EZ Age Group Championships - Webster-Schroeder HS - Webster NY - 3/29-31/2018
  HomeLast update:  04-02-2018
 
    Individual Results
Qualification times are shown for age of swimmer at first day of qualifying meet, not for age at this meet
 
HC
SIL
JO
EZ
SM
SECT
NSCA

***
*
LAC Speedo Cup qualification time
Silver Championships qualification time
JO qualification time
Eastern Zone Age Group Champs qualification time
Sr Mets qualification time
Spring Sectional qualification time
NSCA Jr Nationals qualification time

swam event for first time
new qualification time or standard
 
 
Sergei Boudreau (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:25.94Y
AA
EZ
Timed finals
# 204
Male 10 & U 100 Breast
35
--
-0.16
 
 
Max Buchen (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
32.60Y
1:10.86Y
2:33.31Y
AAA*
AAA
AA
EZ
EZ
EZ
Prelims
Prelims
Prelims
# 8
# 60
# 104
Male 11-12 50 Breast
Male 11-12 100 Breast
Male 11-12 200 Breast
16
18
19
--
--
--
-0.30
-0.30
-0.21
 
 
Hope Farrell (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:08.78Y
1:08.49Y
2:13.93Y
2:14.44Y
2:30.65Y
2:30.22Y
1:01.27Y
2:10.25Y
2:11.23Y
AAA
AAA
AAA
AAA
AAA
AAA
AA
AAA*
AAA
SM
SM
EZ
EZ
SM
SM
EZ
SM*
SM
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
# 5
# 5
# 47
# 47
# 57
# 57
# 63
# 105
# 105
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 200 Back
Female 13-14 200 Back
6
6
9
10
4
5
12
6
10
--
5
--
1
--
6
--
--
1
+0.75
+0.46
-0.07
+0.51
+1.81
+1.38
-0.31
-1.77
+0.98
 
 
Noah Giunta (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:14.32Y
2:18.31Y
2:15.18Y
2:14.05Y
1:03.68Y
1:01.73Y
1:02.59Y
1:01.91Y
28.85Y
AAA
AA
AAA
AAA
AA
AAA
AAA
AAA
AAA
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Lead-off
# 2
# 26
# 44
# 44
# 50
# 108
# 108
# 120
# 126
Male 11-12 200 Back
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Fly
Back leg 200 Medley Relay
12
20
6
4
15
10
10
18

--
--
--
7
--
--
1
--

+0.10
+1.92
-2.10
-1.13
+0.86
+0.15
+1.01
+0.68
-0.33
 
 
Emily Herr (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
27.77Y
2:22.70Y
1:05.34Y
1:13.56Y
27.14Y
1:04.11Y
AAAA
AAAA
AAAA
AAAA
AAAA
AAAA
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 205
# 207
# 213
# 215
# 225
# 227
Female 10 & U 50 Fly
Female 10 & U 200 IM
Female 10 & U 100 IM
Female 10 & U 100 Breast
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 100 Fly
1
1
1
3
3
1
11
11
11
8
8
11
-1.03
-2.46
-1.82
-2.18
+0.08
-0.80
 
 
Hannah Lin (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
33.30Y
59.81Y
2:22.58Y
1:06.39Y
1:12.48Y
2:48.06Y
AAA
AA
AA
AA
AAA
A
EZ
JO
EZ*
EZ
EZ
JO
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 7
# 13
# 25
# 49
# 59
# 103
Female 11-12 50 Breast
Female 11-12 100 Free
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 100 IM
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 200 Breast
14
65
27
30
16
38
--
--
--
--
--
--
-0.24
+0.35
-2.37
-0.37
-0.24
+5.24
 
 
Sabrina Lisica (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
39.14Y
1:23.82Y
AA
AA
JO
EZ
Timed finals
Timed finals
# 203
# 215
Female 10 & U 50 Breast
Female 10 & U 100 Breast
33
28
--
--
-0.32
-2.48
 
 
Nick Londono (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
55.08Y
28.12Y
25.02Y
30.27Y
2:04.85Y
24.85Y
24.91Y
1:04.66Y
AAA
AAA
AAA
AA
AA
AAA
AAA
AA
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
EZ
EZ
JO
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 14
# 20
# 38
# 66
# 72
# 114
# 114
# 120
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 50 Fly
Lead-off 200 Free Relay
Male 11-12 50 Back
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 50 Free
Male 11-12 50 Free
Male 11-12 100 Fly
12
15

