
  2 Buchen, Max H             12 Three Village-MR       58.82      58.13 ASCS   
                  27.35       58.13 (30.78)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:10.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:10.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Giunta, Noah L            12 Three Village-MR       55.75      54.75 ASCS   
                  26.37       54.75 (28.38)                                        
  2 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR       54.96      54.81 ASCS   
                  26.22       54.81 (28.59)                                        
  3 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR       56.16      55.56 ASCS   
                  27.16       55.56 (28.40)                                        
  4 Andersen, Frankie         12 SSC-MR                 57.00      55.88 ASCS   
                  26.69       55.88 (29.19)                                        
  5 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                 56.68      56.22 ASCS   
                  27.01       56.22 (29.21)                                        
  6 Hwang, Ryan               11 Tmsuffolk-MR           56.89      56.45 ASCS   
                  27.16       56.45 (29.29)                                        
  7 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    57.05      56.60 ASCS   
                  27.24       56.60 (29.36)                                        
  8 Park, Timothy             12 Tmsuffolk-MR           57.82      57.25 ASCS   
                  27.80       57.25 (29.45)                                        
  9 McManus, Matthew G        12 Tmsuffolk-MR           58.82      57.96 ASCS   
                  27.97       57.96 (29.99)                                        
 10 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 58.62      59.65 ASCS   
                  27.97       59.65 (31.68)                                        
B - Final
 11 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                 59.06      58.37 ASCS   
                  27.94       58.37 (30.43)                                        
 12 Holler, John T            12 HAA-MR                 59.96      59.24 ASCS   
                  28.57       59.24 (30.67)                                        
 13 Buchen, Max H             12 Three Village-MR       58.82      59.26 ASCS   
                  27.87       59.26 (31.39)                                        
 14 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR       59.84      59.32 ASCS   
                  28.70       59.32 (30.62)                                        
 15 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR                59.60      59.77 ASCS   
                  28.84       59.77 (30.93)                                        
 16 Brown, Connor K           12 Tmsuffolk-MR         1:00.33    1:00.16 ASCS   
                  28.77     1:00.16 (31.39)                                        
 17 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:00.69    1:01.23 ASCS   
                  29.30     1:01.23 (31.93)                                        
 18 Yuk, Bryan *              12 Tmsuffolk-MR         1:00.14    1:01.29 ASCS   
                  28.98     1:01.29 (32.31)                                        
 19 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:01.98    1:01.34 ASCS   
                  29.24     1:01.34 (32.10)                                        
 20 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:02.25    1:01.72 ASCS   
                  29.23     1:01.72 (32.49)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:10.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:10.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR       55.08      54.96 qASCS  
                  26.06       54.96 (28.90)                                        
  2 Giunta, Noah L            12 Three Village-MR       56.92      55.75 qASCS  
                  26.76       55.75 (28.99)                                        
  3 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR       55.11      56.16 qASCS  
                  26.91       56.16 (29.25)                                        
  4 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                 56.08      56.68 qASCS  
                  27.15       56.68 (29.53)                                        
  5 Hwang, Ryan               11 Tmsuffolk-MR           56.21      56.89 qASCS  
                  27.14       56.89 (29.75)                                        
  6 Andersen, Frankie         12 SSC-MR                 58.50      57.00 qASCS  
                  27.49       57.00 (29.51)                                        
  7 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    56.63      57.05 qASCS  
                  27.47       57.05 (29.58)                                        
  8 Park, Timothy             12 Tmsuffolk-MR           57.19      57.82 qASCS  
                  27.83       57.82 (29.99)                                        
  9 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:00.55      58.62 qASCS  
                  27.38       58.62 (31.24)                                        
 10 McManus, Matthew G        12 Tmsuffolk-MR           58.08      58.82 qASCS  
                  28.53       58.82 (30.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:01.64     J58.82 qASCS  
                  27.77       58.82 (31.05)                                        
 12 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                 59.85      59.06 qASCS  
                  28.22       59.06 (30.84)                                        
 13 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:00.84      59.60 qASCS  
                  28.77       59.60 (30.83)                                        
 14 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:00.19      59.84 qASCS  
                  28.61       59.84 (31.23)                                        
 15 Holler, John T            12 HAA-MR                 59.14      59.96 qASCS  
                  28.75       59.96 (31.21)                                        
 16 Yuk, Bryan *              12 Tmsuffolk-MR         1:00.72    1:00.14 qASCS  
                  28.47     1:00.14 (31.67)                                        
 17 Brown, Connor K           12 Tmsuffolk-MR           59.74    1:00.33 qASCS  
                  28.50     1:00.33 (31.83)                                        
 18 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:01.68    1:00.69 qASCS  
                  29.05     1:00.69 (31.64)                                        
 19 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:02.12    1:01.98 qASCS  
                  29.16     1:01.98 (32.82)                                        
 20 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:03.31    1:02.25 qASCS  
                  29.80     1:02.25 (32.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Granucci, David           12 SSC-MR               1:00.25    1:02.27 ASCS   
                  29.68     1:02.27 (32.59)                                        
 22 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:00.77    1:02.72 ASCS   
                  29.30     1:02.72 (33.42)                                        
 22 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:04.05    1:02.72 ASCS   
                  29.35     1:02.72 (33.37)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 24 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:04.10    1:02.74 ASCS   
                  29.75     1:02.74 (32.99)                                        
 25 Hamm, Will B              11 WISC-MR              1:05.13    1:02.97 ASCS   
                  30.11     1:02.97 (32.86)                                        
 26 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:04.70    1:03.72 ASCS   
                  30.39     1:03.72 (33.33)                                        
 27 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR         1:04.21    1:03.89 ASCS   
                  30.03     1:03.89 (33.86)                                        
 28 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:04.29    1:04.16 ASCS   
                  29.80     1:04.16 (34.36)                                        
 29 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:06.21    1:04.50 ASCS   
                  31.10     1:04.50 (33.40)                                        
 30 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:05.80    1:04.66 ASCS   
                  30.93     1:04.66 (33.73)                                        
 31 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:04.28    1:04.75 ASCS   
                  30.87     1:04.75 (33.88)                                        
 32 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:04.48    1:04.77 ASCS   
                  31.39     1:04.77 (33.38)                                        
 33 Abaza, Anwar              12 Tmsuffolk-MR         1:03.52    1:05.27 ASCS   
                  30.69     1:05.27 (34.58)                                        
 34 Rambalakos, Yianni        12 Express Swimming-MR  1:06.85    1:05.61 ASCS   
                  30.66     1:05.61 (34.95)                                        
 35 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:03.99    1:05.65 ASCS   
                  30.88     1:05.65 (34.77)                                        
 36 Veit, Colin               11 Three Village-MR     1:04.39    1:05.89 ASCS   
                  31.66     1:05.89 (34.23)                                        
 36 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:02.79    1:05.89 ASCS   
                  31.09     1:05.89 (34.80)                                        
 38 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:06.44    1:05.92 ASCS   
                  31.23     1:05.92 (34.69)                                        
 39 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:03.74    1:05.93 ASCS   
                  32.22     1:05.93 (33.71)                                        
 40 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:07.18    1:06.19 ASCS   
                  31.96     1:06.19 (34.23)                                        
 41 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:06.23    1:06.74 ASCS   
                  31.25     1:06.74 (35.49)                                        
 42 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:10.96    1:06.91 ASCS   
                  32.39     1:06.91 (34.52)                                        
 43 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:06.25    1:06.94 ASCS   
                  31.90     1:06.94 (35.04)                                        
 44 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:06.60    1:07.02 ASCS   
                  31.87     1:07.02 (35.15)                                        
 45 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:06.55    1:07.40 ASCS   
                  32.16     1:07.40 (35.24)                                        
 46 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:05.58    1:08.44 ASCS   
                  32.53     1:08.44 (35.91)                                        
 47 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:06.23    1:08.55 ASCS   
                  33.26     1:08.55 (35.29)                                        
 47 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:07.70    1:08.55 ASCS   
                  32.67     1:08.55 (35.88)                                        
 49 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:05.71    1:08.56 ASCS   
                  32.85     1:08.56 (35.71)                                        
 50 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:06.06    1:09.14 ASCS   
                  33.41     1:09.14 (35.73)                                        
 51 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:10.55    1:09.33 ASCS   
                  33.17     1:09.33 (36.16)                                        
 52 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:10.11    1:09.37 ASCS   
                  33.31     1:09.37 (36.06)                                        
 53 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:08.51    1:09.39 ASCS   
                  33.81     1:09.39 (35.58)                                        
 54 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:10.48    1:09.40 ASCS   
                  34.71     1:09.40 (34.69)                                        
 55 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:10.89    1:09.47 ASCS   
                  33.29     1:09.47 (36.18)                                        
 56 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:10.76    1:09.71 ASCS   
                  34.02     1:09.71 (35.69)                                        
 57 Lambros, Stephen          12 SSC-MR               1:10.33    1:09.94 ASCS   
                  33.83     1:09.94 (36.11)                                        
 58 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:10.78    1:10.25 ASCS   
                  33.46     1:10.25 (36.79)                                        
 59 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:09.83    1:10.38 ASCS   
                  33.58     1:10.38 (36.80)                                        
 60 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:09.71    1:10.74 ASCS   
                  34.06     1:10.74 (36.68)                                        
 61 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:10.96    1:10.84 ASCS   
                  34.27     1:10.84 (36.57)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:18.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giunta, Noah L            12 Three Village-MR     1:01.58    1:00.91 ASCS   
                  29.68     1:00.91 (31.23)                                        
  2 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:04.38    1:02.21 ASCS   
                  29.66     1:02.21 (32.55)                                        
  3 Hwang, Ryan               11 Tmsuffolk-MR         1:04.99    1:04.55 ASCS   
                  31.31     1:04.55 (33.24)                                        
  4 McManus, Matthew G        12 Tmsuffolk-MR         1:04.48    1:05.17 ASCS   
                  31.74     1:05.17 (33.43)                                        
  5 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:04.34    1:05.62 ASCS   
                  32.21     1:05.62 (33.41)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:02.94    1:05.72 ASCS   
                  32.09     1:05.72 (33.63)                                        
  7 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:04.68    1:06.37 ASCS   
                  32.48     1:06.37 (33.89)                                        
  8 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:04.27    1:06.54 ASCS   
                  32.11     1:06.54 (34.43)                                        
  9 Park, Timothy             12 Tmsuffolk-MR         1:06.48    1:07.26 ASCS   
                  32.87     1:07.26 (34.39)                                        
 10 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               1:08.04    1:07.46 ASCS   
                  32.69     1:07.46 (34.77)                                        
 11 Brown, Connor K           12 Tmsuffolk-MR         1:07.72    1:08.13 ASCS   
                  32.99     1:08.13 (35.14)                                        
 12 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:09.29    1:08.38 ASCS   
                  33.67     1:08.38 (34.71)                                        
 13 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:07.64    1:08.65 ASCS   
                  32.91     1:08.65 (35.74)                                        
 14 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:11.94    1:08.87 ASCS   
                  33.26     1:08.87 (35.61)                                        
 15 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:08.57    1:09.13 ASCS   
                  33.31     1:09.13 (35.82)                                        
 16 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:10.47    1:09.79 ASCS   
                  33.06     1:09.79 (36.73)                                        
 17 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:10.62    1:09.88 ASCS   
                  34.36     1:09.88 (35.52)                                        
 18 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:11.92    1:10.45 ASCS   
                  34.42     1:10.45 (36.03)                                        
 19 Granucci, David           12 SSC-MR               1:09.29    1:10.53 ASCS   
                  33.92     1:10.53 (36.61)                                        
 20 Abaza, Anwar              12 Tmsuffolk-MR         1:09.27    1:11.02 ASCS   
                  34.27     1:11.02 (36.75)                                        
 21 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR         1:10.32    1:11.78 ASCS   
                  34.81     1:11.78 (36.97)                                        
 22 Hamm, Will B              11 WISC-MR              1:14.42    1:13.27 ASCS   
                  35.30     1:13.27 (37.97)                                        
 23 Veit, Colin               11 Three Village-MR     1:11.12    1:13.45 ASCS   
                  36.12     1:13.45 (37.33)                                        
 24 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:16.54    1:14.86 ASCS   
                  37.17     1:14.86 (37.69)                                        
 25 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:13.23    1:15.11 ASCS   
                  36.01     1:15.11 (39.10)                                        
 26 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:16.76    1:15.57 ASCS   
                  36.43     1:15.57 (39.14)                                        
 27 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:15.99    1:16.05 ASCS   
 28 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:14.76    1:16.13 ASCS   
                  37.62     1:16.13 (38.51)                                        
 29 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:15.17    1:16.79 ASCS   
                  38.02     1:16.79 (38.77)                                        
 30 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:14.62    1:17.01 ASCS   
 31 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:18.89    1:17.17 ASCS   
                  37.17     1:17.17 (40.00)                                        
 32 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:16.77    1:17.69 ASCS   
                  37.74     1:17.69 (39.95)                                        
 33 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:17.46    1:17.92 ASCS   
                  38.74     1:17.92 (39.18)                                        
 34 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:18.38    1:18.01 ASCS   
                  38.14     1:18.01 (39.87)                                        
 35 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:16.23    1:18.33 ASCS   
                  38.18     1:18.33 (40.15)                                        
 36 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:08.86    1:18.45 ASCS   
                  37.39     1:18.45 (41.06)                                        
 37 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:17.73    1:20.24        
                  38.53     1:20.24 (41.71)                                        
 38 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:17.64    1:20.61        
                  40.14     1:20.61 (40.47)                                        
 39 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:16.84    1:20.74        
                  40.44     1:20.74 (40.30)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:35.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:35.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:09.91    1:10.67 ASCS   
                  32.66     1:10.67 (38.01)                                        
  2 Holler, John T            12 HAA-MR               1:13.30    1:11.33 ASCS   
                  33.29     1:11.33 (38.04)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:12.44    1:12.30 ASCS   
                  34.10     1:12.30 (38.20)                                        
  3 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:13.29    1:12.30 ASCS   
                  34.41     1:12.30 (37.89)                                        
  5 Hwang, Ryan               11 Tmsuffolk-MR         1:13.24    1:12.45 ASCS   
                  33.64     1:12.45 (38.81)                                        
  6 Park, Timothy             12 Tmsuffolk-MR         1:13.77    1:13.96 ASCS   
                  34.56     1:13.96 (39.40)                                        
  7 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:13.62    1:14.63 ASCS   
                  35.32     1:14.63 (39.31)                                        
  8 Yuk, Bryan *              12 Tmsuffolk-MR         1:14.23    1:14.79 ASCS   
                  34.98     1:14.79 (39.81)                                        
  9 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:14.41    1:15.84 ASCS   
                  36.84     1:15.84 (39.00)                                        
 10 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:20.58    1:19.19 ASCS   
                  37.02     1:19.19 (42.17)                                        
B - Final
 11 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:21.75    1:19.43 ASCS   
                  36.89     1:19.43 (42.54)                                        
 12 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:21.05    1:19.72 ASCS   
                  37.07     1:19.72 (42.65)                                        
 13 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:23.79    1:20.51 ASCS   
                  38.32     1:20.51 (42.19)                                        
 14 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:20.69    1:21.20 ASCS   
                  38.11     1:21.20 (43.09)                                        
 15 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:21.79    1:21.33 ASCS   
                  38.24     1:21.33 (43.09)                                        
 16 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:23.29    1:21.86 ASCS   
                  38.05     1:21.86 (43.81)                                        
 17 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR         1:23.41    1:22.14 ASCS   
                  39.00     1:22.14 (43.14)                                        
 18 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:24.53    1:22.97 ASCS   
                  39.05     1:22.97 (43.92)                                        
 19 Granucci, David           12 SSC-MR               1:24.13    1:24.38 ASCS   
                  39.58     1:24.38 (44.80)                                        
 20 Yang, Nicholas            12 Express Swimming-MR  1:23.12    1:24.61 ASCS   
                  39.42     1:24.61 (45.19)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:35.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:35.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:10.86    1:09.91 qASCS  
                  33.05     1:09.91 (36.86)                                        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:11.97    1:12.44 qASCS  
                  35.01     1:12.44 (37.43)                                        
  3 Hwang, Ryan               11 Tmsuffolk-MR         1:12.19    1:13.24 qASCS  
                  34.16     1:13.24 (39.08)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:12.54    1:13.29 qASCS  
                  35.64     1:13.29 (37.65)                                        
  5 Holler, John T            12 HAA-MR               1:12.74    1:13.30 qASCS  
                  34.46     1:13.30 (38.84)                                        
  6 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:15.34    1:13.62 qASCS  
                  35.07     1:13.62 (38.55)                                        
  7 Park, Timothy             12 Tmsuffolk-MR         1:12.44    1:13.77 qASCS  
                  34.89     1:13.77 (38.88)                                        
  8 Yuk, Bryan *              12 Tmsuffolk-MR         1:13.64    1:14.23 qASCS  
                  35.06     1:14.23 (39.17)                                        
  9 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:18.49    1:14.41 qASCS  
                  35.43     1:14.41 (38.98)                                        
 10 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:20.09    1:20.58 qASCS  
                  37.78     1:20.58 (42.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:20.77    1:20.69 qASCS  
                  38.21     1:20.69 (42.48)                                        
 12 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:20.53    1:21.05 qASCS  
