MR JOs for 14 & Under - Nassau Aquatic Center - 3/9-11/2018
  HomeLast update:  03-12-2018
 
    Individual Results
Qualification times are shown for age of swimmer at first day of qualifying meet, not for age at this meet
 
HC
SIL
JO
EZ
SM
SECT
NSCA

***
*
LAC Speedo Cup qualification time
Silver Championships qualification time
JO qualification time
Eastern Zone Age Group Champs qualification time
Sr Mets qualification time
Spring Sectional qualification time
NSCA Jr Nationals qualification time

swam event for first time
new qualification time or standard
 
 
Sergei Boudreau (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:50.54Y
1:26.10Y
1:22.51Y
40.36Y
A
AA*
A*
A*
JO
EZ*
JO
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 6
# 24
# 58
# 100
Male 10 & U 200 IM
Male 10 & U 100 Breast
Male 10 & U 100 Fly
Male 10 & U 50 Breast
30
11
33
24
--
6
--
--
-0.10
-4.41
-2.32
-1.57
 
 
Kathryn Brady (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:51.21Y
57.34Y
1:02.88Y
2:38.15Y
2:15.41Y
26.23Y
2:23.05Y
2:13.87Y
AA
AA
AA
A
AA
AA*
A
AA
JO
SIL
EZ
JO
EZ*
JO*
JO
EZ
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
# 3
# 9
# 15
# 21
# 37
# 43
# 55
# 95
Female 13-14 400 IM
Lead-off 400 Free Relay
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 IM
Lead-off 200 Free Relay
Female 13-14 200 Fly
Female 13-14 200 Back
22

30
29
19

34
18
--

--
--
--

--
--
-1.66
-0.04
+0.13
-1.20
-2.89
-1.65
+1.18
-0.28
 
 
Timmy Brady (11)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
30.36Y
2:35.73Y
1:08.54Y
2:32.61Y
A
BB
A
BB
JO
JO
JO
JO
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 14
# 60
# 94
# 98
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 200 Back
45
21
35
34
--
--
--
--
-0.57
+0.14
+1.07
+0.48
 
 
Max Buchen (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:57.03Y
29.79Y
2:35.43Y
2:33.52Y
2:21.78Y
2:20.29Y
1:11.57Y
1:11.16Y
2:28.05Y
2:27.61Y
5:42.89Y
1:09.10Y
AA
A
AA
AA
AA
AA
AA
AAA*
A
A
A
BB
JO
JO
EZ
EZ
JO
EZ*
EZ
EZ
JO
JO
JO
JO
Timed finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Timed finals
Prelims
# 2
# 14
# 26
# 26
# 36
# 36
# 54
# 54
# 60
# 60
# 72
# 76
Male 11-12 400 IM
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 200 Breast
Male 11-12 200 Breast
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 100 Breast
Male 11-12 100 Breast
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 500 Free
Male 11-12 100 IM
9
34
5
5
16
13
4
5
14
15
13
37
9
--
--
14
--
4
--
14
--
2
4
--
-1.88
-0.95
+1.37
-0.54
-1.59
-1.49
-0.70
-0.41
-1.88
-0.44
+1.89
+0.74
 
 
Jessica Chen (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:48.60Y
2:41.53Y
2:18.72Y
2:23.44Y
2:02.79Y
1:02.16Y
2:17.34Y
AA
A
AA
A
AA
AA
AA
JO
SIL
JO
JO
JO
JO
EZ
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 3
# 21
# 37
# 55
# 61
# 89
# 95
Female 13-14 400 IM
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 Fly
Female 13-14 200 Free
Female 13-14 100 Fly
Female 13-14 200 Back
20
43
33
38
34
24
37
--
--
--
--
--
--
--
-3.10
+2.12
+0.79
-0.80
-0.32
+0.15
+1.28
 
 
Richie Chiarella (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:38.84Y
1:01.13Y
17:32.85Y
2:12.51Y
1:55.47Y
29.46Y
5:03.29Y
2:10.29Y
AA
A
AA
A
AA
 
AAA*
A
JO
JO
JO
JO
JO

JO
JO
Prelims
Prelims
Timed finals
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
# 4
# 16
# 34
# 56
# 62
# 68
# 78
# 96
Male 13-14 400 IM
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 1650 Free
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Free
Back leg 200 Medley Relay
Male 13-14 500 Free
Male 13-14 200 Back
35
67
7
23
44

17
35
--
--
12
--
--

--
--
+1.36
+0.07
-36.79
-1.20
-0.40
-4.38
-10.60
+0.56
 
 
Bella Dimaculangan (11)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:22.06Y
2:52.85Y
2:29.48Y
6:02.53Y
1:10.15Y
A
A
A
A
A
SIL
JO
SIL
SIL
SIL
Timed finals
Prelims
Prelims
Timed finals
Prelims
# 1
# 25
# 35
# 71
# 93
Female 11-12 400 IM
Female 11-12 200 Breast
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 500 Free
Female 11-12 100 Fly
42
43
45
44
54
--
--
--
--
--
+2.04
+3.10
+2.25
+7.38
+0.87
 
 
Hunter Emerson (13)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:17.33Y
2:11.79Y
BB
A
JO
JO
Prelims
Prelims
# 56
# 96
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Back
44
55
--
--
+0.98
+0.29
 
 
Hope Farrell (14)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:01.58Y
2:31.03Y
2:32.72Y
55.84Y
2:14.00Y
2:14.15Y
1:09.00Y
1:08.92Y
2:04.61Y
2:12.02Y
2:13.32Y
25.95Y
AA
AA
AA
AA
AAA*
AAA
AAA
AAA
AA
AA
AA
AA
EZ
SM
EZ
JO
EZ
EZ
SM
SM
SIL
EZ
EZ
JO
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 15
# 21
# 21
# 27
# 37
# 37
# 49
# 49
# 61
# 95
# 95
# 101
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 100 Free
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 200 Free
Female 13-14 200 Back
Female 13-14 200 Back
Female 13-14 50 Free
17
3
4
23
11
16
5
7
49
13
16
37
--
--
15
--
--
1
--
12
--
--
1
--
-1.64
+2.19
+3.88
-0.60
-2.33
+0.15
+0.97
+0.89
+1.34
-0.78
+1.30
-0.13
 
 
Noah Giunta (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:50.65Y
1:02.51Y
1:01.58Y
57.82Y
56.92Y
2:20.11Y
2:16.40Y
1:15.79Y
2:17.28Y
2:17.45Y
29.18Y
1:04.38Y
1:02.82Y
1:03.70Y
1:02.66Y
1:01.23Y
2:15.72Y
2:15.37Y
AAA*
AAA
AAA
AA
AA
AA
AAA
A
AAA
AAA
AAA*
AA
AAA*
AA
AAA
AAA
AA
AAA
JO
EZ
EZ
JO
EZ
EZ
EZ
JO
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
Timed finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Lead-off
Prelims
Finals
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 2
# 20
# 20
# 32
# 32
# 36
# 36
# 54
# 60
# 60
# 70
# 76
# 76
# 82
# 94
# 94
# 98
# 98
Male 11-12 400 IM
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 100 Breast
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 200 Fly
Back leg 200 Medley Relay
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 IM
Back leg 400 Medley Relay
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 200 Back
Male 11-12 200 Back
7
5
4
14
10
11
9
24
5
6

5
5

7
6
4
4
12
--
15
--
7
--
9
--
--
13

--
13

--
13
--
15
-3.19
-0.25
-0.93
+0.60
-0.30
+3.72
+0.01
+2.02
-0.57
+0.17
-0.45
-0.05
-1.56
+2.12
+1.05
-0.38
+1.50
+1.15
 
 
Richie Hall (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
6:00.99Y
1:12.80Y
BB
BB
SIL
SIL
Timed finals
Prelims
# 72
# 94
Male 11-12 500 Free
Male 11-12 100 Fly
34
54
--
--
+9.00
+2.61
 
 
Emily Herr (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:25.88Y
1:09.01Y
59.57Y
1:07.16Y
1:06.06Y
6:03.66Y
28.80Y
31.72Y
34.91Y
AAAA
AAA
AAAA
AAAA
AAAA
AAA*
AAAA
AAA
AAAA
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 5
# 17
# 29
# 39
# 57
# 65
# 85
# 91
# 99
Female 10 & U 200 IM
Female 10 & U 100 Back
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 100 IM
Female 10 & U 100 Fly
Female 10 & U 500 Free
Female 10 & U 50 Fly
Female 10 & U 50 Back
Female 10 & U 50 Breast
1
1
1
1
1
6
1
2
1
20
20
20
20
20
13
20
17
20
+0.72
-0.02
-0.34
-0.06
+1.15
-12.36
-0.49
-0.98
+0.65
 
 
Timofey Kayran (12)   B
 
Event
Place
Points
Improv
 
35.40Y
A
JO
Prelims
# 88
Male 11-12 50 Breast
28
--
+1.01
 
 
Zander Klaric (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
30.35Y
1:11.85Y
A*
BB
JO*
SIL
Prelims
Prelims
# 14
# 94
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 100 Fly
44
52
--
--
-0.98
+1.73
 
 
Hannah Lin (12)   A
 
Event
Place
Points
Improv
 
30.02Y
2:42.82Y
59.92Y
2:26.24Y
1:13.52Y
1:12.80Y
2:41.27Y
1:07.18Y
33.54Y
33.59Y
27.27Y
AA*
AA
AA
AA
AA
AAA
BB
AA
AAA
AAA
AA*
JO
JO
JO
JO
EZ
EZ
SIL
JO
EZ
EZ
JO
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 13
# 25
# 31
# 35
# 53
# 53
# 59
# 75
# 87
# 87
# 103
Female 11-12 50 Fly
Female 11-12 200 Breast
Female 11-12 100 Free
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 200 Fly
Female 11-12 100 IM
Female 11-12 50 Breast
Female 11-12 50 Breast
Female 11-12 50 Free
38
17
42
28
10
11
27
22
9
10
30
--
--
--
--
--
6
--
--
--
7
--
-0.57
-1.76
+0.46
+1.29
+0.80
+0.08
+2.43
+0.42
-0.20
+0.05
-0.68
 
 
Sabrina Lisica (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:46.06Y
1:27.38Y
1:09.27Y
1:17.55Y
30.98Y
1:21.77Y
2:29.85Y
35.18Y
40.52Y
A
AA
A
A
A*
A
A
A
A
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 5
# 23
# 29
# 39
# 51
# 57
# 73
# 85
# 99
Female 10 & U 200 IM
Female 10 & U 100 Breast
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 100 IM
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 100 Fly
Female 10 & U 200 Free
Female 10 & U 50 Fly
Female 10 & U 50 Breast
30
25
38
36
40
41
30
45
26
--
--
--
--
--
--
--
--
--
-2.06
+1.08
+1.59
-1.45
-0.43
+0.07
+0.29
-0.51
+1.06
 