28
29
6
6
27
--
--

--
--
--
5
--
-0.53
+0.73
+0.17
-0.18
+1.90
-0.18
+0.06
+2.09
 
 
AvaGrace Monti (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
33.32Y
1:11.05Y
1:12.32Y
2:30.66Y
2:29.93Y
AAA
AAA
AAA
AAAA
AAAA
EZ
EZ
EZ
SM
SM
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 7
# 59
# 59
# 103
# 103
Female 11-12 50 Breast
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 200 Breast
Female 11-12 200 Breast
15
4
9
1
2
--
--
2
--
9
-0.01
-0.53
+1.27
+1.73
+1.00
 
 
Lila Monti (9)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:26.30Y
AA
EZ
Timed finals
# 215
Female 10 & U 100 Breast
43
--
+0.86
 
 
Anthony Scalia (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:21.02Y
29.27Y
1:04.68Y
AA
AAA*
AA
EZ
EZ
EZ
Prelims
Prelims
Prelims
# 2
# 66
# 108
Male 11-12 200 Back
Male 11-12 50 Back
Male 11-12 100 Back
33
12
27
--
--
--
+1.16
-0.50
-0.90
 
 
Olivia Schlegel (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:18.07Y
1:06.51Y
1:15.41Y
30.31Y
1:03.74Y
1:05.06Y
AAA*
AA
AA
AA
AAA
AA
EZ
EZ
JO
EZ
EZ
JO
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 1
# 49
# 59
# 65
# 107
# 119
Female 11-12 200 Back
Female 11-12 100 IM
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 50 Back
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 100 Fly
26
33
37
34
25
30
--
--
--
--
--
--
-2.03
-0.42
+0.46
+0.31
+0.01
+1.12
 
 
Ryan Sommerstad (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
34.96Y
2:18.49Y
1:04.76Y
2:41.09Y
6:03.80Y
1:15.55Y
AA*
AA
AA
AA
AAA
AA
JO
EZ
EZ*
JO
EZ
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 206
# 208
# 212
# 218
# 220
# 224
Male 10 & U 50 Back
Male 10 & U 200 Free
Male 10 & U 100 Free
Male 10 & U 200 IM
Male 10 & U 500 Free
Male 10 & U 100 Back
38
22
33
23
12
40
--
--
--
--
--
--
-0.53
+0.15
-1.45
+0.01
+3.82
+0.83
 
 
Vinny Vinciguerra (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
55.11Y
28.64Y
55.52Y
1:04.65Y
1:05.27Y
25.75Y
1:04.22Y
AAA*
AA
AAA
AA
AA
AA
AA
EZ
JO
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 14
# 20
# 32
# 50
# 108
# 114
# 120
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 50 Fly
Lead-off 400 Free Relay
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 50 Free
Male 11-12 100 Fly
13
23

23
37
15
25
--
--

--
--
--
--
-0.81
+0.16
+0.41
-0.21
+0.93
-0.27
+1.12
 
 
    Results by event
 
Female 11-12 200 Back  # 1
 
place
    name
age
 
time
improv
 
26
Olivia Schlegel
12
Prelims
2:18.07Y
-2.03
AAA*
EZ
 
 
Male 11-12 200 Back  # 2
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
33
Noah Giunta
Anthony Scalia
12
12
Prelims
Prelims
2:14.32Y
2:21.02Y
+0.10
+1.16
AAA
AA
EZ
EZ
 
 
Female 13-14 100 Breast  # 5
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
6
Hope Farrell
Hope Farrell
14
14
Finals
Prelims
1:08.49Y
1:08.78Y
+0.46
+0.75
AAA
AAA
SM
SM
 
 
Female 11-12 50 Breast  # 7
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
15
Hannah Lin
AvaGrace Monti
12
12
Prelims
Prelims
33.30Y
33.32Y
-0.24
-0.01
AAA
AAA
EZ
EZ
 
