MR JOs for 14 & Under - Nassau Aquatic Center - 3/8-10/2019
  HomeLast update:  03-11-2019
 
    Individual Results
Qualification times are shown for age of swimmer at first day of qualifying meet, not for age at this meet
 
HC
SIL
JO
EZ
SM
SECT
NSCA

***
*
LAC Speedo Cup qualification time
Silver Championships qualification time
JO qualification time
Eastern Zone Age Group Champs qualification time
Sr Mets qualification time
Spring Sectional qualification time
NSCA Jr Nationals qualification time

swam event for first time
new qualification time or standard
 
 
Sergei Boudreau (11)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:45.34Y
2:44.99Y
1:18.74Y
36.10Y
A*
A
BB
A*
JO
JO
JO
JO
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
# 26A
# 26A
# 54A
# 88A
Male 200 Breast
Male 200 Breast
Male 100 Breast
Male 50 Breast
5
5
12
12
--
6
--
--
-2.24
-0.35
+0.58
-0.32
 
 
Meghan Brady (10)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:17.27Y
31.06Y
35.24Y
35.71Y
A
A
A
A
JO
JO
JO
JO
Timed finals
Timed finals
Lead-off
Timed finals
# 17B
# 51B
# 79
# 91B
Female 100 Back
Female 50 Free
Back leg 200 Medley Relay
Female 50 Back
22
29

25
--
--

--
+1.50
+0.09
+0.55
+1.02
 
 
Timmy Brady (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:53.14Y
29.23Y
2:33.59Y
2:30.95Y
2:19.63Y
1:11.41Y
1:10.59Y
2:09.20Y
1:04.72Y
1:04.07Y
33.61Y
33.33Y
2:22.77Y
2:20.10Y
AAA*
AA
AA
AAA*
AA
AA
AAA*
A
AA
AA
AA
AA
A
AA*
JO
JO
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
EZ*
Timed finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 2B
# 14B
# 26B
# 26B
# 36B
# 54B
# 54B
# 64B
# 76B
# 76B
# 88B
# 88B
# 98B
# 98B
Male 400 IM
Male 50 Fly
Male 200 Breast
Male 200 Breast
Male 200 IM
Male 100 Breast
Male 100 Breast
Male 200 Free
Male 100 IM
Male 100 IM
Male 50 Breast
Male 50 Breast
Male 200 Back
Male 200 Back
9
14
5
6
11
7
5
19
5
7
8
8
9
10
2
--
--
5
--
--
6
--
--
4
--
3
--
1
-3.28
-0.18
-1.25
-2.64
+0.46
-0.65
-0.82
+2.67
-0.91
-0.65
-0.54
-0.28
+0.31
-2.36
 
 
Hannah Brockman (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:02.82Y
5:27.31Y
AA
AA
SIL
SIL
Prelims
Prelims
# 61B
# 77B
Female 200 Free
Female 500 Free
18
13
--
--
+0.10
+3.41
 
 
Jessica Chen (14)   A
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:03.51Y
57.18Y
2:17.64Y
2:03.33Y
2:17.44Y
26.12Y
A
AA
AA
AA
A
AA
JO
SIL
JO
SIL
SIL
SIL
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 15B
# 27B
# 37B
# 61B
# 95B
# 101B
Female 100 Back
Female 100 Free
Female 200 IM
Female 200 Free
Female 200 Back
Female 50 Free
23
23
18
20
17
24
--
--
--
--
--
--
+0.63
+1.27
+1.75
+0.84
+1.38
+0.26
 
 
Thomas Demaio (12)   L
 
Event
Place
Points
Improv
 
57.27Y
29.78Y
1:11.90Y
58.00Y
2:25.96Y
26.25Y
1:18.63Y
35.52Y
1:09.65Y
26.81Y
AA
A
BB
AA*
A
AA*
BB
A
BB
A
JO
JO
SIL
JO
JO
EZ*
SIL
JO
JO
JO
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 8
# 14B
# 20B
# 32B
# 36B
# 42
# 54B
# 88B
# 94B
# 104B
Lead-off 400 Free Relay
Male 50 Fly
Male 100 Back
Male 100 Free
Male 200 IM
Lead-off 200 Free Relay
Male 100 Breast
Male 50 Breast
Male 100 Fly
Male 50 Free

19
25
12
21

26
19
21
15

--
--
--
--

--
--
--
--
-0.73
-0.19
+4.14
-0.89
+0.47
-0.56
+2.65
+0.25
+0.12
-0.01
 
 
Marissa DeMarco (12)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:42.17Y
1:14.45Y
1:13.62Y
34.95Y
35.13Y
AA
AA
AA
AA
AA
JO
JO
EZ*
JO
JO
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 25B
# 53B
# 53B
# 87B
# 87B
Female 200 Breast
Female 100 Breast
Female 100 Breast
Female 50 Breast
Female 50 Breast
12
9
9
11
10
--
--
2
--
1
+6.12
+0.25
-0.58
+1.04
+1.22
 
 
Bella Dimaculangan (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:57.64Y
57.44Y
2:37.09Y
57.39Y
2:19.56Y
2:18.61Y
26.84Y
1:11.85Y
1:11.46Y
2:07.45Y
5:45.00Y
1:05.15Y
26.40Y
AAA
AAA
AAA
AAA*
AAA
AAA
AA
AAA
AAA
AA
AA
AA
AAA*
JO
JO
EZ
EZ*
EZ
EZ
JO
EZ
EZ
JO
JO
JO
JO
Timed finals
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Timed finals
Prelims
Prelims
# 1B
# 7
# 25B
# 31B
# 35B
# 35B
# 41
# 53B
# 53B
# 63B
# 71B
# 93B
# 103B
Female 400 IM
Lead-off 400 Free Relay
Female 200 Breast
Female 100 Free
Female 200 IM
Female 200 IM
Lead-off 200 Free Relay
Female 100 Breast
Female 100 Breast
Female 200 Free
Female 500 Free
Female 100 Fly
Female 50 Free
8

7
14
10
10

6
7
16
17
19
8
3

--
--
--
1

--
4
--
--
--
--
-3.20
+0.05
-1.72
-0.49
+2.41
+1.46
+0.44
-0.30
-0.39
-0.26
+9.95
+0.25
-0.86
 
 
Kevin Duong (9)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:32.18Y
NS    
BB
 
JO
 
Timed finals
Timed finals
# 24A
# 100A
Male 100 Breast
Male 50 Breast
8
---
3
--
-2.22
---  
 
 
Hunter Emerson (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:38.92Y
2:28.50Y
2:13.55Y
1:10.49Y
2:18.99Y
2:11.82Y
AA
A
A
BB
BB
A
JO
EZ
SIL
SIL
JO
JO
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 4B
# 22B
# 38B
# 50B
# 56B
# 96B
Male 400 IM
Male 200 Breast
Male 200 IM
Male 100 Breast
Male 200 Fly
Male 200 Back
21
24
43
34
24
29
--
--
--
--
--
--
+0.79
+0.65
+2.55
+1.92
+6.06
+3.83
 
 
Deaglan Farrell (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:50.31Y
1:30.26Y
1:07.99Y
31.20Y
6:30.66Y
2:25.80Y
41.77Y
A
BB
A
BB
A
A
BB
SIL
JO
JO
SIL
JO
JO
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 6B
# 24B
# 30B
# 52B
# 66B
# 74B
# 100B
Male 200 IM
Male 100 Breast
Male 100 Free
Male 50 Free
Male 500 Free
Male 200 Free
Male 50 Breast
20
21
23
27
14
16
21
--
--
--
--
--
--
--
+0.85
-1.81
+1.01
+0.64
-3.22
-2.90
-0.33
 
 
Noah Giunta (13)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
DQ    
52.42Y
57.58Y
57.34Y
52.95Y
52.73Y
2:07.23Y
2:08.29Y
2:08.36Y
2:07.70Y
1:56.29Y
1:55.50Y
27.84Y
58.36Y
57.77Y
57.15Y
2:06.64Y
2:03.88Y
24.90Y
 
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
 
AA
AA
AA
AA
AA
A
 
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO

JO
JO
JO
JO
EZ
JO
Prelims
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Lead-off
Lead-off
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
# 4A
# 10
# 16A
# 16A
# 28A
# 28A
# 38A
# 38A
# 56A
# 56A
# 62A
# 62A
# 68
# 84
# 90A
# 90A
# 96A
# 96A
# 102A
Male 400 IM
Lead-off 400 Free Relay
Male 100 Back
Male 100 Back
Male 100 Free
Male 100 Free
Male 200 IM
Male 200 IM
Male 200 Fly
Male 200 Fly
Male 200 Free
Male 200 Free
Back leg 200 Medley Relay
Back leg 400 Medley Relay
Male 100 Fly
Male 100 Fly
Male 200 Back
Male 200 Back
Male 50 Free
0

2
3
8
9
3
8
5
6
7
7


5
6
4
3
18
--

--
8
--
2
--
3
--
5
--
4


--
5
--
8
--
---  
-0.31
+0.17
-0.07
-0.03
-0.22
-0.43
+1.06
+2.05
+1.39
+0.02
-0.77
-0.55
+1.02
+0.40
-0.22
+2.23
-0.53
+0.23
 
 
Emily Herr (11)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:54.58Y
27.98Y
26.95Y
2:36.94Y
2:33.02Y
30.14Y
29.67Y
2:19.32Y
2:13.04Y
2:02.85Y
2:00.51Y
1:02.24Y
1:01.75Y
1:01.81Y
59.72Y
25.89Y
25.50Y
AAA
AAA
AAAA
AAA*
AAA
AA*
AAA*
AAA*
AAAA*
AAA
AAAA*
AAAA
AAAA
AAA
AAAA
AAA
AAAA*
JO
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
EZ*
EZ
SM*
EZ
EZ
EZ
EZ
EZ
SM
EZ
EZ
Timed finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 1A
# 13A
# 13A
# 25A
# 25A
# 47A
# 47A
# 59A
# 59A
# 63A
# 63A
# 75A
# 75A
# 93A
# 93A
# 103A
# 103A
Female 400 IM
Female 50 Fly
Female 50 Fly
Female 200 Breast
Female 200 Breast
Female 50 Back
Female 50 Back
Female 200 Fly
Female 200 Fly
Female 200 Free
Female 200 Free
Female 100 IM
Female 100 IM
Female 100 Fly
Female 100 Fly
Female 50 Free
Female 50 Free
2
1
1
1
2
1
3
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
9
--
11
--
9
--
8
--
11
--
11
--
11
--
11
--
11
-2.38
+0.74
-0.29
-3.51
-3.92
-1.45
-0.47
-3.32
-6.28
-0.55
-2.34
-0.10
-0.49
+2.23
+0.14
-0.36
-0.39
 