                  37.86     1:21.05 (43.19)                                        
 13 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:22.96    1:21.75 qASCS  
                  38.93     1:21.75 (42.82)                                        
 14 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:23.83    1:21.79 qASCS  
                  38.83     1:21.79 (42.96)                                        
 15 Yang, Nicholas            12 Express Swimming-MR  1:26.71    1:23.12 qASCS  
                  39.73     1:23.12 (43.39)                                        
 16 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:20.49    1:23.29 qASCS  
                  39.12     1:23.29 (44.17)                                        
 17 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR         1:24.56    1:23.41 qASCS  
                  39.64     1:23.41 (43.77)                                        
 18 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:22.44    1:23.79 qASCS  
                  38.87     1:23.79 (44.92)                                        
 19 Granucci, David           12 SSC-MR               1:23.44    1:24.13 qASCS  
                  39.14     1:24.13 (44.99)                                        
 20 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:23.71    1:24.53 qASCS  
                  40.70     1:24.53 (43.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:25.01    1:24.80 ASCS   
                  40.49     1:24.80 (44.31)                                        
 22 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:24.97    1:24.91 ASCS   
                  40.20     1:24.91 (44.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR  1:26.03    1:25.06 ASCS   
                  39.95     1:25.06 (45.11)                                        
 24 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:24.47    1:25.35 ASCS   
                  40.59     1:25.35 (44.76)                                        
 25 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:34.91    1:25.78 ASCS   
                  39.65     1:25.78 (46.13)                                        
 26 Guiteau, Luc R            11 Tmsuffolk-MR         1:28.33    1:25.90 ASCS   
                  40.64     1:25.90 (45.26)                                        
 27 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:31.73    1:25.99 ASCS   
                  41.52     1:25.99 (44.47)                                        
 28 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:21.10    1:26.41 ASCS   
                  40.45     1:26.41 (45.96)                                        
 29 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:33.78    1:27.49 ASCS   
                  41.29     1:27.49 (46.20)                                        
 30 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:32.44    1:27.92 ASCS   
                  41.71     1:27.92 (46.21)                                        
 31 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:28.71    1:29.17 ASCS   
                  42.10     1:29.17 (47.07)                                        
 32 Lambros, Stephen          12 SSC-MR               1:31.68    1:29.72 ASCS   
                  43.70     1:29.72 (46.02)                                        
 33 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:30.13    1:30.02 ASCS   
                  41.41     1:30.02 (48.61)                                        
 34 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:33.55    1:30.08 ASCS   
                  42.99     1:30.08 (47.09)                                        
 35 Hussein, Amir W           12 Tmsuffolk-MR         1:29.25    1:30.14 ASCS   
                  42.09     1:30.14 (48.05)                                        
 36 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:33.58    1:30.40 ASCS   
                  42.50     1:30.40 (47.90)                                        
 37 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:29.31    1:31.15 ASCS   
                  42.73     1:31.15 (48.42)                                        
 38 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:33.31    1:31.85 ASCS   
                  44.48     1:31.85 (47.37)                                        
 39 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:33.02    1:32.69 ASCS   
                  44.07     1:32.69 (48.62)                                        
 40 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:32.90    1:33.79 ASCS   
                  44.45     1:33.79 (49.34)                                        
 41 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:32.04    1:34.00 ASCS   
                  45.95     1:34.00 (48.05)                                        
 42 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR  1:33.88    1:34.71 ASCS   
                  44.10     1:34.71 (50.61)                                        
 43 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:31.23    1:34.83 ASCS   
                  43.78     1:34.83 (51.05)                                        
 44 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:31.56    1:35.12 ASCS   
                  45.11     1:35.12 (50.01)                                        
 45 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:34.00    1:35.84 ASCS   
                  45.25     1:35.84 (50.59)                                        
 46 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:35.67    1:37.25        
                  46.94     1:37.25 (50.31)                                        
 47 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:35.56    1:37.36        
                  44.68     1:37.36 (52.68)                                        
 48 Young, Addison            11 SSC-MR               1:35.97    1:40.26        
                  47.68     1:40.26 (52.58)                                        
 -- Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:35.19         DQ        
      Two strokes under water
                  46.65          DQ (47.55)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:28.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:28.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giunta, Noah L            12 Three Village-MR     1:01.23    1:00.26 ASCS   
                  28.15     1:00.26 (32.11)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:00.84    1:01.94 ASCS   
                  29.38     1:01.94 (32.56)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:00.97    1:02.17 ASCS   
                  29.41     1:02.17 (32.76)                                        
  4 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:04.93    1:02.41 ASCS   
                  29.29     1:02.41 (33.12)                                        
  5 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               1:06.95    1:03.16 ASCS   
                  29.56     1:03.16 (33.60)                                        
  6 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:03.10    1:03.42 ASCS   
                  29.66     1:03.42 (33.76)                                        
  7 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:02.57    1:04.06 ASCS   
                  28.83     1:04.06 (35.23)                                        
  8 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:07.72    1:05.39 ASCS   
                  30.20     1:05.39 (35.19)                                        
  9 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:04.32    1:05.91 ASCS   
                  30.94     1:05.91 (34.97)                                        
 10 McManus, Matthew G        12 Tmsuffolk-MR         1:07.80    1:07.16 ASCS   
                  31.05     1:07.16 (36.11)                                        
 11 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:08.41    1:07.54 ASCS   
                  31.78     1:07.54 (35.76)                                        
 12 Holler, John T            12 HAA-MR               1:11.48    1:09.22 ASCS   
                  31.45     1:09.22 (37.77)                                        
 13 Yuk, Bryan *              12 Tmsuffolk-MR         1:08.91    1:09.26 ASCS   
                  32.00     1:09.26 (37.26)                                        
 14 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:07.47    1:09.29 ASCS   
                  32.14     1:09.29 (37.15)                                        
 15 Brown, Connor K           12 Tmsuffolk-MR         1:10.20    1:09.34 ASCS   
                  31.88     1:09.34 (37.46)                                        
 16 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:14.07    1:09.90 ASCS   
                  31.49     1:09.90 (38.41)                                        
 17 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:13.00    1:10.25 ASCS   
                  32.40     1:10.25 (37.85)                                        
 18 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:10.23    1:11.04 ASCS   
                  32.66     1:11.04 (38.38)                                        
 19 Granucci, David           12 SSC-MR               1:09.11    1:11.48 ASCS   
 20 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:10.19    1:12.02 ASCS   
                  32.96     1:12.02 (39.06)                                        
 21 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:13.80    1:12.15 ASCS   
                  33.11     1:12.15 (39.04)                                        
 22 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:10.12    1:12.96 ASCS   
                  32.96     1:12.96 (40.00)                                        
 23 Guiteau, Luc R            11 Tmsuffolk-MR         1:15.77    1:13.21 ASCS   
                  33.57     1:13.21 (39.64)                                        
 24 Abaza, Anwar              12 Tmsuffolk-MR         1:11.36    1:14.57 ASCS   
                  34.48     1:14.57 (40.09)                                        
 25 Veit, Colin               11 Three Village-MR     1:12.61    1:15.23 ASCS   
                  35.38     1:15.23 (39.85)                                        
 26 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:18.32    1:15.91 ASCS   
                  34.71     1:15.91 (41.20)                                        
 27 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:17.31    1:15.98 ASCS   
                  32.94     1:15.98 (43.04)                                        
 28 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:22.16    1:16.35 ASCS   
                  35.40     1:16.35 (40.95)                                        
 29 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:15.83    1:16.38 ASCS   
                  35.49     1:16.38 (40.89)                                        
 30 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:19.74    1:16.40 ASCS   
                  35.39     1:16.40 (41.01)                                        
 31 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:17.80    1:17.13 ASCS   
                  34.95     1:17.13 (42.18)                                        
 32 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:15.36    1:17.96 ASCS   
                  34.11     1:17.96 (43.85)                                        
 33 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:24.95    1:18.09 ASCS   
                  35.14     1:18.09 (42.95)                                        
 34 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:15.58    1:18.10 ASCS   
                  36.67     1:18.10 (41.43)                                        
 35 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:22.36    1:20.09 ASCS   
                  34.95     1:20.09 (45.14)                                        
 36 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:24.81    1:21.43 ASCS   
                  36.85     1:21.43 (44.58)                                        
 37 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:19.47    1:21.88 ASCS   
                  37.28     1:21.88 (44.60)                                        
 38 Ma, Kevin                 12 Tmsuffolk-MR         1:24.04    1:23.23 ASCS   
                  38.52     1:23.23 (44.71)                                        
 39 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:25.14    1:24.85 ASCS   
                  39.59     1:24.85 (45.26)                                        
 40 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:27.55    1:26.24 ASCS   
                  38.32     1:26.24 (47.92)                                        
 41 Lambros, Stephen          12 SSC-MR               1:27.62    1:26.74 ASCS   
                  40.28     1:26.74 (46.46)                                        
 42 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:24.57    1:27.01 ASCS   
 43 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:28.31    1:27.37 ASCS   
                  38.99     1:27.37 (48.38)                                        
 44 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:25.93    1:27.86 ASCS   
                  39.47     1:27.86 (48.39)                                        
 -- Hamm, Will B              11 WISC-MR              1:19.54         DQ        
                  33.89          DQ (38.25)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:16.19  ASCS
 Meet Qualifying:  1:16.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Giunta, Noah L            12 Three Village-MR     1:02.66    1:02.44 ASCS   
                  27.81     1:02.44 (34.63)                                        
  2 Park, Timothy             12 Tmsuffolk-MR         1:03.67    1:03.06 ASCS   
                  30.11     1:03.06 (32.95)                                        
  3 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:04.25    1:03.69 ASCS   
                  29.34     1:03.69 (34.35)                                        
  4 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:04.33    1:03.81 ASCS   
                  29.51     1:03.81 (34.30)                                        
  5 Hwang, Ryan               11 Tmsuffolk-MR         1:04.35    1:03.82 ASCS   
                  29.38     1:03.82 (34.44)                                        
  6 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:03.96    1:04.64 ASCS   
                  29.90     1:04.64 (34.74)                                        
  7 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:05.16    1:05.31 ASCS   
                  30.70     1:05.31 (34.61)                                        
  8 McManus, Matthew G        12 Tmsuffolk-MR         1:05.51    1:05.71 ASCS   
                  29.38     1:05.71 (36.33)                                        
  9 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:05.73    1:06.17 ASCS   
                  31.97     1:06.17 (34.20)                                        
 10 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               1:04.74    1:07.26 ASCS   
                  30.30     1:07.26 (36.96)                                        
B - Final
 11 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:06.02    1:05.10 ASCS   
                  29.27     1:05.10 (35.83)                                        
 12 Holler, John T            12 HAA-MR               1:07.49    1:06.69 ASCS   
                  31.26     1:06.69 (35.43)                                        
 13 Yuk, Bryan *              12 Tmsuffolk-MR         1:07.00    1:07.37 ASCS   
                  31.63     1:07.37 (35.74)                                        
 14 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:08.12    1:07.59 ASCS   
                  30.98     1:07.59 (36.61)                                        
 15 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:12.40    1:09.92 ASCS   
                  31.49     1:09.92 (38.43)                                        
 16 Brown, Connor K           12 Tmsuffolk-MR         1:09.31    1:10.01 ASCS   
                  31.65     1:10.01 (38.36)                                        
 17 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:08.96    1:10.13 ASCS   
                  31.97     1:10.13 (38.16)                                        
 18 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:09.64    1:10.19 ASCS   
                  32.60     1:10.19 (37.59)                                        
 19 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:10.59    1:11.24 ASCS   
                  32.90     1:11.24 (38.34)                                        
 20 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:11.97    1:12.84 ASCS   
                  34.43     1:12.84 (38.41)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:16.19  ASCS
 Meet Qualifying:  1:16.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Giunta, Noah L            12 Three Village-MR     1:02.82    1:02.66 qASCS  
                  27.93     1:02.66 (34.73)                                        
  2 Park, Timothy             12 Tmsuffolk-MR         1:03.70    1:03.67 qASCS  
                  30.38     1:03.67 (33.29)                                        
  3 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:04.65    1:03.96 qASCS  
                  29.84     1:03.96 (34.12)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:04.26    1:04.25 qASCS  
                  29.96     1:04.25 (34.29)                                        
  5 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:04.72    1:04.33 qASCS  
                  29.80     1:04.33 (34.53)                                        
  6 Hwang, Ryan               11 Tmsuffolk-MR         1:04.40    1:04.35 qASCS  
                  30.43     1:04.35 (33.92)                                        
  7 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               1:08.05    1:04.74 qASCS  
                  29.70     1:04.74 (35.04)                                        
  8 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:08.36    1:05.16 qASCS  
                  30.86     1:05.16 (34.30)                                        
  9 McManus, Matthew G        12 Tmsuffolk-MR         1:07.16    1:05.51 qASCS  
                  29.81     1:05.51 (35.70)                                        
 10 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:05.41    1:05.73 qASCS  
                  30.57     1:05.73 (35.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:05.07    1:06.02 qASCS  
                  28.97     1:06.02 (37.05)                                        
 12 Yuk, Bryan *              12 Tmsuffolk-MR         1:07.67    1:07.00 qASCS  
                  32.09     1:07.00 (34.91)                                        
 13 Holler, John T            12 HAA-MR               1:08.31    1:07.49 qASCS  
                  30.80     1:07.49 (36.69)                                        
 14 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:08.94    1:08.12 qASCS  
                  30.49     1:08.12 (37.63)                                        
 15 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:11.06    1:08.96 qASCS  
                  31.84     1:08.96 (37.12)                                        
 16 Brown, Connor K           12 Tmsuffolk-MR         1:09.88    1:09.31 qASCS  
                  31.16     1:09.31 (38.15)                                        
 17 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:10.94    1:09.64 qASCS  
                  32.39     1:09.64 (37.25)                                        
 18 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:12.83    1:10.59 qASCS  
                  32.73     1:10.59 (37.86)                                        
 19 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:13.83    1:11.97 qASCS  
                  33.85     1:11.97 (38.12)                                        
 20 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:11.75    1:12.40 qASCS  
                  32.59     1:12.40 (39.81)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:12.96    1:12.94 ASCS   
                  31.56     1:12.94 (41.38)                                        
 22 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:12.87    1:13.17 ASCS   
                  32.81     1:13.17 (40.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR         1:12.01    1:13.84 ASCS   
                  33.53     1:13.84 (40.31)                                        
 24 Veit, Colin               11 Three Village-MR     1:13.06    1:13.86 ASCS   
                  33.76     1:13.86 (40.10)                                        
 25 Abaza, Anwar              12 Tmsuffolk-MR         1:13.34    1:13.96 ASCS   
                  33.96     1:13.96 (40.00)                                        
 26 Hamm, Will B              11 WISC-MR              1:14.73    1:14.07 ASCS   
                  33.22     1:14.07 (40.85)                                        
 27 Guiteau, Luc R            11 Tmsuffolk-MR         1:15.08    1:14.31 ASCS   
                  34.77     1:14.31 (39.54)                                        
 28 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:15.08    1:14.69 ASCS   
                  35.64     1:14.69 (39.05)                                        
 29 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:15.86    1:14.72 ASCS   
                  35.36     1:14.72 (39.36)                                        
 30 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:14.46    1:14.89 ASCS   
                  35.65     1:14.89 (39.24)                                        
 31 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:13.22    1:15.17 ASCS   
                  35.66     1:15.17 (39.51)                                        
 32 Grant, Andrew G           12 Tmsuffolk-MR         1:13.37    1:15.55 ASCS   
                  36.99     1:15.55 (38.56)                                        
 33 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:14.37    1:15.95 ASCS   
                  37.52     1:15.95 (38.43)                                        
 34 Gallegos, Jared L         11 Tmsuffolk-MR         1:15.11    1:16.00 ASCS   
                  36.39     1:16.00 (39.61)                                        
 35 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:14.72    1:16.28        
                  38.34     1:16.28 (37.94)                                        
 36 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR     1:14.73    1:25.99        
                  40.52     1:25.99 (45.47)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:45.22    1:42.47        
     1) Londono, Nicholas G 12          2) Buchen, Max H 12               
     3) Giunta, Noah L 12               4) Vinciguerra, Vincent X 12      
                  25.36       52.04 (26.68)     1:17.53 (25.49)     1:42.47 (24.94)
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              1:45.65    1:43.83        
     1) Hwang, Ryan 11                  2) Yuk, Bryan * 12                
     3) McManus, Matthew G 12           4) Park, Timothy 12               
                  25.93       52.41 (26.48)     1:18.34 (25.93)     1:43.83 (25.49)
  3 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:49.65    1:48.96        
     1) Andersen, Frankie 12            2) Granucci, David 12             
     3) Martin, Gabe C 12               4) Redfield, Jackson 12           
                  26.01       53.65 (27.64)     1:22.55 (28.90)     1:48.96 (26.41)
  4 Long Island Express-MR  'A'                       1:50.00    1:50.06        
     1) Rasquinha, Rohit A 12           2) Rasquinha, Ranjan J 12         
     3) Hsieh, Ethan 12                 4) Broderick, Patrick V 12        
                  25.90       52.14 (26.24)     1:19.53 (27.39)     1:50.06 (30.53)
  5 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:51.62    1:54.02        
     1) Griffin, Oliver 12              2) Holler, John T 12              
     3) Gallub, Dylan 11                4) Trzaskowski, Alex 11           
                  27.95       55.97 (28.02)     1:26.51 (30.54)     1:54.02 (27.51)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:57.39    1:56.23        
     1) Sullivan, Declan W 12           2) Hamm, Will B 11                
     3) Corbett, Ty 12                  4) Dugo, Jesse D 12               
                  30.44       59.49 (29.05)     1:29.38 (29.89)     1:56.23 (26.85)
  7 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    1:56.56        
     1) Mendoza, Aaron O 11             2) Spagnoletti, Lucas 11          
     3) Georges, Adelrhany 12           4) Leroy, Pierre 12               
                  26.93       59.50 (32.57)     1:28.60 (29.10)     1:56.56 (27.96)
  8 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            2:03.75    1:59.87        
     1) Prokopiou, Markos 11            2) Prokopiou, Alex 12             
     3) Olsen, Luke D 12                4) Weingarten, Swim Beast J 11    
                  29.25       59.14 (29.89)     1:30.69 (31.55)     1:59.87 (29.18)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:54.59    1:52.39        
     1) Giunta, Noah L 12               2) Buchen, Max H 12               