 
Male 11-12 50 Breast  # 8
 
place
    name
age
 
time
improv
 
16
Max Buchen
12
Prelims
32.60Y
-0.30
AAA*
EZ
 
 
Female 11-12 100 Free  # 13
 
place
    name
age
 
time
improv
 
65
Hannah Lin
12
Prelims
59.81Y
+0.35
AA
JO
 
 
Male 11-12 100 Free  # 14
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
13
Nick Londono
Vinny Vinciguerra
12
12
Prelims
Prelims
55.08Y
55.11Y
-0.53
-0.81
AAA
AAA*
EZ
EZ
 
 
Male 11-12 50 Fly  # 20
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
23
Nick Londono
Vinny Vinciguerra
12
12
Prelims
Prelims
28.12Y
28.64Y
+0.73
+0.16
AAA
AA
EZ
JO
 
 
Female 11-12 200 IM  # 25
 
place
    name
age
 
time
improv
 
27
Hannah Lin
12
Prelims
2:22.58Y
-2.37
AA
EZ*
 
 
Male 11-12 200 IM  # 26
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
Noah Giunta
12
Prelims
2:18.31Y
+1.92
AA
EZ
 
 
Male 11-12 400 Free Relay  # 32
 
place
    name
age
time
improv
 
7
 
 
 
 
TVSC-A
Vinny Vinciguerra
Noah Giunta
Anthony Scalia
Nick Londono
 
12
12
12
12
3:48.14Y
55.52Y
57.36Y
1:00.01Y
55.25Y
 
+0.41
 
 
 
 
AAA
 
 
 
 
EZ
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Free Relay  # 38
 
place
    name
age
time
improv
 
4
 
 
 
 
TVSC-A
Nick Londono
Max Buchen
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
 
12
12
12
12
1:42.74Y
25.02Y
26.78Y
25.82Y
25.12Y
 
+0.17
 
 
 
 
AAA
 
 
 
 
EZ
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Fly  # 44
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
6
Noah Giunta
Noah Giunta
12
12
Finals
Prelims
2:14.05Y
2:15.18Y
-1.13
-2.10
AAA
AAA
EZ
EZ
 
 
Female 13-14 200 IM  # 47
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
10
Hope Farrell
Hope Farrell
14
14
Prelims
Finals
2:13.93Y
2:14.44Y
-0.07
+0.51
AAA
AAA
EZ
EZ
 
 
Female 11-12 100 IM  # 49
 
place
    name
age
 
time
improv
 
30
33
Hannah Lin
Olivia Schlegel
12
12
Prelims
Prelims
1:06.39Y
1:06.51Y
-0.37
-0.42
AA
AA
EZ
EZ
 
 
Male 11-12 100 IM  # 50
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
23
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
12
12
Prelims
Prelims
1:03.68Y
1:04.65Y
+0.86
-0.21
AA
AA
EZ
EZ
 
 
Female 13-14 200 Breast  # 57
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
4
Hope Farrell
Hope Farrell
14
14
Finals
Prelims
2:30.22Y
2:30.65Y
+1.38
+1.81
AAA
AAA
SM
SM
 
 
Female 11-12 100 Breast  # 59
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
9
16
37
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
Hannah Lin
Olivia Schlegel
12
12
12
12
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
1:11.05Y
1:12.32Y
1:12.48Y
1:15.41Y
-0.53
+1.27
-0.24
+0.46
AAA
AAA
AAA
AA
EZ
EZ
EZ
JO
 
 
Male 11-12 100 Breast  # 60
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
Max Buchen
12
Prelims
1:10.86Y
-0.30
AAA
EZ
 
 
Female 13-14 100 Back  # 63
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
Hope Farrell
14
Prelims
1:01.27Y
-0.31
AA
EZ
 
 
Female 11-12 50 Back  # 65
 
place
    name
age
 
time
improv
 
34
Olivia Schlegel
12
Prelims
30.31Y
+0.31
AA
EZ
 
 
Male 11-12 50 Back  # 66
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
28
Anthony Scalia
Nick Londono
12
12
Prelims
Prelims
29.27Y
30.27Y
-0.50
-0.18
AAA*
AA
EZ
EZ
 