 
Ryan Kittilsen (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:16.30Y
1:09.10Y
31.01Y
2:32.63Y
35.17Y
A
A
BB
BB
AA*
JO
SIL
JO
SIL
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 18B
# 30B
# 52B
# 74B
# 92B
Male 100 Back
Male 100 Free
Male 50 Free
Male 200 Free
Male 50 Back
17
27
23
24
19
--
--
--
--
--
-1.72
+0.63
+0.45
+3.66
-1.35
 
 
Hannah Lin (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:01.48Y
57.11Y
2:42.71Y
2:21.15Y
26.50Y
1:14.08Y
26.53Y
A
AA
A
A
AA
A
AA
JO
JO*
SIL
JO
JO
JO
JO
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
# 3A
# 9
# 21A
# 37A
# 43
# 49A
# 101A
Female 400 IM
Lead-off 400 Free Relay
Female 200 Breast
Female 200 IM
Lead-off 200 Free Relay
Female 100 Breast
Female 50 Free
30

32
29

26
21
--

--
--

--
--
+0.09
-0.93
+5.61
+0.89
-0.03
+1.60
-0.11
 
 
Sabrina Lisica (11)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:51.77Y
1:19.41Y
1:19.08Y
2:37.88Y
2:39.85Y
35.90Y
34.41Y
A
A
A
BB
BB
A*
AA*
JO
JO
JO
JO
JO
JO
JO
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 25A
# 53A
# 53A
# 59A
# 59A
# 87A
# 87A
Female 200 Breast
Female 100 Breast
Female 100 Breast
Female 200 Fly
Female 200 Fly
Female 50 Breast
Female 50 Breast
17
9
9
10
10
7
3
--
--
2
--
1
--
8
+0.25
-0.06
-0.33
-2.06
+1.97
-1.15
-1.49
 
 
Nick Londono (13)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
54.24Y
24.72Y
1:02.19Y
24.99Y
A
A
BB
A
JO
JO
SIL
JO
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
# 28A
# 44
# 90A
# 102A
Male 100 Free
Lead-off 200 Free Relay
Male 100 Fly
Male 50 Free
18

22
20
--

--
--
-0.10
+0.06
+1.55
+0.33
 
 
Hanna Matheson (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:09.77Y
30.05Y
1:05.24Y
2:25.01Y
31.00Y
2:26.07Y
30.60Y
1:08.15Y
1:04.37Y
1:04.68Y
2:23.14Y
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AAA
AAA
AA*
JO
JO
JO
JO
JO
EZ
JO
JO
EZ*
JO
JO
Timed finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Lead-off
Prelims
Lead-off
Prelims
Prelims
# 1B
# 13B
# 19B
# 35B
# 47B
# 59B
# 69
# 75B
# 81
# 93B
# 97B
Female 400 IM
Female 50 Fly
Female 100 Back
Female 200 IM
Female 50 Back
Female 200 Fly
Back leg 200 Medley Relay
Female 100 IM
Back leg 400 Medley Relay
Female 100 Fly
Female 200 Back
16
37
17
25
24
14

24

14
18
--
--
--
--
--
--

--

--
--
-3.64
-0.01
+0.33
+1.31
+0.18
-0.86
-0.22
+1.10
-0.54
+0.76
-3.44
 
 
Kallie Micena (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:28.66Y
40.58Y
A
A
JO
JO
Timed finals
Timed finals
# 23B
# 99B
Female 100 Breast
Female 50 Breast
20
23
--
--
-1.77
-0.63
 
 
James Monahan (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:24.21Y
BB
SIL
Timed finals
# 2B
Male 400 IM
20
--
+6.82
 
 
Joseph Monahan (9)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:35.12Y
45.33Y
BB
BB
JO
SIL
Timed finals
Timed finals
# 24A
# 100A
Male 100 Breast
Male 50 Breast
12
15
--
--
+1.18
+2.33
 
 
AvaGrace Monti (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:56.80Y
2:34.76Y
2:32.53Y
2:18.88Y
1:12.58Y
2:31.87Y
1:04.19Y
AA
AA
AA
AA
AA
BB
A
JO
JO
EZ
JO
JO
SIL
 
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 3A
# 21A
# 21A
# 37A
# 49A
# 55A
# 89A
Female 400 IM
Female 200 Breast
Female 200 Breast
Female 200 IM
Female 100 Breast
Female 200 Fly
Female 100 Fly
21
11
7
16
16
28
26
--
--
4
--
--
--
--
+3.33
+6.05
+3.82
-0.49
+2.31
+6.25
+0.17
 
 
Lila Monti (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:37.55Y
1:05.94Y
1:22.17Y
1:06.09Y
1:13.93Y
29.36Y
1:23.20Y
2:19.56Y
36.04Y
39.23Y
AA
AA
AAA
AA
AA
AA*
A
AAA
A
AA
EZ
JO
EZ
JO
EZ*
EZ*
JO
EZ
JO
JO
Timed finals
Lead-off
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 5B
# 11
# 23B
# 29B
# 39B
# 51B
# 57B
# 73B
# 91B
# 99B
Female 200 IM
Lead-off 400 Free Relay
Female 100 Breast
Female 100 Free
Female 100 IM
Female 50 Free
Female 100 Fly
Female 200 Free
Female 50 Back
Female 50 Breast
6

4
14
8
7
30
5
27
9
5

7
--
3
4
--
6
--
2
-1.67
+0.49
+0.25
+0.64
-0.76
-0.92
-0.15
+0.79
+0.71
+0.30
 
 
Liam Preston (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:26.43Y
57.70Y
49.60Y
49.62Y
2:05.08Y
2:04.23Y
2:09.27Y
1:51.09Y
1:48.87Y
5:00.04Y
4:52.09Y
56.90Y
22.93Y
22.72Y
AAA
AA
AAA
AAA
AAA
AAA
AA
AAA
AAA
AAA
AAA
AA
AAA
AAA
EZ
JO
SM*
SM
JO
JO
JO
JO
EZ
JO
SM
JO
JO
SM*
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
# 4B
# 16B
# 28B
# 28B
# 38B
# 38B
# 56B
# 62B
# 62B
# 78B
# 78B
# 90B
# 102B
# 102B
Male 400 IM
Male 100 Back
Male 100 Free
Male 100 Free
Male 200 IM
Male 200 IM
Male 200 Fly
Male 200 Free
Male 200 Free
Male 500 Free
Male 500 Free
Male 100 Fly
Male 50 Free
Male 50 Free
11
12
5
6
9
10
7
10
6
8
6
11
4
6
--
--
--
5
--
1
--
--
5
--
5
--
--
5
+0.31
+0.88
-0.21
+0.02
+0.46
-0.39
+4.50
+2.89
+0.67
+8.96
+1.01
+1.65
+0.12
-0.09
 
 
Claudia Retzlaff (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:35.93Y
1:14.33Y
1:04.24Y
29.53Y
1:12.13Y
6:08.67Y
2:17.67Y
32.63Y
35.05Y
AAA*
AA
AA
AA
AAA
AAA*
AAA
AA
A
EZ
EZ
EZ
EZ*
EZ
EZ
EZ
EZ
JO
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 5B
# 17B
# 29B
# 51B
# 57B
# 65B
# 73B
# 85B
# 91B
Female 200 IM
Female 100 Back
Female 100 Free
Female 50 Free
Female 100 Fly
Female 500 Free
Female 200 Free
Female 50 Fly
Female 50 Back
3
14
6
9
4
3
2
13
18
8
--
5
2
7
8
9
--
--
-2.33
+0.35
-0.22
-0.48
-0.73
-9.71
+0.12
-0.21
-0.44
 
 
Olivia Schlegel (13)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:00.75Y
1:00.35Y
2:41.36Y
2:20.76Y
1:12.07Y
1:11.74Y
2:21.49Y
29.20Y
1:01.38Y
1:02.31Y
2:15.28Y
2:12.68Y
AA
AAA*
A
AA
AA
AA
A
 
AA
AA
AA
AA
EZ
SM*
SIL
JO
JO
JO
JO

EZ
 
JO
EZ*
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Lead-off
Lead-off
Prelims
Prelims
Finals
# 15A
# 15A
# 21A
# 37A
# 49A
# 49A
# 55A
# 67
# 83
# 89A
# 95A
# 95A
Female 100 Back
Female 100 Back
Female 200 Breast
Female 200 IM
Female 100 Breast
Female 100 Breast
Female 200 Fly
Back leg 200 Medley Relay
Back leg 400 Medley Relay
Female 100 Fly
Female 200 Back
Female 200 Back
4
3
26
26
11
10
12


15
8
8
--
8
--
--
--
1
--


--
--
3
-1.00
-0.40
+6.45
+4.22
-0.41
-0.33
-4.12
-0.80
+1.03
-0.02
-1.62
-2.60
 
 
Sarah Seale (12)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
28.02Y
A
SIL
Prelims
# 103B
Female 50 Free
31
--
+0.74
 
 
Peter Sloniewsky (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:11.43Y
A
JO
Prelims
# 96B
Male 200 Back
28
--
+0.36
 
 
Ryan Sommerstad (11)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:51.05Y
2:31.52Y
A
BB
JO
JO
Timed finals
Prelims
# 72A
# 98A
Male 500 Free
Male 200 Back
8
12
3
--
-1.76
-2.37
 
 
Antonio Vavalle (14)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
53.63Y
18:07.02Y
2:17.24Y
1:55.73Y
5:04.34Y
AA
AA
BB
AA
AA
SIL
JO
JO
JO
JO
Prelims
Timed finals
Prelims
Prelims
Prelims
# 28B
# 34B
# 56B
# 62B
# 78B
Male 100 Free
Male 1650 Free
Male 200 Fly
Male 200 Free
Male 500 Free
39
6
23
30
13
--
5
--
--
--
+0.62
-2.43
+1.42
+0.52
-6.73
 
 
Brennyn Veit (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:56.27Y
2:37.82Y
5:32.88Y
2:18.06Y
AA
A
AA
A
JO
SIL
SIL
SIL
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 3B
# 21B
# 77B
# 95B
Female 400 IM
Female 200 Breast
Female 500 Free
Female 200 Back
15
19
17
18
--
--
--
--
+0.82
-0.39
+8.53
+1.96
 
 
Colin Veit (12)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:08.74Y
32.11Y
31.35Y
5:48.05Y
1:07.43Y
2:27.60Y
A
A
A
A
A
A
SIL
SIL
JO
JO
JO
JO
Prelims
Prelims
Lead-off
Timed finals
Lead-off
Prelims
# 20B
# 48B
# 70
# 72B
# 82
# 98B
Male 100 Back
Male 50 Back
Back leg 200 Medley Relay
Male 500 Free
Back leg 400 Medley Relay
Male 200 Back
22
19