 
Nick Londono (12)   A
 
Event
Place
Points
Improv
 
27.53Y
27.39Y
1:06.60Y
55.61Y
55.71Y
2:21.82Y
2:22.21Y
30.55Y
2:02.95Y
2:03.06Y
1:05.38Y
1:05.07Y
1:03.40Y
1:03.28Y
25.36Y
25.03Y
AAA
AAA
A
AAA*
AAA
AA*
AA
AA
AA
AA
AA*
AA
AA
AA
AAA
AAA
EZ
EZ
JO
EZ
EZ
JO
JO
EZ
EZ
EZ
EZ*
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 14
# 14
# 20
# 32
# 32
# 36
# 36
# 48
# 64
# 64
# 76
# 76
# 94
# 94
# 104
# 104
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 50 Back
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 50 Free
Male 11-12 50 Free
6
8
23
4
6
17
16
22
5
5
14
15
10
11
4
4
--
11
--
--
13
--
1
--
--
14
--
2
--
6
--
15
+0.02
-0.12
+2.33
-0.34
+0.10
-2.94
+0.39
+0.10
-1.21
+0.11
-0.93
-0.31
+0.83
+0.71
+0.23
-0.10
 
 
Hanna Matheson (11)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:07.00Y
31.61Y
31.42Y
2:28.52Y
AA
A
AA*
A
JO
JO
JO
JO
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
# 19
# 47
# 69
# 97
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 50 Back
Back leg 200 Medley Relay
Female 11-12 200 Back
22
38

40
--
--

--
-0.71
-0.23
-0.19
-1.15
 
 
Ryan Matheson (14)   A
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:01.28Y
24.53Y
A
AA*
SIL
JO
Prelims
Prelims
# 90
# 102
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 50 Free
72
65
--
--
+1.65
-0.20
 
 
Thomas Miele (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
37.49Y
BB
SIL
Prelims
# 88
Male 11-12 50 Breast
51
--
+1.59
 
 
AvaGrace Monti (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:00.44Y
30.42Y
2:33.37Y
2:28.93Y
2:21.79Y
2:23.61Y
1:11.74Y
1:12.72Y
2:12.58Y
1:06.80Y
1:06.65Y
33.59Y
33.63Y
1:07.62Y
AAA*
A
AAA
AAAA*
AAA*
AA
AAA
AAA
A
AA
AA
AAA
AAA
AA
JO
JO
EZ
SECT*
EZ*
JO
EZ
EZ
SIL
EZ*
EZ
EZ
EZ
JO
Timed finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
# 1
# 13
# 25
# 25
# 35
# 35
# 53
# 53
# 63
# 75
# 75
# 87
# 87
# 93
Female 11-12 400 IM
Female 11-12 50 Fly
Female 11-12 200 Breast
Female 11-12 200 Breast
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 200 Free
Female 11-12 100 IM
Female 11-12 100 IM
Female 11-12 50 Breast
Female 11-12 50 Breast
Female 11-12 100 Fly
7
43
2
2
9
15
3
8
41
13
14
10
11
29
12
--
--
17
--
2
--
11
--
--
3
--
6
--
-1.52
-0.19
-1.32
-4.44
-2.51
+1.82
+0.16
+1.14
+1.02
-0.34
-0.15
+0.26
+0.30
+0.09
 
 
Lila Monti (9)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:18.73Y
1:25.44Y
1:09.43Y
1:17.69Y
31.46Y
1:26.59Y
2:24.49Y
41.48Y
A*
AA
A
A
BB
BB
AA
A
JO
EZ*
JO
JO
JO
SIL
JO
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 17
# 23
# 29
# 39
# 51
# 57
# 73
# 99
Female 10 & U 100 Back
Female 10 & U 100 Breast
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 100 IM
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 100 Fly
Female 10 & U 200 Free
Female 10 & U 50 Breast
42
18
43
38
54
55
18
37
--
--
--
--
--
--
--
--
-0.74
-1.76
-0.49
-0.61
-0.26
+3.24
-3.50
-0.24
 
 
Karsten Pergan (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:46.49Y
2:26.92Y
AA
A
JO
JO
Timed finals
Prelims
# 71
# 97
Female 11-12 500 Free
Female 11-12 200 Back
23
32
--
--
-5.69
+2.00
 
 
Ethan Placencia-Nazareno (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:24.23Y
1:08.85Y
30.91Y
BB
A
A
SIL
JO*
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 18
# 30
# 52
Male 10 & U 100 Back
Male 10 & U 100 Free
Male 10 & U 50 Free
48
27
34
--
--
--
+4.16
-0.33
-0.05
 
 
Liam Preston (13)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:00.65Y
53.13Y
24.71Y
2:15.62Y
1:55.28Y
5:11.35Y
2:11.33Y
A*
AA
A
A*
AA
AA
A
JO
JO
JO*
JO
JO
JO
JO
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 16
# 28
# 44
# 56
# 62
# 78
# 96
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 100 Free
Lead-off 200 Free Relay
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Free
Male 13-14 500 Free
Male 13-14 200 Back
57
57

38
42
39
48
--
--

--
--
--
--
-1.22
-0.65
-0.33
-0.54
-0.83
-5.15
-0.85
 
 
Claudia Retzlaff (9)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:45.79Y
1:07.60Y
1:17.53Y
1:07.40Y
1:18.10Y
31.07Y
30.58Y
1:15.82Y
2:26.99Y
36.68Y
34.34Y
36.63Y
A
A
A
A
A
A
A*
AA
AA
A
AA
A
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
Timed finals
Lead-off
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Lead-off
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Lead-off
Timed finals
Timed finals
# 5
# 11
# 17
# 29
# 39
# 45
# 51
# 57
# 73
# 79
# 85
# 91
Female 10 & U 200 IM
Lead-off 400 Free Relay
Female 10 & U 100 Back
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 100 IM
Lead-off 200 Free Relay
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 100 Fly
Female 10 & U 200 Free
Back leg 200 Medley Relay
Female 10 & U 50 Fly
Female 10 & U 50 Back
29

30
24
43

29
15
24

33
43
--

--
--
--

--
2
--

--
--
-0.32
+0.20
-0.95
-1.09
-1.12
+0.49
-1.01
-1.49
-0.58
+0.05
+0.36
-0.03
 
 
Anthony Scalia (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:14.35Y
31.36Y
1:06.03Y
1:05.58Y
2:27.54Y
30.10Y
29.77Y
2:38.47Y
1:06.13Y
1:10.10Y
2:23.39Y
2:19.86Y
27.92Y
A
BB
AA
AA
A
AA
AA
BB
A
BB
A
AA*
BB
JO
SIL
EZ
EZ
JO
EZ
EZ
JO
EZ
JO
JO
EZ*
SIL
Timed finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 2
# 14
# 20
# 20
# 36
# 48
# 48
# 60
# 82
# 94
# 98
# 98
# 104
Male 11-12 400 IM
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 50 Back
Male 11-12 50 Back
Male 11-12 200 Fly
Back leg 400 Medley Relay
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 200 Back
Male 11-12 200 Back
Male 11-12 50 Free
20
66
17
15
41
12
11
22

44
11
10
52
--
--
--
2
--
--
6
--

--
--
7
--
-1.72
+0.55
+0.05
-0.40
+2.39
+0.19
-0.14
+3.73
+0.55
+1.69
+0.46
-3.07
+0.18
 
 
Olivia Schlegel (12)   L
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:00.47Y
1:06.47Y
1:05.54Y
2:47.99Y
1:01.47Y
2:21.79Y
2:21.52Y
27.30Y
2:27.78Y
2:27.57Y
2:12.31Y
1:07.10Y
1:04.33Y
1:05.60Y
1:05.20Y
2:23.06Y
2:22.80Y
AA
AA
AA
A
A
AAA*
AAA
AA
AA*
AA
AA
AA
AAA
AA
AA
AA
AA
JO
JO
EZ
JO
SIL
EZ*
EZ
JO
JO
JO
SIL
JO
EZ
JO
JO
JO
JO
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 7
# 19
# 19
# 25
# 31
# 35
# 35
# 41
# 59
# 59
# 63
# 75
# 81
# 93
# 93
# 97
# 97
Lead-off 400 Free Relay
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 200 Breast
Female 11-12 100 Free
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 200 IM
Lead-off 200 Free Relay
Female 11-12 200 Fly
Female 11-12 200 Fly
Female 11-12 200 Free
Female 11-12 100 IM
Back leg 400 Medley Relay
Female 11-12 100 Fly
Female 11-12 100 Fly
Female 11-12 200 Back
Female 11-12 200 Back

15
13
32
57
9
12

7
7
38
17

14
15
11
14

--
4
--
--
--
5

--
12
--
--

--
2
--
3
+0.98
+2.74
+1.81
+1.47
+1.98
-1.86
-0.27
-0.16
-1.40
-0.21
+1.24
+0.17
+0.60
+1.66
+1.26
+2.96
+2.70
 
 
Kate Sommerstad (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:51.03Y
1:01.76Y
2:23.29Y
29.59Y
5:19.61Y
5:19.56Y
1:01.40Y
2:08.29Y
2:10.73Y
AA
AA
A
 
AAA
AAA
AA
AAA
AAA
JO
EZ
JO

EZ
EZ
EZ
SECT
SM
Prelims
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Finals
Lead-off
Prelims
Finals
# 3
# 15
# 55
# 67
# 77
# 77
# 83
# 95
# 95
Female 13-14 400 IM
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 200 Fly
Back leg 200 Medley Relay
Female 13-14 500 Free
Female 13-14 500 Free
Back leg 400 Medley Relay
Female 13-14 200 Back
Female 13-14 200 Back
21
22
36

14
16

4
8
--
--
--

--
1

--
11
-3.21
+0.72
-1.89
-1.73
-1.96
-0.05
+0.36
+1.54
+3.98
 
 
Ryan Sommerstad (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:41.08Y
1:15.84Y
1:06.21Y
1:17.35Y
30.52Y
5:59.98Y
2:18.34Y
35.49Y
41.87Y
AA*
A
AA*
A
A
AAA*
AA
A
BB
JO
JO
JO
JO
JO
EZ
EZ
JO
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 6
# 18
# 30
# 40
# 52
# 66
# 74
# 92
# 100
Male 10 & U 200 IM
Male 10 & U 100 Back
Male 10 & U 100 Free
Male 10 & U 100 IM
Male 10 & U 50 Free
Male 10 & U 500 Free
Male 10 & U 200 Free
Male 10 & U 50 Back
Male 10 & U 50 Breast
13
17
17
28
28
5
8
20
41
4
--
--
--
--
14
11
--
--
-4.80
+1.12
-0.75
+0.63
+0.16
-7.97
-2.80
-1.22
+0.60
 
 
Giuliana Vavalle (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:12.75Y
BB
SIL
Timed finals
# 29
Female 10 & U 100 Free
55
--
+3.96
 
 
Brian Veit (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:00.49Y
18:23.88Y
5:22.10Y
1:01.12Y
2:13.48Y
A
A
A
A
A
JO

