Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/6/2018 04:42 PM
               2018 MR TVSC Rookie Meet Time Trials - 12/2/2018                
                2018 MR TVSC Rookie Meet, Sanction #: 181251-T                 
                                    Results                                    
 
Girls 25 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Borkowski, Brooke L       10 TVSC-MR                   NT      17.77        
  2 Teressa, Duretti G        10 TVSC-MR                   NT      17.81        
  3 Zhao, Chelsie Y            9 TVSC-MR                19.46      18.57        
  4 Fang, Sophia               8 TVSC-MR                21.34      19.28        
  5 Wang, Carrie N            11 TVSC-MR                   NT      20.59        
  6 Qian, Caroline J           9 TVSC-MR                   NT      20.94        
  7 Song, Kelly N              9 TVSC-MR                   NT      21.08        
  8 Mossey, Rayna M            8 TVSC-MR                   NT      21.12        
  9 XU, Sarah Y                8 TVSC-MR                23.53      22.28        
 10 Tang, Jane M               8 TVSC-MR                   NT      24.28        
 11 Raymond, Claudia E         8 TVSC-MR                   NT      26.62        
 12 Timm, Avery R              7 TVSC-MR                25.63      28.00        
 13 Casey, Emily C             7 TVSC-MR                   NT      28.19        
 14 Kelly, Myla G              7 TVSC-MR                   NT      28.95        
 15 Wang, Liana N              7 TVSC-MR                   NT      31.86        
 16 Hewitt, Leah P             8 TVSC-MR                   NT      33.50        
 17 Moran, Haley E             7 TVSC-MR                   NT      33.82        
 -- Brockman, Lauren F         7 TVSC-MR                   NT         NS        
 -- Dalton, Indigo M          10 TVSC-MR                   NT         NS        
 -- Woehrle, Anna E           10 TVSC-MR                   NT         NS        
 
Girls 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT      30.97        
  2 Teressa, Duretti G        10 TVSC-MR                   NT      40.57        
  3 Borkowski, Brooke L       10 TVSC-MR                   NT      41.51        
  4 Connelly, Gwen A          11 TVSC-MR                   NT      41.55        
  5 Zhao, Chelsie Y            9 TVSC-MR                43.50      44.94        
  6 Wang, Carrie N            11 TVSC-MR                   NT      45.15        
  7 Fang, Sophia               8 TVSC-MR                48.92      46.41        
  8 Qian, Caroline J           9 TVSC-MR                22.39      48.01        
  9 Mossey, Rayna M            8 TVSC-MR                   NT      50.10        
 10 XU, Sarah Y                8 TVSC-MR                53.92      50.29        
 11 Song, Kelly N              9 TVSC-MR                   NT      54.38        
 12 Tang, Jane M               8 TVSC-MR                   NT      55.91        
 13 Kelly, Myla G              7 TVSC-MR                   NT    1:01.09        
 14 Raymond, Claudia E         8 TVSC-MR                   NT    1:03.75        
 15 Casey, Emily C             7 TVSC-MR                   NT    1:04.00        
 -- Timm, Avery R              7 TVSC-MR                56.33         NS        
 -- Brockman, Lauren F         7 TVSC-MR                   NT         NS        
 -- Woehrle, Anna E           10 TVSC-MR                   NT         NS        
 -- Dalton, Indigo M          10 TVSC-MR                   NT         NS        
 -- DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                31.73         NS        
 
Girls 25 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borkowski, Brooke L       10 TVSC-MR                   NT      21.83        
  2 Teressa, Duretti G        10 TVSC-MR                   NT      22.07        
  3 Qian, Caroline J           9 TVSC-MR                   NT      22.41        
  4 Wang, Carrie N            11 TVSC-MR                   NT      22.85        
  5 Fang, Sophia               8 TVSC-MR                28.40      23.09        
  6 Zhao, Chelsie Y            9 TVSC-MR                26.59      23.64        
  7 Tang, Jane M               8 TVSC-MR                   NT      24.84        
  8 Song, Kelly N              9 TVSC-MR                   NT      25.21        