16

17
--
--

--

--
+2.20
+0.54
-0.22
-1.85
+0.89
-0.21
 
 
Jackie Vinciguerra (11)   A
 
Event
Place
Points
Improv
 
31.44Y
28.59Y
A
A
JO
SIL
Prelims
Lead-off
# 13A
# 41
Female 50 Fly
Lead-off 200 Free Relay
23

--

+0.23
-0.28
 
 
Vinny Vinciguerra (13)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:04.87Y
52.16Y
52.46Y
2:16.65Y
2:17.78Y
1:56.47Y
1:55.87Y
1:02.45Y
2:22.96Y
24.74Y
BB
AA
AA
A
BB
AA
AA
BB
BB
A
SIL
JO
JO
SIL
SIL
JO
JO
SIL
SIL
JO
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
# 16A
# 28A
# 28A
# 38A
# 56A
# 62A
# 62A
# 90A
# 96A
# 102A
Male 100 Back
Male 100 Free
Male 100 Free
Male 200 IM
Male 200 Fly
Male 200 Free
Male 200 Free
Male 100 Fly
Male 200 Back
Male 50 Free
26
6
7
26
15
10
10
25
26
14
--
--
4
--
--
--
1
--
--
--
+2.47
-1.63
+0.30
+2.00
+1.10
-0.20
-0.60
+3.17
+8.82
-0.33
 
 
Angela Wang (10)   S
 
Event
Place
Points
Improv
 
29.93Y
30.10Y
41.52Y
AA
AA*
A*
JO
JO
JO
Lead-off
Timed finals
Timed finals
# 45
# 51B
# 99B
Lead-off 200 Free Relay
Female 50 Free
Female 50 Breast

14
31

--
--
-0.17
-0.46
-0.32
 
 
Lauren Woody (12)   L
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:02.87Y
1:10.43Y
2:47.43Y
1:18.13Y
31.33Y
1:08.02Y
A
A
A
A
AA*
AA
SIL
SIL
JO
JO
JO*
SIL
Lead-off
Prelims
Prelims
Prelims
Lead-off
Lead-off
# 7
# 19B
# 25B
# 53B
# 69
# 81
Lead-off 400 Free Relay
Female 100 Back
Female 200 Breast
Female 100 Breast
Back leg 200 Medley Relay
Back leg 400 Medley Relay

37
17
21



--
--
--


-0.20
+2.68
+0.65
+0.18
-1.08
+0.27
 
 
Isabel Xu (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:41.59Y
57.42Y
2:27.98Y
1:03.29Y
26.31Y
A
AA
BB
A
AA
SIL
JO
SIL
 
JO
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 21A
# 27A
# 55A
# 89A
# 101A
Female 200 Breast
Female 100 Free
Female 200 Fly
Female 100 Fly
Female 50 Free
28
20
26
20
17
--
--
--
--
--
+1.39
+0.20
+4.51
-0.49
-0.25
 
 
    Results by event
 
Female 400 IM  # 1A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
Emily Herr
11
Timed finals
4:54.58Y
-2.38
AAA
JO
 
 
Female 400 IM  # 1B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
16
Bella Dimaculangan
Hanna Matheson
12
12
Timed finals
Timed finals
4:57.64Y
5:09.77Y
-3.20
-3.64
AAA
AA
JO
JO
 
 
Male 400 IM  # 2B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
20
Timmy Brady
James Monahan
12
12
Timed finals
Timed finals
4:53.14Y
5:24.21Y
-3.28
+6.82
AAA*
BB
JO
SIL
 
 
Female 400 IM  # 3A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
21
30
AvaGrace Monti
Hannah Lin
13
13
Prelims
Prelims
4:56.80Y
5:01.48Y
+3.33
+0.09
AA
A
JO
JO
 
 
Female 400 IM  # 3B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
Brennyn Veit
14
Prelims
4:56.27Y
+0.82
AA
JO
 
 
Male 400 IM  # 4A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
 
 
Male 400 IM  # 4B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
21
Liam Preston
Hunter Emerson
14
14
Prelims
Prelims
4:26.43Y
4:38.92Y
+0.31
+0.79
AAA
AA
EZ
JO
 
 
Female 200 IM  # 5B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
6
Claudia Retzlaff
Lila Monti
10
10
Timed finals
Timed finals
2:35.93Y
2:37.55Y
-2.33
-1.67
AAA*
AA
EZ
EZ
 
 
Male 200 IM  # 6B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
Deaglan Farrell
10
Timed finals
2:50.31Y
+0.85
A
SIL
 
 
Female 11-12 400 Free Relay  # 7
 
place
    name
age
time
improv
 
6
 
 
 
 

24
 
 
 
 
TVSC-A
Bella Dimaculangan
Hanna Matheson
Sarah Seale
Emily Herr

TVSC-B
Lauren Woody
Sabrina Lisica
Marissa DeMarco
Jackie Vinciguerra
 
12
12
12
11

 
12
11
12
11
3:55.35Y
57.44Y
59.69Y
1:03.15Y
55.07Y

4:11.87Y
1:02.87Y
1:02.85Y
1:03.33Y
1:02.82Y
 
+0.05
 
 
 

 
-0.20
 
 
 
 
AAA
 
 
 

 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 

 
SIL
 
 
 
 
 
Male 11-12 400 Free Relay  # 8
 
place
    name
age
time
improv
 
6
 
 
 
 
TVSC-A
Thomas Demaio
Colin Veit
James Monahan
Timmy Brady
 
12
12
12
12
3:57.01Y
57.27Y
59.54Y
1:02.17Y
58.03Y
 
-0.73
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 13-14 400 Free Relay  # 9
 
place
    name
age
time
improv
 
11
 
 
 
 
TVSC-A
Hannah Lin
AvaGrace Monti
Olivia Schlegel
Jessica Chen
 
13
13
13
14
3:50.45Y
57.11Y
1:00.07Y
56.95Y
56.32Y
 
-0.93
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO*
 
 
 
 
 
Male 13-14 400 Free Relay  # 10
 
place
    name
age
time
improv
 
7
 
 
 
 
TVSC-A
Noah Giunta
Antonio Vavalle
Vinny Vinciguerra
Liam Preston
 
13
14
13
14
3:27.52Y
52.42Y
52.61Y
52.84Y
49.65Y
 
-0.31
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 10 & U 400 Free Relay  # 11
 
place
    name
age
time
improv
 
1
 
 
 
 
TVSC-A
Lila Monti
Angela Wang
Meghan Brady
Claudia Retzlaff
 
10
10
10
10
4:25.16Y
1:05.94Y
1:05.92Y
1:08.50Y
1:04.80Y
 
+0.49
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 50 Fly  # 13A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
23
Emily Herr
Emily Herr
Jackie Vinciguerra
11
11
11
Finals
Prelims
Prelims
26.95Y
27.98Y
31.44Y
-0.29
+0.74
+0.23
AAAA
AAA
A
EZ
EZ
JO
 
 
Female 50 Fly  # 13B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
37
Hanna Matheson
12
Prelims
30.05Y
-0.01
AA
JO
 
 
Male 50 Fly  # 14B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
19
Timmy Brady
Thomas Demaio
12
12
Prelims
Prelims
29.23Y
29.78Y
-0.18
-0.19
AA
A
JO
JO
 
 
Female 100 Back  # 15A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
4
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
13
13
Finals
Prelims
1:00.35Y
1:00.75Y
-0.40
-1.00
AAA*
AA
SM*
EZ
 
 
Female 100 Back  # 15B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
Jessica Chen
14
Prelims
1:03.51Y
+0.63
A
JO
 
 
Male 100 Back  # 16A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
2
26
Noah Giunta
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
13
13
13
Finals
Prelims
Prelims
57.34Y
57.58Y
1:04.87Y
-0.07
+0.17
+2.47
AA
AA
BB
JO
JO
SIL
 
 
Male 100 Back  # 16B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
Liam Preston
14
Prelims
57.70Y
+0.88
AA
JO
 
 
Female 100 Back  # 17B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
22
Claudia Retzlaff
Meghan Brady
10
10
Timed finals
Timed finals
1:14.33Y
1:17.27Y
+0.35
+1.50
AA
A
EZ
JO
 
 
Male 100 Back  # 18B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
Ryan Kittilsen
10
Timed finals
1:16.30Y
-1.72
A
JO
 
 
Female 100 Back  # 19B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
37
Hanna Matheson
Lauren Woody
12
12
Prelims
Prelims
1:05.24Y
1:10.43Y
+0.33
+2.68
AA
A
JO
SIL
 
 
Male 100 Back  # 20B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
22
25
Colin Veit
Thomas Demaio
12
12
Prelims
Prelims
1:08.74Y
1:11.90Y
+2.20
+4.14
A
BB
SIL
SIL
 
 
Female 200 Breast  # 21A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
11
26
28
32
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
Olivia Schlegel
Isabel Xu
Hannah Lin
13
13
13
13
13
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:32.53Y
2:34.76Y
2:41.36Y
2:41.59Y
2:42.71Y
+3.82
+6.05
+6.45
+1.39
+5.61
AA
AA
A
A
A
EZ
JO
SIL
SIL
SIL
 
 
Female 200 Breast  # 21B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
19
Brennyn Veit
14
Prelims
2:37.82Y
-0.39
A
SIL
 
 
Male 200 Breast  # 22B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
Hunter Emerson
14
Prelims
2:28.50Y
+0.65
A
EZ
 
 
Female 100 Breast  # 23B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
20
Lila Monti
Kallie Micena
10
10
Timed finals
Timed finals
1:22.17Y
1:28.66Y
+0.25
-1.77
AAA
A
EZ
JO
 
 
Male 100 Breast  # 24A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
12
Kevin Duong
Joseph Monahan
9
9
Timed finals
Timed finals
1:32.18Y
1:35.12Y
-2.22
+1.18
BB
BB
JO
JO
 
 
Male 100 Breast  # 24B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
21
Deaglan Farrell
10
Timed finals
1:30.26Y
-1.81
BB
JO
 
 
Female 200 Breast  # 25A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
1
17
Emily Herr
Emily Herr
Sabrina Lisica
11
11
11
Finals
Prelims
Prelims
2:33.02Y
2:36.94Y
2:51.77Y
-3.92
-3.51
+0.25
AAA
AAA*
A
EZ
EZ
JO
 
 
Female 200 Breast  # 25B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
12
17
Bella Dimaculangan
Marissa DeMarco
Lauren Woody
12
12
12
Prelims
Prelims
Prelims
2:37.09Y
2:42.17Y
2:47.43Y
-1.72
+6.12
+0.65
AAA
AA
A
EZ
JO
JO
 