SIL
JO
JO
Prelims
Timed finals
Prelims
Lead-off
Prelims
# 16
# 34
# 78
# 84
# 96
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 1650 Free
Male 13-14 500 Free
Back leg 400 Medley Relay
Male 13-14 200 Back
49
14
60

67
--
3
--

--
-0.47
+23.57
+11.30
+0.63
+1.84
 
 
Colin Veit (11)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:32.30Y
BB
JO
Prelims
# 98
Male 11-12 200 Back
32
--
-0.15
 
 
Jacqueline Vinciguerra (10)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:21.19Y
1:11.93Y
31.22Y
1:27.89Y
37.92Y
BB
BB
A*
BB
BB
SIL
SIL
JO
SIL
SIL
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 17
# 29
# 51
# 57
# 85
Female 10 & U 100 Back
Female 10 & U 100 Free
Female 10 & U 50 Free
Female 10 & U 100 Fly
Female 10 & U 50 Fly
53
54
47
56
60
--
--
--
--
--
+2.32
+2.36
-0.37
+5.34
+2.54
 
 
Vinnie Vinciguerra (12)   L
 
Event
Place
Points
Improv
 
56.44Y
29.34Y
1:06.55Y
56.41Y
55.92Y
2:22.31Y
26.02Y
2:27.22Y
2:20.72Y
2:03.52Y
2:04.78Y
35.01Y
1:04.52Y
1:03.53Y
26.54Y
AA
AA
A
AA
AA
AA
AA
A
AA
AA
AA
A
AA
AA
AA
EZ
JO
JO
EZ
EZ
JO
EZ
JO
EZ
EZ*
JO
JO
JO
EZ
JO
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 8
# 14
# 20
# 32
# 32
# 36
# 42
# 60
# 60
# 64
# 64
# 88
# 94
# 94
# 104
Lead-off 400 Free Relay
Male 11-12 50 Fly
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 100 Free
Male 11-12 200 IM
Lead-off 200 Free Relay
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 200 Fly
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 200 Free
Male 11-12 50 Breast
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 50 Free

25
22
8
7
21

11
9
7
8
20
11
12
22

--
--
--
12
--

--
9
--
11
--
--
5
--
+0.52
+0.86
+2.21
-0.49
-0.49
+2.99
-0.13
+5.56
-0.94
-2.24
+1.26
-0.64
+1.42
+0.43
+0.39
 
 
Isabel Xu (12)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
29.37Y
1:07.07Y
1:00.20Y
2:24.93Y
31.15Y
2:30.22Y
2:27.51Y
1:04.58Y
1:04.66Y
2:24.29Y
27.73Y
AA
AA
AA
AA
AA
A
AA*
AAA*
AAA
AA*
AA
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
EZ*
EZ
JO
JO
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
# 13
# 19
# 31
# 35
# 47
# 59
# 59
# 93
# 93
# 97
# 103
Female 11-12 50 Fly
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 100 Free
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 50 Back
Female 11-12 200 Fly
Female 11-12 200 Fly
Female 11-12 100 Fly
Female 11-12 100 Fly
Female 11-12 200 Back
Female 11-12 50 Free
18
25
46
20
24
12
11
10
13
17
49
--
--
--
--
--
--
6
--
4
--
--
-0.25
+0.76
+0.25
-2.23
+0.87
-3.56
-2.71
-0.72
+0.08
-1.56
+0.32
 
 
    Results by event
 
Female 11-12 400 IM  # 1
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
42
AvaGrace Monti
Bella Dimaculangan
12
11
Timed finals
Timed finals
5:00.44Y
5:22.06Y
-1.52
+2.04
AAA*
A
JO
SIL
 
 
Male 11-12 400 IM  # 2
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
9
20
Noah Giunta
Max Buchen
Anthony Scalia
12
12
12
Timed finals
Timed finals
Timed finals
4:50.65Y
4:57.03Y
5:14.35Y
-3.19
-1.88
-1.72
AAA*
AA
A
JO
JO
JO
 
 
Female 13-14 400 IM  # 3
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
21
22
Jessica Chen
Kate Sommerstad
Kathryn Brady
13
14
14
Prelims
Prelims
Prelims
4:48.60Y
4:51.03Y
4:51.21Y
-3.10
-3.21
-1.66
AA
AA
AA
JO
JO
JO
 
 
Male 13-14 400 IM  # 4
 
place
    name
age
 
time
improv
 
35
Richie Chiarella
14
Prelims
4:38.84Y
+1.36
AA
JO
 
 
Female 10 & U 200 IM  # 5
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
29
30
Emily Herr
Claudia Retzlaff
Sabrina Lisica
10
9
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
2:25.88Y
2:45.79Y
2:46.06Y
+0.72
-0.32
-2.06
AAAA
A
A
EZ
JO
JO
 
 
Male 10 & U 200 IM  # 6
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
30
Ryan Sommerstad
Sergei Boudreau
10
10
Timed finals
Timed finals
2:41.08Y
2:50.54Y
-4.80
-0.10
AA*
A
JO
JO
 
 
Female 11-12 400 Free Relay  # 7
 
place
    name
age
time
improv
 
8
 
 
 
 
TVSC-A
Olivia Schlegel
Isabel Xu
AvaGrace Monti
Hannah Lin
 
12
12
12
12
4:00.36Y
1:00.47Y
59.18Y
1:02.19Y
58.52Y
 
+0.98
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Male 11-12 400 Free Relay  # 8
 
place
    name
age
time
improv
 
4
 
 
 
 

 
TVSC-A
Vinnie Vinciguerra
Anthony Scalia
Noah Giunta
Nick Londono

TVSC-B
 
12
12
12
12

 
3:49.59Y
56.44Y
1:01.15Y
56.89Y
55.11Y

NS    
 
+0.52
 
 
 

 
 
AA
 
 
 

 
 
EZ
 
 
 

 
 
 
Female 13-14 400 Free Relay  # 9
 
place
    name
age
time
improv
 
9
 
 
 
 
TVSC-A
Kathryn Brady
Hope Farrell
Jessica Chen
Kate Sommerstad
 
14
14
13
14
3:47.71Y
57.34Y
55.73Y
57.00Y
57.64Y
 
-0.04
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
SIL
 
 
 
 
 
Female 10 & U 400 Free Relay  # 11
 
place
    name
age
time
improv
 
3
 
 
 
 
TVSC-A
Claudia Retzlaff
Jacqueline Vinciguerra
Sabrina Lisica
Emily Herr
 
9
10
10
10
4:27.26Y
1:07.60Y
1:11.81Y
1:08.99Y
58.86Y
 
+0.20
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 11-12 50 Fly  # 13
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
38
43
Isabel Xu
Hannah Lin
AvaGrace Monti
12
12
12
Prelims
Prelims
Prelims
29.37Y
30.02Y
30.42Y
-0.25
-0.57
-0.19
AA
AA*
A
JO
JO
JO
 
 
Male 11-12 50 Fly  # 14
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
6
25
34
44
45
66
Nick Londono
Nick Londono
Vinnie Vinciguerra
Max Buchen
Zander Klaric
Timmy Brady
Anthony Scalia
12
12
12
12
12
11
12
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
27.39Y
27.53Y
29.34Y
29.79Y
30.35Y
30.36Y
31.36Y
-0.12
+0.02
+0.86
-0.95
-0.98
-0.57
+0.55
AAA
AAA
AA
A
A*
A
BB
EZ
EZ
JO
JO
JO*
JO
SIL
 
 
Female 13-14 100 Back  # 15
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
22
30
Hope Farrell
Kate Sommerstad
Kathryn Brady
14
14
14
Prelims
Prelims
Prelims
1:01.58Y
1:01.76Y
1:02.88Y
-1.64
+0.72
+0.13
AA
AA
AA
EZ
EZ
EZ
 
 
Male 13-14 100 Back  # 16
 
place
    name
age
 
time
improv
 
49
57
67
Brian Veit
Liam Preston
Richie Chiarella
14
13
14
Prelims
Prelims
Prelims
1:00.49Y
1:00.65Y
1:01.13Y
-0.47
-1.22
+0.07
A
A*
A
JO
JO
JO
 
 
Female 10 & U 100 Back  # 17
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
30
42
53
Emily Herr
Claudia Retzlaff
Lila Monti
Jacqueline Vinciguerra
10
9
9
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:09.01Y
1:17.53Y
1:18.73Y
1:21.19Y
-0.02
-0.95
-0.74
+2.32
AAA
A
A*
BB
EZ
JO
JO
SIL
 
 
Male 10 & U 100 Back  # 18
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
48
Ryan Sommerstad
Ethan Placencia-Nazareno
10
10
Timed finals
Timed finals
1:15.84Y
1:24.23Y
+1.12
+4.16
A
BB
JO
SIL
 
 
Female 11-12 100 Back  # 19
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
15
22
25
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
Hanna Matheson
Isabel Xu
12
12
11
12
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
1:05.54Y
1:06.47Y
1:07.00Y
1:07.07Y
+1.81
+2.74
-0.71
+0.76
AA
AA
AA
AA
EZ
JO
JO
JO
 
 
Male 11-12 100 Back  # 20
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
5
15
17
22
23
Noah Giunta
Noah Giunta
Anthony Scalia
Anthony Scalia
Vinnie Vinciguerra
Nick Londono
12
12
12
12
12
12
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
1:01.58Y
1:02.51Y
1:05.58Y
1:06.03Y
1:06.55Y
1:06.60Y
-0.93
-0.25
-0.40
+0.05
+2.21
+2.33
AAA
AAA
AA
AA
A
A
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
JO
 
 
Female 13-14 200 Breast  # 21
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
4
29
43
Hope Farrell
Hope Farrell
Kathryn Brady
Jessica Chen
14
14
14
13
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
2:31.03Y
2:32.72Y
2:38.15Y
2:41.53Y
+2.19
+3.88
-1.20
+2.12
AA
AA
A
A
SM
EZ
JO
SIL
 
 
Female 10 & U 100 Breast  # 23
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
25
Lila Monti
Sabrina Lisica
9
10
Timed finals
Timed finals
1:25.44Y
1:27.38Y
-1.76
+1.08
AA
AA
EZ*
JO
 
 
Male 10 & U 100 Breast  # 24
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
Sergei Boudreau
10
Timed finals
1:26.10Y
-4.41
AA*
EZ*
 
 
Female 11-12 200 Breast  # 25
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
2
17
32
43
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
Hannah Lin
Olivia Schlegel
Bella Dimaculangan
12
12
12
12
11
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:28.93Y
2:33.37Y
2:42.82Y
2:47.99Y
2:52.85Y
-4.44
-1.32
-1.76
+1.47
+3.10
AAAA*
AAA
AA
A
A
SECT*
EZ
JO
JO
JO
 
 
Male 11-12 200 Breast  # 26
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
5
Max Buchen
Max Buchen
12
12
Finals
Prelims
2:33.52Y
2:35.43Y
-0.54
+1.37
AA
AA
EZ
EZ
 
 
Female 13-14 100 Free  # 27
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
Hope Farrell
14
Prelims
55.84Y
-0.60
AA
JO
 