 
Male 11-12 200 Free  # 72
 
place
    name
age
 
time
improv
 
29
Nick Londono
12
Prelims
2:04.85Y
+1.90
AA
JO
 
 
Female 11-12 200 Breast  # 103
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
1
38
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
Hannah Lin
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
2:29.93Y
2:30.66Y
2:48.06Y
+1.00
+1.73
+5.24
AAAA
AAAA
A
SM
SM
JO
 
 
Male 11-12 200 Breast  # 104
 
place
    name
age
 
time
improv
 
19
Max Buchen
12
Prelims
2:33.31Y
-0.21
AA
EZ
 
 
Female 13-14 200 Back  # 105
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
10
Hope Farrell
Hope Farrell
14
14
Prelims
Finals
2:10.25Y
2:11.23Y
-1.77
+0.98
AAA*
AAA
SM*
SM
 
 
Female 11-12 100 Back  # 107
 
place
    name
age
 
time
improv
 
25
Olivia Schlegel
12
Prelims
1:03.74Y
+0.01
AAA
EZ
 
 
Male 11-12 100 Back  # 108
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
10
27
37
Noah Giunta
Noah Giunta
Anthony Scalia
Vinny Vinciguerra
12
12
12
12
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
1:01.73Y
1:02.59Y
1:04.68Y
1:05.27Y
+0.15
+1.01
-0.90
+0.93
AAA
AAA
AA
AA
EZ
EZ
EZ
EZ
 
 
Male 11-12 50 Free  # 114
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
6
15
Nick Londono
Nick Londono
Vinny Vinciguerra
12
12
12
Prelims
Finals
Prelims
24.85Y
24.91Y
25.75Y
-0.18
+0.06
-0.27
AAA
AAA
AA
EZ
EZ
EZ
 
 
Female 11-12 100 Fly  # 119
 
place
    name
age
 
time
improv
 
30
Olivia Schlegel
12
Prelims
1:05.06Y
+1.12
AA
JO
 
 
Male 11-12 100 Fly  # 120
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
25
27
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
Nick Londono
12
12
12
Prelims
Prelims
Prelims
1:01.91Y
1:04.22Y
1:04.66Y
+0.68
+1.12
+2.09
AAA
AA
AA
EZ
JO
JO
 
 
Male 11-12 200 Medley Relay  # 126
 
place
    name
age
time
improv
 
5
 
 
 
 
TVSC-A
Noah Giunta
Max Buchen
Nick Londono
Vinny Vinciguerra
 
12
12
12
12
1:52.97Y
28.85Y
32.06Y
26.99Y
25.07Y
 
-0.33
 
 
 
 
AAA
 
 
 
 
EZ
 
 
 
 
 
Female 10 & U 50 Breast  # 203
 
place
    name
age
 
time
improv
 
33
Sabrina Lisica
10
Timed finals
39.14Y
-0.32
AA
JO
 
 
Male 10 & U 100 Breast  # 204
 
place
    name
age
 
time
improv
 
35
Sergei Boudreau
10
Timed finals
1:25.94Y
-0.16
AA
EZ
 
 
Female 10 & U 50 Fly  # 205
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
Emily Herr
10
Timed finals
27.77Y
-1.03
AAAA
EZ
 
 
Male 10 & U 50 Back  # 206
 
place
    name
age
 
time
improv
 
38
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
34.96Y
-0.53
AA*
JO
 
 
Female 10 & U 200 IM  # 207
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
Emily Herr
10
Timed finals
2:22.70Y
-2.46
AAAA
EZ
 
 
Male 10 & U 200 Free  # 208
 
place
    name
age
 
time
improv
 
22
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
2:18.49Y
+0.15
AA
EZ
 
 
Male 10 & U 100 Free  # 212
 
place
    name
age
 
time
improv
 
33
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
1:04.76Y
-1.45
AA
EZ*
 
 
Female 10 & U 100 IM  # 213
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
Emily Herr
10
Timed finals
1:05.34Y
-1.82
AAAA
EZ
 
 
Female 10 & U 100 Breast  # 215
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
28
43
Emily Herr
Sabrina Lisica
Lila Monti
10
10
9
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:13.56Y
1:23.82Y
1:26.30Y
-2.18
-2.48
+0.86
AAAA
AA
AA
EZ
EZ
EZ
 