     3) Londono, Nicholas G 12          4) Vinciguerra, Vincent X 12      
                  28.39     1:00.29 (31.90)     1:27.44 (27.15)     1:52.39 (24.95)
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              1:58.15    1:57.75        
     1) McManus, Matthew G 12           2) Yuk, Bryan * 12                
     3) Hwang, Ryan 11                  4) Park, Timothy 12               
                  30.19     1:03.77 (33.58)     1:31.62 (27.85)     1:57.75 (26.13)
  3 Long Island Express-MR  'A'                       2:02.00    2:01.84        
     1) Hsieh, Ethan 12                 2) Rasquinha, Ranjan J 12         
     3) Rasquinha, Rohit A 12           4) Broderick, Patrick V 12        
                  31.48     1:05.36 (33.88)     1:32.55 (27.19)     2:01.84 (29.29)
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                          2:05.15    2:03.41        
     1) Granucci, David 12              2) Martin, Tim J 12               
     3) Andersen, Frankie 12            4) Redfield, Jackson 12           
                  33.52     1:09.79 (36.27)     1:37.89 (28.10)     2:03.41 (25.52)
  5 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            2:05.52    2:05.94        
     1) Gallub, Dylan 11                2) Holler, John T 12              
     3) Griffin, Oliver 12              4) Trzaskowski, Alex 11           
                  34.08     1:09.28 (35.20)     1:39.36 (30.08)     2:05.94 (26.58)
  6 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                       NT    2:06.54        
     1) Mendoza, Aaron O 11             2) Georges, Adelrhany 12          
     3) Spagnoletti, Lucas 11           4) Leroy, Pierre 12               
                  29.29     1:04.13 (34.84)     1:34.26 (30.13)     2:06.54 (32.28)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:12.22    2:12.31        
     1) Dugo, Jesse D 12                2) Corbett, Ty 12                 
     3) Hamm, Will B 11                 4) Sullivan, Declan W 12          
                  34.68     1:11.47 (36.79)     1:43.32 (31.85)     2:12.31 (28.99)
  8 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            2:24.51    2:26.99        
     1) Prokopiou, Alex 12              2) Prokopiou, Markos 11           
     3) Olsen, Luke D 12                4) Weingarten, Swim Beast J 11    
                  36.50     1:19.22 (42.72)     1:57.53 (38.31)     2:26.99 (29.46)
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ASCS
 Meet Qualifying:  58.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tonna, Joseph             14 Tmsuffolk-MR           49.42      48.96 ASCS   
                  23.71       48.96 (25.25)                                        
  2 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    49.57      49.14 ASCS   
                  23.47       49.14 (25.67)                                        
  3 Greenfield, Aidan         14 Tmsuffolk-MR           49.47      49.77 ASCS   
                  24.04       49.77 (25.73)                                        
  4 Glazebnik, Benjamin       14 Tmsuffolk-MR           51.06      50.53 ASCS   
                  24.28       50.53 (26.25)                                        
  5 Yoon, Henri               14 Express Swimming-MR    52.69      51.46 ASCS   
                  24.67       51.46 (26.79)                                        
  6 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR    51.60      51.48 ASCS   
                  24.25       51.48 (27.23)                                        
  7 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    52.68      52.27 ASCS   
                  24.87       52.27 (27.40)                                        
  8 Preston, Liam j           14 Three Village-MR       52.96      52.79 ASCS   
                  25.44       52.79 (27.35)                                        
  9 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR    52.90      52.88 ASCS   
                  25.12       52.88 (27.76)                                        
 10 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR    52.79      52.97 ASCS   
                  25.42       52.97 (27.55)                                        
B - Final
 11 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    53.44      52.38 ASCS   
                  25.13       52.38 (27.25)                                        
 12 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    53.25      52.75 ASCS   
                  25.46       52.75 (27.29)                                        
 13 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 53.75      53.16 ASCS   
                  25.40       53.16 (27.76)                                        
 14 Fisher, Evan E            14 SSC-MR                 53.15      53.36 ASCS   
                  25.68       53.36 (27.68)                                        
 15 Wu, Kevin                 14 Tmsuffolk-MR           53.35      53.40 ASCS   
                  25.69       53.40 (27.71)                                        
 16 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    54.34      53.79 ASCS   
 17 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 53.74      53.98 ASCS   
                  25.97       53.98 (28.01)                                        
 18 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR       53.55      54.18 ASCS   
                  26.10       54.18 (28.08)                                        
 19 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                54.20      54.60 ASCS   
                  26.25       54.60 (28.35)                                        
 20 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR    54.07      55.72 ASCS   
                  24.64       55.72 (31.08)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ASCS
 Meet Qualifying:  58.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tonna, Joseph             14 Tmsuffolk-MR           49.03      49.42 qASCS  
                  23.89       49.42 (25.53)                                        
  2 Greenfield, Aidan         14 Tmsuffolk-MR           49.82      49.47 qASCS  
                  23.96       49.47 (25.51)                                        
  3 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    49.73      49.57 qASCS  
                  23.92       49.57 (25.65)                                        
  4 Glazebnik, Benjamin       14 Tmsuffolk-MR           51.05      51.06 qASCS  
                  24.55       51.06 (26.51)                                        
  5 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR    51.71      51.60 qASCS  
                  24.47       51.60 (27.13)                                        
  6 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    52.24      52.68 qASCS  
                  24.97       52.68 (27.71)                                        
  7 Yoon, Henri               14 Express Swimming-MR    51.96      52.69 qASCS  
                  25.30       52.69 (27.39)                                        
  8 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR    52.32      52.79 qASCS  
                  25.39       52.79 (27.40)                                        
  9 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR    52.22      52.90 qASCS  
                  25.19       52.90 (27.71)                                        
 10 Preston, Liam j           14 Three Village-MR       53.13      52.96 qASCS  
                  25.44       52.96 (27.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fisher, Evan E            14 SSC-MR                 53.99      53.15 qASCS  
                  25.92       53.15 (27.23)                                        
 12 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    53.69      53.25 qASCS  
                  26.15       53.25 (27.10)                                        
 13 Wu, Kevin                 14 Tmsuffolk-MR           53.48      53.35 qASCS  
                  25.98       53.35 (27.37)                                        
 14 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    53.41      53.44 qASCS  
                  25.55       53.44 (27.89)                                        
 15 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR       54.95      53.55 qASCS  
                  26.06       53.55 (27.49)                                        
 16 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 54.33      53.74 qASCS  
                  25.96       53.74 (27.78)                                        
 17 Honan, Quin J             14 SSC-MR                 53.66      53.75 qASCS  
                  25.87       53.75 (27.88)                                        
 18 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR    50.87      54.07 qASCS  
                  24.40       54.07 (29.67)                                        
 19 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                53.75      54.20 qASCS  
                  26.31       54.20 (27.89)                                        
 20 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    53.50      54.34 qASCS  
                  26.05       54.34 (28.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           54.26      54.52 ASCS   
                  26.13       54.52 (28.39)                                        
 22 Llewellyn, James          14 CSDC-MR                55.30      54.53 ASCS   
                  26.79       54.53 (27.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Wang, Eric                14 Three Village-MR       56.39      54.60 ASCS   
                  25.83       54.60 (28.77)                                        
 24 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 53.79      54.67 ASCS   
                  26.32       54.67 (28.35)                                        
 25 Powell, Brett             14 WISC-MR                55.20      54.79 ASCS   
                  26.85       54.79 (27.94)                                        
 26 Szypula, Matthew          13 Tmsuffolk-MR           55.44      54.87 ASCS   
                  26.88       54.87 (27.99)                                        
 27 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR    57.48      55.17 ASCS   
                  26.07       55.17 (29.10)                                        
 28 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR           56.75      55.27 ASCS   
                  26.76       55.27 (28.51)                                        
 29 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    55.27      55.67 ASCS   
                  26.79       55.67 (28.88)                                        
 30 Park, Jeremy W            14 Tmsuffolk-MR           56.47      55.88 ASCS   
                  26.93       55.88 (28.95)                                        
 31 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           56.23      55.98 ASCS   
                  26.95       55.98 (29.03)                                        
 32 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    54.46      56.04 ASCS   
                  27.09       56.04 (28.95)                                        
 33 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR    58.88      56.43 ASCS   
                  26.74       56.43 (29.69)                                        
 34 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR                 56.73      56.44 ASCS   
                  27.09       56.44 (29.35)                                        
 35 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR                 55.92      56.52 ASCS   
                  27.24       56.52 (29.28)                                        
 36 Nasta, Mike V             13 SSC-MR                 57.75      56.74 ASCS   
                  27.53       56.74 (29.21)                                        
 37 Park, Samuel              14 Tmsuffolk-MR           56.92      57.00 ASCS   
                  27.72       57.00 (29.28)                                        
 38 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR           57.20      57.06 ASCS   
                  27.71       57.06 (29.35)                                        
 39 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR           58.58      57.47 ASCS   
                  28.03       57.47 (29.44)                                        
 40 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR           57.00      57.55 ASCS   
                  28.10       57.55 (29.45)                                        
 41 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 58.50      57.56 ASCS   
                  28.00       57.56 (29.56)                                        
 42 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR           58.34      57.59 ASCS   
                  27.83       57.59 (29.76)                                        
 43 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR           58.13      57.77 ASCS   
                  28.51       57.77 (29.26)                                        
 44 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    58.98      57.85 ASCS   
                  27.68       57.85 (30.17)                                        
 45 Iannone, Cal              14 WISC-MR                58.40      58.06 ASCS   
                  28.09       58.06 (29.97)                                        
 46 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR    57.60      58.26 ASCS   
                  27.64       58.26 (30.62)                                        
 47 Mendoza, Angel            14 HYB-MR                 58.67      58.96 ASCS   
                  28.99       58.96 (29.97)                                        
 48 Benin, Michael H          14 Tmsuffolk-MR           56.72    1:00.00        
                  28.43     1:00.00 (31.57)                                        
 49 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                58.97    1:01.52        
                  29.02     1:01.52 (32.50)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:13.59  ASCS
 Meet Qualifying:  1:13.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    53.48      55.66 ASCS   
                  26.83       55.66 (28.83)                                        
  2 Tonna, Joseph             14 Tmsuffolk-MR           55.10      56.39 ASCS   
                  27.60       56.39 (28.79)                                        
  3 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    56.49      56.65 ASCS   
                  27.49       56.65 (29.16)                                        
  4 Greenfield, Aidan         14 Tmsuffolk-MR           58.58      58.00 ASCS   
                  28.08       58.00 (29.92)                                        
  5 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR    59.06      58.31 ASCS   
                  28.15       58.31 (30.16)                                        
  6 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    58.82      58.44 ASCS   
                  28.74       58.44 (29.70)                                        
  7 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:00.61      59.06 ASCS   
                  29.15       59.06 (29.91)                                        
  8 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    59.37      59.18 ASCS   
                  28.88       59.18 (30.30)                                        
  9 Fisher, Evan E            14 SSC-MR                 58.15      59.46 ASCS   
                  28.94       59.46 (30.52)                                        
 10 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR    59.53      59.85 ASCS   
                  28.73       59.85 (31.12)                                        
 11 Szypula, Matthew          13 Tmsuffolk-MR         1:04.71    1:00.09 ASCS   
                  29.55     1:00.09 (30.54)                                        
 12 Preston, Liam j           14 Three Village-MR     1:00.65    1:00.21 ASCS   
                  29.68     1:00.21 (30.53)                                        
 13 Yoon, Henri               14 Express Swimming-MR    59.89    1:00.31 ASCS   
                  29.13     1:00.31 (31.18)                                        
 14 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     1:01.06    1:00.77 ASCS   
                  30.07     1:00.77 (30.70)                                        
 15 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:00.84    1:00.80 ASCS   
                  29.67     1:00.80 (31.13)                                        
 16 Wu, Kevin                 14 Tmsuffolk-MR         1:00.60    1:00.89 ASCS   
                  29.79     1:00.89 (31.10)                                        
 17 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:00.38    1:00.94 ASCS   
                  29.60     1:00.94 (31.34)                                        
 18 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:01.16    1:01.61 ASCS   
                  30.06     1:01.61 (31.55)                                        
 19 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    59.49    1:01.64 ASCS   
                  29.64     1:01.64 (32.00)                                        
 20 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:02.31    1:01.66 ASCS   
                  29.71     1:01.66 (31.95)                                        
 21 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:03.20    1:01.81 ASCS   
                  29.50     1:01.81 (32.31)                                        
 22 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:01.36    1:01.82 ASCS   
                  29.79     1:01.82 (32.03)                                        
 23 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:01.67    1:01.86 ASCS   
                  30.46     1:01.86 (31.40)                                        
 24 Park, Jeremy W            14 Tmsuffolk-MR         1:04.96    1:01.91 ASCS   
                  30.34     1:01.91 (31.57)                                        
 25 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:00.19    1:02.11 ASCS   
                  30.39     1:02.11 (31.72)                                        
 26 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  1:02.69    1:02.20 ASCS   
                  30.36     1:02.20 (31.84)                                        
 27 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:04.34    1:02.28 ASCS   
                  29.97     1:02.28 (32.31)                                        
 28 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:04.14    1:02.72 ASCS   
                  30.97     1:02.72 (31.75)                                        
 29 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:03.58    1:02.83 ASCS   
                  30.61     1:02.83 (32.22)                                        
 30 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:04.03    1:03.67 ASCS   
                  31.56     1:03.67 (32.11)                                        
 31 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR  1:08.40    1:03.68 ASCS   
                  30.96     1:03.68 (32.72)                                        
 32 Powell, Brett             14 WISC-MR              1:05.40    1:04.08 ASCS   
                  32.35     1:04.08 (31.73)                                        
 33 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         1:07.03    1:04.19 ASCS   
                  31.35     1:04.19 (32.84)                                        
 34 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:05.55    1:04.24 ASCS   
                  32.28     1:04.24 (31.96)                                        
 35 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:03.13    1:04.25 ASCS   
                  31.21     1:04.25 (33.04)                                        
 36 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:03.34    1:04.42 ASCS   
                  31.86     1:04.42 (32.56)                                        
 37 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  1:02.94    1:04.95 ASCS   
                  31.00     1:04.95 (33.95)                                        
 37 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:05.74    1:04.95 ASCS   
                  31.08     1:04.95 (33.87)                                        
 39 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:06.71    1:04.97 ASCS   
                  31.56     1:04.97 (33.41)                                        
 40 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR         1:06.97    1:05.21 ASCS   
                  31.99     1:05.21 (33.22)                                        
 41 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:06.63    1:05.58 ASCS   
                  31.59     1:05.58 (33.99)                                        
 42 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:05.61    1:05.66 ASCS   
                  31.33     1:05.66 (34.33)                                        
 43 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:03.34    1:05.67 ASCS   
                  31.21     1:05.67 (34.46)                                        
 44 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:05.38    1:05.70 ASCS   
                  31.90     1:05.70 (33.80)                                        
 45 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     1:06.08    1:05.83 ASCS   
                  32.14     1:05.83 (33.69)                                        
 46 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:07.43    1:06.62 ASCS   
                  32.64     1:06.62 (33.98)                                        
 47 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:04.71    1:06.83 ASCS   
                  33.54     1:06.83 (33.29)                                        
 48 Anzalone, Brian           13 Tmsuffolk-MR         1:08.20    1:06.94 ASCS   
                  32.73     1:06.94 (34.21)                                        
 49 Iannone, Cal              14 WISC-MR              1:10.27    1:07.37 ASCS   
                  33.09     1:07.37 (34.28)                                        
 50 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:08.53    1:07.43 ASCS   
                  32.93     1:07.43 (34.50)                                        
 51 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         1:09.22    1:07.67 ASCS   
                  31.80     1:07.67 (35.87)                                        
 52 Mendoza, Angel            14 HYB-MR               1:06.74    1:07.84 ASCS   
                  33.24     1:07.84 (34.60)                                        
 53 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:09.81    1:08.06 ASCS   
                  31.94     1:08.06 (36.12)                                        
 54 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:08.22    1:08.21 ASCS   
                  33.36     1:08.21 (34.85)                                        
 55 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:07.58    1:08.26 ASCS   
                  33.05     1:08.26 (35.21)                                        
 56 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:09.56    1:08.49 ASCS   
                  34.23     1:08.49 (34.26)                                        
 57 Plaza, Sebastian T        14 Express Swimming-MR  1:08.63    1:08.81 ASCS   
                  33.45     1:08.81 (35.36)                                        
 58 Aquino-Grimaldi, Lucas    13 Tmsuffolk-MR         1:13.29    1:08.90 ASCS   
                  34.13     1:08.90 (34.77)                                        
 59 Tooker, Connor J          13 SSC-MR               1:07.26    1:09.01 ASCS   
                  33.10     1:09.01 (35.91)                                        
 59 Benin, Michael H          14 Tmsuffolk-MR         1:06.98    1:09.01 ASCS   
                  33.54     1:09.01 (35.47)                                        
 61 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:09.33    1:09.05 ASCS   
                  33.41     1:09.05 (35.64)                                        
 62 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     1:07.84    1:09.22 ASCS   
                  33.81     1:09.22 (35.41)                                        
 63 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:09.60    1:09.23 ASCS   
                  33.94     1:09.23 (35.29)                                        
 64 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         1:08.23    1:09.36 ASCS   
                  33.68     1:09.36 (35.68)                                        
 65 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:13.18    1:09.50 ASCS   
                  34.01     1:09.50 (35.49)                                        
 66 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:07.70    1:09.65 ASCS   
                  34.80     1:09.65 (34.85)                                        
 67 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:09.67    1:09.82 ASCS   
                  33.71     1:09.82 (36.11)                                        