  9 XU, Sarah Y                8 TVSC-MR                26.83      25.62        
 10 Mossey, Rayna M            8 TVSC-MR                   NT      25.63        
 11 Timm, Avery R              7 TVSC-MR                26.40      26.67        
 12 Raymond, Claudia E         8 TVSC-MR                   NT      26.93        
 13 Casey, Emily C             7 TVSC-MR                   NT      30.82        
 14 Kelly, Myla G              7 TVSC-MR                   NT      32.26        
 15 Wang, Liana N              7 TVSC-MR                   NT      35.53        
 16 Moran, Haley E             7 TVSC-MR                   NT      39.16        
 17 Hewitt, Leah P             8 TVSC-MR                   NT      43.10        
 18 Brockman, Lauren F         7 TVSC-MR                   NT      49.05        
 -- Dalton, Indigo M          10 TVSC-MR                   NT         NS        
 -- Woehrle, Anna E           10 TVSC-MR                   NT         NS        
 
Boys 25 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                19.53      15.86        
  2 Olsen, Aidan R            12 TVSC-MR                   NT      19.08        
  3 Lipskiy, Mike A           12 TVSC-MR                   NT      19.28        
  4 Koga, Kyto T              11 TVSC-MR                   NT      19.47        
  5 Miller, Brendan A          8 TVSC-MR                   NT      20.64        
  6 Dansereau, Connor K        8 TVSC-MR                   NT      21.49        
  7 Lu, Jack C                 9 TVSC-MR                   NT      22.12        
  8 Ma, Benjamin Z             8 TVSC-MR                   NT      22.26        
  9 Gao, Harry H               8 TVSC-MR                   NT      22.42        
 10 Liu, Ethan Y               9 TVSC-MR                   NT      22.59        
 11 Kayran, Kirill D           8 TVSC-MR                   NT      22.96        
 12 Mukhi, Pranav              8 TVSC-MR                22.36      22.97        
 13 Stencel, Holden G          8 TVSC-MR                   NT      24.75        
 14 Russo, Bradley J           8 TVSC-MR                   NT      25.13        
 15 sun, Lawrence W            8 TVSC-MR                   NT      26.00        
 16 Le, Kevin N                9 TVSC-MR                   NT      26.22        
 17 Catania, Charlie O         8 TVSC-MR                   NT      27.49        
 18 Wu, Lewis H                7 TVSC-MR                   NT      29.06        
 19 Oliva, Johnathon T         7 TVSC-MR                   NT      29.40        
 20 Wasileski, Austin A        7 TVSC-MR                   NT      30.64        
 21 Paterno, Christian A       9 TVSC-MR                   NT      30.65        
 22 Qin, Evan Q                7 TVSC-MR                   NT      33.59        
 23 Connelly, Ben J            9 TVSC-MR                   NT      34.71        
 
Boys 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                40.28      41.12        
  2 Lipskiy, Mike A           12 TVSC-MR                   NT      42.68        
  3 Olsen, Aidan R            12 TVSC-MR                   NT      42.81        
  4 Koga, Kyto T              11 TVSC-MR                   NT      44.40        
  5 Lu, Jack C                 9 TVSC-MR                   NT      52.78        
  6 Miller, Brendan A          8 TVSC-MR                   NT      52.90        
  7 Dansereau, Connor K        8 TVSC-MR                   NT      53.67        
  8 Gao, Harry H               8 TVSC-MR                   NT      54.88        
  9 Stencel, Holden G          8 TVSC-MR                   NT      55.45        
 10 Ma, Benjamin Z             8 TVSC-MR                   NT      56.80        
 11 Le, Kevin N                9 TVSC-MR                   NT      57.14        
 12 Mukhi, Pranav              8 TVSC-MR                59.96      57.53        
 13 Russo, Bradley J           8 TVSC-MR                   NT      59.66        
 14 Liu, Ethan Y               9 TVSC-MR                   NT    1:00.95        
 15 Kayran, Kirill D           8 TVSC-MR                   NT    1:01.32        
 16 Wu, Lewis H                7 TVSC-MR                   NT    1:07.22        
 17 Oliva, Johnathon T         7 TVSC-MR                   NT    1:07.28        
 18 sun, Lawrence W            8 TVSC-MR                   NT    1:07.55        
