MR Virtual JOs - Nassau Aquatic Center - 3/12-14/2021
  HomeLast update:  03-15-2021
 
    Individual Results
Qualification times are shown for age of swimmer at first day of qualifying meet, not for age at this meet
 
HC
SIL
JO
EZ
SM
SECT
NSCA

***
*
LAC Speedo Cup qualification time
Silver Championships qualification time
JO qualification time
Eastern Zone Age Group Champs qualification time
Sr Mets qualification time
Spring Sectional qualification time
NSCA Jr Nationals qualification time

swam event for first time
new qualification time or standard
 
 
Frankie Andersen (15)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
23.17Y
2:03.66Y
54.87Y
50.52Y
AA
AA
AA
AA

SM


Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 14
# 26
# 46
# 86
Male Open 50 Free
Male Open 200 Fly
Male Open 100 Fly
Male Open 100 Free
32
13
19
32
-0.02
-0.07
-0.12
-0.47
 
 
Sergei Boudreau (13)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:41.48Y
2:29.96Y
1:10.54Y
1:08.02Y
2:18.43Y
A
A
BB
A*
BB





Timed finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 6A
# 18
# 50
# 50
# 56
Male 400 IM
Male 13-14 200 Breast
Male 13-14 100 Breast
Male 13-14 100 Breast
Male 13-14 200 Fly
9
14
10
10
15
-4.35
-0.02
+0.09
-2.43
-1.71
 
 
Meghan Brady (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:06.22Y
1:06.15Y
AA
AA


Prelims
Finals
# 15
# 15
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 100 Back
6
7
-0.78
-0.07
 
 
Timmy Brady (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:19.66Y
2:19.27Y
1:04.89Y
1:04.68Y
2:10.03Y
2:08.97Y
59.14Y
2:09.12Y
2:09.14Y
AAA*
AAA
AA
AA
AA
AA
A
A
A
EZ
EZ
EZ
EZ

EZ



Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
# 18
# 18
# 50
# 50
# 56
# 56
# 90
# 96
# 96
Male 13-14 200 Breast
Male 13-14 200 Breast
Male 13-14 100 Breast
Male 13-14 100 Breast
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 200 Fly
Male 13-14 100 Fly
Male 13-14 200 Back
Male 13-14 200 Back
4
6
4
5
9
8
15
9
10
-0.65
-0.39
-0.47
-0.21
+1.44
+0.38
+0.64
+1.89
+1.91
 
 
Hannah Brockman (16)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
55.71Y
2:36.10Y
AA
A


Prelims
Prelims
# 85
# 91
Female Open 100 Free
Female Open 200 Breast
28
17
-0.77
-4.60
 
 
Alyssa Casalinuovo (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:29.79Y
BB

Prelims
# 55
Female 13-14 200 Fly
21
+3.66
 
 
Joey Casalinuovo (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
37.60Y
2:44.41Y
BB
BB


Timed finals
Timed finals
# 114B
# 118B
Male 50 Back
Male 200 Free
10
18
+0.87
+0.77
 
 
Johnny Casalinuovo (13)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:21.95Y
BB

Prelims
# 56
Male 13-14 200 Fly
16
+4.42
 
 
Jessica Chen (16)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
26.36Y
2:15.90Y
1:01.70Y
2:10.54Y
55.70Y
1:01.21Y
AA*
AA*
AA*
AA
AA
AA



SM*


Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 13
# 19
# 45
# 51
# 85
# 97
Female Open 50 Free
Female Open 200 IM
Female Open 100 Fly
Female Open 200 Back
Female Open 100 Free
Female Open 100 Back
38
19
30
11
27
15
-0.06
-2.87
-1.55
-2.32
-0.74
-0.61
 
 
Alex Cole (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:19.80Y
35.42Y
34.59Y
A
A
AA*



Prelims
Prelims
Finals
# 53
# 87
# 87
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 50 Breast
Female 11-12 50 Breast
12
6
6
+2.17
-0.79
-0.83
 
 
Marissa DeMarco (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:34.63Y
2:32.19Y
1:10.92Y
1:09.23Y
AA
AA
AA
AAA*
EZ*
EZ
EZ*
SM*
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 17
# 17
# 49
# 49
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 100 Breast
6
6
6
5
-2.92
-2.44
-0.79
-1.69
 
 
Bella Dimaculangan (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:36.81Y
2:23.77Y
2:23.91Y
55.33Y
54.32Y
2:11.98Y
2:09.65Y
1:05.96Y
1:05.64Y
1:58.47Y
1:57.73Y
59.93Y
59.46Y
25.56Y
25.10Y
AAA
AAAA
AAAA
AAA
AAA
AAA
AAA
AAAA*
AAAA
AAA
AAA
AAA
AAA
AAA
AAA
SECT
SECT
SECT
EZ
SM
SM
SECT
NCSA*
NCSA
EZ
SM*
SM
SM
EZ
SM*
Timed finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 5B
# 17
# 17
# 23
# 23
# 43
# 43
# 49
# 49
# 61
# 61
# 89
# 89
# 103
# 103
Female 400 IM
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 100 Free
Female 13-14 100 Free
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 100 Breast
Female 13-14 200 Free
Female 13-14 200 Free
Female 13-14 100 Fly
Female 13-14 100 Fly
Female 13-14 50 Free
Female 13-14 50 Free
3
2
2
8
7
4
4
1
1
3
4
5
5
4
3
+0.41
+0.62
+0.76
+0.83
-0.18
+1.90
-0.43
-1.61
-0.32
-0.28
-0.74
+0.88
+0.41
-0.01
-0.46
 