 67 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:11.81    1:09.82 ASCS   
                  34.09     1:09.82 (35.73)                                        
 69 Labianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:09.32    1:10.14 ASCS   
                  34.26     1:10.14 (35.88)                                        
 70 Sullivan, Sean T          14 WISC-MR              1:12.85    1:10.96 ASCS   
                  34.20     1:10.96 (36.76)                                        
 71 Dupree, Ryan C            13 HYB-MR               1:13.57    1:11.11 ASCS   
                  34.00     1:11.11 (37.11)                                        
 72 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  1:11.07    1:11.53 ASCS   
                  35.18     1:11.53 (36.35)                                        
 73 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  1:12.43    1:11.66 ASCS   
                  34.76     1:11.66 (36.90)                                        
 74 Wodicka, Nick G           13 CSDC-MR              1:09.81    1:12.22 ASCS   
                  35.02     1:12.22 (37.20)                                        
 75 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:13.50    1:12.59 ASCS   
                  35.49     1:12.59 (37.10)                                        
 76 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:13.38    1:12.72 ASCS   
                  35.43     1:12.72 (37.29)                                        
 77 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:10.31    1:12.73 ASCS   
                  35.24     1:12.73 (37.49)                                        
 78 Kayran, Timofey           13 Three Village-MR     1:11.93    1:12.78 ASCS   
                  34.42     1:12.78 (38.36)                                        
 79 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:13.68    1:12.79 ASCS   
                  36.01     1:12.79 (36.78)                                        
 80 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:12.77    1:13.11 ASCS   
                  36.35     1:13.11 (36.76)                                        
 81 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:12.38    1:13.23 ASCS   
                  36.01     1:13.23 (37.22)                                        
 82 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:09.42    1:13.44 ASCS   
                  35.15     1:13.44 (38.29)                                        
 83 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:13.10    1:13.68        
                  35.90     1:13.68 (37.78)                                        
 84 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:13.57    1:14.57        
                  36.12     1:14.57 (38.45)                                        
 85 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:13.51    1:16.33        
                  36.62     1:16.33 (39.71)                                        
 86 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR              1:13.57    1:16.79        
                  37.17     1:16.79 (39.62)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:24.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:24.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:02.67      59.89 ASCS   
                  28.66       59.89 (31.23)                                        
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:05.27    1:03.75 ASCS   
                  30.09     1:03.75 (33.66)                                        
  3 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR  1:03.61    1:03.82 ASCS   
                  28.94     1:03.82 (34.88)                                        
  4 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:06.25    1:04.86 ASCS   
                  30.98     1:04.86 (33.88)                                        
  5 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:06.93    1:04.89 ASCS   
                  30.90     1:04.89 (33.99)                                        
  6 Glazebnik, Benjamin       14 Tmsuffolk-MR         1:08.18    1:06.98 ASCS   
                  31.43     1:06.98 (35.55)                                        
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:08.91    1:07.72 ASCS   
                  31.82     1:07.72 (35.90)                                        
  8 Park, Samuel              14 Tmsuffolk-MR         1:08.29    1:08.11 ASCS   
                  32.12     1:08.11 (35.99)                                        
  9 Fisher, Evan E            14 SSC-MR               1:07.78    1:08.44 ASCS   
                  31.60     1:08.44 (36.84)                                        
 10 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:09.29    1:08.96 ASCS   
                  32.49     1:08.96 (36.47)                                        
B - Final
 11 Yoon, Henri               14 Express Swimming-MR  1:09.47    1:08.29 ASCS   
                  32.16     1:08.29 (36.13)                                        
 12 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:10.63    1:08.60 ASCS   
                  32.96     1:08.60 (35.64)                                        
 13 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:09.94    1:09.23 ASCS   
                  32.13     1:09.23 (37.10)                                        
 14 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:11.48    1:09.97 ASCS   
                  32.69     1:09.97 (37.28)                                        
 15 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:11.52    1:10.36 ASCS   
                  32.94     1:10.36 (37.42)                                        
 16 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:11.01    1:10.73 ASCS   
                  33.14     1:10.73 (37.59)                                        
 17 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  1:11.99    1:10.85 ASCS   
                  33.41     1:10.85 (37.44)                                        
 18 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:10.27    1:11.04 ASCS   
                  33.55     1:11.04 (37.49)                                        
 19 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:11.90    1:11.08 ASCS   
                  33.48     1:11.08 (37.60)                                        
 20 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:11.95    1:12.12 ASCS   
                  33.34     1:12.12 (38.78)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:24.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:24.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:00.54    1:02.67 qASCS  
                  29.63     1:02.67 (33.04)                                        
  2 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR  1:01.76    1:03.61 qASCS  
                  28.59     1:03.61 (35.02)                                        
  3 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:04.29    1:05.27 qASCS  
                  30.91     1:05.27 (34.36)                                        
  4 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:05.68    1:06.25 qASCS  
                  31.76     1:06.25 (34.49)                                        
  5 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:06.46    1:06.93 qASCS  
                  31.92     1:06.93 (35.01)                                        
  6 Fisher, Evan E            14 SSC-MR               1:09.06    1:07.78 qASCS  
                  31.76     1:07.78 (36.02)                                        
  7 Glazebnik, Benjamin       14 Tmsuffolk-MR         1:06.17    1:08.18 qASCS  
                  31.71     1:08.18 (36.47)                                        
  8 Park, Samuel              14 Tmsuffolk-MR         1:08.00    1:08.29 qASCS  
                  31.94     1:08.29 (36.35)                                        
  9 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:08.77    1:08.91 qASCS  
                  32.06     1:08.91 (36.85)                                        
 10 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:09.09    1:09.29 qASCS  
                  32.92     1:09.29 (36.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Yoon, Henri               14 Express Swimming-MR  1:10.41    1:09.47 qASCS  
                  32.87     1:09.47 (36.60)                                        
 12 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:08.43    1:09.94 qASCS  
                  32.90     1:09.94 (37.04)                                        
 13 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:12.58    1:10.27 qASCS  
                  33.12     1:10.27 (37.15)                                        
 14 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:09.87    1:10.63 qASCS  
                  33.57     1:10.63 (37.06)                                        
 15 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:12.65    1:11.01 qASCS  
                  33.35     1:11.01 (37.66)                                        
 16 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:13.10    1:11.48 qASCS  
                  33.74     1:11.48 (37.74)                                        
 17 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:13.93    1:11.52 qASCS  
                  33.49     1:11.52 (38.03)                                        
 18 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:13.14    1:11.90 qASCS  
                  34.38     1:11.90 (37.52)                                        
 19 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:13.93    1:11.95 qASCS  
                  33.26     1:11.95 (38.69)                                        
 20 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  1:08.90    1:11.99 qASCS  
                  34.02     1:11.99 (37.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:19.23    1:13.12 ASCS   
                  34.16     1:13.12 (38.96)                                        
 22 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         1:12.46    1:13.40 ASCS   
                  34.30     1:13.40 (39.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:16.29    1:14.10 ASCS   
                  35.08     1:14.10 (39.02)                                        
 24 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:13.50    1:14.23 ASCS   
                  34.27     1:14.23 (39.96)                                        
 25 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:13.86    1:14.47 ASCS   
                  34.84     1:14.47 (39.63)                                        
 26 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:14.07    1:14.68 ASCS   
                  34.73     1:14.68 (39.95)                                        
 27 Anzalone, Brian           13 Tmsuffolk-MR         1:18.86    1:15.14 ASCS   
                  35.10     1:15.14 (40.04)                                        
 28 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:17.28    1:15.87 ASCS   
                  36.98     1:15.87 (38.89)                                        
 29 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:15.75    1:15.99 ASCS   
                  35.87     1:15.99 (40.12)                                        
 30 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR  1:19.34    1:16.03 ASCS   
                  35.44     1:16.03 (40.59)                                        
 31 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:19.20    1:16.35 ASCS   
                  35.86     1:16.35 (40.49)                                        
 32 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:16.17    1:16.75 ASCS   
                  35.36     1:16.75 (41.39)                                        
 33 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         1:17.31    1:16.91 ASCS   
                  36.71     1:16.91 (40.20)                                        
 34 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         1:17.55    1:17.35 ASCS   
                  37.48     1:17.35 (39.87)                                        
 35 Szypula, Matthew          13 Tmsuffolk-MR         1:15.69    1:17.63 ASCS   
                  36.94     1:17.63 (40.69)                                        
 36 Benin, Michael H          14 Tmsuffolk-MR         1:14.69    1:17.64 ASCS   
                  35.94     1:17.64 (41.70)                                        
 37 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:19.92    1:17.87 ASCS   
                  37.94     1:17.87 (39.93)                                        
 38 Plaza, Sebastian T        14 Express Swimming-MR  1:17.02    1:17.96 ASCS   
                  37.62     1:17.96 (40.34)                                        
 39 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:21.04    1:18.06 ASCS   
                  37.27     1:18.06 (40.79)                                        
 40 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:19.43    1:18.17 ASCS   
                  37.84     1:18.17 (40.33)                                        
 41 Aquino-Grimaldi, Lucas    13 Tmsuffolk-MR         1:23.30    1:18.27 ASCS   
                  37.69     1:18.27 (40.58)                                        
 42 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:22.18    1:18.38 ASCS   
                  37.87     1:18.38 (40.51)                                        
 43 Tooker, Connor J          13 SSC-MR               1:18.92    1:18.45 ASCS   
                  37.01     1:18.45 (41.44)                                        
 44 Rossi, Blake C            13 HYB-MR               1:19.09    1:18.87 ASCS   
                  36.93     1:18.87 (41.94)                                        
 45 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  1:16.23    1:18.90 ASCS   
                  36.87     1:18.90 (42.03)                                        
 46 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:22.51    1:18.96 ASCS   
                  38.00     1:18.96 (40.96)                                        
 47 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     1:24.48    1:19.51 ASCS   
                  37.07     1:19.51 (42.44)                                        
 48 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:18.74    1:19.63 ASCS   
                  37.92     1:19.63 (41.71)                                        
 49 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:17.83    1:19.82 ASCS   
                  38.29     1:19.82 (41.53)                                        
 50 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:23.03    1:19.92 ASCS   
                  37.63     1:19.92 (42.29)                                        
 51 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:18.88    1:20.76 ASCS   
                  37.01     1:20.76 (43.75)                                        
 52 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:20.49    1:20.83 ASCS   
                  38.18     1:20.83 (42.65)                                        
 53 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:24.56    1:21.09 ASCS   
                  37.59     1:21.09 (43.50)                                        
 54 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR         1:24.28    1:21.66 ASCS   
                  38.80     1:21.66 (42.86)                                        
 55 Dupree, Ryan C            13 HYB-MR               1:23.76    1:21.72 ASCS   
                  38.47     1:21.72 (43.25)                                        
 56 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:19.45    1:21.78 ASCS   
                  37.68     1:21.78 (44.10)                                        
 57 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:22.72    1:21.94 ASCS   
                  38.51     1:21.94 (43.43)                                        
 58 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:21.66    1:22.28 ASCS   
                  38.34     1:22.28 (43.94)                                        
 59 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:20.73    1:22.49 ASCS   
                  39.60     1:22.49 (42.89)                                        
 60 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:24.19    1:22.82 ASCS   
                  38.05     1:22.82 (44.77)                                        
 61 Labianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:21.61    1:24.09 ASCS   
                  39.73     1:24.09 (44.36)                                        
 62 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:24.05    1:24.22 ASCS   
                  40.79     1:24.22 (43.43)                                        
 63 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR              1:23.47    1:24.56 ASCS   
                  39.84     1:24.56 (44.72)                                        
 64 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:24.95    1:24.66 ASCS   
                  40.08     1:24.66 (44.58)                                        
 65 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:23.54    1:25.05        
                  40.68     1:25.05 (44.37)                                        
 66 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:24.98    1:25.24        
                  41.59     1:25.24 (43.65)                                        
 67 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:24.62    1:27.32        
                  41.33     1:27.32 (45.99)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:16.59  ASCS
 Meet Qualifying:  1:16.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    53.44      53.15 ASCS   
                  24.48       53.15 (28.67)                                        
  2 Tonna, Joseph             14 Tmsuffolk-MR           56.06      54.37 ASCS   
                  25.00       54.37 (29.37)                                        
  3 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    54.92      55.02 ASCS   
                  25.17       55.02 (29.85)                                        
  4 Greenfield, Aidan         14 Tmsuffolk-MR           56.74      55.68 ASCS   
                  25.73       55.68 (29.95)                                        
  5 Glazebnik, Benjamin       14 Tmsuffolk-MR           57.84      57.63 ASCS   
                  26.69       57.63 (30.94)                                        
  6 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                58.98      57.68 ASCS   
                  27.06       57.68 (30.62)                                        
  7 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR    59.38      58.06 ASCS   
                  27.64       58.06 (30.42)                                        
  8 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:00.28      58.30 ASCS   
                  26.86       58.30 (31.44)                                        
  9 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    58.69      58.49 ASCS   
                  26.82       58.49 (31.67)                                        
 10 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    58.74      58.70 ASCS   
                  26.85       58.70 (31.85)                                        
 11 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR    56.66      58.77 ASCS   
                  25.44       58.77 (33.33)                                        
 12 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR    59.64      59.04 ASCS   
                  26.71       59.04 (32.33)                                        
 13 Fisher, Evan E            14 SSC-MR                 59.59      59.57 ASCS   
                  27.56       59.57 (32.01)                                        
 14 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:01.72      59.70 ASCS   
                  27.34       59.70 (32.36)                                        
 14 Preston, Liam j           14 Three Village-MR     1:00.98      59.70 ASCS   
                  28.05       59.70 (31.65)                                        
 16 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    57.97    1:00.01 ASCS   
                  27.01     1:00.01 (33.00)                                        
 17 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    59.94    1:00.04 ASCS   
                  28.10     1:00.04 (31.94)                                        
 18 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     1:03.34    1:00.65 ASCS   
                  28.21     1:00.65 (32.44)                                        
 19 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    59.54    1:00.84 ASCS   
                  28.38     1:00.84 (32.46)                                        
 20 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:01.43    1:01.18 ASCS   
                  28.21     1:01.18 (32.97)                                        
 21 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:02.80    1:01.34 ASCS   
                  28.33     1:01.34 (33.01)                                        
 22 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:02.04    1:01.37 ASCS   
                  28.65     1:01.37 (32.72)                                        
 23 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:02.50    1:01.59 ASCS   
                  28.81     1:01.59 (32.78)                                        
 24 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:00.51    1:01.68 ASCS   
                  27.97     1:01.68 (33.71)                                        
 25 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:02.76    1:01.76 ASCS   
                  29.36     1:01.76 (32.40)                                        
 26 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:07.63    1:01.77 ASCS   
                  28.86     1:01.77 (32.91)                                        
 27 Iannone, Cal              14 WISC-MR              1:03.70    1:02.22 ASCS   
                  28.92     1:02.22 (33.30)                                        
 28 Wu, Kevin                 14 Tmsuffolk-MR         1:02.21    1:02.44 ASCS   
                  29.13     1:02.44 (33.31)                                        
 29 Park, Samuel              14 Tmsuffolk-MR         1:04.33    1:02.69 ASCS   
                  29.27     1:02.69 (33.42)                                        
 30 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:05.06    1:02.75 ASCS   
                  29.45     1:02.75 (33.30)                                        
 31 Powell, Brett             14 WISC-MR              1:05.32    1:02.80 ASCS   
                  29.87     1:02.80 (32.93)                                        
 32 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:02.06    1:02.87 ASCS   
                  29.29     1:02.87 (33.58)                                        
 33 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:05.78    1:03.12 ASCS   
                  28.38     1:03.12 (34.74)                                        
 34 Park, Jeremy W            14 Tmsuffolk-MR         1:04.76    1:03.28 ASCS   
                  29.42     1:03.28 (33.86)                                        
 35 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:03.59    1:04.21 ASCS   
                  30.06     1:04.21 (34.15)                                        
 36 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:04.53    1:04.31 ASCS   
                  30.48     1:04.31 (33.83)                                        
 37 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  1:04.80    1:04.42 ASCS   
                  29.55     1:04.42 (34.87)                                        
 38 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:01.89    1:04.59 ASCS   
                  29.13     1:04.59 (35.46)                                        
 39 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:06.02    1:04.86 ASCS   
                  30.76     1:04.86 (34.10)                                        
 40 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:06.49    1:04.96 ASCS   
                  28.93     1:04.96 (36.03)                                        
 41 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:05.30    1:05.17 ASCS   
                  29.65     1:05.17 (35.52)                                        
 42 Labianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:05.77    1:05.36 ASCS   
                  30.65     1:05.36 (34.71)                                        
 43 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:05.96    1:05.43 ASCS   
                  30.79     1:05.43 (34.64)                                        
 44 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:07.07    1:05.86 ASCS   
                  30.87     1:05.86 (34.99)                                        
 45 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR               1:09.99    1:06.00 ASCS   
                  31.39     1:06.00 (34.61)                                        
 46 Aquino-Grimaldi, Lucas    13 Tmsuffolk-MR         1:08.21    1:06.21 ASCS   
                  31.08     1:06.21 (35.13)                                        