 
Male 200 Breast  # 26A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
5
Sergei Boudreau
Sergei Boudreau
11
11
Finals
Prelims
2:44.99Y
2:45.34Y
-0.35
-2.24
A
A*
JO
JO
 
 
Male 200 Breast  # 26B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
5
Timmy Brady
Timmy Brady
12
12
Finals
Prelims
2:30.95Y
2:33.59Y
-2.64
-1.25
AAA*
AA
EZ
EZ
 
 
Female 100 Free  # 27A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
Isabel Xu
13
Prelims
57.42Y
+0.20
AA
JO
 
 
Female 100 Free  # 27B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
Jessica Chen
14
Prelims
57.18Y
+1.27
AA
SIL
 
 
Male 100 Free  # 28A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
7
9
8
18
Vinny Vinciguerra
Vinny Vinciguerra
Noah Giunta
Noah Giunta
Nick Londono
13
13
13
13
13
Prelims
Finals
Finals
Prelims
Prelims
52.16Y
52.46Y
52.73Y
52.95Y
54.24Y
-1.63
+0.30
-0.22
-0.03
-0.10
AA
AA
AA
AA
A
JO
JO
JO
JO
JO
 
 
Male 100 Free  # 28B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
6
39
Liam Preston
Liam Preston
Antonio Vavalle
14
14
14
Prelims
Finals
Prelims
49.60Y
49.62Y
53.63Y
-0.21
+0.02
+0.62
AAA
AAA
AA
SM*
SM
SIL
 
 
Female 100 Free  # 29B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
14
Claudia Retzlaff
Lila Monti
10
10
Timed finals
Timed finals
1:04.24Y
1:06.09Y
-0.22
+0.64
AA
AA
EZ
JO
 
 
Male 100 Free  # 30B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
27
Deaglan Farrell
Ryan Kittilsen
10
10
Timed finals
Timed finals
1:07.99Y
1:09.10Y
+1.01
+0.63
A
A
JO
SIL
 
 
Female 100 Free  # 31B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
Bella Dimaculangan
12
Prelims
57.39Y
-0.49
AAA*
EZ*
 
 
Male 100 Free  # 32B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
Thomas Demaio
12
Prelims
58.00Y
-0.89
AA*
JO
 
 
Male 1650 Free  # 34B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
Antonio Vavalle
14
Timed finals
18:07.02Y
-2.43
AA
JO
 
 
Female 200 IM  # 35B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
10
25
Bella Dimaculangan
Bella Dimaculangan
Hanna Matheson
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
2:18.61Y
2:19.56Y
2:25.01Y
+1.46
+2.41
+1.31
AAA
AAA
AA
EZ
EZ
JO
 
 
Male 200 IM  # 36B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
21
Timmy Brady
Thomas Demaio
12
12
Prelims
Prelims
2:19.63Y
2:25.96Y
+0.46
+0.47
AA
A
EZ
JO
 
 
Female 200 IM  # 37A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
16
26
29
AvaGrace Monti
Olivia Schlegel
Hannah Lin
13
13
13
Prelims
Prelims
Prelims
2:18.88Y
2:20.76Y
2:21.15Y
-0.49
+4.22
+0.89
AA
AA
A
JO
JO
JO
 
 
Female 200 IM  # 37B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
Jessica Chen
14
Prelims
2:17.64Y
+1.75
AA
JO
 
 
Male 200 IM  # 38A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
8
26
Noah Giunta
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
13
13
13
Prelims
Finals
Prelims
2:07.23Y
2:08.29Y
2:16.65Y
-0.43
+1.06
+2.00
AA
AA
A
JO
JO
SIL
 
 
Male 200 IM  # 38B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
9
43
Liam Preston
Liam Preston
Hunter Emerson
14
14
14
Finals
Prelims
Prelims
2:04.23Y
2:05.08Y
2:13.55Y
-0.39
+0.46
+2.55
AAA
AAA
A
JO
JO
SIL
 
 
Female 100 IM  # 39B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
Lila Monti
10
Timed finals
1:13.93Y
-0.76
AA
EZ*
 
 
Female 11-12 200 Free Relay  # 41
 
place
    name
age
time
improv
 
2
 
 
 
 

25
 
 
 
 
TVSC-A
Bella Dimaculangan
Sarah Seale
Hanna Matheson
Emily Herr

TVSC-B
Jackie Vinciguerra
Sabrina Lisica
Marissa DeMarco
Lauren Woody
 
12
12
12
11

 
11
11
12
12
1:47.17Y
26.84Y
27.15Y
27.83Y
25.35Y

1:54.49Y
28.59Y
28.58Y
29.04Y
28.28Y
 
+0.44
 
 
 

 
-0.28
 
 
 
 
AA
 
 
 

 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 

 
SIL
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Free Relay  # 42
 
place
    name
age
time
improv
 
7
 
 
 
 
TVSC-A
Thomas Demaio
Colin Veit
Ryan Sommerstad
Timmy Brady
 
12
12
11
12
1:48.47Y
26.25Y
27.21Y
28.64Y
26.37Y
 
-0.56
 
 
 
 
AA*
 
 
 
 
EZ*
 
 
 
 
 
Female 13-14 200 Free Relay  # 43
 
place
    name
age
time
improv
 
14
 
 
 
 
TVSC-A
Hannah Lin
Isabel Xu
AvaGrace Monti
Jessica Chen
 
13
13
13
14
1:45.46Y
26.50Y
25.95Y
27.42Y
25.59Y
 
-0.03
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Male 13-14 200 Free Relay  # 44
 
place
    name
age
time
improv
 
7
 
 
 
 
TVSC-A
Nick Londono
Vinny Vinciguerra
Noah Giunta
Liam Preston
 
13
13
13
14
1:36.76Y
24.72Y
24.43Y
24.64Y
22.97Y
 
+0.06
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 10 & U 200 Free Relay  # 45
 
place
    name
age
time
improv
 
1
 
 
 
 
TVSC-A
Angela Wang
Lila Monti
Meghan Brady
Claudia Retzlaff
 
10
10
10
10
1:57.90Y
29.93Y
28.88Y
29.92Y
29.17Y
 
-0.17
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 50 Back  # 47A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
1
Emily Herr
Emily Herr
11
11
Finals
Prelims
29.67Y
30.14Y
-0.47
-1.45
AAA*
AA*
EZ*
JO
 
 
Female 50 Back  # 47B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
Hanna Matheson
12
Prelims
31.00Y
+0.18
AA
JO
 
 
Male 50 Back  # 48B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
19
Colin Veit
12
Prelims
32.11Y
+0.54
A
SIL
 
 
Female 100 Breast  # 49A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
11
16
26
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Hannah Lin
13
13
13
13
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
1:11.74Y
1:12.07Y
1:12.58Y
1:14.08Y
-0.33
-0.41
+2.31
+1.60
AA
AA
AA
A
JO
JO
JO
JO
 
 
Male 100 Breast  # 50B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
34
Hunter Emerson
14
Prelims
1:10.49Y
+1.92
BB
SIL
 
 
Female 50 Free  # 51B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
9
14
29
Lila Monti
Claudia Retzlaff
Angela Wang
Meghan Brady
10
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
29.36Y
29.53Y
30.10Y
31.06Y
-0.92
-0.48
-0.46
+0.09
AA*
AA
AA*
A
EZ*
EZ*
JO
JO
 
 
Male 50 Free  # 52B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
23
27
Ryan Kittilsen
Deaglan Farrell
10
10
Timed finals
Timed finals
31.01Y
31.20Y
+0.45
+0.64
BB
BB
JO
SIL
 
 
Female 100 Breast  # 53A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
9
Sabrina Lisica
Sabrina Lisica
11
11
Finals
Prelims
1:19.08Y
1:19.41Y
-0.33
-0.06
A
A
JO
JO
 
 
Female 100 Breast  # 53B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
6
9
9
21
Bella Dimaculangan
Bella Dimaculangan
Marissa DeMarco
Marissa DeMarco
Lauren Woody
12
12
12
12
12
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
1:11.46Y
1:11.85Y
1:13.62Y
1:14.45Y
1:18.13Y
-0.39
-0.30
-0.58
+0.25
+0.18
AAA
AAA
AA
AA
A
EZ
EZ
EZ*
JO
JO
 
 
Male 100 Breast  # 54A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
Sergei Boudreau
11
Prelims
1:18.74Y
+0.58
BB
JO
 
 
Male 100 Breast  # 54B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
7
26
Timmy Brady
Timmy Brady
Thomas Demaio
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
1:10.59Y
1:11.41Y
1:18.63Y
-0.82
-0.65
+2.65
AAA*
AA
BB
EZ
EZ
SIL
 
 
Female 200 Fly  # 55A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
26
28
Olivia Schlegel
Isabel Xu
AvaGrace Monti
13
13
13
Prelims
Prelims
Prelims
2:21.49Y
2:27.98Y
2:31.87Y
-4.12
+4.51
+6.25
A
BB
BB
JO
SIL
SIL
 
 
Male 200 Fly  # 56A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
5
15
Noah Giunta
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
13
13
13
Finals
Prelims
Prelims
2:07.70Y
2:08.36Y
2:17.78Y
+1.39
+2.05
+1.10
AA
AA
BB
JO
JO
SIL
 
 
Male 200 Fly  # 56B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
23
24
Liam Preston
Antonio Vavalle
Hunter Emerson
14
14
14
Prelims
Prelims
Prelims
2:09.27Y
2:17.24Y
2:18.99Y
+4.50
+1.42
+6.06
AA
BB
BB
JO
JO
JO
 
 
Female 100 Fly  # 57B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
30
Claudia Retzlaff
Lila Monti
10
10
Timed finals
Timed finals
1:12.13Y
1:23.20Y
-0.73
-0.15
AAA
A
EZ
JO
 
 
Female 200 Fly  # 59A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
10
10
Emily Herr
Emily Herr
Sabrina Lisica
Sabrina Lisica
11
11
11
11
Finals
Prelims
Prelims
Finals
2:13.04Y
2:19.32Y
2:37.88Y
2:39.85Y
-6.28
-3.32
-2.06
+1.97
AAAA*
AAA*
BB
BB
SM*
EZ
JO
JO
 
 
Female 200 Fly  # 59B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
Hanna Matheson
12
Prelims
2:26.07Y
-0.86
AA
EZ
 
 
Female 200 Free  # 61B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
20
Hannah Brockman
Jessica Chen
14
14
Prelims
Prelims
2:02.82Y
2:03.33Y
+0.10
+0.84
AA
AA
SIL
SIL
 