 
Male 13-14 100 Free  # 28
 
place
    name
age
 
time
improv
 
57
Liam Preston
13
Prelims
53.13Y
-0.65
AA
JO
 
 
Female 10 & U 100 Free  # 29
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
24
38
43
54
55
Emily Herr
Claudia Retzlaff
Sabrina Lisica
Lila Monti
Jacqueline Vinciguerra
Giuliana Vavalle
10
9
10
9
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
59.57Y
1:07.40Y
1:09.27Y
1:09.43Y
1:11.93Y
1:12.75Y
-0.34
-1.09
+1.59
-0.49
+2.36
+3.96
AAAA
A
A
A
BB
BB
EZ
JO
JO
JO
SIL
SIL
 
 
Male 10 & U 100 Free  # 30
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
27
Ryan Sommerstad
Ethan Placencia-Nazareno
10
10
Timed finals
Timed finals
1:06.21Y
1:08.85Y
-0.75
-0.33
AA*
A
JO
JO*
 
 
Female 11-12 100 Free  # 31
 
place
    name
age
 
time
improv
 
42
46
57
Hannah Lin
Isabel Xu
Olivia Schlegel
12
12
12
Prelims
Prelims
Prelims
59.92Y
1:00.20Y
1:01.47Y
+0.46
+0.25
+1.98
AA
AA
A
JO
JO
SIL
 
 
Male 11-12 100 Free  # 32
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
6
7
8
10
14
Nick Londono
Nick Londono
Vinnie Vinciguerra
Vinnie Vinciguerra
Noah Giunta
Noah Giunta
12
12
12
12
12
12
Prelims
Finals
Finals
Prelims
Finals
Prelims
55.61Y
55.71Y
55.92Y
56.41Y
56.92Y
57.82Y
-0.34
+0.10
-0.49
-0.49
-0.30
+0.60
AAA*
AAA
AA
AA
AA
AA
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
 
 
Male 13-14 1650 Free  # 34
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
14
Richie Chiarella
Brian Veit
14
14
Timed finals
Timed finals
17:32.85Y
18:23.88Y
-36.79
+23.57
AA
A
JO

 
 
Female 11-12 200 IM  # 35
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
9
9
15
20
28
45
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Isabel Xu
Hannah Lin
Bella Dimaculangan
12
12
12
12
12
12
11
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
2:21.52Y
2:21.79Y
2:21.79Y
2:23.61Y
2:24.93Y
2:26.24Y
2:29.48Y
-0.27
-2.51
-1.86
+1.82
-2.23
+1.29
+2.25
AAA
AAA*
AAA*
AA
AA
AA
A
EZ
EZ*
EZ*
JO
JO
JO
SIL
 
 
Male 11-12 200 IM  # 36
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
11
13
16
17
16
21
41
Noah Giunta
Noah Giunta
Max Buchen
Max Buchen
Nick Londono
Nick Londono
Vinnie Vinciguerra
Anthony Scalia
12
12
12
12
12
12
12
12
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
2:16.40Y
2:20.11Y
2:20.29Y
2:21.78Y
2:21.82Y
2:22.21Y
2:22.31Y
2:27.54Y
+0.01
+3.72
-1.49
-1.59
-2.94
+0.39
+2.99
+2.39
AAA
AA
AA
AA
AA*
AA
AA
A
EZ
EZ
EZ*
JO
JO
JO
JO
JO
 
 
Female 13-14 200 IM  # 37
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
16
19
33
Hope Farrell
Hope Farrell
Kathryn Brady
Jessica Chen
14
14
14
13
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
2:14.00Y
2:14.15Y
2:15.41Y
2:18.72Y
-2.33
+0.15
-2.89
+0.79
AAA*
AAA
AA
AA
EZ
EZ
EZ*
JO
 
 
Female 10 & U 100 IM  # 39
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
36
38
43
Emily Herr
Sabrina Lisica
Lila Monti
Claudia Retzlaff
10
10
9
9
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:07.16Y
1:17.55Y
1:17.69Y
1:18.10Y
-0.06
-1.45
-0.61
-1.12
AAAA
A
A
A
EZ
JO
JO
JO
 
 
Male 10 & U 100 IM  # 40
 
place
    name
age
 
time
improv
 
28
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
1:17.35Y
+0.63
A
JO
 
 
Female 11-12 200 Free Relay  # 41
 
place
    name
age
time
improv
 
10
 
 
 
 
TVSC-A
Olivia Schlegel
Hannah Lin
AvaGrace Monti
Isabel Xu
 
12
12
12
12
1:48.83Y
27.30Y
27.13Y
27.75Y
26.65Y
 
-0.16
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Free Relay  # 42
 
place
    name
age
time
improv
 
3
 
 
 
 
TVSC-A
Vinnie Vinciguerra
Noah Giunta
Anthony Scalia
Nick Londono
 
12
12
12
12
1:45.12Y
26.02Y
26.48Y
27.38Y
25.24Y
 
-0.13
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
EZ
 
 
 
 
 
Female 13-14 200 Free Relay  # 43
 
place
    name
age
time
improv
 
12
 
 
 
 
TVSC-A
Kathryn Brady
Kate Sommerstad
Hope Farrell
Jessica Chen
 
14
14
14
13
1:44.35Y
26.23Y
27.11Y
25.25Y
25.76Y
 
-1.65
 
 
 
 
AA*
 
 
 
 
JO*
 
 
 
 
 
Male 13-14 200 Free Relay  # 44
 
place
    name
age
time
improv
 
22
 
 
 
 
TVSC-A
Liam Preston
Hunter Emerson
Richie Chiarella
Ryan Matheson
 
13
13
14
14
1:38.74Y
24.71Y
25.95Y
24.47Y
23.61Y
 
-0.33
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO*
 
 
 
 
 
Female 10 & U 200 Free Relay  # 45
 
place
    name
age
time
improv
 
1
 
 
 
 
TVSC-A
Claudia Retzlaff
Jacqueline Vinciguerra
Sabrina Lisica
Emily Herr
 
9
10
10
10
1:57.33Y
31.07Y
29.79Y
30.06Y
26.41Y
 
+0.49
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 11-12 50 Back  # 47
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
38
Isabel Xu
Hanna Matheson
12
11
Prelims
Prelims
31.15Y
31.61Y
+0.87
-0.23
AA
A
JO
JO
 
 
Male 11-12 50 Back  # 48
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
12
22
Anthony Scalia
Anthony Scalia
Nick Londono
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
29.77Y
30.10Y
30.55Y
-0.14
+0.19
+0.10
AA
AA
AA
EZ
EZ
EZ
 
 
Female 13-14 100 Breast  # 49
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
5
Hope Farrell
Hope Farrell
14
14
Finals
Prelims
1:08.92Y
1:09.00Y
+0.89
+0.97
AAA
AAA
SM
SM
 
 
Female 10 & U 50 Free  # 51
 
place
    name
age
 
time
improv
 
29
40
47
54
Claudia Retzlaff
Sabrina Lisica
Jacqueline Vinciguerra
Lila Monti
9
10
10
9
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
30.58Y
30.98Y
31.22Y
31.46Y
-1.01
-0.43
-0.37
-0.26
A*
A*
A*
BB
JO
JO
JO
JO
 
 
Male 10 & U 50 Free  # 52
 
place
    name
age
 
time
improv
 
28
34
Ryan Sommerstad
Ethan Placencia-Nazareno
10
10
Timed finals
Timed finals
30.52Y
30.91Y
+0.16
-0.05
A
A
JO
JO
 
 
Female 11-12 100 Breast  # 53
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
8
11
10
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
Hannah Lin
Hannah Lin
12
12
12
12
Prelims
Finals
Finals
Prelims
1:11.74Y
1:12.72Y
1:12.80Y
1:13.52Y
+0.16
+1.14
+0.08
+0.80
AAA
AAA
AAA
AA
EZ
EZ
EZ
EZ
 
 
Male 11-12 100 Breast  # 54
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
4
24
Max Buchen
Max Buchen
Noah Giunta
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
1:11.16Y
1:11.57Y
1:15.79Y
-0.41
-0.70
+2.02
AAA*
AA
A
EZ
EZ
JO
 
 
Female 13-14 200 Fly  # 55
 
place
    name
age
 
time
improv
 
34
36
38
Kathryn Brady
Kate Sommerstad
Jessica Chen
14
14
13
Prelims
Prelims
Prelims
2:23.05Y
2:23.29Y
2:23.44Y
+1.18
-1.89
-0.80
A
A
A
JO
JO
JO
 
 
Male 13-14 200 Fly  # 56
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
38
44
Richie Chiarella
Liam Preston
Hunter Emerson
14
13
13
Prelims
Prelims
Prelims
2:12.51Y
2:15.62Y
2:17.33Y
-1.20
-0.54
+0.98
A
A*
BB
JO
JO
JO
 
 
Female 10 & U 100 Fly  # 57
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
15
41
55
56
Emily Herr
Claudia Retzlaff
Sabrina Lisica
Lila Monti
Jacqueline Vinciguerra
10
9
10
9
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:06.06Y
1:15.82Y
1:21.77Y
1:26.59Y
1:27.89Y
+1.15
-1.49
+0.07
+3.24
+5.34
AAAA
AA
A
BB
BB
EZ
JO
JO
SIL
SIL
 
 
Male 10 & U 100 Fly  # 58
 
place
    name
age
 
time
improv
 
33
Sergei Boudreau
10
Timed finals
1:22.51Y
-2.32
A*
JO
 
 
Female 11-12 200 Fly  # 59
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
7
7
12
27
Isabel Xu
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
Isabel Xu
Hannah Lin
12
12
12
12
12
Finals
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
2:27.51Y
2:27.57Y
2:27.78Y
2:30.22Y
2:41.27Y
-2.71
-0.21
-1.40
-3.56
+2.43
AA*
AA
AA*
A
BB
JO
JO
JO
JO
SIL
 
 
Male 11-12 200 Fly  # 60
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
6
9
11
15
14
21
22
Noah Giunta
Noah Giunta
Vinnie Vinciguerra
Vinnie Vinciguerra
Max Buchen
Max Buchen
Timmy Brady
Anthony Scalia
12
12
12
12
12
12
11
12
Prelims
Finals
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
2:17.28Y
2:17.45Y
2:20.72Y
2:27.22Y
2:27.61Y
2:28.05Y
2:35.73Y
2:38.47Y
-0.57
+0.17
-0.94
+5.56
-0.44
-1.88
+0.14
+3.73
AAA
AAA
AA
A
A
A
BB
BB
EZ
EZ
EZ
JO
JO
JO
JO
JO
 
 
Female 13-14 200 Free  # 61
 
place
    name
age
 
time
improv
 
34
49
Jessica Chen
Hope Farrell
13
14
Prelims
Prelims
2:02.79Y
2:04.61Y
-0.32
+1.34
AA
AA
JO
SIL
 