 47 Tooker, Connor J          13 SSC-MR               1:06.64    1:06.41 ASCS   
                  30.22     1:06.41 (36.19)                                        
 48 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:08.07    1:06.49 ASCS   
                  30.82     1:06.49 (35.67)                                        
 49 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:05.77    1:06.79 ASCS   
                  29.45     1:06.79 (37.34)                                        
 50 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:07.31    1:07.35 ASCS   
                  31.82     1:07.35 (35.53)                                        
 51 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:09.39    1:07.50 ASCS   
                  30.66     1:07.50 (36.84)                                        
 52 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR         1:10.76    1:08.03 ASCS   
                  32.00     1:08.03 (36.03)                                        
 53 Anzalone, Brian           13 Tmsuffolk-MR         1:15.27    1:08.07 ASCS   
                  31.72     1:08.07 (36.35)                                        
 54 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:10.49    1:08.87 ASCS   
                  31.84     1:08.87 (37.03)                                        
 55 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:07.68    1:08.96 ASCS   
                  31.98     1:08.96 (36.98)                                        
 56 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:09.04    1:09.35 ASCS   
                  32.77     1:09.35 (36.58)                                        
 57 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:12.32    1:09.91 ASCS   
                  31.98     1:09.91 (37.93)                                        
 58 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:13.84    1:09.99 ASCS   
                  33.76     1:09.99 (36.23)                                        
 59 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:14.56    1:10.58 ASCS   
                  33.44     1:10.58 (37.14)                                        
 60 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:08.58    1:10.87 ASCS   
                  32.25     1:10.87 (38.62)                                        
 61 Plaza, Sebastian T        14 Express Swimming-MR  1:10.76    1:11.09 ASCS   
                  33.87     1:11.09 (37.22)                                        
 62 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:15.74    1:11.52 ASCS   
                  34.08     1:11.52 (37.44)                                        
 63 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     1:12.29    1:12.00 ASCS   
                  33.95     1:12.00 (38.05)                                        
 64 Mendoza, Angel            14 HYB-MR               1:13.13    1:12.45 ASCS   
                  32.77     1:12.45 (39.68)                                        
 65 Muenzer, Julian P         14 Express Swimming-MR  1:06.68    1:12.67 ASCS   
                  32.84     1:12.67 (39.83)                                        
 66 Dupree, Ryan C            13 HYB-MR               1:16.19    1:12.98 ASCS   
                  33.24     1:12.98 (39.74)                                        
 67 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         1:11.64    1:13.73 ASCS   
                  32.24     1:13.73 (41.49)                                        
 68 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:14.04    1:14.15 ASCS   
                  33.77     1:14.15 (40.38)                                        
 69 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:14.45    1:15.07 ASCS   
                  33.32     1:15.07 (41.75)                                        
 70 Kayran, Timofey           13 Three Village-MR     1:13.22    1:16.02 ASCS   
                  33.38     1:16.02 (42.64)                                        
 71 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:16.53    1:16.13 ASCS   
                  33.83     1:16.13 (42.30)                                        
 72 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:16.51    1:17.07        
                  35.29     1:17.07 (41.78)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:34.59  ASCS
 Meet Qualifying:  2:34.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:00.65    1:54.00 ASCS   
                  24.31       53.36 (29.05)     1:26.43 (33.07)     1:54.00 (27.57)
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:04.87    2:02.99 ASCS   
                  27.27       58.29 (31.02)     1:33.83 (35.54)     2:02.99 (29.16)
  3 Tonna, Joseph             14 Tmsuffolk-MR         2:04.82    2:03.75 ASCS   
                  25.03       55.89 (30.86)     1:35.86 (39.97)     2:03.75 (27.89)
  4 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:07.11    2:04.36 ASCS   
                  27.78       59.16 (31.38)     1:35.39 (36.23)     2:04.36 (28.97)
  5 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:07.28    2:04.87 ASCS   
                  25.63       56.15 (30.52)     1:35.88 (39.73)     2:04.87 (28.99)
  6 Glazebnik, Benjamin       14 Tmsuffolk-MR         2:10.93    2:06.25 ASCS   
                  27.15       59.62 (32.47)     1:37.50 (37.88)     2:06.25 (28.75)
  7 Greenfield, Aidan         14 Tmsuffolk-MR         2:06.59    2:06.86 ASCS   
                  26.82       58.45 (31.63)     1:38.69 (40.24)     2:06.86 (28.17)
  8 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:10.84    2:10.35 ASCS   
                  28.07     1:00.83 (32.76)     1:41.08 (40.25)     2:10.35 (29.27)
  9 Wu, Kevin                 14 Tmsuffolk-MR         2:11.08    2:11.20 ASCS   
                  28.67     1:02.31 (33.64)     1:41.58 (39.27)     2:11.20 (29.62)
 10 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  2:11.91    2:13.25 ASCS   
                  26.69       58.82 (32.13)     1:39.88 (41.06)     2:13.25 (33.37)
B - Final
 11 Yoon, Henri               14 Express Swimming-MR  2:13.28    2:08.27 ASCS   
                  28.62     1:00.60 (31.98)     1:38.76 (38.16)     2:08.27 (29.51)
 12 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:12.62    2:09.08 ASCS   
                  27.69     1:01.01 (33.32)     1:40.64 (39.63)     2:09.08 (28.44)
 13 Szypula, Matthew          13 Tmsuffolk-MR         2:12.76    2:10.96 ASCS   
                  28.58     1:03.05 (34.47)     1:41.63 (38.58)     2:10.96 (29.33)
 14 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:13.99    2:11.39 ASCS   
                  27.97     1:00.27 (32.30)     1:40.11 (39.84)     2:11.39 (31.28)
 15 Preston, Liam j           14 Three Village-MR     2:12.60    2:11.66 ASCS   
                  28.73     1:00.87 (32.14)     1:41.89 (41.02)     2:11.66 (29.77)
 16 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:14.32    2:11.69 ASCS   
                  27.73     1:02.31 (34.58)     1:41.00 (38.69)     2:11.69 (30.69)
 17 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:12.71    2:12.38 ASCS   
                  27.86     1:01.03 (33.17)     1:41.43 (40.40)     2:12.38 (30.95)
 18 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  2:14.28    2:12.72 ASCS   
                  29.71     1:04.06 (34.35)     1:43.51 (39.45)     2:12.72 (29.21)
 19 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:13.70    2:12.89 ASCS   
                  28.86     1:01.79 (32.93)     1:42.79 (41.00)     2:12.89 (30.10)
 20 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  2:14.66    2:13.01 ASCS   
                  28.05     1:03.36 (35.31)     1:43.18 (39.82)     2:13.01 (29.83)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:34.59  ASCS
 Meet Qualifying:  2:34.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:54.79    2:00.65 qASCS  
                  25.72       55.82 (30.10)     1:29.46 (33.64)     2:00.65 (31.19)
  2 Tonna, Joseph             14 Tmsuffolk-MR         2:04.62    2:04.82 qASCS  
                  25.92       57.08 (31.16)     1:35.84 (38.76)     2:04.82 (28.98)
  3 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:02.81    2:04.87 qASCS  
                  27.86       58.85 (30.99)     1:34.63 (35.78)     2:04.87 (30.24)
  4 Greenfield, Aidan         14 Tmsuffolk-MR         2:07.66    2:06.59 qASCS  
                  26.54       58.33 (31.79)     1:38.85 (40.52)     2:06.59 (27.74)
  5 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:04.92    2:07.11 qASCS  
                  28.60     1:00.60 (32.00)     1:36.69 (36.09)     2:07.11 (30.42)
  6 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:12.36    2:07.28 qASCS  
                  25.86       56.74 (30.88)     1:37.18 (40.44)     2:07.28 (30.10)
  7 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:15.00    2:10.84 qASCS  
                  28.32     1:01.30 (32.98)     1:42.21 (40.91)     2:10.84 (28.63)
  8 Glazebnik, Benjamin       14 Tmsuffolk-MR         2:07.53    2:10.93 qASCS  
                  28.16     1:00.87 (32.71)     1:40.03 (39.16)     2:10.93 (30.90)
  9 Wu, Kevin                 14 Tmsuffolk-MR         2:11.72    2:11.08 qASCS  
                  28.81     1:02.69 (33.88)     1:41.22 (38.53)     2:11.08 (29.86)
 10 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  2:14.42    2:11.91 qASCS  
                  27.09       59.72 (32.63)     1:40.07 (40.35)     2:11.91 (31.84)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Preston, Liam j           14 Three Village-MR     2:14.39    2:12.60 qASCS  
                  28.57     1:00.61 (32.04)     1:41.86 (41.25)     2:12.60 (30.74)
 12 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:10.86    2:12.62 qASCS  
                  27.89     1:02.29 (34.40)     1:43.06 (40.77)     2:12.62 (29.56)
 13 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:11.15    2:12.71 qASCS  
                  27.88     1:00.61 (32.73)     1:41.38 (40.77)     2:12.71 (31.33)
 14 Szypula, Matthew          13 Tmsuffolk-MR         2:16.62    2:12.76 qASCS  
                  29.10     1:02.39 (33.29)     1:43.02 (40.63)     2:12.76 (29.74)
 15 Yoon, Henri               14 Express Swimming-MR  2:10.88    2:13.28 qASCS  
                  29.96     1:02.60 (32.64)     1:43.49 (40.89)     2:13.28 (29.79)
 16 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:11.23    2:13.70 qASCS  
                  28.45     1:01.56 (33.11)     1:42.82 (41.26)     2:13.70 (30.88)
 17 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:14.66    2:13.99 qASCS  
                  28.90     1:02.04 (33.14)     1:42.55 (40.51)     2:13.99 (31.44)
 18 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  2:12.45    2:14.28 qASCS  
                  29.73     1:04.89 (35.16)     1:44.60 (39.71)     2:14.28 (29.68)
 19 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:11.62    2:14.32 qASCS  
                  27.83     1:02.98 (35.15)     1:41.96 (38.98)     2:14.32 (32.36)
 20 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  2:14.63    2:14.66 qASCS  
                  27.90     1:03.79 (35.89)     1:43.93 (40.14)     2:14.66 (30.73)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:15.83    2:14.67 ASCS   
                  27.90     1:02.10 (34.20)     1:44.21 (42.11)     2:14.67 (30.46)
 22 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:12.85    2:14.74 ASCS   
                  28.67     1:01.41 (32.74)     1:44.64 (43.23)     2:14.74 (30.10)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:17.58    2:15.27 ASCS   
                  31.05     1:05.89 (34.84)     1:44.27 (38.38)     2:15.27 (31.00)
 24 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:15.24    2:15.48 ASCS   
                  27.85     1:01.60 (33.75)     1:43.44 (41.84)     2:15.48 (32.04)
 25 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:13.73    2:15.54 ASCS   
                  31.04     1:06.28 (35.24)     1:44.32 (38.04)     2:15.54 (31.22)
 26 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  2:13.32    2:15.65 ASCS   
                  28.67     1:02.79 (34.12)     1:45.21 (42.42)     2:15.65 (30.44)
 27 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     2:14.68    2:15.72 ASCS   
                  29.38     1:03.14 (33.76)     1:43.85 (40.71)     2:15.72 (31.87)
 28 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:17.74    2:16.09 ASCS   
                  29.85     1:01.92 (32.07)     1:45.72 (43.80)     2:16.09 (30.37)
 29 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               2:13.32    2:16.67 ASCS   
                  28.68     1:03.14 (34.46)     1:45.71 (42.57)     2:16.67 (30.96)
 30 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:17.68    2:16.69 ASCS   
                  27.85     1:01.39 (33.54)     1:45.09 (43.70)     2:16.69 (31.60)
 31 Powell, Brett             14 WISC-MR              2:20.11    2:16.78 ASCS   
                  29.57     1:03.98 (34.41)     1:46.32 (42.34)     2:16.78 (30.46)
 32 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:15.37    2:16.99 ASCS   
                  28.52     1:04.80 (36.28)     1:44.75 (39.95)     2:16.99 (32.24)
 33 Park, Samuel              14 Tmsuffolk-MR         2:16.86    2:17.37 ASCS   
                  29.77     1:05.30 (35.53)     1:44.15 (38.85)     2:17.37 (33.22)
 33 Park, Jeremy W            14 Tmsuffolk-MR         2:22.46    2:17.37 ASCS   
                  29.60     1:04.18 (34.58)     1:44.64 (40.46)     2:17.37 (32.73)
 35 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         2:16.33    2:17.58 ASCS   
                  28.86     1:03.84 (34.98)     1:43.87 (40.03)     2:17.58 (33.71)
 36 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:20.21    2:19.19 ASCS   
                  30.76     1:05.10 (34.34)     1:48.08 (42.98)     2:19.19 (31.11)
 37 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:18.89    2:20.46 ASCS   
                  31.62     1:07.45 (35.83)     1:50.66 (43.21)     2:20.46 (29.80)
 38 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:21.65    2:20.96 ASCS   
                  28.41     1:04.35 (35.94)     1:47.92 (43.57)     2:20.96 (33.04)
 39 Iannone, Cal              14 WISC-MR              2:22.66    2:21.15 ASCS   
                  29.61     1:06.44 (36.83)     1:49.78 (43.34)     2:21.15 (31.37)
 40 Anzalone, Brian           13 Tmsuffolk-MR         2:27.76    2:21.38 ASCS   
                  30.67     1:06.49 (35.82)     1:49.57 (43.08)     2:21.38 (31.81)
 41 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:30.81    2:21.55 ASCS   
                  30.40     1:07.88 (37.48)     1:48.97 (41.09)     2:21.55 (32.58)
 42 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:24.57    2:22.82 ASCS   
                  30.44     1:05.71 (35.27)     1:50.69 (44.98)     2:22.82 (32.13)
 43 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:19.02    2:23.11 ASCS   
                  31.03     1:08.88 (37.85)     1:50.98 (42.10)     2:23.11 (32.13)
 44 Aquino-Grimaldi, Lucas    13 Tmsuffolk-MR         2:26.82    2:23.53 ASCS   
                  31.26     1:07.99 (36.73)     1:52.31 (44.32)     2:23.53 (31.22)
 45 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:24.38    2:23.61 ASCS   
                  28.91     1:04.82 (35.91)     1:51.63 (46.81)     2:23.61 (31.98)
 46 Bekerman, Liam B          14 Express Swimming-MR  2:22.25    2:23.83 ASCS   
                  30.05     1:04.90 (34.85)     1:49.76 (44.86)     2:23.83 (34.07)
 47 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:27.01    2:24.18 ASCS   
                  29.00     1:04.88 (35.88)     1:51.04 (46.16)     2:24.18 (33.14)
 48 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         2:25.41    2:24.42 ASCS   
                  31.34     1:08.65 (37.31)     1:50.17 (41.52)     2:24.42 (34.25)
 49 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:22.83    2:24.57 ASCS   
                  30.94     1:07.22 (36.28)     1:51.32 (44.10)     2:24.57 (33.25)
 50 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     2:28.22    2:24.81 ASCS   
                  32.01     1:07.57 (35.56)     1:51.61 (44.04)     2:24.81 (33.20)
 51 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:29.94    2:26.17 ASCS   
                  30.10     1:08.29 (38.19)     1:53.24 (44.95)     2:26.17 (32.93)
 52 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         2:26.20    2:26.31 ASCS   
                  32.41     1:09.68 (37.27)     1:52.14 (42.46)     2:26.31 (34.17)
 53 Tooker, Connor J          13 SSC-MR               2:30.54    2:26.57 ASCS   
                  29.82     1:07.06 (37.24)     1:53.13 (46.07)     2:26.57 (33.44)
 54 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     2:31.08    2:28.55 ASCS   
                  33.20     1:08.63 (35.43)     1:55.48 (46.85)     2:28.55 (33.07)
 55 Benin, Michael H          14 Tmsuffolk-MR         2:22.79    2:28.87 ASCS   
                  32.21     1:10.21 (38.00)     1:55.73 (45.52)     2:28.87 (33.14)
 56 Labianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  2:26.59    2:29.63 ASCS   
                  31.01     1:09.61 (38.60)     1:57.30 (47.69)     2:29.63 (32.33)
 57 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  2:29.92    2:30.99 ASCS   
                  32.87     1:13.17 (40.30)     1:57.97 (44.80)     2:30.99 (33.02)
 58 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     2:27.01    2:31.10 ASCS   
                  32.80     1:10.33 (37.53)     1:55.53 (45.20)     2:31.10 (35.57)
 59 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:30.23    2:31.13 ASCS   
                  34.66     1:12.39 (37.73)     1:56.14 (43.75)     2:31.13 (34.99)
 60 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:32.94    2:31.23 ASCS   
                  34.58     1:13.86 (39.28)     1:57.51 (43.65)     2:31.23 (33.72)
 61 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              2:34.10    2:31.37 ASCS   
                  34.53     1:14.43 (39.90)     1:56.62 (42.19)     2:31.37 (34.75)
 62 Plaza, Sebastian T        14 Express Swimming-MR  2:30.46    2:32.22 ASCS   
                  32.52     1:11.04 (38.52)     1:56.29 (45.25)     2:32.22 (35.93)
 63 Mendoza, Angel            14 HYB-MR               2:31.59    2:32.26 ASCS   
                  32.03     1:08.43 (36.40)     1:55.96 (47.53)     2:32.26 (36.30)
 64 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:33.91    2:34.15 ASCS   
                  35.95     1:12.00 (36.05)     1:59.19 (47.19)     2:34.15 (34.96)
 65 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:31.88    2:35.71        
                  35.95     1:15.72 (39.77)     2:00.76 (45.04)     2:35.71 (34.95)
 66 Rossi, Blake C            13 HYB-MR               2:32.82    2:39.27        
                  32.96     1:14.69 (41.73)     1:59.27 (44.58)     2:39.27 (40.00)
 -- Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              2:34.38         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  32.24     1:11.36 (39.12)     1:55.70 (44.34)          DQ (32.81)
 -- Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         2:29.51         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  30.85     1:08.57 (37.72)     1:53.61 (45.04)          DQ (33.36)
 -- Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              2:33.86         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  33.15     1:13.22 (40.07)     2:02.86 (49.64)          DQ (33.89)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:31.00    1:31.14        
     1) Whang, Justin 14                2) Shannon, Ryan J 14             
     3) Genna, Frank 14                 4) Neugebauer, Caleb D 14         
                  22.63       44.96 (22.33)     1:08.26 (23.30)     1:31.14 (22.88)
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              1:34.71    1:31.87        
     1) Greenfield, Aidan 14            2) Glazebnik, Benjamin 14         
     3) Wu, Kevin 14                    4) Tonna, Joseph 14               
                  23.32       45.98 (22.66)     1:08.32 (22.34)     1:31.87 (23.55)
  3 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:42.31    1:39.93        
     1) Nielsen, Jake 13                2) Reino, Vincent M 14            
     3) Schroeder, Michael 14           4) Dougherty, Robert 14           
                  24.76       48.61 (23.85)     1:14.17 (25.56)     1:39.93 (25.76)
  4 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:39.99    1:40.02        
     1) Honan, Quin J 14                2) Reilly, Jayden T 14            
     3) Tanner, Jacob D 14              4) Fisher, Evan E 14              
                  24.50       50.36 (25.86)     1:16.72 (26.36)     1:40.02 (23.30)
  5 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:40.09    1:40.10        
     1) Preston, Liam j 14              2) Emerson, Hunter J 13           
     3) Chiarella, Richie J 14          4) Wang, Eric 14                  
                  24.80       50.70 (25.90)     1:15.99 (25.29)     1:40.10 (24.11)
  6 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            1:47.82    1:47.29        
     1) Spameni, Nick R 14              2) Bohl, Drew C 14                
     3) Polley, Aidan J 14              4) Llewellyn, James 14            
                  26.24       54.42 (28.18)     1:23.18 (28.76)     1:47.29 (24.11)
 -- West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:47.79         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: No touch on turn - free
     1) Powell, Brett 14                2) Iannone, Cal 14                
     3) Sullivan, Sean T 14             4) Fonseca, Casey 14              
                  28.12       54.53 (26.41)     1:19.68 (25.15)          DQ (25.26)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                       1:45.00    1:41.55        
     1) Whang, Justin 14                2) Genna, Frank 14                
     3) Shannon, Ryan J 14              4) Neugebauer, Caleb D 14         
                  25.26       53.79 (28.53)     1:18.70 (24.91)     1:41.55 (22.85)
  2 Team Suffolk-MR  'A'                              1:57.30    1:45.17        
     1) Tonna, Joseph 14                2) Glazebnik, Benjamin 14         
     3) Greenfield, Aidan 14            4) Wu, Kevin 14                   
                  26.69       56.39 (29.70)     1:21.12 (24.73)     1:45.17 (24.05)
  3 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:55.26    1:50.75        
     1) Fisher, Evan E 14               2) Varrichio, Chris R 13          
     3) Nasta, Mike V 13                4) Honan, Quin J 14               
                  27.02       59.65 (32.63)     1:27.12 (27.47)     1:50.75 (23.63)
  4 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:56.22    1:51.29        
     1) Preston, Liam j 14              2) Emerson, Hunter J 13           
     3) Chiarella, Richie J 14          4) Wang, Eric 14                  
                  28.36       59.92 (31.56)     1:27.54 (27.62)     1:51.29 (23.75)
  5 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:56.00    1:54.30        
     1) Reino, Vincent M 14             2) Dougherty, Robert 14           
     3) Schroeder, Michael 14           4) Nielsen, Jake 13               
                  27.72     1:02.22 (34.50)     1:29.60 (27.38)     1:54.30 (24.70)
  6 West Islip Swim Club-MR  'A'                      2:12.28    1:59.46        
     1) Sullivan, Sean T 14             2) Iannone, Cal 14                
     3) Powell, Brett 14                4) Fonseca, Casey 14              
                  29.74     1:05.09 (35.35)     1:31.49 (26.40)     1:59.46 (27.97)
  7 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            2:10.59    2:00.94        
     1) Llewellyn, James 14             2) Polley, Aidan J 14             
     3) Bohl, Drew C 14                 4) Wodicka, Nick G 13             
                  28.19     1:01.68 (33.49)     1:32.64 (30.96)     2:00.94 (28.30)
  8 Huntington YMCA Bluefish-MR  'A'                  2:08.10    2:05.52        
     1) Mendoza, Angel 14               2) Larice, Jonathan 13            
     3) Spagnoletti, Evan 13            4) Dupree, Ryan C 13              
                  31.88     1:08.61 (36.73)     1:37.49 (28.88)     2:05.52 (28.03)
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  ASCS
 Meet Qualifying:  53.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tack, Ethan M             17 Tmsuffolk-MR           47.18      46.19 ASCS   
                  22.20       46.19 (23.99)                                        
  2 Protano, John             17 Express Swimming-MR    47.23      47.06 ASCS   
                  22.63       47.06 (24.43)                                        
  3 Meyn, Justin F            16 Tmsuffolk-MR           47.20      47.08 ASCS   
                  22.47       47.08 (24.61)                                        
  4 Zuric, Luka D             17 Three Village-MR       47.14      47.18 ASCS   
                  22.72       47.18 (24.46)                                        
  5 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    47.93      47.34 ASCS   
                  22.61       47.34 (24.73)                                        
  6 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    47.36      47.49 ASCS   
                  22.93       47.49 (24.56)                                        