 
Male 200 Free  # 62A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
10
7
10
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
13
13
13
13
Finals
Finals
Prelims
Prelims
1:55.50Y
1:55.87Y
1:56.29Y
1:56.47Y
-0.77
-0.60
+0.02
-0.20
AA
AA
AA
AA
JO
JO
JO
JO
 
 
Male 200 Free  # 62B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
10
30
Liam Preston
Liam Preston
Antonio Vavalle
14
14
14
Finals
Prelims
Prelims
1:48.87Y
1:51.09Y
1:55.73Y
+0.67
+2.89
+0.52
AAA
AAA
AA
EZ
JO
JO
 
 
Female 200 Free  # 63A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
Emily Herr
Emily Herr
11
11
Finals
Prelims
2:00.51Y
2:02.85Y
-2.34
-0.55
AAAA*
AAA
EZ
EZ
 
 
Female 200 Free  # 63B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
16
Bella Dimaculangan
12
Prelims
2:07.45Y
-0.26
AA
JO
 
 
Male 200 Free  # 64B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
19
Timmy Brady
12
Prelims
2:09.20Y
+2.67
A
JO
 
 
Female 500 Free  # 65B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
Claudia Retzlaff
10
Timed finals
6:08.67Y
-9.71
AAA*
EZ
 
 
Male 500 Free  # 66B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
Deaglan Farrell
10
Timed finals
6:30.66Y
-3.22
A
JO
 
 
Female 13-14 200 Medley Relay  # 67
 
place
    name
age
time
improv
 
10
 
 
 
 
TVSC-A
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Jessica Chen
Hannah Lin
 
13
13
14
13
1:55.55Y
29.20Y
33.18Y
27.14Y
26.03Y
 
-0.80
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Male 13-14 200 Medley Relay  # 68
 
place
    name
age
time
improv
 
9
 
 
 
 
TVSC-A
Noah Giunta
Hunter Emerson
Vinny Vinciguerra
Liam Preston
 
13
14
13
14
1:48.95Y
27.84Y
31.76Y
26.74Y
22.61Y
 
-0.55
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Female 11-12 200 Medley Relay  # 69
 
place
    name
age
time
improv
 
3
 
 
 
 

17
 
 
 
 
TVSC-A
Hanna Matheson
Marissa DeMarco
Emily Herr
Bella Dimaculangan

TVSC-B
Lauren Woody
Sabrina Lisica
Jackie Vinciguerra
Sarah Seale
 
12
12
11
12

 
12
11
11
12
1:57.21Y
30.60Y
33.44Y
26.93Y
26.24Y

2:05.39Y
31.33Y
36.41Y
31.12Y
26.53Y
 
-0.22
 
 
 

 
-1.08
 
 
 
 
AA
 
 
 

 
AA*
 
 
 
 
JO
 
 
 

 
JO*
 
 
 
 
 
Male 11-12 200 Medley Relay  # 70
 
place
    name
age
time
improv
 
10
 
 
 
 
TVSC-A
Colin Veit
Sergei Boudreau
Thomas Demaio
Timmy Brady
 
12
11
12
12
2:03.41Y
31.35Y
35.17Y
30.06Y
26.83Y
 
-0.22
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 500 Free  # 71B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
Bella Dimaculangan
12
Timed finals
5:45.00Y
+9.95
AA
JO
 
 
Male 500 Free  # 72A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
Ryan Sommerstad
11
Timed finals
5:51.05Y
-1.76
A
JO
 
 
Male 500 Free  # 72B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
16
Colin Veit
12
Timed finals
5:48.05Y
-1.85
A
JO
 
 
Female 200 Free  # 73B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
5
Claudia Retzlaff
Lila Monti
10
10
Timed finals
Timed finals
2:17.67Y
2:19.56Y
+0.12
+0.79
AAA
AAA
EZ
EZ
 
 
Male 200 Free  # 74B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
16
24
Deaglan Farrell
Ryan Kittilsen
10
10
Timed finals
Timed finals
2:25.80Y
2:32.63Y
-2.90
+3.66
A
BB
JO
SIL
 
 
Female 100 IM  # 75A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
Emily Herr
Emily Herr
11
11
Finals
Prelims
1:01.75Y
1:02.24Y
-0.49
-0.10
AAAA
AAAA
EZ
EZ
 
 
Female 100 IM  # 75B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
Hanna Matheson
12
Prelims
1:08.15Y
+1.10
AA
JO
 
 
Male 100 IM  # 76B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
5
Timmy Brady
Timmy Brady
12
12
Finals
Prelims
1:04.07Y
1:04.72Y
-0.65
-0.91
AA
AA
EZ
EZ
 
 
Female 500 Free  # 77B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
17
Hannah Brockman
Brennyn Veit
14
14
Prelims
Prelims
5:27.31Y
5:32.88Y
+3.41
+8.53
AA
AA
SIL
SIL
 
 
Male 500 Free  # 78B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
8
13
Liam Preston
Liam Preston
Antonio Vavalle
14
14
14
Finals
Prelims
Prelims
4:52.09Y
5:00.04Y
5:04.34Y
+1.01
+8.96
-6.73
AAA
AAA
AA
SM
JO
JO
 
 
Female 10 & U 200 Medley Relay  # 79
 
place
    name
age
time
improv
 
4
 
 
 
 
TVSC-A
Meghan Brady
Lila Monti
Claudia Retzlaff
Angela Wang
 
10
10
10
10
2:15.63Y
35.24Y
37.94Y
33.12Y
29.33Y
 
+0.55
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Male 10 & U 200 Medley Relay  # 80
 
place
    name
age
time
improv
 
 
TVSC-A
 
NS    
 
 
 
 
 
Female 11-12 400 Medley Relay  # 81
 
place
    name
age
time
improv
 
4
 
 
 
 

19
 
 
 
 
TVSC-A
Hanna Matheson
Marissa DeMarco
Emily Herr
Bella Dimaculangan

TVSC-B
Lauren Woody
Sabrina Lisica
Jackie Vinciguerra
Sarah Seale
 
12
12
11
12

 
12
11
11
12
4:21.56Y
1:04.37Y
1:17.06Y
1:02.42Y
57.71Y

4:38.81Y
1:08.02Y
1:19.62Y
1:09.83Y
1:01.34Y
 
-0.54
 
 
 

 
+0.27
 
 
 
 
AAA
 
 
 

 
AA
 
 
 
 
EZ*
 
 
 

 
SIL
 
 
 
 
 
Male 11-12 400 Medley Relay  # 82
 
place
    name
age
time
improv
 
9
 
 
 
 
TVSC-A
Colin Veit
Sergei Boudreau
Timmy Brady
Thomas Demaio
 
12
11
12
12
4:31.78Y
1:07.43Y
1:18.28Y
1:05.70Y
1:00.37Y
 
+0.89
 
 
 
 
A
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 13-14 400 Medley Relay  # 83
 
place
    name
age
time
improv
 
8
 
 
 
 
TVSC-A
Olivia Schlegel
AvaGrace Monti
Isabel Xu
Jessica Chen
 
13
13
13
14
4:11.96Y
1:01.38Y
1:11.21Y
1:03.02Y
56.35Y
 
+1.03
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
EZ
 
 
 
 
 
Male 13-14 400 Medley Relay  # 84
 
place
    name
age
time
improv
 
6
 
 
 
 
TVSC-A
Noah Giunta
Hunter Emerson
Vinny Vinciguerra
Liam Preston
 
13
14
13
14
3:56.29Y
58.36Y
1:07.93Y
59.84Y
50.16Y
 
+1.02
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
JO
 
 
 
 
 
Female 50 Fly  # 85B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
Claudia Retzlaff
10
Timed finals
32.63Y
-0.21
AA
EZ
 
 
Female 50 Breast  # 87A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
7
Sabrina Lisica
Sabrina Lisica
11
11
Finals
Prelims
34.41Y
35.90Y
-1.49
-1.15
AA*
A*
JO
JO
 
 
Female 50 Breast  # 87B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
10
Marissa DeMarco
Marissa DeMarco
12
12
Prelims
Finals
34.95Y
35.13Y
+1.04
+1.22
AA
AA
JO
JO
 
 
Male 50 Breast  # 88A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
Sergei Boudreau
11
Prelims
36.10Y
-0.32
A*
JO
 
 
Male 50 Breast  # 88B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
8
19
Timmy Brady
Timmy Brady
Thomas Demaio
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
33.33Y
33.61Y
35.52Y
-0.28
-0.54
+0.25
AA
AA
A
EZ
EZ
JO
 
 
Female 100 Fly  # 89A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
20
26
Olivia Schlegel
Isabel Xu
AvaGrace Monti
13
13
13
Prelims
Prelims
Prelims
1:02.31Y
1:03.29Y
1:04.19Y
-0.02
-0.49
+0.17
AA
A
A
 
 
 
 
 
Male 100 Fly  # 90A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
5
22
25
Noah Giunta
Noah Giunta
Nick Londono
Vinny Vinciguerra
13
13
13
13
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
57.15Y
57.77Y
1:02.19Y
1:02.45Y
-0.22
+0.40
+1.55
+3.17
AA
AA
BB
BB
JO
JO
SIL
SIL
 
 
Male 100 Fly  # 90B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
Liam Preston
14
Prelims
56.90Y
+1.65
AA
JO
 
 
Female 50 Back  # 91B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
25
27
Claudia Retzlaff
Meghan Brady
Lila Monti
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
35.05Y
35.71Y
36.04Y
-0.44
+1.02
+0.71
A
A
A
JO
JO
JO
 
 
Male 50 Back  # 92B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
19
Ryan Kittilsen
10
Timed finals
35.17Y
-1.35
AA*
JO
 
 
Female 100 Fly  # 93A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
Emily Herr
Emily Herr
11
11
Finals
Prelims
59.72Y
1:01.81Y
+0.14
+2.23
AAAA
AAA
SM
EZ
 
 
Female 100 Fly  # 93B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
19
Hanna Matheson
Bella Dimaculangan
12
12
Prelims
Prelims
1:04.68Y
1:05.15Y
+0.76
+0.25
AAA
AA
JO
JO
 
 
Male 100 Fly  # 94B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
21
Thomas Demaio
12
Prelims
1:09.65Y
+0.12
BB
JO
 
 
Female 200 Back  # 95A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
8
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
13
13
Finals
Prelims
2:12.68Y
2:15.28Y
-2.60
-1.62
AA
AA
EZ*
JO
 
 
Female 200 Back  # 95B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
18
Jessica Chen
Brennyn Veit
14
14
Prelims
Prelims
2:17.44Y
2:18.06Y
+1.38
+1.96
A
A
SIL
SIL
 