 
Male 13-14 200 Free  # 62
 
place
    name
age
 
time
improv
 
42
44
Liam Preston
Richie Chiarella
13
14
Prelims
Prelims
1:55.28Y
1:55.47Y
-0.83
-0.40
AA
AA
JO
JO
 
 
Female 11-12 200 Free  # 63
 
place
    name
age
 
time
improv
 
38
41
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
12
12
Prelims
Prelims
2:12.31Y
2:12.58Y
+1.24
+1.02
AA
A
SIL
SIL
 
 
Male 11-12 200 Free  # 64
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
5
7
8
Nick Londono
Nick Londono
Vinnie Vinciguerra
Vinnie Vinciguerra
12
12
12
12
Prelims
Finals
Prelims
Finals
2:02.95Y
2:03.06Y
2:03.52Y
2:04.78Y
-1.21
+0.11
-2.24
+1.26
AA
AA
AA
AA
EZ
EZ
EZ*
JO
 
 
Female 10 & U 500 Free  # 65
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
Emily Herr
10
Timed finals
6:03.66Y
-12.36
AAA*
EZ
 
 
Male 10 & U 500 Free  # 66
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
5:59.98Y
-7.97
AAA*
EZ
 
 
Female 13-14 200 Medley Relay  # 67
 
place
    name
age
time
improv
 
5
 
 
 
 
TVSC-A
Kate Sommerstad
Hope Farrell
Jessica Chen
Kathryn Brady
 
14
14
13
14
1:53.80Y
29.59Y
31.21Y
27.50Y
25.50Y
 
-1.73
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Male 13-14 200 Medley Relay  # 68
 
place
    name
age
time
improv
 
22
 
 
 
 
TVSC-A
Richie Chiarella
Hunter Emerson
Ryan Matheson
Liam Preston
 
14
13
14
13
1:52.89Y
29.46Y
32.40Y
26.66Y
24.37Y
 
-4.38
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Female 11-12 200 Medley Relay  # 69
 
place
    name
age
time
improv
 
4
 
 
 
 
TVSC-A
Hanna Matheson
Isabel Xu
Hannah Lin
  no swimmer name
 
11
12
12
 
2:00.69Y
31.42Y
33.79Y
28.28Y
27.20Y
 
-0.19
 
 
 
 
AA*
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Medley Relay  # 70
 
place
    name
age
time
improv
 
1
 
 
 
 
TVSC-A
Noah Giunta
Max Buchen
Nick Londono
Vinnie Vinciguerra
 
12
12
12
12
1:54.29Y
29.18Y
32.48Y
27.00Y
25.63Y
 
-0.45
 
 
 
 
AAA*
 
 
 
 
EZ
 
 
 
 
 
Female 11-12 500 Free  # 71
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
44
Karsten Pergan
Bella Dimaculangan
12
11
Timed finals
Timed finals
5:46.49Y
6:02.53Y
-5.69
+7.38
AA
A
JO
SIL
 
 
Male 11-12 500 Free  # 72
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
34
Max Buchen
Richie Hall
12
12
Timed finals
Timed finals
5:42.89Y
6:00.99Y
+1.89
+9.00
A
BB
JO
SIL
 
 
Female 10 & U 200 Free  # 73
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
24
30
Lila Monti
Claudia Retzlaff
Sabrina Lisica
9
9
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
2:24.49Y
2:26.99Y
2:29.85Y
-3.50
-0.58
+0.29
AA
AA
A
JO
JO
JO
 
 
Male 10 & U 200 Free  # 74
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
2:18.34Y
-2.80
AA
EZ
 
 
Female 11-12 100 IM  # 75
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
13
17
22
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
Olivia Schlegel
Hannah Lin
12
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
1:06.65Y
1:06.80Y
1:07.10Y
1:07.18Y
-0.15
-0.34
+0.17
+0.42
AA
AA
AA
AA
EZ
EZ*
JO
JO
 
 
Male 11-12 100 IM  # 76
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
5
15
14
37
Noah Giunta
Noah Giunta
Nick Londono
Nick Londono
Max Buchen
12
12
12
12
12
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
1:02.82Y
1:04.38Y
1:05.07Y
1:05.38Y
1:09.10Y
-1.56
-0.05
-0.31
-0.93
+0.74
AAA*
AA
AA
AA*
BB
EZ
EZ
EZ
EZ*
JO
 
 
Female 13-14 500 Free  # 77
 
place
    name
age
 
time
improv
 
16
14
Kate Sommerstad
Kate Sommerstad
14
14
Finals
Prelims
5:19.56Y
5:19.61Y
-0.05
-1.96
AAA
AAA
EZ
EZ
 
 
Male 13-14 500 Free  # 78
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
39
60
Richie Chiarella
Liam Preston
Brian Veit
14
13
14
Prelims
Prelims
Prelims
5:03.29Y
5:11.35Y
5:22.10Y
-10.60
-5.15
+11.30
AAA*
AA
A
JO
JO
SIL
 
 
Female 10 & U 200 Medley Relay  # 79
 
place
    name
age
time
improv
 
3
 
 
 
 
TVSC-A
Claudia Retzlaff
Sabrina Lisica
Emily Herr
Jacqueline Vinciguerra
 
9
10
10
10
2:15.59Y
36.68Y
39.39Y
28.12Y
31.40Y
 
+0.05
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 11-12 400 Medley Relay  # 81
 
place
    name
age
time
improv
 
2
 
 
 
 
TVSC-A
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Isabel Xu
Hannah Lin
 
12
12
12
12
4:19.01Y
1:04.33Y
1:12.02Y
1:04.19Y
58.47Y
 
+0.60
 
 
 
 
AAA
 
 
 
 
EZ
 
 
 
 
 
Male 11-12 400 Medley Relay  # 82
 
place
    name
age
time
improv
 
3
 
 
 
 

12
 
 
 
 
TVSC-A
Noah Giunta
Max Buchen
Vinnie Vinciguerra
Nick Londono

TVSC-B
Anthony Scalia
Timofey Kayran
Timmy Brady
Richie Hall
 
12
12
12
12

 
12
12
11
12
4:17.01Y
1:03.70Y
1:12.80Y
1:04.37Y
56.14Y

4:31.65Y
1:06.13Y
1:15.78Y
1:08.80Y
1:00.94Y
 
+2.12
 
 
 

 
+0.55
 
 
 
 
AA
 
 
 

 
A
 
 
 
 
EZ
 
 
 

 
EZ
 
 
 
 
 
Female 13-14 400 Medley Relay  # 83
 
place
    name
age
time
improv
 
7
 
 
 
 
TVSC-A
Kate Sommerstad
Hope Farrell
Jessica Chen
Kathryn Brady
 
14
14
13
14
4:10.54Y
1:01.40Y
1:11.80Y
1:01.56Y
55.78Y
 
+0.36
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
EZ
 
 
 
 
 
Male 13-14 400 Medley Relay  # 84
 
place
    name
age
time
improv
 
18
 
 
 
 
TVSC-A
Brian Veit
Hunter Emerson
Ryan Matheson
Liam Preston
 
14
13
14
13
4:05.29Y
1:01.12Y
1:10.90Y
1:00.08Y
53.19Y
 
+0.63
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 10 & U 50 Fly  # 85
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
33
45
60
Emily Herr
Claudia Retzlaff
Sabrina Lisica
Jacqueline Vinciguerra
10
9
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
28.80Y
34.34Y
35.18Y
37.92Y
-0.49
+0.36
-0.51
+2.54
AAAA
AA
A
BB
EZ
JO
JO
SIL
 
 
Female 11-12 50 Breast  # 87
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
10
10
11
Hannah Lin
Hannah Lin
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
12
12
12
12
Prelims
Finals
Prelims
Finals
33.54Y
33.59Y
33.59Y
33.63Y
-0.20
+0.05
+0.26
+0.30
AAA
AAA
AAA
AAA
EZ
EZ
EZ
EZ
 
 
Male 11-12 50 Breast  # 88
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
28
51
Vinnie Vinciguerra
Timofey Kayran
Thomas Miele
12
12
12
Prelims
Prelims
Prelims
35.01Y
35.40Y
37.49Y
-0.64
+1.01
+1.59
A
A
BB
JO
JO
SIL
 
 
Female 13-14 100 Fly  # 89
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
Jessica Chen
13
Prelims
1:02.16Y
+0.15
AA
JO
 
 
Male 13-14 100 Fly  # 90
 
place
    name
age
 
time
improv
 
72
Ryan Matheson
14
Prelims
1:01.28Y
+1.65
A
SIL
 
 
Female 10 & U 50 Back  # 91
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
43
Emily Herr
Claudia Retzlaff
10
9
Timed finals
Timed finals
31.72Y
36.63Y
-0.98
-0.03
AAA
A
EZ
JO
 
 
Male 10 & U 50 Back  # 92
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
Ryan Sommerstad
10
Timed finals
35.49Y
-1.22
A
JO
 
 
Female 11-12 100 Fly  # 93
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
13
15
14
29
54
Isabel Xu
Isabel Xu
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Bella Dimaculangan
12
12
12
12
12
11
Prelims
Finals
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
1:04.58Y
1:04.66Y
1:05.20Y
1:05.60Y
1:07.62Y
1:10.15Y
-0.72
+0.08
+1.26
+1.66
+0.09
+0.87
AAA*
AAA
AA
AA
AA
A
EZ*
EZ
JO
JO
JO
SIL
 
 
Male 11-12 100 Fly  # 94
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
7
11
10
12
11
35
44
52
54
Noah Giunta
Noah Giunta
Nick Londono
Nick Londono
Vinnie Vinciguerra
Vinnie Vinciguerra
Timmy Brady
Anthony Scalia
Zander Klaric
Richie Hall
12
12
12
12
12
12
11
12
12
12
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
1:01.23Y
1:02.66Y
1:03.28Y
1:03.40Y
1:03.53Y
1:04.52Y
1:08.54Y
1:10.10Y
1:11.85Y
1:12.80Y
-0.38
+1.05
+0.71
+0.83
+0.43
+1.42
+1.07
+1.69
+1.73
+2.61
AAA
AAA
AA
AA
AA
AA
A
BB
BB
BB
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
JO
JO
SIL
SIL
 
 
Female 13-14 200 Back  # 95
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
8
13
16
18
37
Kate Sommerstad
Kate Sommerstad
Hope Farrell
Hope Farrell
Kathryn Brady
Jessica Chen
14
14
14
14
14
13
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
2:08.29Y
2:10.73Y
2:12.02Y
2:13.32Y
2:13.87Y
2:17.34Y
+1.54
+3.98
-0.78
+1.30
-0.28
+1.28
AAA
AAA
AA
AA
AA
AA
SECT
SM
EZ
EZ
EZ
EZ
 
 
Male 13-14 200 Back  # 96
 
place
    name
age
 
time
improv
 
35
48
55
67
Richie Chiarella
Liam Preston
Hunter Emerson
Brian Veit
14
13
13
14
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:10.29Y
2:11.33Y
2:11.79Y
2:13.48Y
+0.56
-0.85
+0.29
+1.84
A
A
A
A
JO
JO
JO
JO
 