 19 Wasileski, Austin A        7 TVSC-MR                   NT    1:09.95        
 20 Paterno, Christian A       9 TVSC-MR                   NT    1:13.16        
 21 Qin, Evan Q                7 TVSC-MR                   NT    1:13.72        
 22 Connelly, Ben J            9 TVSC-MR                   NT    1:22.27        
 -- Catania, Charlie O         8 TVSC-MR                   NT         NS        
 
Boys 25 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gergely, Bryce T           9 TVSC-MR                23.29      21.72        
  2 Olsen, Aidan R            12 TVSC-MR                   NT      22.65        
  3 Lipskiy, Mike A           12 TVSC-MR                   NT      24.29        
  4 Miller, Brendan A          8 TVSC-MR                   NT      25.97        
  5 Dansereau, Connor K        8 TVSC-MR                   NT      26.97        
  6 Paterno, Christian A       9 TVSC-MR                   NT      27.29        
  7 Kayran, Kirill D           8 TVSC-MR                   NT      27.43        
  8 Koga, Kyto T              11 TVSC-MR                   NT      27.85        
  9 Lu, Jack C                 9 TVSC-MR                   NT      28.04        
 10 Mukhi, Pranav              8 TVSC-MR                30.58      28.24        
 11 Le, Kevin N                9 TVSC-MR                   NT      28.46        
 12 Russo, Bradley J           8 TVSC-MR                   NT      28.57        
 13 sun, Lawrence W            8 TVSC-MR                   NT      29.10        
 14 Stencel, Holden G          8 TVSC-MR                   NT      29.44        
 15 Gao, Harry H               8 TVSC-MR                   NT      29.73        
 16 Connelly, Ben J            9 TVSC-MR                   NT      30.53        
 17 Oliva, Johnathon T         7 TVSC-MR                   NT      30.66        
 18 Ma, Benjamin Z             8 TVSC-MR                   NT      31.00        
 19 Catania, Charlie O         8 TVSC-MR                   NT      31.53        
 20 Wu, Lewis H                7 TVSC-MR                   NT      32.94        
 21 Liu, Ethan Y               9 TVSC-MR                   NT      34.71        
 22 Qin, Evan Q                7 TVSC-MR                   NT      35.40        
 23 Wasileski, Austin A        7 TVSC-MR                   NT      36.64        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR                   NT      24.47        
  2 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR                   NT      25.92        
  3 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR                   NT      27.81        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR                   NT      59.50        
                  28.35       59.50 (31.15)                                        
  2 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                   NT    1:04.17        
                  30.13     1:04.17 (34.04)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR                   NT    2:03.29        
                  28.61       59.41 (30.80)     1:31.54 (32.13)     2:03.29 (31.75)
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              2:20.85    2:12.65        
                  29.69     1:02.87 (33.18)     1:37.71 (34.84)     2:12.65 (34.94)
  3 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              2:16.42    2:12.96        
                  29.67     1:03.29 (33.62)     1:32.07 (28.78)     2:12.96 (40.89)
  4 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              2:40.54    2:32.78        
                  34.22     1:13.28 (39.06)     1:53.54 (40.26)     2:32.78 (39.24)
  5 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              3:19.69    2:44.70        
                  37.49     1:20.54 (43.05)     2:03.98 (43.44)     2:44.70 (40.72)
  6 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                   NT    2:50.57        
                  37.24     1:23.20 (45.96)     2:07.03 (43.83)     2:50.57 (43.54)
  7 Connelly, Gwen A          11 TVSC-MR                   NT    3:25.27        
                  43.77     1:36.23 (52.46)     2:30.60 (54.37)     3:25.27 (54.67)
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                   NT      33.69        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sloniewsky, Peter A       13 TVSC-MR                   NT    1:02.66        