 
Male 200 Back  # 96A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
4
26
Noah Giunta
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
13
13
13
Finals
Prelims
Prelims
2:03.88Y
2:06.64Y
2:22.96Y
-0.53
+2.23
+8.82
AA
AA
BB
EZ
JO
SIL
 
 
Male 200 Back  # 96B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
28
29
Peter Sloniewsky
Hunter Emerson
14
14
Prelims
Prelims
2:11.43Y
2:11.82Y
+0.36
+3.83
A
A
JO
JO
 
 
Female 200 Back  # 97B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
Hanna Matheson
12
Prelims
2:23.14Y
-3.44
AA*
JO
 
 
Male 200 Back  # 98A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
12
Ryan Sommerstad
11
Prelims
2:31.52Y
-2.37
BB
JO
 
 
Male 200 Back  # 98B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
9
17
Timmy Brady
Timmy Brady
Colin Veit
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
2:20.10Y
2:22.77Y
2:27.60Y
-2.36
+0.31
-0.21
AA*
A
A
EZ*
JO
JO
 
 
Female 50 Breast  # 99B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
23
31
Lila Monti
Kallie Micena
Angela Wang
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
39.23Y
40.58Y
41.52Y
+0.30
-0.63
-0.32
AA
A
A*
JO
JO
JO
 
 
Male 50 Breast  # 100A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
Joseph Monahan
9
Timed finals
45.33Y
+2.33
BB
SIL
 
 
Male 50 Breast  # 100B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
21
Deaglan Farrell
10
Timed finals
41.77Y
-0.33
BB
JO
 
 
Female 50 Free  # 101A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
21
Isabel Xu
Hannah Lin
13
13
Prelims
Prelims
26.31Y
26.53Y
-0.25
-0.11
AA
AA
JO
JO
 
 
Female 50 Free  # 101B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
24
Jessica Chen
14
Prelims
26.12Y
+0.26
AA
SIL
 
 
Male 50 Free  # 102A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
18
20
Vinny Vinciguerra
Noah Giunta
Nick Londono
13
13
13
Prelims
Prelims
Prelims
24.74Y
24.90Y
24.99Y
-0.33
+0.23
+0.33
A
A
A
JO
JO
JO
 
 
Male 50 Free  # 102B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
4
Liam Preston
Liam Preston
14
14
Finals
Prelims
22.72Y
22.93Y
-0.09
+0.12
AAA
AAA
SM*
JO
 
 
Female 50 Free  # 103A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
Emily Herr
Emily Herr
11
11
Finals
Prelims
25.50Y
25.89Y
-0.39
-0.36
AAAA*
AAA
EZ
EZ
 
 
Female 50 Free  # 103B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
31
Bella Dimaculangan
Sarah Seale
12
12
Prelims
Prelims
26.40Y
28.02Y
-0.86
+0.74
AAA*
A
JO
SIL
 
 
Male 50 Free  # 104B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
Thomas Demaio
12
Prelims
26.81Y
-0.01
A
JO
 
 
    Results by event with splits
 
Female 400 IM  # 1A
 
place
    name
splits
 
2
Emily Herr
29.45
3:01.86
 
(43.59)
1:03.67
3:46.05
(34.22)
(44.19)
1:41.07
4:21.05
(37.40)
(35.00)
2:18.27
4:54.58
(37.20)
(33.53)
 
 
Female 400 IM  # 1B
 
place
    name
splits
 
8
Bella Dimaculangan
31.30
3:09.41
 
(42.44)
1:07.93
3:51.75
(36.63)
(42.34)
1:47.78
4:24.53
(39.85)
(32.78)
2:26.97
4:57.64
(39.19)
(33.11)
 
16
Hanna Matheson
32.26
3:10.11
 
(44.88)
1:09.39
3:57.39
(37.13)
(47.28)
1:46.82
4:33.74
(37.43)
(36.35)
2:25.23
5:09.77
(38.41)
(36.03)
 
 
Male 400 IM  # 2B
 
place
    name
splits
 
9
Timmy Brady
30.69
3:03.13
 
(41.23)
1:07.59
3:44.96
(36.90)
(41.83)
1:44.35
4:19.28
(36.76)
(34.32)
2:21.90
4:53.14
(37.55)
(33.86)
 
20
James Monahan
34.58
3:27.73
 
(46.64)
1:14.31
4:15.28
(39.73)
(47.55)
1:57.66
4:49.36
(43.35)
(34.08)
2:41.09
5:24.21
(43.43)
(34.85)
 
 
Female 400 IM  # 3A
 
place
    name
splits
 
21
AvaGrace Monti
31.22
3:05.50
 
(42.05)
1:08.18
3:47.89
(36.96)
(42.39)
1:46.10
4:23.32
(37.92)
(35.43)
2:23.45
4:56.80
(37.35)
(33.48)
Prelims
 
30
Hannah Lin
30.74
3:07.83
 
(41.76)
1:08.49
3:51.75
(37.75)
(43.92)
1:46.47
4:26.56
(37.98)
(34.81)
2:26.07
5:01.48
(39.60)
(34.92)
Prelims
 
 
Female 400 IM  # 3B
 
place
    name
splits
 
15
Brennyn Veit
31.96
3:04.17
 
(42.75)
1:08.99
3:48.58
(37.03)
(44.41)
1:45.54
4:23.20
(36.55)
(34.62)
2:21.42
4:56.27
(35.88)
(33.07)
Prelims
 
 
Male 400 IM  # 4B
 
place
    name
splits
 
11
Liam Preston
26.64
2:45.16
 
(39.71)
58.04
3:25.94
(31.40)
(40.78)
1:31.91
3:56.73
(33.87)
(30.79)
2:05.45
4:26.43
(33.54)
(29.70)
Prelims
 
21
Hunter Emerson
29.30
2:53.42
 
(38.90)
1:04.54
3:33.78
(35.24)
(40.36)
1:39.45
4:07.24
(34.91)
(33.46)
2:14.52
4:38.92
(35.07)
(31.68)
Prelims
 