 
Female 11-12 200 Back  # 97
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
11
17
32
40
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
Isabel Xu
Karsten Pergan
Hanna Matheson
12
12
12
12
11
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:22.80Y
2:23.06Y
2:24.29Y
2:26.92Y
2:28.52Y
+2.70
+2.96
-1.56
+2.00
-1.15
AA
AA
AA*
A
A
JO
JO
JO
JO
JO
 
 
Male 11-12 200 Back  # 98
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
4
10
11
32
34
Noah Giunta
Noah Giunta
Anthony Scalia
Anthony Scalia
Colin Veit
Timmy Brady
12
12
12
12
11
11
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
2:15.37Y
2:15.72Y
2:19.86Y
2:23.39Y
2:32.30Y
2:32.61Y
+1.15
+1.50
-3.07
+0.46
-0.15
+0.48
AAA
AA
AA*
A
BB
BB
EZ
EZ
EZ*
JO
JO
JO
 
 
Female 10 & U 50 Breast  # 99
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
26
37
Emily Herr
Sabrina Lisica
Lila Monti
10
10
9
Timed finals
Timed finals
Timed finals
34.91Y
40.52Y
41.48Y
+0.65
+1.06
-0.24
AAAA
A
A
EZ
JO
JO
 
 
Male 10 & U 50 Breast  # 100
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
41
Sergei Boudreau
Ryan Sommerstad
10
10
Timed finals
Timed finals
40.36Y
41.87Y
-1.57
+0.60
A*
BB
JO
JO
 
 
Female 13-14 50 Free  # 101
 
place
    name
age
 
time
improv
 
37
Hope Farrell
14
Prelims
25.95Y
-0.13
AA
JO
 
 
Male 13-14 50 Free  # 102
 
place
    name
age
 
time
improv
 
65
Ryan Matheson
14
Prelims
24.53Y
-0.20
AA*
JO
 
 
Female 11-12 50 Free  # 103
 
place
    name
age
 
time
improv
 
30
49
Hannah Lin
Isabel Xu
12
12
Prelims
Prelims
27.27Y
27.73Y
-0.68
+0.32
AA*
AA
JO
JO
 
 
Male 11-12 50 Free  # 104
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
4
22
52
Nick Londono
Nick Londono
Vinnie Vinciguerra
Anthony Scalia
12
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
25.03Y
25.36Y
26.54Y
27.92Y
-0.10
+0.23
+0.39
+0.18
AAA
AAA
AA
BB
EZ
EZ
JO
SIL
 
 
    Results by event with splits
 
Female 11-12 400 IM  # 1
 
place
    name
splits
 
7
AvaGrace Monti
32.33
3:07.54
 
(41.33)
1:09.76
3:50.77
(37.43)
(43.23)
1:48.13
4:26.32
(38.37)
(35.55)
2:26.21
5:00.44
(38.08)
(34.12)
 
42
Bella Dimaculangan
35.07
3:22.74
 
(46.33)
1:14.63
4:09.72
(39.56)
(46.98)
1:55.26
4:45.72
(40.63)
(36.00)
2:36.41
5:22.06
(41.15)
(36.34)
 
 
Male 11-12 400 IM  # 2
 
place
    name
splits
 
7
Noah Giunta
29.76
2:58.32
 
(43.79)
1:03.65
3:43.55
(33.89)
(45.23)
1:39.07
4:17.56
(35.42)
(34.01)
2:14.53
4:50.65
(35.46)
(33.09)
 
9
Max Buchen
30.67
3:04.91
 
(40.06)
1:07.05
3:47.10
(36.38)
(42.19)
1:46.23
4:23.10
(39.18)
(36.00)
2:24.85
4:57.03
(38.62)
(33.93)
 
20
Anthony Scalia
33.90
3:16.45
 
(47.94)
1:14.23
4:04.39
(40.33)
(47.94)
1:51.27
4:39.85
(37.04)
(35.46)
2:28.51
5:14.35
(37.24)
(34.50)
 
 
Female 13-14 400 IM  # 3
 
place
    name
splits
 
20
Jessica Chen
31.03
3:00.61
 
(42.56)
1:06.39
3:44.31
(35.36)
(43.70)
1:42.58
4:17.13
(36.19)
(32.82)
2:18.05
4:48.60
(35.47)
(31.47)
Prelims
 
21
Kate Sommerstad
31.90
3:00.60
 
(44.66)
1:07.85
3:45.67
(35.95)
(45.07)
1:42.20
4:19.31
(34.35)
(33.64)
2:15.94
4:51.03
(33.74)
(31.72)
Prelims
 
22
Kathryn Brady
30.64
2:59.62
 
(41.66)
1:07.00
3:42.66
(36.36)
(43.04)
1:41.98
4:16.78
(34.98)
(34.12)
2:17.96
4:51.21
(35.98)
(34.43)
Prelims
 
 
Male 13-14 400 IM  # 4
 
place
    name
splits
 
35
Richie Chiarella
28.51
2:53.72
 
(42.34)
1:02.08
3:37.06
(33.57)
(43.34)
1:37.29
4:08.15
(35.21)
(31.09)
2:11.38
4:38.84
(34.09)
(30.69)
Prelims
 
 
Female 10 & U 200 IM  # 5
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
30.09
1:07.99
(37.90)
1:50.80
(42.81)
2:25.88
(35.08)
 
29
Claudia Retzlaff
34.29
1:16.51
(42.22)
2:09.28
(52.77)
2:45.79
(36.51)
 
30
Sabrina Lisica
36.94
1:20.50
(43.56)
2:09.41
(48.91)
2:46.06
(36.65)
 
 
Male 10 & U 200 IM  # 6
 
place
    name
splits
 
13
Ryan Sommerstad
39.42
1:19.24
(39.82)
2:06.97
(47.73)
2:41.08
(34.11)
 
30
Sergei Boudreau
39.97
1:24.26
(44.29)
2:13.20
(48.94)
2:50.54
(37.34)
 
 
Female 13-14 100 Back  # 15
 
place
    name
splits
 
17
Hope Farrell
30.55
1:01.58
(31.03)
Prelims
 
22
Kate Sommerstad
30.99
1:01.76
(30.77)
Prelims
 
30
Kathryn Brady
 
1:02.88
 
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Back  # 16
 
place
    name
splits
 
49
Brian Veit
29.50
1:00.49
(30.99)
Prelims
 
57
Liam Preston
29.99
1:00.65
(30.66)
Prelims
 
67
Richie Chiarella
29.73
1:01.13
(31.40)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 Back  # 17
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
33.35
1:09.01
(35.66)
 
30
Claudia Retzlaff
37.76
1:17.53
(39.77)
 
42
Lila Monti
38.23
1:18.73
(40.50)
 
53
Jacqueline Vinciguerra
40.40
1:21.19
(40.79)
 
 
Male 10 & U 100 Back  # 18
 
place
    name
splits
 
17
Ryan Sommerstad
36.78
1:15.84
(39.06)
 
48
Ethan Placencia-Nazareno
40.13
1:24.23
(44.10)
 
 
Female 11-12 100 Back  # 19
 
place
    name
splits
 
13
Olivia Schlegel
31.63
1:05.54
(33.91)
Finals
 
15
Olivia Schlegel
32.09
1:06.47
(34.38)
Prelims
 
22
Hanna Matheson
32.78
1:07.00
(34.22)
Prelims
 
25
Isabel Xu
32.69
1:07.07
(34.38)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Back  # 20
 
place
    name
splits
 
4
Noah Giunta
29.59
1:01.58
(31.99)
Finals
 
5
Noah Giunta
30.75
1:02.51
(31.76)
Prelims
 
15
Anthony Scalia
32.06
1:05.58
(33.52)
Finals
 
17
Anthony Scalia
32.61
1:06.03
(33.42)
Prelims
 
22
Vinnie Vinciguerra
32.96
1:06.55
(33.59)
Prelims
 
23
Nick Londono
32.41
1:06.60
(34.19)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Breast  # 21
 
place
    name
splits
 
3
Hope Farrell
34.12
1:11.87
(37.75)
1:51.58
(39.71)
2:31.03
(39.45)
Prelims
 
4
Hope Farrell
33.29
1:11.64
(38.35)
1:52.13
(40.49)
2:32.72
(40.59)
Finals
 
29
Kathryn Brady
36.46
1:17.00
(40.54)
1:57.78
(40.78)
2:38.15
(40.37)
Prelims
 
43
Jessica Chen
36.74
1:18.33
(41.59)
2:00.25
(41.92)
2:41.53
(41.28)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 Breast  # 23
 
place
    name
splits
 
18
Lila Monti
40.98
1:25.44
(44.46)
 
25
Sabrina Lisica
42.71
1:27.38
(44.67)
 
 
Male 10 & U 100 Breast  # 24
 
place
    name
splits
 
11
Sergei Boudreau
41.76
1:26.10
(44.34)
 
 
Female 11-12 200 Breast  # 25
 
place
    name
splits
 
2
AvaGrace Monti
33.52
1:12.48
(38.96)
1:51.70
(39.22)
2:28.93
(37.23)
Finals
 
2
AvaGrace Monti
35.05
1:15.50
(40.45)
1:55.19
(39.69)
2:33.37
(38.18)
Prelims
 
17
Hannah Lin
35.83
1:16.33
(40.50)
1:59.14
(42.81)
2:42.82
(43.68)
Prelims
 
32
Olivia Schlegel
37.48
1:20.06
(42.58)
2:04.15
(44.09)
2:47.99
(43.84)
Prelims
 
43
Bella Dimaculangan
40.40
1:24.62
(44.22)
2:09.53
(44.91)
2:52.85
(43.32)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Breast  # 26
 
place
    name
splits
 
5
Max Buchen
33.46
1:13.62
(40.16)
1:54.15
(40.53)
2:33.52
(39.37)
Finals
 
5
Max Buchen
33.88
1:14.17
(40.29)
1:54.73
(40.56)
2:35.43
(40.70)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Free  # 27
 
place
    name
splits
 
23
Hope Farrell
26.41
55.84
(29.43)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Free  # 28
 
place
    name
splits
 
57
Liam Preston
25.61
53.13
(27.52)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 Free  # 29
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
28.23
59.57
(31.34)
 