 
Male 10 & U 200 IM  # 218
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
2:41.09Y
+0.01
AA
JO
 
 
Male 10 & U 500 Free  # 220
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
6:03.80Y
+3.82
AAA
EZ
 
 
Male 10 & U 100 Back  # 224
 
place
    name
age
 
time
improv
 
40
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
1:15.55Y
+0.83
AA
JO
 
 
Female 10 & U 50 Free  # 225
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
Emily Herr
10
Timed finals
27.14Y
+0.08
AAAA
EZ
 
 
Female 10 & U 100 Fly  # 227
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
Emily Herr
10
Timed finals
1:04.11Y
-0.80
AAAA
EZ
 
 
    Results by event with splits
 
Female 11-12 200 Back  # 1
 
place
    name
splits
 
26
Olivia Schlegel
31.91
1:06.05
(34.14)
1:41.87
(35.82)
2:18.07
(36.20)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Back  # 2
 
place
    name
splits
 
12
Noah Giunta
31.48
1:05.57
(34.09)
1:39.97
(34.40)
2:14.32
(34.35)
Prelims
 
33
Anthony Scalia
32.84
1:08.19
(35.35)
1:44.45
(36.26)
2:21.02
(36.57)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Breast  # 5
 
place
    name
splits
 
6
Hope Farrell
32.07
1:08.49
(36.42)
Finals
 
6
Hope Farrell
32.08
1:08.78
(36.70)
Prelims
 
 
Female 11-12 100 Free  # 13
 
place
    name
splits
 
65
Hannah Lin
28.67
59.81
(31.14)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Free  # 14
 
place
    name
splits
 
12
Nick Londono
25.97
55.08
(29.11)
Prelims
 
13
Vinny Vinciguerra
26.64
55.11
(28.47)
Prelims
 
 
Female 11-12 200 IM  # 25
 
place
    name
splits
 
27
Hannah Lin
30.83
1:08.30
(37.47)
1:49.85
(41.55)
2:22.58
(32.73)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 IM  # 26
 
place
    name
splits
 
20
Noah Giunta
29.23
1:03.02
(33.79)
1:44.97
(41.95)
2:18.31
(33.34)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Fly  # 44
 
place
    name
splits
 
4
Noah Giunta
30.55
1:04.09
(33.54)
1:39.60
(35.51)
2:14.05
(34.45)
Finals
 
6
Noah Giunta
30.16
1:03.37
(33.21)
1:39.14
(35.77)
2:15.18
(36.04)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 IM  # 47
 