  7 Aroesty, Ryan S           17 Express Swimming-MR    48.23      47.55 ASCS   
                  22.87       47.55 (24.68)                                        
  8 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 47.25      47.71 ASCS   
                  22.98       47.71 (24.73)                                        
  9 Chan, Dylan               18 Tmsuffolk-MR           47.96      47.78 ASCS   
                  22.79       47.78 (24.99)                                        
 10 Kubik, Cameron H          17 Three Village-MR       47.39      48.25 ASCS   
                  22.99       48.25 (25.26)                                        
B - Final
 11 Bogush, Nicholas W        18 Three Village-MR       48.48      47.60 ASCS   
                  22.58       47.60 (25.02)                                        
 12 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 48.55      48.12 ASCS   
                  23.29       48.12 (24.83)                                        
 13 Owens, Mark               16 SSC-MR                 49.23      48.39 ASCS   
                  23.13       48.39 (25.26)                                        
 14 Greenfield, Ethan M       18 Tmsuffolk-MR           49.18      48.78 ASCS   
                  23.18       48.78 (25.60)                                        
 15 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    49.01      48.93 ASCS   
                  23.07       48.93 (25.86)                                        
 16 Shemet, Henry M           16 Three Village-MR       48.79      49.17 ASCS   
                  23.43       49.17 (25.74)                                        
 17 Champagne, Dylan C        16 Tmsuffolk-MR           49.25      49.19 ASCS   
                  23.74       49.19 (25.45)                                        
 17 Hsieh, Dylan              18 Express Swimming-MR    49.17      49.19 ASCS   
                  23.85       49.19 (25.34)                                        
 19 Bergin, Kyle J            17 Express Swimming-MR    49.20      49.43 ASCS   
                  23.66       49.43 (25.77)                                        
 20 Williams, Brendan M       16 Three Village-MR       49.16      49.56 ASCS   
                  24.12       49.56 (25.44)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  ASCS
 Meet Qualifying:  53.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zuric, Luka D             17 Three Village-MR       47.24      47.14 qASCS  
                  22.93       47.14 (24.21)                                        
  2 Tack, Ethan M             17 Tmsuffolk-MR           47.12      47.18 qASCS  
                  22.39       47.18 (24.79)                                        
  3 Meyn, Justin F            16 Tmsuffolk-MR           47.33      47.20 qASCS  
                  22.42       47.20 (24.78)                                        
  4 Protano, John             17 Express Swimming-MR    46.29      47.23 qASCS  
                  22.56       47.23 (24.67)                                        
  5 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 47.76      47.25 qASCS  
                  22.94       47.25 (24.31)                                        
  6 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    47.46      47.36 qASCS  
                  22.94       47.36 (24.42)                                        
  7 Kubik, Cameron H          17 Three Village-MR       48.33      47.39 qASCS  
                  22.67       47.39 (24.72)                                        
  8 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    46.51      47.93 qASCS  
                  22.92       47.93 (25.01)                                        
  9 Chan, Dylan               18 Tmsuffolk-MR           47.26      47.96 qASCS  
                  22.99       47.96 (24.97)                                        
 10 Aroesty, Ryan S           17 Express Swimming-MR    47.84      48.23 qASCS  
                  22.99       48.23 (25.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bogush, Nicholas W        18 Three Village-MR       46.92      48.48 qASCS  
                  22.98       48.48 (25.50)                                        
 12 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 47.59      48.55 qASCS  
                  23.33       48.55 (25.22)                                        
 13 Shemet, Henry M           16 Three Village-MR       49.04      48.79 qASCS  
                  23.48       48.79 (25.31)                                        
 14 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    47.89      49.01 qASCS  
                  23.17       49.01 (25.84)                                        
 15 Williams, Brendan M       16 Three Village-MR       49.45      49.16 qASCS  
                  23.88       49.16 (25.28)                                        
 16 Hsieh, Dylan              18 Express Swimming-MR    48.34      49.17 qASCS  
                  23.74       49.17 (25.43)                                        
 17 Greenfield, Ethan M       18 Tmsuffolk-MR           47.27      49.18 qASCS  
                  23.36       49.18 (25.82)                                        
 18 Bergin, Kyle J            17 Express Swimming-MR    47.73      49.20 qASCS  
                  23.38       49.20 (25.82)                                        
 19 Owens, Mark               16 SSC-MR                 47.40      49.23 qASCS  
                  23.14       49.23 (26.09)                                        
 20 Champagne, Dylan C        16 Tmsuffolk-MR           49.27      49.25 qASCS  
                  23.68       49.25 (25.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Randhawa, Kabir           16 Tmsuffolk-MR           48.18      49.26 ASCS   
                  23.95       49.26 (25.31)                                        
 22 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR                 47.62      49.33 ASCS   
                  23.67       49.33 (25.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Millkey, Nicholas W       17 HAA-MR                 48.61      49.34 ASCS   
                  23.67       49.34 (25.67)                                        
 24 Vecchio, Jake M           16 Three Village-MR       49.48      49.62 ASCS   
                  23.91       49.62 (25.71)                                        
 25 Jakubiak, Alex            18 Tmsuffolk-MR           48.60      49.83 ASCS   
                  23.73       49.83 (26.10)                                        
 26 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                51.29      50.16 ASCS   
                  24.09       50.16 (26.07)                                        
 27 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                49.38      50.20 ASCS   
                  23.77       50.20 (26.43)                                        
 28 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 49.91      50.24 ASCS   
                  24.38       50.24 (25.86)                                        
 29 Luo, Felix                16 Tmsuffolk-MR           49.99      50.27 ASCS   
                  24.00       50.27 (26.27)                                        
 30 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 49.32      50.34 ASCS   
                  24.25       50.34 (26.09)                                        
 31 Park, Matthew             16 Tmsuffolk-MR           50.05      50.36 ASCS   
                  24.41       50.36 (25.95)                                        
 32 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    50.80      50.40 ASCS   
                  24.38       50.40 (26.02)                                        
 33 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    49.15      50.61 ASCS   
                  24.17       50.61 (26.44)                                        
 34 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    50.23      50.64 ASCS   
                  24.92       50.64 (25.72)                                        
 35 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR       51.86      50.66 ASCS   
                  24.10       50.66 (26.56)                                        
 36 Hunt, Andrew              16 HAA-MR                 49.76      50.95 ASCS   
                  24.71       50.95 (26.24)                                        
 37 Gaffney, Liam J           16 Express Swimming-MR    49.26      51.00 ASCS   
                  24.52       51.00 (26.48)                                        
 38 Hafen, Max B              18 HAA-MR                 50.57      51.23 ASCS   
                  24.95       51.23 (26.28)                                        
 39 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    50.49      51.24 ASCS   
                  24.66       51.24 (26.58)                                        
 40 Chang, Oscar              18 HAA-MR                 50.72      51.27 ASCS   
                  24.80       51.27 (26.47)                                        
 41 Arnberg, Mason            16 HAA-MR                 49.77      51.32 ASCS   
                  24.41       51.32 (26.91)                                        
 42 Tack, Lucas S             15 Tmsuffolk-MR           51.02      51.33 ASCS   
                  24.81       51.33 (26.52)                                        
 43 Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR       51.84      51.43 ASCS   
                  25.16       51.43 (26.27)                                        
 44 Tucker, Chandler J        17 Express Swimming-MR    51.13      51.45 ASCS   
                  24.92       51.45 (26.53)                                        
 45 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 49.21      51.59 ASCS   
                  24.15       51.59 (27.44)                                        
 46 Towers, Connor D          17 Tmsuffolk-MR           51.33      51.66 ASCS   
                  24.54       51.66 (27.12)                                        
 47 Budke, Vinny C            17 SSC-MR                 51.08      51.71 ASCS   
                  25.13       51.71 (26.58)                                        
 48 Olsen, Grady I            15 CSDC-MR                49.11      51.77 ASCS   
                  24.40       51.77 (27.37)                                        
 49 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR       52.94      51.80 ASCS   
                  25.23       51.80 (26.57)                                        
 50 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR    50.68      51.83 ASCS   
                  24.71       51.83 (27.12)                                        
 51 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 50.42      51.84 ASCS   
                  25.04       51.84 (26.80)                                        
 52 Harris, Luke J            18 WISC-MR                52.85      51.85 ASCS   
                  24.47       51.85 (27.38)                                        
 53 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    50.36      51.97 ASCS   
                  24.93       51.97 (27.04)                                        
 54 Deguzman, Nathaniel       17 Express Swimming-MR    52.54      52.09 ASCS   
                  25.00       52.09 (27.09)                                        
 55 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    51.79      52.12 ASCS   
                  25.03       52.12 (27.09)                                        
 56 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR                50.76      52.16 ASCS   
                  24.43       52.16 (27.73)                                        
 57 Shemet, Charlie F         17 Three Village-MR       51.48      52.21 ASCS   
                  25.24       52.21 (26.97)                                        
 58 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR                52.81      52.27 ASCS   
                  24.70       52.27 (27.57)                                        
 59 Wone, Brandon M           15 SSC-MR                 51.63      52.30 ASCS   
                  24.97       52.30 (27.33)                                        
 60 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           52.33      52.37 ASCS   
                  25.41       52.37 (26.96)                                        
 61 Walsh, Patrick C          15 Express Swimming-MR    52.00      52.40 ASCS   
                  25.58       52.40 (26.82)                                        
 62 Rupnarain, Timothy        16 Tmsuffolk-MR           52.04      52.47 ASCS   
                  24.80       52.47 (27.67)                                        
 63 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR    50.96      52.57 ASCS   
                  25.40       52.57 (27.17)                                        
 64 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR    52.85      52.64 ASCS   
                  25.38       52.64 (27.26)                                        
 65 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 50.87      52.75 ASCS   
                  24.82       52.75 (27.93)                                        
 66 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    50.05      52.98 ASCS   
                  25.12       52.98 (27.86)                                        
 67 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                53.55      53.05 ASCS   
                  25.71       53.05 (27.34)                                        
 68 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    51.54      53.16 ASCS   
                  25.15       53.16 (28.01)                                        
 69 Davis, Avery J            16 SSC-MR                 53.92      53.32 ASCS   
                  25.60       53.32 (27.72)                                        
 70 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 53.44      53.39 ASCS   
                  25.18       53.39 (28.21)                                        
 71 Castro, Sebastien         16 Tmsuffolk-MR           53.10      53.60 ASCS   
                  25.87       53.60 (27.73)                                        
 72 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    53.03      53.61 ASCS   
                  25.76       53.61 (27.85)                                        
 73 Gamboa, Nate J            17 HAA-MR                 52.71      53.82 ASCS   
                  25.65       53.82 (28.17)                                        
 74 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                54.21      53.86 ASCS   
                  25.24       53.86 (28.62)                                        
 75 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 53.60      53.98 ASCS   
                  26.29       53.98 (27.69)                                        
 76 Spina, Andrew M           15 SSC-MR                 51.57      54.02        
                  25.68       54.02 (28.34)                                        
 77 Bances, AJ J              17 Three Village-MR       53.31      54.04        
                  25.44       54.04 (28.60)                                        
 78 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                53.89      54.20        
                  25.99       54.20 (28.21)                                        
 79 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR    53.09      54.25        
                  25.75       54.25 (28.50)                                        
 80 Lee, Jason C              17 Express Swimming-MR    53.80      54.59        
                  26.05       54.59 (28.54)                                        
 81 Henao, Danny              15 CSDC-MR                53.98      54.70        
                  25.95       54.70 (28.75)                                        
 82 Agrillo, Mike N           17 CSDC-MR                55.50      54.98        
                  25.66       54.98 (29.32)                                        
 83 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    53.98      55.00        
                  25.97       55.00 (29.03)                                        
 84 Daloisio, Franco          16 Express Swimming-MR    53.50      55.06        
                  26.35       55.06 (28.71)                                        
 85 Combs, Sean A             16 SSC-MR                 53.94      55.10        
                  26.32       55.10 (28.78)                                        
 86 Chan, Matthew S           17 Three Village-MR       53.28      55.39        
                  26.29       55.39 (29.10)                                        
 87 Messina, Frank            17 CSDC-MR                55.34      58.87        
                  27.26       58.87 (31.61)                                        
 88 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               1:02.32    1:00.87        
                  28.80     1:00.87 (32.07)                                        
 89 Junior, Colin             15 SSC-MR                 53.93    1:00.94        
                  28.54     1:00.94 (32.40)                                        
 -- Oh, Daniel                16 HAA-MR                 52.44     X53.19 ASCS   
                  24.84       53.19 (28.35)                                        
 -- Lee, Joshua S             15 UNTS-MR                53.99     X53.77 ASCS   
                  25.40       53.77 (28.37)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:03.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    50.46      51.27 ASCS   
                  25.10       51.27 (26.17)                                        
  2 Zuric, Luka D             17 Three Village-MR       50.91      51.33 ASCS   
                  25.11       51.33 (26.22)                                        
  3 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 50.49      51.39 ASCS   
                  25.14       51.39 (26.25)                                        
  4 Tack, Ethan M             17 Tmsuffolk-MR           51.39      51.45 ASCS   
                  25.02       51.45 (26.43)                                        
  5 Chan, Dylan               18 Tmsuffolk-MR           51.54      52.22 ASCS   
                  25.43       52.22 (26.79)                                        
  6 Kaplan, Ryan J            18 Three Village-MR       52.08      52.27 ASCS   
                  25.81       52.27 (26.46)                                        
  7 Jiang, Michael            17 Express Swimming-MR    50.91      52.92 ASCS   
                  25.89       52.92 (27.03)                                        
  8 He, David                 17 Three Village-MR       52.59      53.01 ASCS   
                  26.22       53.01 (26.79)                                        
  9 Owens, Mark               16 SSC-MR                 53.33      53.85 ASCS   
                  25.94       53.85 (27.91)                                        
 10 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 53.49      54.01 ASCS   
                  26.41       54.01 (27.60)                                        
 11 Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR       53.24      54.13 ASCS   
                  26.22       54.13 (27.91)                                        
 12 Champagne, Dylan C        16 Tmsuffolk-MR           54.43      54.23 ASCS   
                  26.72       54.23 (27.51)                                        
 13 Papsco, Zachary T         17 HAA-MR                 54.32      54.28 ASCS   
                  26.50       54.28 (27.78)                                        
 14 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                54.96      54.60 ASCS   
                  26.77       54.60 (27.83)                                        
 15 Williams, Brendan M       16 Three Village-MR       53.92      54.66 ASCS   
                  26.80       54.66 (27.86)                                        
 16 Randhawa, Kabir           16 Tmsuffolk-MR           54.51      54.77 ASCS   
                  26.77       54.77 (28.00)                                        
 17 Luo, Felix                16 Tmsuffolk-MR           54.66      54.80 ASCS   
                  26.58       54.80 (28.22)                                        
 18 Vecchio, Jake M           16 Three Village-MR       53.10      54.92 ASCS   
                  26.70       54.92 (28.22)                                        
 19 Chang, Oscar              18 HAA-MR                 54.68      55.00 ASCS   
                  26.61       55.00 (28.39)                                        
 20 Millkey, Nicholas W       17 HAA-MR                 53.61      55.12 ASCS   
                  26.64       55.12 (28.48)                                        
 21 Deguzman, Nathaniel       17 Express Swimming-MR    54.01      55.21 ASCS   
                  26.75       55.21 (28.46)                                        
 22 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 56.08      55.31 ASCS   
                  27.12       55.31 (28.19)                                        
 23 Bergin, Kyle J            17 Express Swimming-MR    53.90      55.92 ASCS   
                  26.88       55.92 (29.04)                                        
 24 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    52.57      56.19 ASCS   
                  26.98       56.19 (29.21)                                        
 25 Walsh, Patrick C          15 Express Swimming-MR    54.43      56.37 ASCS   
                  27.41       56.37 (28.96)                                        
 26 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR    55.11      56.42 ASCS   
                  27.60       56.42 (28.82)                                        
 27 Bogush, Nicholas W        18 Three Village-MR     1:00.31      56.87 ASCS   
                  27.40       56.87 (29.47)                                        
 28 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 57.54      56.99 ASCS   
                  28.15       56.99 (28.84)                                        
 29 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 57.31      57.00 ASCS   
                  27.86       57.00 (29.14)                                        
 30 Jakubiak, Alex            18 Tmsuffolk-MR           57.18      57.40 ASCS   
                  28.16       57.40 (29.24)                                        
 31 Greenfield, Ethan M       18 Tmsuffolk-MR           57.16      57.74 ASCS   
                  27.31       57.74 (30.43)                                        
 32 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           57.22      57.78 ASCS   
                  28.10       57.78 (29.68)                                        
 33 Olsen, Grady I            15 CSDC-MR                52.60      57.93 ASCS   
                  27.42       57.93 (30.51)                                        
 34 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    56.39      58.44 ASCS   
                  28.47       58.44 (29.97)                                        
 35 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR    59.94      58.55 ASCS   
                  28.64       58.55 (29.91)                                        
 36 Beutel, Brendan M         18 HAA-MR                 58.12      58.75 ASCS   
                  27.69       58.75 (31.06)                                        
 36 Towers, Connor D          17 Tmsuffolk-MR           57.01      58.75 ASCS   
                  28.28       58.75 (30.47)                                        
 38 Park, Matthew             16 Tmsuffolk-MR           56.75      58.89 ASCS   
                  28.35       58.89 (30.54)                                        
 39 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR     1:00.70      58.92 ASCS   
                  28.51       58.92 (30.41)                                        
 40 Yuk, William              15 Tmsuffolk-MR           57.80      58.94 ASCS   
                  28.69       58.94 (30.25)                                        
 41 Shemet, Charlie F         17 Three Village-MR       59.77      59.17 ASCS   
                  29.01       59.17 (30.16)                                        
 42 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                59.28      59.22 ASCS   
                  29.09       59.22 (30.13)                                        
 43 Ely, Matt D               16 SSC-MR                 59.35      59.45 ASCS   
                  29.14       59.45 (30.31)                                        
 44 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    56.73      59.78 ASCS   
                  28.51       59.78 (31.27)                                        
 45 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR                57.99      59.82 ASCS   
                  28.20       59.82 (31.62)                                        
 45 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    58.75      59.82 ASCS   
                  28.58       59.82 (31.24)                                        
 47 Rupnarain, Timothy        16 Tmsuffolk-MR         1:02.45    1:00.04 ASCS   
                  29.25     1:00.04 (30.79)                                        