24
Claudia Retzlaff
32.02
1:07.40
(35.38)
 
38
Sabrina Lisica
33.36
1:09.27
(35.91)
 
43
Lila Monti
33.73
1:09.43
(35.70)
 
54
Jacqueline Vinciguerra
34.13
1:11.93
(37.80)
 
55
Giuliana Vavalle
33.90
1:12.75
(38.85)
 
 
Male 10 & U 100 Free  # 30
 
place
    name
splits
 
17
Ryan Sommerstad
31.77
1:06.21
(34.44)
 
27
Ethan Placencia-Nazareno
32.24
1:08.85
(36.61)
 
 
Female 11-12 100 Free  # 31
 
place
    name
splits
 
42
Hannah Lin
28.71
59.92
(31.21)
Prelims
 
46
Isabel Xu
28.92
1:00.20
(31.28)
Prelims
 
57
Olivia Schlegel
29.37
1:01.47
(32.10)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Free  # 32
 
place
    name
splits
 
4
Nick Londono
26.69
55.61
(28.92)
Prelims
 
6
Nick Londono
26.59
55.71
(29.12)
Finals
 
7
Vinnie Vinciguerra
27.07
55.92
(28.85)
Finals
 
8
Vinnie Vinciguerra
27.48
56.41
(28.93)
Prelims
 
10
Noah Giunta
27.44
56.92
(29.48)
Finals
 
14
Noah Giunta
27.86
57.82
(29.96)
Prelims
 
 
Male 13-14 1650 Free  # 34
 
place
    name
splits
 
7
Richie Chiarella
28.44
2:35.04
4:43.12
6:52.57
9:02.57
11:12.38
13:22.20
15:29.46
17:32.85
 
(31.51)
(32.65)
(32.41)
(32.44)
(32.16)
(32.24)
(32.23)
(28.55)
59.50
3:06.98
5:15.78
7:25.04
9:35.15
11:45.14
13:53.55
16:01.29
(31.06)
(31.94)
(32.66)
(32.47)
(32.58)
(32.76)
(31.35)
(31.83)
1:31.52
3:38.67
5:48.11
7:57.75
10:07.63
12:17.60
14:25.46
16:32.27
(32.02)
(31.69)
(32.33)
(32.71)
(32.48)
(32.46)
(31.91)
(30.98)
2:03.53
4:10.47
6:20.16
8:30.13
10:40.22
12:49.96
14:57.23
17:04.30
(32.01)
(31.80)
(32.05)
(32.38)
(32.59)
(32.36)
(31.77)
(32.03)
 
14
Brian Veit
28.74
2:37.11
5:22.73
7:03.92
9:19.33
11:35.80
13:51.91
16:09.26
18:23.88
 
(32.43)
(1:06.37)
(33.98)
(33.94)
(34.44)
(34.23)
(34.81)
(32.15)
1:00.24
3:10.02
 
7:37.54
9:53.65
12:09.77
14:25.73
16:43.47
(31.50)
(32.91)
 
(33.62)
(34.32)
(33.97)
(33.82)
(34.21)
1:32.41
3:43.37
5:56.42
8:11.71
10:27.55
12:44.29
14:59.92
17:17.92
(32.17)
(33.35)
 
(34.17)
(33.90)
(34.52)
(34.19)
(34.45)
2:04.68
4:16.36
6:29.94
8:45.39
11:01.36
13:17.68
15:34.45
17:51.73
(32.27)
(32.99)
(33.52)
(33.68)
(33.81)
(33.39)
(34.53)
(33.81)
 
 
Female 11-12 200 IM  # 35
 
place
    name
splits
 
12
Olivia Schlegel
30.00
1:06.89
(36.89)
1:48.59
(41.70)
2:21.52
(32.93)
Finals
 
9
AvaGrace Monti
31.27
1:09.28
(38.01)
1:49.24
(39.96)
2:21.79
(32.55)
Prelims
 
9
Olivia Schlegel
30.33
1:06.09
(35.76)
1:49.22
(43.13)
2:21.79
(32.57)
Prelims
 
15
AvaGrace Monti
31.82
1:08.79
(36.97)
1:50.35
(41.56)
2:23.61
(33.26)
Finals
 
20
Isabel Xu
30.68
1:06.73
(36.05)
1:50.63
(43.90)
2:24.93
(34.30)
Prelims
 
28
Hannah Lin
31.71
1:09.85
(38.14)
1:52.60
(42.75)
2:26.24
(33.64)
Prelims
 
45
Bella Dimaculangan
33.81
1:12.50
(38.69)
1:56.53
(44.03)
2:29.48
(32.95)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 IM  # 36
 
place
    name
splits
 
9
Noah Giunta
28.97
1:02.62
(33.65)
1:44.10
(41.48)
2:16.40
(32.30)
Finals
 
11
Noah Giunta
29.64
1:05.02
(35.38)
1:47.17
(42.15)
2:20.11
(32.94)
Prelims
 
13
Max Buchen
30.67
1:07.63
(36.96)
1:47.28
(39.65)
2:20.29
(33.01)
Finals
 
16
Max Buchen
30.51
1:08.01
(37.50)
1:48.87
(40.86)
2:21.78
(32.91)
Prelims
 
17
Nick Londono
28.37
1:04.96
(36.59)
1:50.16
(45.20)
2:21.82
(31.66)
Prelims
 
16
Nick Londono
28.36
1:05.53
(37.17)
1:49.98
(44.45)
2:22.21
(32.23)
Finals
 
21
Vinnie Vinciguerra
29.96
1:05.22
(35.26)
1:50.01
(44.79)
2:22.31
(32.30)
Prelims
 
41
Anthony Scalia
33.36
1:09.73
(36.37)
1:56.01
(46.28)
2:27.54
(31.53)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 IM  # 37
 
place
    name
splits
 
11
Hope Farrell
30.32
1:04.01
(33.69)
1:43.15
(39.14)
2:14.00
(30.85)
Prelims
 
16
Hope Farrell
29.31
1:02.55
(33.24)
1:41.04
(38.49)
2:14.15
(33.11)
Finals
 
19
Kathryn Brady
30.02
1:02.70
(32.68)
1:43.39
(40.69)
2:15.41
(32.02)
Prelims
 
33
Jessica Chen
29.92
1:05.55
(35.63)
1:46.97
(41.42)
2:18.72
(31.75)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 IM  # 39
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
30.77
1:07.16
(36.39)
 
36
Sabrina Lisica
36.69
1:17.55
(40.86)
 
38
Lila Monti
38.22
1:17.69
(39.47)
 
43
Claudia Retzlaff
35.24
1:18.10
(42.86)
 
 
Male 10 & U 100 IM  # 40
 
place
    name
splits
 
28
Ryan Sommerstad
37.23
1:17.35
(40.12)
 
 
Female 13-14 100 Breast  # 49
 
place
    name
splits
 
7
Hope Farrell
32.60
1:08.92
(36.32)
Finals
 
5
Hope Farrell
32.23
1:09.00
(36.77)
Prelims
 
 
Female 11-12 100 Breast  # 53
 
place
    name
splits
 
3
AvaGrace Monti
34.54
1:11.74
(37.20)
Prelims
 
8
AvaGrace Monti
34.28
1:12.72
(38.44)
Finals
 
11
Hannah Lin
34.26
1:12.80
(38.54)
Finals
 
10
Hannah Lin
34.15
1:13.52
(39.37)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Breast  # 54
 
place
    name
splits
 
5
Max Buchen
33.02
1:11.16
(38.14)
Finals
 
4
Max Buchen
33.48
1:11.57
(38.09)
Prelims
 
24
Noah Giunta
35.98
1:15.79
(39.81)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Fly  # 55
 
place
    name
splits
 
34
Kathryn Brady
31.07
1:07.39
(36.32)
1:45.19
(37.80)
2:23.05
(37.86)
Prelims
 
36
Kate Sommerstad
31.95
1:08.27
(36.32)
1:46.33
(38.06)
2:23.29
(36.96)
Prelims
 
38
Jessica Chen
31.00
1:07.00
(36.00)
1:45.29
(38.29)
2:23.44
(38.15)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Fly  # 56
 
place
    name
splits
 
23
Richie Chiarella
29.23
1:02.71
(33.48)
1:37.73
(35.02)
2:12.51
(34.78)
Prelims
 
38
Liam Preston
30.08
1:04.51
(34.43)
1:39.90
(35.39)
2:15.62
(35.72)
Prelims
 
44
Hunter Emerson
30.03
1:05.57
(35.54)
1:40.68
(35.11)
2:17.33
(36.65)
Prelims
 
 
Female 10 & U 100 Fly  # 57
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
30.78
1:06.06
(35.28)
 
15
Claudia Retzlaff
35.33
1:15.82
(40.49)
 
41
Sabrina Lisica
38.67
1:21.77
(43.10)
 
55
Lila Monti
 
1:26.59
 
 
56
Jacqueline Vinciguerra
41.06
1:27.89
(46.83)
 
 
Male 10 & U 100 Fly  # 58
 
place
    name
splits
 
33
Sergei Boudreau
38.79
1:22.51
(43.72)
 
 
Female 11-12 200 Fly  # 59
 
place
    name
splits
 
11
Isabel Xu
31.32
1:08.03
(36.71)
1:47.11
(39.08)
2:27.51
(40.40)
Finals
 
7
Olivia Schlegel
30.84
1:07.27
(36.43)
1:47.24
(39.97)
2:27.57
(40.33)
Finals
 
7
Olivia Schlegel
31.52
1:08.59
(37.07)
1:48.13
(39.54)
2:27.78
(39.65)
Prelims
 
12
Isabel Xu
32.71
1:10.83
(38.12)
1:50.50
(39.67)
2:30.22
(39.72)
Prelims
 
27
Hannah Lin
34.01
1:13.90
(39.89)
 
 
2:41.27
(2:41.27)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Fly  # 60
 
place
    name
splits
 
5
Noah Giunta
29.65
1:03.39
(33.74)
1:40.12
(36.73)
2:17.28
(37.16)
Prelims
 
6
Noah Giunta
29.87
1:04.61
(34.74)
1:40.12
(35.51)
2:17.45
(37.33)
Finals
 
9
Vinnie Vinciguerra
30.72
1:05.75
(35.03)
1:43.19
(37.44)
2:20.72
(37.53)
Finals
 
11
Vinnie Vinciguerra
30.93
1:07.95
(37.02)
1:47.26
(39.31)
2:27.22
(39.96)
Prelims
 
15
Max Buchen
31.38
1:08.96
(37.58)
1:49.06
(40.10)
2:27.61
(38.55)
Finals
 
14
Max Buchen
31.30
1:09.34
(38.04)
1:49.51
(40.17)
2:28.05
(38.54)
Prelims
 
21
Timmy Brady
32.12
1:11.63
(39.51)
1:53.50
(41.87)
2:35.73
(42.23)
Prelims
 
22
Anthony Scalia
34.54
1:15.32
(40.78)
1:57.41
(42.09)
2:38.47
(41.06)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Free  # 61
 
place
    name
splits
 
34
Jessica Chen
29.07
1:00.60
(31.53)
1:32.23
(31.63)
2:02.79
(30.56)
Prelims
 
49
Hope Farrell
28.69
1:00.82
(32.13)
1:33.48
(32.66)
2:04.61
(31.13)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Free  # 62
 
place
    name
splits
 
42
Liam Preston
26.75
56.07
(29.32)
1:25.63
(29.56)
1:55.28
(29.65)
Prelims
 
44
Richie Chiarella
26.85
56.19
(29.34)
1:26.19
(30.00)
1:55.47
(29.28)
Prelims
 
 
Female 11-12 200 Free  # 63
 
place
    name
splits
 
38
Olivia Schlegel
30.85
1:04.49
(33.64)
1:38.70
(34.21)
2:12.31
(33.61)
Prelims
 
41
AvaGrace Monti
30.57
1:04.99
(34.42)
1:39.08
(34.09)
2:12.58
(33.50)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Free  # 64
 
place
    name
splits
 
5
Nick Londono
28.08
59.64
(31.56)
1:31.51
(31.87)
2:02.95
(31.44)
Prelims
 
5
Nick Londono
28.02
59.63
(31.61)
1:31.75
(32.12)
2:03.06
(31.31)
Finals
 
7
Vinnie Vinciguerra
28.57
1:00.21
(31.64)
1:31.89
(31.68)
2:03.52
(31.63)
Prelims
 
8
Vinnie Vinciguerra
28.36
1:00.44
(32.08)
1:32.97
(32.53)
2:04.78
(31.81)
Finals
 
 
Female 10 & U 500 Free  # 65
 
place
    name
splits
 
6
Emily Herr
31.45
2:58.47
5:28.79
 
(37.24)
(37.52)
1:06.73
3:36.29
6:03.66
(35.28)
(37.82)
(34.87)
1:43.93
4:13.70
(37.20)
(37.41)
2:21.23
4:51.27
(37.30)
(37.57)
 