place
    name
splits
 
9
Hope Farrell
30.74
1:03.37
(32.63)
1:41.26
(37.89)
2:13.93
(32.67)
Prelims
 
10
Hope Farrell
29.29
1:04.05
(34.76)
1:41.97
(37.92)
2:14.44
(32.47)
Finals
 
 
Female 11-12 100 IM  # 49
 
place
    name
splits
 
30
Hannah Lin
30.84
1:06.39
(35.55)
Prelims
 
33
Olivia Schlegel
30.19
1:06.51
(36.32)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 IM  # 50
 
place
    name
splits
 
15
Noah Giunta
28.90
1:03.68
(34.78)
Prelims
 
23
Vinny Vinciguerra
29.87
1:04.65
(34.78)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Breast  # 57
 
place
    name
splits
 
5
Hope Farrell
34.91
1:11.94
(37.03)
1:50.90
(38.96)
2:30.22
(39.32)
Finals
 
4
Hope Farrell
33.72
1:11.75
(38.03)
1:51.11
(39.36)
2:30.65
(39.54)
Prelims
 
 
Female 11-12 100 Breast  # 59
 
place
    name
splits
 
4
AvaGrace Monti
33.74
1:11.05
(37.31)
Prelims
 
9
AvaGrace Monti
33.97
1:12.32
(38.35)
Finals
 
16
Hannah Lin
33.48
1:12.48
(39.00)
Prelims
 
37
Olivia Schlegel
35.80
1:15.41
(39.61)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Breast  # 60
 
place
    name
splits
 
18
Max Buchen
33.95
1:10.86
(36.91)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Back  # 63
 
place
    name
splits
 
12
Hope Farrell
29.79
1:01.27
(31.48)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Free  # 72
 
place
    name
splits
 
29
Nick Londono
27.59
59.07
(31.48)
1:31.90
(32.83)
2:04.85
(32.95)
Prelims
 
 
Female 11-12 200 Breast  # 103
 
place
    name
splits
 
2
AvaGrace Monti
33.57
1:11.86
(38.29)
1:50.90
(39.04)
2:29.93
(39.03)
Finals
 
1
AvaGrace Monti
34.13
1:12.61
(38.48)
1:51.81
(39.20)
2:30.66
(38.85)
Prelims
 
38
Hannah Lin
37.55
1:20.43
(42.88)
2:04.03
(43.60)
2:48.06
(44.03)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Breast  # 104
 
place
    name
splits
 
19
Max Buchen
33.42
1:13.08
(39.66)
1:53.21
(40.13)
2:33.31
(40.10)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Back  # 105
 
place
    name
splits
 
6
Hope Farrell
30.56
1:03.37
(32.81)
1:36.94
(33.57)
2:10.25
(33.31)
Prelims
 
10
Hope Farrell
30.52
1:03.78
(33.26)
1:37.41
(33.63)
2:11.23
(33.82)
Finals
 
 
Female 11-12 100 Back  # 107
 
place
    name
splits
 
25
Olivia Schlegel
30.85
1:03.74
(32.89)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Back  # 108
 
place
    name
splits
 
10
Noah Giunta
29.69
1:01.73
(32.04)
Prelims
 
10
Noah Giunta
30.38
1:02.59
(32.21)
Finals
 
27
Anthony Scalia
31.76
1:04.68
(32.92)
Prelims
 
37
Vinny Vinciguerra
31.68
1:05.27
(33.59)
Prelims
 
 
Female 11-12 100 Fly  # 119
 
place
    name
splits
 
30
Olivia Schlegel
30.08
1:05.06
(34.98)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Fly  # 120
 
place
    name
splits
 
18
Noah Giunta
29.01
1:01.91
(32.90)
Prelims
 
25
Vinny Vinciguerra
29.80
1:04.22
(34.42)
Prelims
 
27
Nick Londono
29.30
1:04.66
(35.36)
Prelims
 
 
Male 10 & U 100 Breast  # 204
 
place
    name
splits
 
35
Sergei Boudreau
41.28
1:25.94
(44.66)
 
 
Female 10 & U 200 IM  # 207
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
30.53
1:07.63
(37.10)
1:49.90
(42.27)
2:22.70
(32.80)
 
 
Male 10 & U 200 Free  # 208
 
place
    name
splits
 
22
Ryan Sommerstad
31.92
1:07.31
(35.39)
1:43.36
(36.05)
2:18.49
(35.13)
 
 
Male 10 & U 100 Free  # 212
 
place
    name
splits
 
33
Ryan Sommerstad
31.12
1:04.76
(33.64)
 
 
Female 10 & U 100 IM  # 213
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
29.76
1:05.34
(35.58)
 
 
Female 10 & U 100 Breast  # 215
 
place
    name
splits
 
3
Emily Herr
35.03
1:13.56
(38.53)
 
28
Sabrina Lisica
41.34
1:23.82
(42.48)
 
43
Lila Monti
41.73
1:26.30
(44.57)
 
 
Male 10 & U 200 IM  # 218
 
place
    name
splits
 
23
Ryan Sommerstad
38.48
1:18.49
(40.01)
2:06.37
(47.88)
2:41.09
(34.72)
 
 
Male 10 & U 500 Free  # 220
 
place
    name
splits
 
12
Ryan Sommerstad
32.18
2:59.68
5:29.01
 
(37.80)
(37.14)
1:07.92
3:37.38
6:03.80
(35.74)
(37.70)
(34.79)
1:44.87
4:14.65
(36.95)
(37.27)
2:21.88
4:51.87
(37.01)
(37.22)
 
 
Male 10 & U 100 Back  # 224
 
place
    name
splits
 
40
Ryan Sommerstad
36.57
1:15.55
(38.98)
 
 
Female 10 & U 100 Fly  # 227
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
29.17
1:04.11
(34.94)