 48 Arbeeny, Ryan             15 Tmsuffolk-MR           59.87    1:00.09 ASCS   
                  29.33     1:00.09 (30.76)                                        
 49 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:02.11    1:00.28 ASCS   
                  29.27     1:00.28 (31.01)                                        
 50 Welling, Joe J            15 Tmsuffolk-MR         1:03.77    1:00.31 ASCS   
                  29.60     1:00.31 (30.71)                                        
 51 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:00.21    1:00.34 ASCS   
                  29.36     1:00.34 (30.98)                                        
 52 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:00.94    1:00.37 ASCS   
                  28.97     1:00.37 (31.40)                                        
 53 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:01.55    1:01.29 ASCS   
                  29.45     1:01.29 (31.84)                                        
 54 Veit, Brian J             15 Three Village-MR     1:00.49    1:01.45 ASCS   
                  29.84     1:01.45 (31.61)                                        
 55 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:03.76    1:01.68 ASCS   
                  30.25     1:01.68 (31.43)                                        
 56 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:02.59    1:01.89 ASCS   
                  30.48     1:01.89 (31.41)                                        
 57 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:03.20    1:02.01 ASCS   
                  30.05     1:02.01 (31.96)                                        
 58 Spina, Andrew M           15 SSC-MR                 58.92    1:02.12 ASCS   
                  29.30     1:02.12 (32.82)                                        
 59 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    57.47    1:02.26 ASCS   
                  30.11     1:02.26 (32.15)                                        
 60 Davis, Avery J            16 SSC-MR               1:02.07    1:02.28 ASCS   
                  29.67     1:02.28 (32.61)                                        
 61 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:02.43    1:03.02 ASCS   
                  30.54     1:03.02 (32.48)                                        
 62 Combs, Sean A             16 SSC-MR               1:02.46    1:03.26 ASCS   
                  30.45     1:03.26 (32.81)                                        
 63 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     1:01.32    1:03.58 ASCS   
                  30.28     1:03.58 (33.30)                                        
 64 Hafen, Max B              18 HAA-MR               1:01.85    1:04.57        
                  31.59     1:04.57 (32.98)                                        
 65 Burget, Andrew J          15 Tmsuffolk-MR         1:03.98    1:04.90        
                  31.35     1:04.90 (33.55)                                        
 66 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:03.70    1:05.88        
                  32.03     1:05.88 (33.85)                                        
 67 Russell, Nolan J          15 CSDC-MR              1:10.27    1:05.98        
 68 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:03.12    1:06.29        
                  31.34     1:06.29 (34.95)                                        
 69 Connors, Ryan             16 Express Swimming-MR  1:02.67    1:06.83        
                  32.56     1:06.83 (34.27)                                        
 70 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:03.96    1:08.29        
                  32.93     1:08.29 (35.36)                                        
 -- Oh, Daniel                16 HAA-MR               1:00.46   X1:00.96 ASCS   
                  28.94     1:00.96 (32.02)                                        
 -- Lee, Joshua S             15 UNTS-MR              1:00.64   X1:04.55        
                  30.97     1:04.55 (33.58)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:13.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    56.38      56.02 ASCS   
                  26.42       56.02 (29.60)                                        
  2 Chan, Dylan               18 Tmsuffolk-MR           58.47      58.11 ASCS   
                  27.11       58.11 (31.00)                                        
  3 He, David                 17 Three Village-MR       59.00      58.36 ASCS   
                  27.59       58.36 (30.77)                                        
  4 Protano, John             17 Express Swimming-MR    58.98      58.46 ASCS   
                  27.97       58.46 (30.49)                                        
  5 Meyn, Justin F            16 Tmsuffolk-MR           58.64      58.56 ASCS   
                  27.52       58.56 (31.04)                                        
  6 Papsco, Zachary T         17 HAA-MR                 58.49      58.99 ASCS   
                  27.25       58.99 (31.74)                                        
  7 Kaplan, Ryan J            18 Three Village-MR       59.66      59.06 ASCS   
                  27.70       59.06 (31.36)                                        
  8 Kubik, Cameron H          17 Three Village-MR     1:00.00      59.27 ASCS   
                  27.75       59.27 (31.52)                                        
  9 Bogush, Nicholas W        18 Three Village-MR     1:01.33    1:00.06 ASCS   
                  27.94     1:00.06 (32.12)                                        
 10 Shemet, Henry M           16 Three Village-MR     1:00.52    1:02.14 ASCS   
                  28.69     1:02.14 (33.45)                                        
B - Final
 11 Tucker, Chandler J        17 Express Swimming-MR  1:01.73    1:00.91 ASCS   
                  28.87     1:00.91 (32.04)                                        
 12 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:03.09    1:02.14 ASCS   
                  29.37     1:02.14 (32.77)                                        
 13 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:03.02    1:02.33 ASCS   
                  29.22     1:02.33 (33.11)                                        
 14 Millkey, Nicholas W       17 HAA-MR               1:02.87    1:02.56 ASCS   
                  29.65     1:02.56 (32.91)                                        
 15 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:03.93    1:03.06 ASCS   
                  29.94     1:03.06 (33.12)                                        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:04.35    1:03.07 ASCS   
                  29.79     1:03.07 (33.28)                                        
 17 Hsieh, Dylan              18 Express Swimming-MR  1:03.34    1:03.19 ASCS   
                  30.04     1:03.19 (33.15)                                        
 18 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  1:03.72    1:03.36 ASCS   
                  29.26     1:03.36 (34.10)                                        
 19 Tack, Lucas S             15 Tmsuffolk-MR         1:04.11    1:03.68 ASCS   
                  30.05     1:03.68 (33.63)                                        
 20 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               1:04.27    1:03.72 ASCS   
                  29.48     1:03.72 (34.24)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    55.13      56.38 qASCS  
                  26.44       56.38 (29.94)                                        
  2 Chan, Dylan               18 Tmsuffolk-MR           58.74      58.47 qASCS  
                  27.49       58.47 (30.98)                                        
  3 Papsco, Zachary T         17 HAA-MR                 58.57      58.49 qASCS  
                  27.66       58.49 (30.83)                                        
  4 Meyn, Justin F            16 Tmsuffolk-MR           59.48      58.64 qASCS  
                  27.57       58.64 (31.07)                                        
  5 Protano, John             17 Express Swimming-MR    57.17      58.98 qASCS  
                  27.89       58.98 (31.09)                                        
  6 He, David                 17 Three Village-MR       56.41      59.00 qASCS  
                  28.13       59.00 (30.87)                                        
  7 Kaplan, Ryan J            18 Three Village-MR       59.38      59.66 qASCS  
                  28.23       59.66 (31.43)                                        
  8 Kubik, Cameron H          17 Three Village-MR       57.96    1:00.00 qASCS  
                  27.93     1:00.00 (32.07)                                        
  9 Shemet, Henry M           16 Three Village-MR     1:00.29    1:00.52 qASCS  
                  28.47     1:00.52 (32.05)                                        
 10 Bogush, Nicholas W        18 Three Village-MR     1:04.25    1:01.33 qASCS  
                  28.75     1:01.33 (32.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tucker, Chandler J        17 Express Swimming-MR    59.77    1:01.73 qASCS  
                  29.00     1:01.73 (32.73)                                        
 12 Millkey, Nicholas W       17 HAA-MR               1:02.29    1:02.87 qASCS  
                  29.67     1:02.87 (33.20)                                        
 13 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:03.10    1:03.02 qASCS  
                  29.79     1:03.02 (33.23)                                        
 14 Arnberg, Mason            16 HAA-MR                 59.85    1:03.09 qASCS  
                  29.52     1:03.09 (33.57)                                        
 15 Hsieh, Dylan              18 Express Swimming-MR  1:01.54    1:03.34 qASCS  
                  29.95     1:03.34 (33.39)                                        
 16 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  1:02.61    1:03.72 qASCS  
                  29.53     1:03.72 (34.19)                                        
 17 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:01.37    1:03.93 qASCS  
                  29.95     1:03.93 (33.98)                                        
 18 Tack, Lucas S             15 Tmsuffolk-MR         1:02.82    1:04.11 qASCS  
                  30.56     1:04.11 (33.55)                                        
 19 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               1:04.50    1:04.27 qASCS  
                  29.84     1:04.27 (34.43)                                        
 20 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:05.55    1:04.35 qASCS  
                  30.61     1:04.35 (33.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:04.42    1:04.40 ASCS   
                  30.00     1:04.40 (34.40)                                        
 22 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:02.53    1:04.51 ASCS   
                  29.83     1:04.51 (34.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Rupnarain, Timothy        16 Tmsuffolk-MR         1:04.82    1:04.71 ASCS   
                  29.91     1:04.71 (34.80)                                        
 24 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:08.63    1:04.78 ASCS   
                  30.53     1:04.78 (34.25)                                        
 25 Luo, Felix                16 Tmsuffolk-MR         1:03.39    1:04.87 ASCS   
                  30.61     1:04.87 (34.26)                                        
 26 Towers, Connor D          17 Tmsuffolk-MR         1:01.30    1:05.18 ASCS   
                  30.62     1:05.18 (34.56)                                        
 27 Gamboa, Nate J            17 HAA-MR               1:03.11    1:05.29 ASCS   
                  30.05     1:05.29 (35.24)                                        
 28 Budke, Vinny C            17 SSC-MR               1:03.72    1:05.33 ASCS   
                  31.14     1:05.33 (34.19)                                        
 29 Hafen, Max B              18 HAA-MR               1:05.77    1:05.43 ASCS   
                  30.02     1:05.43 (35.41)                                        
 30 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:04.24    1:05.48 ASCS   
                  30.74     1:05.48 (34.74)                                        
 31 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:04.69    1:06.23 ASCS   
                  31.14     1:06.23 (35.09)                                        
 32 Deguzman, Nathaniel       17 Express Swimming-MR  1:05.65    1:06.29 ASCS   
                  30.78     1:06.29 (35.51)                                        
 33 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:05.61    1:06.43 ASCS   
                  31.19     1:06.43 (35.24)                                        
 34 Chang, Oscar              18 HAA-MR               1:07.23    1:06.68 ASCS   
                  31.01     1:06.68 (35.67)                                        
 35 Davis, Avery J            16 SSC-MR               1:07.78    1:06.71 ASCS   
                  31.78     1:06.71 (34.93)                                        
 36 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:08.31    1:06.96 ASCS   
                  31.72     1:06.96 (35.24)                                        
 37 Ely, Matt D               16 SSC-MR               1:08.43    1:07.24 ASCS   
                  32.03     1:07.24 (35.21)                                        
 38 Olsen, Grady I            15 CSDC-MR              1:09.82    1:07.29 ASCS   
                  31.50     1:07.29 (35.79)                                        
 39 Arbeeny, Ryan             15 Tmsuffolk-MR         1:07.54    1:07.30 ASCS   
                  31.99     1:07.30 (35.31)                                        
 40 Muroff, Michael C         16 Three Village-MR     1:06.03    1:07.46 ASCS   
                  32.11     1:07.46 (35.35)                                        
 41 Lee, Jason C              17 Express Swimming-MR  1:06.42    1:07.87 ASCS   
                  31.47     1:07.87 (36.40)                                        
 42 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:07.62    1:07.93 ASCS   
                  31.81     1:07.93 (36.12)                                        
 43 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              1:08.18    1:08.02 ASCS   
                  31.51     1:08.02 (36.51)                                        
 44 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:09.23    1:08.77 ASCS   
                  31.75     1:08.77 (37.02)                                        
 45 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:08.39    1:08.91 ASCS   
                  31.91     1:08.91 (37.00)                                        
 46 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:09.98    1:09.74 ASCS   
                  32.44     1:09.74 (37.30)                                        
 47 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:10.57    1:10.69 ASCS   
                  32.93     1:10.69 (37.76)                                        
 48 Combs, Sean A             16 SSC-MR               1:10.27    1:10.78 ASCS   
                  33.15     1:10.78 (37.63)                                        
 49 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:12.07    1:11.03 ASCS   
                  32.85     1:11.03 (38.18)                                        
 50 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:08.93    1:11.09 ASCS   
                  32.66     1:11.09 (38.43)                                        
 51 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:12.30    1:11.11 ASCS   
                  33.00     1:11.11 (38.11)                                        
 52 Chan, Matthew S           17 Three Village-MR     1:10.80    1:11.39 ASCS   
                  33.16     1:11.39 (38.23)                                        
 53 Harris, Luke J            18 WISC-MR              1:13.07    1:11.72 ASCS   
                  33.40     1:11.72 (38.32)                                        
 54 Welling, Joe J            15 Tmsuffolk-MR         1:12.94    1:12.02 ASCS   
                  33.85     1:12.02 (38.17)                                        
 55 McNicholas, John M        15 HYB-MR               1:10.81    1:12.38 ASCS   
                  33.79     1:12.38 (38.59)                                        
 56 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     1:11.06    1:12.64 ASCS   
                  33.34     1:12.64 (39.30)                                        
 57 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:13.64    1:12.80 ASCS   
                  34.20     1:12.80 (38.60)                                        
 58 Castro, Sebastien         16 Tmsuffolk-MR         1:05.40    1:12.83 ASCS   
                  34.33     1:12.83 (38.50)                                        
 59 Monaco, Nick              16 WISC-MR              1:13.76    1:14.11        
                  34.59     1:14.11 (39.52)                                        
 60 Junior, Colin             15 SSC-MR               1:13.94    1:17.58        
                  37.46     1:17.58 (40.12)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:01.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zuric, Luka D             17 Three Village-MR       51.25      49.06 ASCS   
                  22.89       49.06 (26.17)                                        
  2 Tack, Ethan M             17 Tmsuffolk-MR           50.46      49.88 ASCS   
                  23.20       49.88 (26.68)                                        
  3 He, David                 17 Three Village-MR       51.22      50.42 ASCS   
                  23.92       50.42 (26.50)                                        
  4 Papsco, Zachary T         17 HAA-MR                 51.16      50.87 ASCS   
                  23.75       50.87 (27.12)                                        
  5 Vecchio, Jake M           16 Three Village-MR       51.55      50.92 ASCS   
                  23.85       50.92 (27.07)                                        
  6 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 51.27      51.14 ASCS   
                  24.15       51.14 (26.99)                                        
  7 Kubik, Cameron H          17 Three Village-MR       52.73      51.30 ASCS   
                  23.55       51.30 (27.75)                                        
  8 Chan, Dylan               18 Tmsuffolk-MR           51.86      51.46 ASCS   
                  24.16       51.46 (27.30)                                        
  9 Meyn, Justin F            16 Tmsuffolk-MR           51.52      51.61 ASCS   
                  24.15       51.61 (27.46)                                        
 10 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    52.04      51.76 ASCS   
                  23.97       51.76 (27.79)                                        
B - Final
 11 Aroesty, Ryan S           17 Express Swimming-MR    53.77      51.95 ASCS   
                  24.15       51.95 (27.80)                                        
 12 Kaplan, Ryan J            18 Three Village-MR       52.95      52.01 ASCS   
                  24.73       52.01 (27.28)                                        
 13 Randhawa, Kabir           16 Tmsuffolk-MR           53.11      52.95 ASCS   
                  24.84       52.95 (28.11)                                        
 14 Champagne, Dylan C        16 Tmsuffolk-MR           53.24      53.35 ASCS   
                  25.23       53.35 (28.12)                                        
 15 Bergin, Kyle J            17 Express Swimming-MR    53.35      53.45 ASCS   
                  24.72       53.45 (28.73)                                        
 16 Millkey, Nicholas W       17 HAA-MR                 53.63      53.69 ASCS   
                  25.22       53.69 (28.47)                                        
 17 Shemet, Henry M           16 Three Village-MR       53.77      53.95 ASCS   
                  24.85       53.95 (29.10)                                        
 18 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 53.38      54.04 ASCS   
                  25.17       54.04 (28.87)                                        
 19 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                54.09      54.33 ASCS   
                  25.25       54.33 (29.08)                                        
 20 Beutel, Brendan M         18 HAA-MR                 53.97      54.39 ASCS   
                  24.70       54.39 (29.69)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.99  ASCS
 Meet Qualifying:  1:01.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tack, Ethan M             17 Tmsuffolk-MR           49.83      50.46 qASCS  
                  23.50       50.46 (26.96)                                        
  2 Papsco, Zachary T         17 HAA-MR                 50.91      51.16 qASCS  
                  24.14       51.16 (27.02)                                        
  3 He, David                 17 Three Village-MR       50.39      51.22 qASCS  
                  24.34       51.22 (26.88)                                        
  4 Zuric, Luka D             17 Three Village-MR       50.46      51.25 qASCS  
                  23.69       51.25 (27.56)                                        
  5 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 53.07      51.27 qASCS  
                  24.28       51.27 (26.99)                                        
  6 Meyn, Justin F            16 Tmsuffolk-MR           52.64      51.52 qASCS  
                  24.18       51.52 (27.34)                                        
  7 Vecchio, Jake M           16 Three Village-MR       51.15      51.55 qASCS  
                  24.17       51.55 (27.38)                                        
  8 Chan, Dylan               18 Tmsuffolk-MR           52.11      51.86 qASCS  
                  24.41       51.86 (27.45)                                        
  9 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    51.18      52.04 qASCS  
                  24.40       52.04 (27.64)                                        
 10 Kubik, Cameron H          17 Three Village-MR       52.14      52.73 qASCS  
                  24.67       52.73 (28.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kaplan, Ryan J            18 Three Village-MR       53.49      52.95 qASCS  
                  25.17       52.95 (27.78)                                        
 12 Randhawa, Kabir           16 Tmsuffolk-MR           52.16      53.11 qASCS  
                  25.13       53.11 (27.98)                                        
 13 Champagne, Dylan C        16 Tmsuffolk-MR           53.81      53.24 qASCS  
                  24.83       53.24 (28.41)                                        
 14 Bergin, Kyle J            17 Express Swimming-MR    52.94      53.35 qASCS  
                  25.02       53.35 (28.33)                                        
 15 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 55.77      53.38 qASCS  
                  25.04       53.38 (28.34)                                        
 16 Millkey, Nicholas W       17 HAA-MR                 53.84      53.63 qASCS  
                  25.19       53.63 (28.44)                                        
 17 Shemet, Henry M           16 Three Village-MR       54.39      53.77 qASCS  
                  24.61       53.77 (29.16)                                        
 17 Aroesty, Ryan S           17 Express Swimming-MR    50.20      53.77 qASCS  
                  24.82       53.77 (28.95)                                        
 19 Beutel, Brendan M         18 HAA-MR                 55.45      53.97 qASCS  
                  24.42       53.97 (29.55)                                        
 20 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                54.66      54.09 qASCS  
                  25.12       54.09 (28.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Greenfield, Ethan M       18 Tmsuffolk-MR           53.09      54.10 ASCS   
                  24.78       54.10 (29.32)                                        
 22 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 54.45      54.25 ASCS   
                  25.25       54.25 (29.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Williams, Brendan M       16 Three Village-MR       55.34      54.29 ASCS   
                  25.16       54.29 (29.13)                                        
 24 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR    53.60      54.38 ASCS   
                  25.46       54.38 (28.92)                                        
 25 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 54.77      54.72 ASCS   
                  25.65       54.72 (29.07)                                        
 26 Tack, Lucas S             15 Tmsuffolk-MR           54.81      55.03 ASCS   
                  25.93       55.03 (29.10)                                        
 27 Bogush, Nicholas W        18 Three Village-MR       55.98      55.15 ASCS   
                  25.18       55.15 (29.97)                                        
 28 Olsen, Grady I            15 CSDC-MR                52.55      55.27 ASCS   
                  25.08       55.27 (30.19)                                        
 29 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR                 55.77      55.36 ASCS   