 
Female 200 IM  # 5B
 
place
    name
splits
 
3
Claudia Retzlaff
33.23
1:12.32
(39.09)
2:00.46
(48.14)
2:35.93
(35.47)
 
6
Lila Monti
36.61
1:17.86
(41.25)
2:03.53
(45.67)
2:37.55
(34.02)
 
 
Male 200 IM  # 6B
 
place
    name
splits
 
20
Deaglan Farrell
38.54
1:20.73
(42.19)
2:13.78
(53.05)
2:50.31
(36.53)
 
 
Female 100 Back  # 15A
 
place
    name
splits
 
3
Olivia Schlegel
29.34
1:00.35
(31.01)
Finals
 
4
Olivia Schlegel
29.64
1:00.75
(31.11)
Prelims
 
 
Female 100 Back  # 15B
 
place
    name
splits
 
23
Jessica Chen
31.41
1:03.51
(32.10)
Prelims
 
 
Male 100 Back  # 16A
 
place
    name
splits
 
3
Noah Giunta
27.98
57.34
(29.36)
Finals
 
2
Noah Giunta
28.38
57.58
(29.20)
Prelims
 
26
Vinny Vinciguerra
31.42
1:04.87
(33.45)
Prelims
 
 
Male 100 Back  # 16B
 
place
    name
splits
 
12
Liam Preston
28.39
57.70
(29.31)
Prelims
 
 
Female 100 Back  # 17B
 
place
    name
splits
 
14
Claudia Retzlaff
35.90
1:14.33
(38.43)
 
22
Meghan Brady
37.97
1:17.27
(39.30)
 
 
Male 100 Back  # 18B
 
place
    name
splits
 
17
Ryan Kittilsen
35.92
1:16.30
(40.38)
 
 
Female 100 Back  # 19B
 
place
    name
splits
 
17
Hanna Matheson
31.85
1:05.24
(33.39)
Prelims
 
37
Lauren Woody
34.06
1:10.43
(36.37)
Prelims
 
 
Male 100 Back  # 20B
 
place
    name
splits
 
22
Colin Veit
34.28
1:08.74
(34.46)
Prelims
 
25
Thomas Demaio
35.25
1:11.90
(36.65)
Prelims
 
 
Female 200 Breast  # 21A
 
place
    name
splits
 
7
AvaGrace Monti
34.51
1:12.98
(38.47)
1:52.60
(39.62)
2:32.53
(39.93)
Finals
 
11
AvaGrace Monti
34.61
1:14.13
(39.52)
1:54.97
(40.84)
2:34.76
(39.79)
Prelims
 
26
Olivia Schlegel
35.83
1:16.67
(40.84)
1:58.91
(42.24)
2:41.36
(42.45)
Prelims
 
28
Isabel Xu
36.36
1:17.03
(40.67)
1:58.76
(41.73)
2:41.59
(42.83)
Prelims
 
32
Hannah Lin
35.83
1:17.62
(41.79)
1:59.83
(42.21)
2:42.71
(42.88)
Prelims
 
 
Female 200 Breast  # 21B
 
place
    name
splits
 
19
Brennyn Veit
35.79
1:15.96
(40.17)
1:56.79
(40.83)
2:37.82
(41.03)
Prelims
 
 
Male 200 Breast  # 22B
 
place
    name
splits
 
24
Hunter Emerson
33.60
1:10.96
(37.36)
1:49.27
(38.31)
2:28.50
(39.23)
Prelims
 
 
Female 100 Breast  # 23B
 
place
    name
splits
 
4
Lila Monti
39.62
1:22.17
(42.55)
 
20
Kallie Micena
43.19
1:28.66
(45.47)
 
 
Male 100 Breast  # 24A
 
place
    name
splits
 
8
Kevin Duong
45.03
1:32.18
(47.15)
 
12
Joseph Monahan
45.61
1:35.12
(49.51)
 
 
Male 100 Breast  # 24B
 
place
    name
splits
 
21
Deaglan Farrell
43.49
1:30.26
(46.77)
 
 
Female 200 Breast  # 25A
 
place
    name
splits
 
2
Emily Herr
34.32
1:12.39
(38.07)
1:52.65
(40.26)
2:33.02
(40.37)
Finals
 
1
Emily Herr
35.34
1:13.78
(38.44)
1:55.08
(41.30)
2:36.94
(41.86)
Prelims
 
17
Sabrina Lisica
39.08
1:23.13
(44.05)
2:08.28
(45.15)
2:51.77
(43.49)
Prelims
 
 
Female 200 Breast  # 25B
 
place
    name
splits
 
7
Bella Dimaculangan
36.66
1:16.24
(39.58)
1:56.59
(40.35)
2:37.09
(40.50)
Prelims
 
12
Marissa DeMarco
34.97
1:16.02
(41.05)
1:59.13
(43.11)
2:42.17
(43.04)
Prelims
 
17
Lauren Woody
37.82
1:19.97
(42.15)
2:04.05
(44.08)
2:47.43
(43.38)
Prelims
 
 
Male 200 Breast  # 26A
 
place
    name
splits
 
5
Sergei Boudreau
36.70
1:18.52
(41.82)
2:02.40
(43.88)
2:44.99
(42.59)
Finals
 
5
Sergei Boudreau
37.96
1:19.99
(42.03)
2:03.21
(43.22)
2:45.34
(42.13)
Prelims
 
 
Male 200 Breast  # 26B
 
place
    name
splits
 
6
Timmy Brady
34.20
1:12.49
(38.29)
1:51.85
(39.36)
2:30.95
(39.10)
Finals
 
5
Timmy Brady
34.58
1:14.10
(39.52)
1:54.82
(40.72)
2:33.59
(38.77)
Prelims
 
 
Female 100 Free  # 27A
 
place
    name
splits
 
20
Isabel Xu
27.88
57.42
(29.54)
Prelims
 
 
Female 100 Free  # 27B
 
place
    name
splits
 
23
Jessica Chen
28.05
57.18
(29.13)
Prelims
 
 
Male 100 Free  # 28A
 
place
    name
splits
 
6
Vinny Vinciguerra
25.14
52.16
(27.02)
Prelims
 
7
Vinny Vinciguerra
24.92
52.46
(27.54)
Finals
 
9
Noah Giunta
25.43
52.73
(27.30)
Finals
 
8
Noah Giunta
25.25
52.95
(27.70)
Prelims
 
18
Nick Londono
26.05
54.24
(28.19)
Prelims
 
 
Male 100 Free  # 28B
 
place
    name
splits
 
5
Liam Preston
23.91
49.60
(25.69)
Prelims
 
6
Liam Preston
23.86
49.62
(25.76)
Finals
 
39
Antonio Vavalle
26.02
53.63
(27.61)
Prelims
 
 
Female 100 Free  # 29B
 
place
    name
splits
 
6
Claudia Retzlaff
30.56
1:04.24
(33.68)
 
14
Lila Monti
32.24
1:06.09
(33.85)
 
 
Male 100 Free  # 30B
 
place
    name
splits
 
23
Deaglan Farrell
32.43
1:07.99
(35.56)
 
27
Ryan Kittilsen
32.60
1:09.10
(36.50)
 
 
Female 100 Free  # 31B
 
place
    name
splits
 
14
Bella Dimaculangan
27.75
57.39
(29.64)
Prelims
 
 
Male 100 Free  # 32B
 
place
    name
splits
 
12
Thomas Demaio
27.91
58.00
(30.09)
Prelims
 
 
Male 1650 Free  # 34B
 
place
    name
splits
 
6
Antonio Vavalle
27.67
2:36.65
4:48.30
6:59.78
9:12.99
11:27.06
13:41.54
15:56.31
18:07.02
 
(32.73)
(32.99)
(32.60)
(33.25)
(33.38)
(33.71)
(33.32)
(31.29)
58.93
3:09.42
5:21.03
7:33.09
9:46.94
12:00.74
14:15.16
16:30.04
(31.26)
(32.77)
(32.73)
(33.31)
(33.95)
(33.68)
(33.62)
(33.73)
1:31.16
3:42.37
5:54.03
8:06.58
10:20.23
12:34.54
14:48.96
17:02.74
(32.23)
(32.95)
(33.00)
(33.49)
(33.29)
(33.80)
(33.80)
(32.70)
2:03.92
4:15.31
6:27.18
8:39.74
10:53.68
13:07.83
15:22.99
17:35.73
(32.76)
(32.94)
(33.15)
(33.16)
(33.45)
(33.29)
(34.03)
(32.99)
 
 
Female 200 IM  # 35B
 
place
    name
splits
 
10
Bella Dimaculangan
29.83
1:06.20
(36.37)
1:46.64
(40.44)
2:18.61
(31.97)
Finals
 
10
Bella Dimaculangan
30.72
1:07.79
(37.07)
1:48.42
(40.63)
2:19.56
(31.14)
Prelims
 
25
Hanna Matheson
30.73
1:05.54
(34.81)
1:49.62
(44.08)
2:25.01
(35.39)
Prelims
 
 
Male 200 IM  # 36B
 
place
    name
splits
 
11
Timmy Brady
30.51
1:06.56
(36.05)
1:46.84
(40.28)
2:19.63
(32.79)
Prelims
 
21
Thomas Demaio
30.77
1:08.75
(37.98)
1:52.84
(44.09)
2:25.96
(33.12)
Prelims
 
 
Female 200 IM  # 37A
 
place
    name
splits
 
16
AvaGrace Monti
30.43
1:06.05
(35.62)
1:46.54
(40.49)
2:18.88
(32.34)
Prelims
 
26
Olivia Schlegel
29.23
1:03.39
(34.16)
1:47.66
(44.27)
2:20.76
(33.10)
Prelims
 
29
Hannah Lin
30.04
1:07.40
(37.36)
1:48.70
(41.30)
2:21.15
(32.45)
Prelims
 
 
Female 200 IM  # 37B
 
place
    name
splits
 
18
Jessica Chen
28.80
1:03.36
(34.56)
1:45.70
(42.34)
2:17.64
(31.94)
Prelims
 
 
Male 200 IM  # 38A
 
place
    name
splits
 
3
Noah Giunta
27.21
59.32
(32.11)
1:37.63
(38.31)
2:07.23
(29.60)
Prelims
 
8
Noah Giunta
27.53
59.42
(31.89)
1:38.83
(39.41)
2:08.29
(29.46)
Finals
 
26
Vinny Vinciguerra
29.52
1:05.26
(35.74)
1:46.35
(41.09)
2:16.65
(30.30)
Prelims
 
 
Male 200 IM  # 38B
 
place
    name
splits
 
10
Liam Preston
26.04
57.17
(31.13)
1:35.57
(38.40)
2:04.23
(28.66)
Finals
 
9
Liam Preston
26.38
57.65
(31.27)
1:36.29
(38.64)
2:05.08
(28.79)
Prelims
 
43
Hunter Emerson
28.85
1:02.49
(33.64)
1:42.14
(39.65)
2:13.55
(31.41)
Prelims
 
 
Female 100 IM  # 39B
 
place
    name
splits
 
8
Lila Monti
35.55
1:13.93
(38.38)
 
 
Female 100 Breast  # 49A
 
place
    name
splits
 
10
Olivia Schlegel
33.66
1:11.74
(38.08)
Finals
 
11
Olivia Schlegel
34.21
1:12.07
(37.86)
Prelims
 
16
AvaGrace Monti
34.52
1:12.58
(38.06)
Prelims
 
26
Hannah Lin
34.81
1:14.08
(39.27)
Prelims
 
 
Male 100 Breast  # 50B
 
place
    name
splits
 
34
Hunter Emerson
33.00
1:10.49
(37.49)
Prelims
 
 
Female 100 Breast  # 53A
 
place
    name
splits
 
9
Sabrina Lisica
37.69
1:19.08
(41.39)
Finals
 
9
Sabrina Lisica
38.27
1:19.41
(41.14)
Prelims
 
 
Female 100 Breast  # 53B
 
place
    name
splits
 
7
Bella Dimaculangan
34.03
1:11.46
(37.43)
Finals
 
6
Bella Dimaculangan
34.18
1:11.85
(37.67)
Prelims
 
9
Marissa DeMarco
34.92
1:13.62
(38.70)
Finals
 
9
Marissa DeMarco
35.18
1:14.45
(39.27)
Prelims
 
21
Lauren Woody
36.97
1:18.13
(41.16)
Prelims
 
 
Male 100 Breast  # 54A
 
place
    name
splits
 
12
Sergei Boudreau
37.65
1:18.74
(41.09)
Prelims
 
 
Male 100 Breast  # 54B
 
place
    name
splits
 
5
Timmy Brady
33.07
1:10.59
(37.52)
Finals
 
7
Timmy Brady
33.89
1:11.41
(37.52)
Prelims
 
26
Thomas Demaio
37.29
1:18.63
(41.34)
Prelims
 
 
Female 200 Fly  # 55A
 
place
    name
splits
 
12
Olivia Schlegel
30.79
1:06.21
(35.42)
1:43.63
(37.42)
2:21.49
(37.86)
Prelims
 
26
Isabel Xu
31.36
1:08.43
(37.07)
1:48.07
(39.64)
2:27.98
(39.91)
Prelims
 
28
AvaGrace Monti
32.49
1:10.63
(38.14)
1:51.11
(40.48)
2:31.87
(40.76)
Prelims
 
 
Male 200 Fly  # 56A
 
place
    name
splits
 
6
Noah Giunta
27.85
1:00.00
(32.15)
1:33.24
(33.24)
2:07.70
(34.46)
Finals
 
5
Noah Giunta
28.52
1:01.53
(33.01)
1:34.85
(33.32)
2:08.36
(33.51)
Prelims
 
15
Vinny Vinciguerra
29.92
1:03.78
(33.86)
1:40.09
(36.31)
2:17.78
(37.69)
Prelims
 
 
Male 200 Fly  # 56B
 
place
    name
splits
 
7
Liam Preston
28.37
1:01.35
(32.98)
1:34.81
(33.46)
2:09.27
(34.46)
Prelims
 
23
Antonio Vavalle
29.64
1:04.21
(34.57)
1:40.35
(36.14)
2:17.24
(36.89)
Prelims
 
24
Hunter Emerson
29.88
1:03.89
(34.01)
1:41.65
(37.76)
2:18.99
(37.34)
Prelims
 
 
Female 100 Fly  # 57B
 
place
    name
splits
 
4
Claudia Retzlaff
33.49
1:12.13
(38.64)
 
30
Lila Monti
38.45
1:23.20
(44.75)
 
 
Female 200 Fly  # 59A
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
28.86
1:02.97
(34.11)
1:36.90
(33.93)
2:13.04
(36.14)
Finals
 