 
Male 10 & U 500 Free  # 66
 
place
    name
splits
 
5
Ryan Sommerstad
31.50
2:57.85
5:25.87
 
(37.19)
(36.70)
1:06.76
3:34.51
5:59.98
(35.26)
(36.66)
(34.11)
1:43.45
4:12.04
(36.69)
(37.53)
2:20.66
4:49.17
(37.21)
(37.13)
 
 
Female 11-12 500 Free  # 71
 
place
    name
splits
 
23
Karsten Pergan
31.66
2:51.50
5:12.52
 
(35.50)
(34.91)
1:05.99
3:26.58
5:46.49
(34.33)
(35.08)
(33.97)
1:40.74
4:01.82
(34.75)
(35.24)
2:16.00
4:37.61
(35.26)
(35.79)
 
44
Bella Dimaculangan
32.42
 
5:26.93
 
(-3:38.65)
(36.51)
1:07.91
3:35.70
6:02.53
(35.49)
 
(35.60)
1:44.58
4:13.30
(36.67)
(37.60)
2:21.35
4:50.42
(36.77)
 
 
 
Male 11-12 500 Free  # 72
 
place
    name
splits
 
13
Max Buchen
29.48
2:48.61
5:09.29
 
(35.33)
(35.13)
1:03.24
3:23.83
5:42.89
(33.76)
(35.22)
(33.60)
1:38.03
3:58.87
(34.79)
(35.04)
2:13.28
4:34.16
(35.25)
(35.29)
 
34
Richie Hall
31.08
2:56.26
5:25.07
 
(37.32)
(37.25)
1:05.71
3:33.08
6:00.99
(34.63)
(36.82)
(35.92)
1:42.09
4:10.45
(36.38)
(37.37)
2:18.94
4:47.82
(36.85)
(37.37)
 
 
Female 10 & U 200 Free  # 73
 
place
    name
splits
 
18
Lila Monti
33.15
1:09.64
(36.49)
1:47.64
(38.00)
2:24.49
(36.85)
 
24
Claudia Retzlaff
 
1:23.04
 
1:48.84
(25.80)
2:26.99
 
 
30
Sabrina Lisica
33.74
1:12.86
(39.12)
1:52.53
(39.67)
2:29.85
(37.32)
 
 
Male 10 & U 200 Free  # 74
 
place
    name
splits
 
8
Ryan Sommerstad
31.99
1:07.36
(35.37)
1:43.37
(36.01)
2:18.34
(34.97)
 
 
Female 11-12 100 IM  # 75
 
place
    name
splits
 
14
AvaGrace Monti
31.51
1:06.65
(35.14)
Finals
 
13
AvaGrace Monti
31.09
1:06.80
(35.71)
Prelims
 
17
Olivia Schlegel
30.84
1:07.10
(36.26)
Prelims
 
22
Hannah Lin
31.29
1:07.18
(35.89)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 IM  # 76
 
place
    name
splits
 
5
Noah Giunta
28.51
1:02.82
(34.31)
Finals
 
5
Noah Giunta
29.10
1:04.38
(35.28)
Prelims
 
15
Nick Londono
29.10
1:05.07
(35.97)
Finals
 
14
Nick Londono
29.11
1:05.38
(36.27)
Prelims
 
37
Max Buchen
32.45
1:09.10
(36.65)
Prelims
 
 
Female 13-14 500 Free  # 77
 
place
    name
splits
 
16
Kate Sommerstad
28.76
2:37.17
4:47.86
 
(32.27)
(32.41)
1:00.00
3:10.02
5:19.56
(31.24)
(32.85)
(31.70)
1:32.04
3:42.69
(32.04)
(32.67)
2:04.90
4:15.45
(32.86)
(32.76)
Finals
 
14
Kate Sommerstad
29.40
2:38.57
4:48.48
 
(32.47)
(32.20)
1:01.10
3:11.42
5:19.61
(31.70)
(32.85)
(31.13)
1:33.42
3:44.00
(32.32)
(32.58)
2:06.10
4:16.28
(32.68)
(32.28)
Prelims
 
 
Male 13-14 500 Free  # 78
 
place
    name
splits
 
17
Richie Chiarella
27.04
2:28.87
4:34.28
 
(31.51)
(31.11)
55.81
2:59.92
5:03.29
(28.77)
(31.05)
(29.01)
1:26.15
3:31.33
(30.34)
(31.41)
1:57.36
4:03.17
(31.21)
(31.84)
Prelims
 
39
Liam Preston
28.37
2:35.63
4:41.28
 
(32.27)
(31.37)
59.81
3:06.72
5:11.35
(31.44)
(31.09)
(30.07)
1:31.58
3:38.16
(31.77)
(31.44)
2:03.36
4:09.91
(31.78)
(31.75)
Prelims
 
60
Brian Veit
27.06
2:36.68
4:48.95
 
(32.84)
(33.24)
58.37
3:09.72
5:22.10
(31.31)
(33.04)
(33.15)
1:30.89
3:42.77
(32.52)
(33.05)
2:03.84
4:15.71
(32.95)
(32.94)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Fly  # 89
 
place
    name
splits
 
24
Jessica Chen
29.59
1:02.16
(32.57)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Fly  # 90
 
place
    name
splits
 
72
Ryan Matheson
28.63
1:01.28
(32.65)
Prelims
 
 
Female 11-12 100 Fly  # 93
 
place
    name
splits
 
10
Isabel Xu
30.65
1:04.58
(33.93)
Prelims
 
13
Isabel Xu
30.55
1:04.66
(34.11)
Finals
 
15
Olivia Schlegel
30.24
1:05.20
(34.96)
Finals
 
14
Olivia Schlegel
30.10
1:05.60
(35.50)
Prelims
 
29
AvaGrace Monti
32.94
1:07.62
(34.68)
Prelims
 
54
Bella Dimaculangan
34.24
1:10.15
(35.91)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Fly  # 94
 
place
    name
splits
 
6
Noah Giunta
28.87
1:01.23
(32.36)
Finals
 
7
Noah Giunta
29.63
1:02.66
(33.03)
Prelims
 
11
Nick Londono
29.14
1:03.28
(34.14)
Finals
 
10
Nick Londono
29.06
1:03.40
(34.34)
Prelims
 
12
Vinnie Vinciguerra
29.65
1:03.53
(33.88)
Finals
 
11
Vinnie Vinciguerra
29.60
1:04.52
(34.92)
Prelims
 
35
Timmy Brady
31.74
1:08.54
(36.80)
Prelims
 
44
Anthony Scalia
32.71
1:10.10
(37.39)
Prelims
 
52
Zander Klaric
32.57
1:11.85
(39.28)
Prelims
 
54
Richie Hall
33.96
1:12.80
(38.84)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Back  # 95
 
place
    name
splits
 
4
Kate Sommerstad
30.73
1:02.98
(32.25)
1:35.61
(32.63)
2:08.29
(32.68)
Prelims
 
8
Kate Sommerstad
30.78
1:03.82
(33.04)
1:37.82
(34.00)
2:10.73
(32.91)
Finals
 
13
Hope Farrell
30.88
1:03.94
(33.06)
1:37.95
(34.01)
2:12.02
(34.07)
Prelims
 
16
Hope Farrell
31.52
1:05.24
(33.72)
1:39.55
(34.31)
2:13.32
(33.77)
Finals
 
18
Kathryn Brady
31.78
1:05.73
(33.95)
1:39.93
(34.20)
2:13.87
(33.94)
Prelims
 
37
Jessica Chen
32.89
1:07.69
(34.80)
1:43.23
(35.54)
2:17.34
(34.11)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Back  # 96
 
place
    name
splits
 
35
Richie Chiarella
30.49
1:03.51
(33.02)
1:37.66
(34.15)
2:10.29
(32.63)
Prelims
 
48
Liam Preston
31.54
1:04.73
(33.19)
1:39.00
(34.27)
2:11.33
(32.33)
Prelims
 
55
Hunter Emerson
31.58
1:05.22
(33.64)
1:39.06
(33.84)
2:11.79
(32.73)
Prelims
 
67
Brian Veit
30.76
1:04.80
(34.04)
1:39.17
(34.37)
2:13.48
(34.31)
Prelims
 
 
Female 11-12 200 Back  # 97
 
place
    name
splits
 
14
Olivia Schlegel
32.98
1:08.94
(35.96)
1:46.13
(37.19)
2:22.80
(36.67)
Finals
 
11
Olivia Schlegel
32.61
1:07.92
(35.31)
1:45.70
(37.78)
2:23.06
(37.36)
Prelims
 
17
Isabel Xu
35.00
1:11.81
(36.81)
1:48.46
(36.65)
2:24.29
(35.83)
Prelims
 
32
Karsten Pergan
35.32
1:12.29
(36.97)
1:49.11
(36.82)
2:26.92
(37.81)
Prelims
 
40
Hanna Matheson
34.49
1:12.49
(38.00)
1:51.00
(38.51)
2:28.52
(37.52)
Prelims
 
 
Male 11-12 200 Back  # 98
 
place
    name
splits
 
4
Noah Giunta
31.27
1:04.92
(33.65)
1:40.15
(35.23)
2:15.37
(35.22)
Finals
 
4
Noah Giunta
32.62
1:06.45
(33.83)
1:40.99
(34.54)
2:15.72
(34.73)
Prelims
 
10
Anthony Scalia
32.62
1:08.05
(35.43)
1:44.23
(36.18)
2:19.86
(35.63)
Finals
 
11
Anthony Scalia
33.68
1:10.87
(37.19)
1:47.66
(36.79)
2:23.39
(35.73)
Prelims
 
32
Colin Veit
35.89
1:15.67
(39.78)
1:55.22
(39.55)
2:32.30
(37.08)
Prelims
 
34
Timmy Brady
35.50
1:15.26
(39.76)
1:55.26
(40.00)
2:32.61
(37.35)
Prelims