                  25.67       55.36 (29.69)                                        
 30 Jiang, Michael            17 Express Swimming-MR    54.42      55.40 ASCS   
                  25.81       55.40 (29.59)                                        
 31 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR       57.19      55.55 ASCS   
                  25.78       55.55 (29.77)                                        
 32 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR       57.85      55.56 ASCS   
                  25.62       55.56 (29.94)                                        
 33 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    55.59      55.64 ASCS   
                  25.71       55.64 (29.93)                                        
 34 Chang, Oscar              18 HAA-MR                 54.20      55.80 ASCS   
                  25.10       55.80 (30.70)                                        
 35 Jakubiak, Alex            18 Tmsuffolk-MR           54.84      56.00 ASCS   
                  25.47       56.00 (30.53)                                        
 36 Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR       56.24      56.05 ASCS   
                  26.45       56.05 (29.60)                                        
 37 Park, Matthew             16 Tmsuffolk-MR           57.59      56.20 ASCS   
                  26.15       56.20 (30.05)                                        
 38 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    57.55      56.73 ASCS   
                  26.81       56.73 (29.92)                                        
 39 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    54.02      56.90 ASCS   
                  25.70       56.90 (31.20)                                        
 40 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           56.60      57.03 ASCS   
                  27.05       57.03 (29.98)                                        
 41 Shemet, Charlie F         17 Three Village-MR       56.18      57.06 ASCS   
                  26.79       57.06 (30.27)                                        
 42 Budke, Vinny C            17 SSC-MR                 55.13      57.18 ASCS   
                  26.54       57.18 (30.64)                                        
 43 Spina, Andrew M           15 SSC-MR                 56.06      57.53 ASCS   
                  25.90       57.53 (31.63)                                        
 44 Arbeeny, Ryan             15 Tmsuffolk-MR           58.25      57.55 ASCS   
                  27.02       57.55 (30.53)                                        
 45 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 58.63      57.60 ASCS   
                  26.66       57.60 (30.94)                                        
 46 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    55.57      57.64 ASCS   
                  26.40       57.64 (31.24)                                        
 47 Walsh, Patrick C          15 Express Swimming-MR  1:00.21      57.70 ASCS   
                  26.73       57.70 (30.97)                                        
 48 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR    57.20      57.83 ASCS   
                  27.10       57.83 (30.73)                                        
 49 Castro, Sebastien         16 Tmsuffolk-MR           55.60      57.92 ASCS   
                  27.39       57.92 (30.53)                                        
 50 Ely, Matt D               16 SSC-MR                 59.10      57.97 ASCS   
                  27.48       57.97 (30.49)                                        
 51 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    55.76      57.98 ASCS   
                  26.91       57.98 (31.07)                                        
 52 Davis, Avery J            16 SSC-MR                 57.65      58.03 ASCS   
                  27.05       58.03 (30.98)                                        
 53 Wone, Brandon M           15 SSC-MR                 58.87      58.15 ASCS   
                  27.20       58.15 (30.95)                                        
 54 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              1:01.14      58.59 ASCS   
                  27.19       58.59 (31.40)                                        
 55 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR                59.72      58.63 ASCS   
                  26.48       58.63 (32.15)                                        
 56 Russell, Nolan J          15 CSDC-MR              1:03.00      59.13 ASCS   
                  26.37       59.13 (32.76)                                        
 57 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                59.78      59.47 ASCS   
                  26.93       59.47 (32.54)                                        
 58 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:01.93      59.53 ASCS   
                  27.32       59.53 (32.21)                                        
 59 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:01.08      59.71 ASCS   
                  27.01       59.71 (32.70)                                        
 60 Connors, Ryan             16 Express Swimming-MR    57.20    1:00.95 ASCS   
                  29.17     1:00.95 (31.78)                                        
 61 Muroff, Michael C         16 Three Village-MR       59.77    1:01.34 ASCS   
                  28.42     1:01.34 (32.92)                                        
 62 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:00.47    1:01.68 ASCS   
                  28.50     1:01.68 (33.18)                                        
 63 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:01.51    1:02.41        
                  28.42     1:02.41 (33.99)                                        
 64 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:01.88    1:04.20        
                  28.60     1:04.20 (35.60)                                        
 -- Oh, Daniel                16 HAA-MR                 57.37     X57.99 ASCS   
                  26.36       57.99 (31.63)                                        
 -- Lee, Joshua S             15 UNTS-MR              1:01.37   X1:00.24 ASCS   
                  27.80     1:00.24 (32.44)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  ASCS
 Meet Qualifying:  2:13.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tack, Ethan M             17 Tmsuffolk-MR         1:52.31    1:49.96 ASCS   
                  23.75       50.96 (27.21)     1:23.50 (32.54)     1:49.96 (26.46)
  2 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  1:53.07    1:51.36 ASCS   
                  24.04       53.25 (29.21)     1:24.34 (31.09)     1:51.36 (27.02)
  3 He, David                 17 Three Village-MR     1:54.69    1:52.77 ASCS   
                  24.85       53.73 (28.88)     1:25.39 (31.66)     1:52.77 (27.38)
  4 Zuric, Luka D             17 Three Village-MR     1:55.29    1:53.07 ASCS   
                  23.72       51.82 (28.10)     1:26.98 (35.16)     1:53.07 (26.09)
  5 Kaplan, Ryan J            18 Three Village-MR     1:55.71    1:53.60 ASCS   
                  25.01       53.65 (28.64)     1:27.29 (33.64)     1:53.60 (26.31)
  6 Meyn, Justin F            16 Tmsuffolk-MR         1:54.33    1:55.16 ASCS   
                  24.36       53.02 (28.66)     1:27.42 (34.40)     1:55.16 (27.74)
  7 Burr, Trenton H           16 HAA-MR               1:55.83    1:55.65 ASCS   
                  24.77       53.63 (28.86)     1:28.67 (35.04)     1:55.65 (26.98)
  8 Randhawa, Kabir           16 Tmsuffolk-MR         1:58.34    1:57.89 ASCS   
                  25.53       55.03 (29.50)     1:29.90 (34.87)     1:57.89 (27.99)
  9 Kubik, Cameron H          17 Three Village-MR     1:58.62    1:58.50 ASCS   
                  25.52       55.96 (30.44)     1:30.36 (34.40)     1:58.50 (28.14)
 10 Shemet, Henry M           16 Three Village-MR     1:58.64    2:00.64 ASCS   
                  25.64       56.12 (30.48)     1:31.44 (35.32)     2:00.64 (29.20)
B - Final
 11 Protano, John             17 Express Swimming-MR  2:01.11    1:56.21 ASCS   
                  25.06       57.16 (32.10)     1:29.35 (32.19)     1:56.21 (26.86)
 12 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:01.63    1:56.66 ASCS   
                  24.81       53.20 (28.39)     1:29.45 (36.25)     1:56.66 (27.21)
 13 Vecchio, Jake M           16 Three Village-MR     2:01.46    1:58.53 ASCS   
                  24.30       53.73 (29.43)     1:30.88 (37.15)     1:58.53 (27.65)
 13 Owens, Mark               16 SSC-MR               1:59.25    1:58.53 ASCS   
                  25.28       54.52 (29.24)     1:30.23 (35.71)     1:58.53 (28.30)
 15 Papsco, Zachary T         17 HAA-MR               1:59.22    1:58.83 ASCS   
                  25.36       56.29 (30.93)     1:30.21 (33.92)     1:58.83 (28.62)
 16 Champagne, Dylan C        16 Tmsuffolk-MR         1:59.18    1:59.24 ASCS   
                  25.20       54.91 (29.71)     1:31.44 (36.53)     1:59.24 (27.80)
 17 Hsieh, Dylan              18 Express Swimming-MR  2:02.00    1:59.58 ASCS   
                  25.82       56.48 (30.66)     1:31.89 (35.41)     1:59.58 (27.69)
 18 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:01.49    1:59.63 ASCS   
                  25.47       54.51 (29.04)     1:31.12 (36.61)     1:59.63 (28.51)
 19 Williams, Brendan M       16 Three Village-MR     2:01.96    2:01.13 ASCS   
                  25.95       55.47 (29.52)     1:33.48 (38.01)     2:01.13 (27.65)
 20 Kipshidze, George         16 SSC-MR               2:01.67    2:01.26 ASCS   
                  25.57       55.40 (29.83)     1:33.03 (37.63)     2:01.26 (28.23)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  ASCS
 Meet Qualifying:  2:13.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tack, Ethan M             17 Tmsuffolk-MR         1:51.76    1:52.31 qASCS  
                  24.27       52.15 (27.88)     1:25.07 (32.92)     1:52.31 (27.24)
  2 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  1:51.13    1:53.07 qASCS  
                  24.30       52.91 (28.61)     1:24.88 (31.97)     1:53.07 (28.19)
  3 Meyn, Justin F            16 Tmsuffolk-MR         1:55.98    1:54.33 qASCS  
                  24.62       52.67 (28.05)     1:26.76 (34.09)     1:54.33 (27.57)
  4 He, David                 17 Three Village-MR     1:51.87    1:54.69 qASCS  
                  25.62       55.24 (29.62)     1:27.20 (31.96)     1:54.69 (27.49)
  5 Zuric, Luka D             17 Three Village-MR     1:54.37    1:55.29 qASCS  
                  24.19       52.55 (28.36)     1:27.94 (35.39)     1:55.29 (27.35)
  6 Kaplan, Ryan J            18 Three Village-MR     1:54.79    1:55.71 qASCS  
                  25.42       53.93 (28.51)     1:27.58 (33.65)     1:55.71 (28.13)
  7 Burr, Trenton H           16 HAA-MR               1:55.47    1:55.83 qASCS  
                  24.94       54.24 (29.30)     1:28.85 (34.61)     1:55.83 (26.98)
  8 Randhawa, Kabir           16 Tmsuffolk-MR         1:55.16    1:58.34 qASCS  
                  25.48       55.02 (29.54)     1:30.51 (35.49)     1:58.34 (27.83)
  9 Kubik, Cameron H          17 Three Village-MR     1:57.84    1:58.62 qASCS  
                  25.41       55.00 (29.59)     1:30.16 (35.16)     1:58.62 (28.46)
 10 Shemet, Henry M           16 Three Village-MR     1:57.91    1:58.64 qASCS  
                  25.52       55.40 (29.88)     1:30.15 (34.75)     1:58.64 (28.49)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Champagne, Dylan C        16 Tmsuffolk-MR         2:00.60    1:59.18 qASCS  
                  25.30       55.21 (29.91)     1:31.17 (35.96)     1:59.18 (28.01)
 12 Papsco, Zachary T         17 HAA-MR               1:58.55    1:59.22 qASCS  
                  25.30       54.91 (29.61)     1:29.72 (34.81)     1:59.22 (29.50)
 13 Owens, Mark               16 SSC-MR               1:56.57    1:59.25 qASCS  
                  24.32       53.01 (28.69)     1:29.85 (36.84)     1:59.25 (29.40)
 14 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:56.76    2:01.11 qASCS  
                  25.17       58.11 (32.94)     1:31.55 (33.44)     2:01.11 (29.56)
 15 Vecchio, Jake M           16 Three Village-MR     2:01.18    2:01.46 qASCS  
                  25.22       54.37 (29.15)     1:32.18 (37.81)     2:01.46 (29.28)
 16 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:02.41    2:01.49 qASCS  
                  25.89       55.39 (29.50)     1:32.81 (37.42)     2:01.49 (28.68)
 17 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:00.91    2:01.63 qASCS  
                  24.82       54.06 (29.24)     1:32.65 (38.59)     2:01.63 (28.98)
 18 Kipshidze, George         16 SSC-MR               2:01.79    2:01.67 qASCS  
                  25.70       55.78 (30.08)     1:33.38 (37.60)     2:01.67 (28.29)
 19 Williams, Brendan M       16 Three Village-MR     2:01.20    2:01.96 qASCS  
                  25.53       55.09 (29.56)     1:34.23 (39.14)     2:01.96 (27.73)
 20 Hsieh, Dylan              18 Express Swimming-MR  1:59.06    2:02.00 qASCS  
                  26.48       57.94 (31.46)     1:35.39 (37.45)     2:02.00 (26.61)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Luo, Felix                16 Tmsuffolk-MR         2:02.33    2:02.44 ASCS   
                  26.63       56.23 (29.60)     1:33.70 (37.47)     2:02.44 (28.74)
 22 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               2:06.93    2:03.09 ASCS   
                  25.56       58.42 (32.86)     1:33.85 (35.43)     2:03.09 (29.24)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Tucker, Chandler J        17 Express Swimming-MR  2:00.01    2:03.20 ASCS   
                  27.13       59.62 (32.49)     1:34.00 (34.38)     2:03.20 (29.20)
 24 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:58.66    2:03.39 ASCS   
                  27.27       57.82 (30.55)     1:35.14 (37.32)     2:03.39 (28.25)
 25 Park, Matthew             16 Tmsuffolk-MR         2:01.70    2:03.76 ASCS   
                  26.38       57.38 (31.00)     1:35.15 (37.77)     2:03.76 (28.61)
 26 Deguzman, Nathaniel       17 Express Swimming-MR  2:03.37    2:04.37 ASCS   
                  27.22       57.56 (30.34)     1:34.51 (36.95)     2:04.37 (29.86)
 27 Jakubiak, Alex            18 Tmsuffolk-MR         2:03.70    2:04.42 ASCS   
                  26.46       57.15 (30.69)     1:34.90 (37.75)     2:04.42 (29.52)
 28 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:58.47    2:04.50 ASCS   
                  27.34       59.79 (32.45)     1:34.66 (34.87)     2:04.50 (29.84)
 29 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:02.29    2:04.68 ASCS   
                  25.92       57.18 (31.26)     1:35.54 (38.36)     2:04.68 (29.14)
 30 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               2:08.79    2:04.79 ASCS   
                  26.61       59.95 (33.34)     1:35.63 (35.68)     2:04.79 (29.16)
 31 Tack, Lucas S             15 Tmsuffolk-MR         2:02.53    2:04.95 ASCS   
                  26.78       59.03 (32.25)     1:35.83 (36.80)     2:04.95 (29.12)
 32 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:09.26    2:05.66 ASCS   
                  28.09       58.94 (30.85)     1:36.15 (37.21)     2:05.66 (29.51)
 33 Bergin, Kyle J            17 Express Swimming-MR  2:02.46    2:06.07 ASCS   
                  26.06       56.95 (30.89)     1:35.57 (38.62)     2:06.07 (30.50)
 34 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     2:07.46    2:06.08 ASCS   
                  26.72       59.77 (33.05)     1:37.85 (38.08)     2:06.08 (28.23)
 35 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:04.57    2:06.24 ASCS   
                  27.89     1:00.94 (33.05)     1:36.90 (35.96)     2:06.24 (29.34)
 36 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR         2:06.51    2:06.59 ASCS   
                  27.16       58.98 (31.82)     1:37.24 (38.26)     2:06.59 (29.35)
 37 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  2:06.49    2:06.63 ASCS   
                  25.14       57.54 (32.40)     1:35.74 (38.20)     2:06.63 (30.89)
 38 Greenfield, Ethan M       18 Tmsuffolk-MR         2:04.67    2:06.90 ASCS   
                  24.61       55.90 (31.29)     1:36.67 (40.77)     2:06.90 (30.23)
 38 Arbeeny, Ryan             15 Tmsuffolk-MR         2:05.56    2:06.90 ASCS   
                  27.58       59.35 (31.77)     1:37.40 (38.05)     2:06.90 (29.50)
 40 Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR     2:04.18    2:07.00 ASCS   
                  27.09       57.86 (30.77)     1:38.10 (40.24)     2:07.00 (28.90)
 41 Budke, Vinny C            17 SSC-MR               2:01.40    2:07.05 ASCS   
                  27.10       59.46 (32.36)     1:36.68 (37.22)     2:07.05 (30.37)
 42 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:09.90    2:07.16 ASCS   
                  27.45     1:00.80 (33.35)     1:37.18 (36.38)     2:07.16 (29.98)
 43 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               2:09.54    2:07.25 ASCS   
                  27.45     1:00.78 (33.33)     1:38.10 (37.32)     2:07.25 (29.15)
 44 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:03.05    2:07.31 ASCS   
                  26.59     1:00.56 (33.97)     1:37.18 (36.62)     2:07.31 (30.13)
 45 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR     2:11.60    2:07.37 ASCS   
                  26.68       58.18 (31.50)     1:37.31 (39.13)     2:07.37 (30.06)
 46 Beutel, Brendan M         18 HAA-MR               2:08.83    2:08.15 ASCS   
                  24.56       56.25 (31.69)     1:37.05 (40.80)     2:08.15 (31.10)
 47 Shemet, Charlie F         17 Three Village-MR     2:05.69    2:08.55 ASCS   
                  26.81       58.54 (31.73)     1:37.96 (39.42)     2:08.55 (30.59)
 48 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:10.98    2:08.60 ASCS   
                  27.82     1:00.09 (32.27)     1:38.42 (38.33)     2:08.60 (30.18)
 49 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:02.95    2:10.09 ASCS   
                  27.54       59.41 (31.87)     1:39.28 (39.87)     2:10.09 (30.81)
 50 Towers, Connor D          17 Tmsuffolk-MR         2:01.71    2:10.33 ASCS   
                  27.78       59.39 (31.61)     1:37.40 (38.01)     2:10.33 (32.93)
 51 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR  2:05.04    2:10.72 ASCS   
                  26.80       58.22 (31.42)     1:39.63 (41.41)     2:10.72 (31.09)
 52 Ely, Matt D               16 SSC-MR               2:10.25    2:10.93 ASCS   
                  28.14     1:00.21 (32.07)     1:39.19 (38.98)     2:10.93 (31.74)
 53 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              2:11.69    2:11.07 ASCS   
                  27.39       59.81 (32.42)     1:40.93 (41.12)     2:11.07 (30.14)
 54 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:11.63    2:11.43 ASCS   
                  27.61     1:00.37 (32.76)     1:42.08 (41.71)     2:11.43 (29.35)
 55 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:08.48    2:11.49 ASCS   
                  27.76     1:01.36 (33.60)     1:39.78 (38.42)     2:11.49 (31.71)
 56 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:08.81    2:11.65 ASCS   
                  26.81       59.22 (32.41)     1:41.20 (41.98)     2:11.65 (30.45)
 57 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  2:09.77    2:11.71 ASCS   
                  27.17     1:00.28 (33.11)     1:39.13 (38.85)     2:11.71 (32.58)
 58 Gamboa, Nate J            17 HAA-MR               2:08.00    2:11.81 ASCS   
                  28.45     1:01.58 (33.13)     1:39.73 (38.15)     2:11.81 (32.08)
 59 Rupnarain, Timothy        16 Tmsuffolk-MR         2:10.15    2:12.06 ASCS   
                  28.34     1:01.86 (33.52)     1:40.39 (38.53)     2:12.06 (31.67)
 60 Spina, Andrew M           15 SSC-MR               2:10.41    2:13.57 ASCS   
                  26.93     1:00.66 (33.73)     1:42.06 (41.40)     2:13.57 (31.51)
 61 Walsh, Patrick C          15 Express Swimming-MR  2:08.57    2:14.17        
                  27.75       59.21 (31.46)     1:42.61 (43.40)     2:14.17 (31.56)
 62 Bances, AJ J              17 Three Village-MR     2:13.22    2:14.47        
                  30.31     1:02.78 (32.47)     1:43.56 (40.78)     2:14.47 (30.91)
 63 Muroff, Michael C         16 Three Village-MR     2:13.71    2:17.37        
                  28.89     1:03.86 (34.97)     1:44.37 (40.51)     2:17.37 (33.00)
 64 Combs, Sean A             16 SSC-MR               2:12.43    2:19.59        
                  29.26     1:03.92 (34.66)     1:45.43 (41.51)     2:19.59 (34.16)
 -- Oh, Daniel                16 HAA-MR               2:12.14   X2:15.22        
                  26.73     1:00.83 (34.10)     1:41.05 (40.22)     2:15.22 (34.17)
 -- Castro, Sebastien         16 Tmsuffolk-MR         2:11.90         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  28.05     1:03.93 (35.88)     1:47.12 (43.19)          DQ (31.59)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Suffolk-MR  'A'                              1:27.42    1:25.02        
     1) Greenfield, Ethan M 18          2) Chan, Dylan 18                 
     3) Tack, Ethan M 17                4) Meyn, Justin F 16              
                  22.15       43.29 (21.14)     1:04.22 (20.93)     1:25.02 (20.80)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:27.82    1:25.15        
     1) Bogush, Nicholas W 18           2) He, David 17                   
     3) Zuric, Luka D 17                4) Kubik, Cameron H 17            
                  21.61       42.64 (21.03)     1:04.10 (21.46)     1:25.15 (21.05)
  3 Long Island Express-MR  'A'                       1:24.00    1:25.29        
     1) Newmark, Jake Q 16              2) Jiang, Michael 17              
     3) Ang, Jake 15                    4) Aroesty, Ryan S 17             
                  21.86       43.20 (21.34)     1:04.60 (21.40)     1:25.29 (20.69)
  4 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:28.72    1:27.13        
     1) Papsco, Zachary T 17            2) Millkey, Nicholas W 17         
     3) Karpf, Dylan 16                 4) Markowitz, Hunter N 15         
                  21.97       43.99 (22.02)     1:05.76 (21.77)     1:27.13 (21.37)
  5 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:28.44    1:29.06        
     1) Kipshidze, George 16            2) O'Sullivan, Oisin 15           
     3) Budke, Vinny C 17               4) Owens, Mark 16                 
                  22.53       44.39 (21.86)     1:07.47 (23.08)     1:29.06 (21.59)
  6 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            1:32.77    1:30.36        
     1) Olsen, Grady I 15               2) Dowd, Mike R 15                
     3) Loos, Tommy J 17                4) Macejko, Mace M 16             
                  22.26       45.31 (23.05)     1:07.93 (22.62)     1:30.36 (22.43)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:37.58    1:36.84        
     1) Jardeleza, Gerard 15            2) Wilson, Elijah A 16            
     3) Monaco, Nick 16                 4) Harris, Luke J 18              
                  23.93       48.22 (24.29)     1:13.56 (25.34)     1:36.84 (23.28)
 
Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                   1:41.67    1:34.03        
     1) Kaplan, Ryan J 18               2) He, David 17                   
     3) Zuric, Luka D 17                4) Kubik, Cameron H 17            
                  25.08       50.82 (25.74)     1:13.03 (22.21)     1:34.03 (21.00)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'            1:35.23    1:34.59        
     1) Burr, Trenton H 16              2) Papsco, Zachary T 17           
     3) Beutel, Brendan M 18            4) Markowitz, Hunter N 15         
                  23.91       49.90 (25.99)     1:13.18 (23.28)     1:34.59 (21.41)
  3 Long Island Express-MR  'A'                       1:34.00    1:34.88        
     1) Newmark, Jake Q 16              2) Chang, Michael 17              
     3) Aroesty, Ryan S 17              4) Ang, Jake 15                   
                  24.38       49.90 (25.52)     1:13.42 (23.52)     1:34.88 (21.46)
  4 Team Suffolk-MR  'A'                              1:37.66    1:35.34        
     1) Chan, Dylan 18                  2) Meyn, Justin F 16              
     3) Tack, Ethan M 17                4) Greenfield, Ethan M 18         
                  24.24       50.61 (26.37)     1:13.61 (23.00)     1:35.34 (21.73)
  5 Sachem Swim Club-MR  'A'                          1:41.23    1:41.30        
     1) Kipshidze, George 16            2) Ely, Matt D 16                 
     3) Owens, Mark 16                  4) O'Sullivan, Oisin 15           
                  25.80       55.97 (30.17)     1:19.55 (23.58)     1:41.30 (21.75)
  6 Connetquot Swimming & Diving C-MR  'A'            1:56.24    1:45.19        
     1) Olsen, Grady I 15               2) Loos, Tommy J 17               
     3) Dowd, Mike R 15                 4) Macejko, Mace M 16             
                  26.76       56.95 (30.19)     1:21.87 (24.92)     1:45.19 (23.32)
  7 West Islip Swim Club-MR  'A'                      1:59.78    1:55.25        
     1) Wilson, Elijah A 16             2) Harris, Luke J 18              
     3) Jardeleza, Gerard 15            4) Monaco, Nick 16                
                  30.54     1:04.41 (33.87)     1:31.00 (26.59)     1:55.25 (24.25)