                  30.72     1:02.66 (31.94)                                        
  2 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT    1:19.76        
                  39.56     1:19.76 (40.20)                                        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall III, Richie D        12 TVSC-MR                   NT      36.85        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         15 TVSC-MR                   NT    1:14.73        
                  35.35     1:14.73 (39.38)                                        
  2 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                   NT    1:32.12        
                  43.43     1:32.12 (48.69)                                        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   10 TVSC-MR                   NT    1:32.82        
                  43.83     1:32.82 (48.99)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR                   NT    2:49.18        
                  36.66     1:19.59 (42.93)     2:04.54 (44.95)     2:49.18 (44.64)
  2 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR                   NT    2:57.28        
                  40.15     1:25.21 (45.06)     2:11.33 (46.12)     2:57.28 (45.95)
  3 Mutarelli, Kiera L        14 TVSC-MR                   NT    2:59.20        
                  39.95     1:24.78 (44.83)     2:11.08 (46.30)     2:59.20 (48.12)
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR                   NT    2:12.17        
                  28.54     1:01.94 (33.40)     1:37.24 (35.30)     2:12.17 (34.93)
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall III, Richie D        12 TVSC-MR                   NT    1:08.44        
                  31.61     1:08.44 (36.83)                                        
  2 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                   NT    1:25.33        
                  37.31     1:25.33 (48.02)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:16.55    2:14.84        
                  29.70     1:04.18 (34.48)     1:45.23 (41.05)     2:14.84 (29.61)
  2 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              2:17.03    2:16.84        
                  29.67     1:04.40 (34.73)     1:45.25 (40.85)     2:16.84 (31.59)
  3 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:22.58    2:23.64        
                  30.75     1:08.46 (37.71)     1:49.50 (41.04)     2:23.64 (34.14)
  4 Kazlauskas, Saige         15 TVSC-MR              2:20.90    2:24.62        
                  30.56     1:07.52 (36.96)     1:50.40 (42.88)     2:24.62 (34.22)
  5 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:32.70    2:35.17        
                  32.36     1:13.16 (40.80)     1:58.71 (45.55)     2:35.17 (36.46)
  6 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              2:45.55    2:43.58        
                  34.91     1:17.06 (42.15)     2:02.73 (45.67)     2:43.58 (40.85)
  7 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              2:45.78    2:44.23        
                  34.39     1:17.71 (43.32)     2:06.49 (48.78)     2:44.23 (37.74)
  8 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              2:53.22    2:52.70        
                  39.70     1:22.01 (42.31)     2:14.60 (52.59)     2:52.70 (38.10)
  9 Wu, Oliver F              11 TVSC-MR                   NT    2:57.67        
                  40.38     1:26.75 (46.37)     2:17.56 (50.81)     2:57.67 (40.11)
 10 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              3:13.97    3:07.06        
                  43.70     1:31.46 (47.76)     2:25.24 (53.78)     3:07.06 (41.82)
 11 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                   NT    3:12.67        
                  50.61     1:37.04 (46.43)     2:32.26 (55.22)     3:12.67 (40.41)
 12 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              3:39.83    3:22.96        
                  48.66     1:35.97 (47.31)   2:39.50 (1:03.53)     3:22.96 (43.46)
 13 Connelly, Gwen A          11 TVSC-MR                   NT    3:46.18        
                                1:55.97 ( )     2:53.66 (57.69)     3:46.18 (52.52)