1
Emily Herr
30.27
1:05.04
(34.77)
1:41.32
(36.28)
2:19.32
(38.00)
Prelims
 
10
Sabrina Lisica
34.45
1:14.28
(39.83)
1:55.88
(41.60)
2:37.88
(42.00)
Prelims
 
10
Sabrina Lisica
34.80
1:14.91
(40.11)
1:56.57
(41.66)
2:39.85
(43.28)
Finals
 
 
Female 200 Fly  # 59B
 
place
    name
splits
 
14
Hanna Matheson
31.77
1:09.05
(37.28)
1:46.99
(37.94)
2:26.07
(39.08)
Prelims
 
 
Female 200 Free  # 61B
 
place
    name
splits
 
18
Hannah Brockman
28.55
59.46
(30.91)
1:31.58
(32.12)
2:02.82
(31.24)
Prelims
 
20
Jessica Chen
28.15
59.88
(31.73)
1:32.42
(32.54)
2:03.33
(30.91)
Prelims
 
 
Male 200 Free  # 62A
 
place
    name
splits
 
7
Noah Giunta
26.82
56.04
(29.22)
1:25.91
(29.87)
1:55.50
(29.59)
Finals
 
10
Vinny Vinciguerra
27.05
57.27
(30.22)
1:26.58
(29.31)
1:55.87
(29.29)
Finals
 
7
Noah Giunta
26.93
56.17
(29.24)
1:26.30
(30.13)
1:56.29
(29.99)
Prelims
 
10
Vinny Vinciguerra
27.51
57.55
(30.04)
1:26.72
(29.17)
1:56.47
(29.75)
Prelims
 
 
Male 200 Free  # 62B
 
place
    name
splits
 
6
Liam Preston
24.99
52.62
(27.63)
1:20.63
(28.01)
1:48.87
(28.24)
Finals
 
10
Liam Preston
25.34
53.85
(28.51)
1:22.60
(28.75)
1:51.09
(28.49)
Prelims
 
30
Antonio Vavalle
26.72
56.23
(29.51)
1:26.41
(30.18)
1:55.73
(29.32)
Prelims
 
 
Female 200 Free  # 63A
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
27.85
58.21
(30.36)
1:29.24
(31.03)
2:00.51
(31.27)
Finals
 
1
Emily Herr
28.54
59.37
(30.83)
1:31.11
(31.74)
2:02.85
(31.74)
Prelims
 
 
Female 200 Free  # 63B
 
place
    name
splits
 
16
Bella Dimaculangan
29.82
1:03.26
(33.44)
1:35.72
(32.46)
2:07.45
(31.73)
Prelims
 
 
Male 200 Free  # 64B
 
place
    name
splits
 
19
Timmy Brady
28.94
1:01.84
(32.90)
1:35.73
(33.89)
2:09.20
(33.47)
Prelims
 
 
Female 500 Free  # 65B
 
place
    name
splits
 
3
Claudia Retzlaff
32.56
3:01.63
5:32.48
 
(37.95)
(37.62)
1:08.96
3:39.64
6:08.67
(36.40)
(38.01)
(36.19)
1:46.00
4:17.26
(37.04)
(37.62)
2:23.68
4:54.86
(37.68)
(37.60)
 
 
Male 500 Free  # 66B
 
place
    name
splits
 
14
Deaglan Farrell
33.84
3:10.13
5:53.11
 
(39.93)
(40.70)
1:11.64
3:50.86
6:30.66
(37.80)
(40.73)
(37.55)
1:50.96
4:32.18
(39.32)
(41.32)
2:30.20
5:12.41
(39.24)
(40.23)
 
 
Female 500 Free  # 71B
 
place
    name
splits
 
17
Bella Dimaculangan
30.95
2:53.39
5:13.89
 
(35.85)
(34.33)
1:05.91
3:29.06
5:45.00
(34.96)
(35.67)
(31.11)
1:41.66
4:04.44
(35.75)
(35.38)
2:17.54
4:39.56
(35.88)
(35.12)
 
 
Male 500 Free  # 72A
 
place
    name
splits
 
8
Ryan Sommerstad
31.98
2:54.19
5:17.17
 
(36.03)
(35.24)
1:06.97
3:30.23
5:51.05
(34.99)
(36.04)
(33.88)
1:42.46
4:06.13
(35.49)
(35.90)
2:18.16
4:41.93
(35.70)
(35.80)
 
 
Male 500 Free  # 72B
 
place
    name
splits
 
16
Colin Veit
31.12
2:52.42
5:14.07
 
(35.66)
(35.27)
1:06.22
3:27.81
5:48.05
(35.10)
(35.39)
(33.98)
1:41.37
4:03.25
(35.15)
(35.44)
2:16.76
4:38.80
(35.39)
(35.55)
 
 
Female 200 Free  # 73B
 
place
    name
splits
 
2
Claudia Retzlaff
31.18
1:06.22
(35.04)
1:42.17
(35.95)
2:17.67
(35.50)
 
5
Lila Monti
32.58
1:07.91
(35.33)
1:44.70
(36.79)
2:19.56
(34.86)
 
 
Male 200 Free  # 74B
 
place
    name
splits
 
16
Deaglan Farrell
33.15
1:10.48
(37.33)
1:48.78
(38.30)
2:25.80
(37.02)
 
24
Ryan Kittilsen
33.51
1:11.99
(38.48)
1:53.92
(41.93)
2:32.63
(38.71)
 
 
Female 100 IM  # 75A
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
28.62
1:01.75
(33.13)
Finals
 
1
Emily Herr
29.11
1:02.24
(33.13)
Prelims
 
 
Female 100 IM  # 75B
 
place
    name
splits
 
24
Hanna Matheson
30.68
1:08.15
(37.47)
Prelims
 
 
Male 100 IM  # 76B
 
place
    name
splits
 
7
Timmy Brady
30.20
1:04.07
(33.87)
Finals
 
5
Timmy Brady
30.52
1:04.72
(34.20)
Prelims
 
 
Female 500 Free  # 77B
 
place
    name
splits
 
13
Hannah Brockman
29.79
2:42.00
4:55.75
 
(33.32)
(32.94)
1:02.05
3:15.32
5:27.31
(32.26)
(33.32)
(31.56)
1:35.18
3:48.99
(33.13)
(33.67)
2:08.68
4:22.81
(33.50)
(33.82)
Prelims
 
17
Brennyn Veit
30.21
2:43.12
4:58.93
 
(33.66)
(34.03)
1:02.50
3:16.25
5:32.88
(32.29)
(33.13)
(33.95)
1:35.85
3:50.44
(33.35)
(34.19)
2:09.46
4:24.90
(33.61)
(34.46)
Prelims
 
 
Male 500 Free  # 78B
 
place
    name
splits
 
6
Liam Preston
25.91
2:24.40
4:23.33
 
(30.04)
(29.48)
54.50
2:54.13
4:52.09
(28.59)
(29.73)
(28.76)
1:24.43
3:23.87
(29.93)
(29.74)
1:54.36
3:53.85
(29.93)
(29.98)
Finals
 
8
Liam Preston
26.60
2:28.25
4:30.34
 
(30.55)
(30.06)
56.37
2:59.20
5:00.04
(29.77)
(30.95)
(29.70)
1:26.83
3:29.90
(30.46)
(30.70)
1:57.70
4:00.28
(30.87)
(30.38)
Prelims
 
13
Antonio Vavalle
26.76
2:30.59
4:35.27
 
(31.46)
(30.55)
56.68
3:01.98
5:04.34
(29.92)
(31.39)
(29.07)
1:27.77
3:33.56
(31.09)
(31.58)
1:59.13
4:04.72
(31.36)
(31.16)
Prelims
 
 
Female 100 Fly  # 89A
 
place
    name
splits
 
15
Olivia Schlegel
28.97
1:02.31
(33.34)
Prelims
 
20
Isabel Xu
30.06
1:03.29
(33.23)
Prelims
 
26
AvaGrace Monti
30.12
1:04.19
(34.07)
Prelims
 
 
Male 100 Fly  # 90A
 
place
    name
splits
 
6
Noah Giunta
26.62
57.15
(30.53)
Finals
 
5
Noah Giunta
27.05
57.77
(30.72)
Prelims
 
22
Nick Londono
27.77
1:02.19
(34.42)
Prelims
 
25
Vinny Vinciguerra
29.18
1:02.45
(33.27)
Prelims
 
 
Male 100 Fly  # 90B
 
place
    name
splits
 
11
Liam Preston
26.58
56.90
(30.32)
Prelims
 
 
Female 100 Fly  # 93A
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
27.62
59.72
(32.10)
Finals
 
1
Emily Herr
28.82
1:01.81
(32.99)
Prelims
 
 
Female 100 Fly  # 93B
 
place
    name
splits
 
14
Hanna Matheson
30.55
1:04.68
(34.13)
Prelims
 
19
Bella Dimaculangan
30.75
1:05.15
(34.40)
Prelims
 
 
Male 100 Fly  # 94B
 
place
    name
splits
 
21
Thomas Demaio
32.30
1:09.65
(37.35)
Prelims
 
 
Female 200 Back  # 95A
 
place
    name
splits
 
8
Olivia Schlegel
30.60
1:03.67
(33.07)
1:38.65
(34.98)
2:12.68
(34.03)
Finals
 
8
Olivia Schlegel
31.58
1:05.86
(34.28)
1:41.02
(35.16)
2:15.28
(34.26)
Prelims
 
 
Female 200 Back  # 95B
 
place
    name
splits
 
17
Jessica Chen
32.61
1:08.32
(35.71)
1:43.37
(35.05)
2:17.44
(34.07)
Prelims
 
18
Brennyn Veit
32.46
1:06.63
(34.17)
1:42.32
(35.69)
2:18.06
(35.74)
Prelims
 
 
Male 200 Back  # 96A
 
place
    name
splits
 
3
Noah Giunta
29.52
1:00.80
(31.28)
1:32.60
(31.80)
2:03.88
(31.28)
Finals
 
4
Noah Giunta
30.07
1:01.82
(31.75)
1:34.46
(32.64)
2:06.64
(32.18)
Prelims
 
26
Vinny Vinciguerra
33.10
1:09.36
(36.26)
1:46.43
(37.07)
2:22.96
(36.53)
Prelims
 
 
Male 200 Back  # 96B
 
place
    name
splits
 
28
Peter Sloniewsky
30.96
1:03.44
(32.48)
1:37.73
(34.29)
2:11.43
(33.70)
Prelims
 
29
Hunter Emerson
31.80
1:05.11
(33.31)
1:38.68
(33.57)
2:11.82
(33.14)
Prelims
 
 
Female 200 Back  # 97B
 
place
    name
splits
 
18
Hanna Matheson
33.49
1:09.81
(36.32)
1:46.47
(36.66)
2:23.14
(36.67)
Prelims
 
 
Male 200 Back  # 98A
 
place
    name
splits
 
12
Ryan Sommerstad
36.48
1:15.03
(38.55)
1:53.71
(38.68)
2:31.52
(37.81)
Prelims
 
 
Male 200 Back  # 98B
 
place
    name
splits
 
10
Timmy Brady
32.93
1:08.72
(35.79)
1:44.80
(36.08)
2:20.10
(35.30)
Finals
 
9
Timmy Brady
33.81
1:10.26
(36.45)
1:46.88
(36.62)
2:22.77
(35.89)
Prelims
 
17
Colin Veit
34.94
1:12.34
(37.40)
1:50.19
(37.85)
2:27.60
(37.41)
Prelims