 
Hunter Emerson (16)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:01.35Y
1:01.13Y
2:00.29Y
2:00.82Y
2:03.74Y
55.66Y
1:58.59Y
1:58.05Y
1:49.56Y
2:12.54Y
2:11.98Y
56.83Y
AA
AA
AA
AA
AA
AA*
AA
AA
AA
AAA*
AAA
A
SECT*
SECT
SM
SM
SM

SECT*
SECT

SECT*
SECT

Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 8
# 8
# 20
# 20
# 26
# 46
# 52
# 52
# 58
# 92
# 92
# 98
Male Open 100 Breast
Male Open 100 Breast
Male Open 200 IM
Male Open 200 IM
Male Open 200 Fly
Male Open 100 Fly
Male Open 200 Back
Male Open 200 Back
Male Open 200 Free
Male Open 200 Breast
Male Open 200 Breast
Male Open 100 Back
10
10
7
9
14
29
4
6
18
5
5
19
-0.37
-0.22
+0.84
+1.37
+1.40
-1.23
-0.26
-0.54
+0.65
-3.16
-0.56
-0.51
 
 
Landon Emmerich (11)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
28.56Y
27.96Y
BB
BB


Prelims
Finals
# 102
# 102
Male 11-12 50 Free
Male 11-12 50 Free
8
5
+0.38
-0.22
 
 
Deaglan Farrell (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:25.82Y
2:22.87Y
1:17.59Y
1:16.03Y
1:08.61Y
5:38.81Y
A
AA
A
A
A
AA






Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Timed finals
# 42
# 42
# 54
# 54
# 94
# 108
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 100 Breast
Male 11-12 100 Breast
Male 11-12 100 Fly
Male 11-12 500 Free
9
6
8
8
11
8
+2.45
-0.50
-0.03
-1.56
-0.15
-1.01
 
 
Hope Farrell (17)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:10.22Y
26.01Y
2:17.20Y
2:12.20Y
2:11.61Y
55.48Y
1:01.36Y
AA
A
A
AA
BB
AA
A
SM






Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 7
# 13
# 19
# 51
# 57
# 85
# 97
Female Open 100 Breast
Female Open 50 Free
Female Open 200 IM
Female Open 200 Back
Female Open 200 Free
Female Open 100 Free
Female Open 100 Back
16
26
22
14
40
23
16
+2.19
+0.34
+4.86
+1.95
+9.21
+0.06
+0.09
 
 
Cali Gabrielson (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
38.89Y
2:33.95Y
BB
A*


Timed finals
Timed finals
# 113B
# 117B
Female 50 Back
Female 200 Free
17
12
-1.86
-7.83
 
 
Noah Giunta (15)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
22.53Y
1:59.35Y
1:57.42Y
2:08.40Y
52.15Y
51.30Y
1:58.95Y
1:54.74Y
1:49.23Y
48.23Y
48.56Y
53.96Y
52.97Y
AAA*
AAA
AAA
A
AAA
AAA
AA
AAA
AA
AAA
AAA
AA
AAA
SM*
SECT
SECT

SECT
NCSA*
SM
NCSA*

SECT*
SM
SECT
SECT
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 14
# 20
# 20
# 26
# 46
# 46
# 52
# 52
# 58
# 86
# 86
# 98
# 98
Male Open 50 Free
Male Open 200 IM
Male Open 200 IM
Male Open 200 Fly
Male Open 100 Fly
Male Open 100 Fly
Male Open 200 Back
Male Open 200 Back
Male Open 200 Free
Male Open 100 Free
Male Open 100 Free
Male Open 100 Back
Male Open 100 Back
18
4
3
23
3
2
5
2
17
5
9
5
2
-0.27
+0.56
-1.37
+11.77
+0.02
-0.83
+2.84
-1.37
+2.51
-0.40
+0.33
+1.06
+0.07
 
 
Richie Hall (15)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:03.30Y
2:05.69Y
2:06.74Y
4:25.99Y
58.60Y
2:25.76Y
10:32.28Y
NS    
AA
A
A
AA
BB
BB
AA
 







 
Timed finals
Prelims
Prelims
Timed finals
Prelims
Prelims
Timed finals
Timed finals
# 2
# 20
# 26
# 40
# 46
# 92
# 105
# 106
Male Open 500 Free
Male Open 200 IM
Male Open 200 Fly
Male Open 400 IM
Male Open 100 Fly
Male Open 200 Breast
Male Open 1000 Free
Male Open 1650 Free
20
28
18
14
47
25
2
---
+4.04
-0.88
-0.31
-1.38
+1.62
+1.69
+2.26
---  
 
 
Angelina Harris (17)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
NS    
 
 
Timed finals
# 39
Female Open 400 IM
---
---  
 
 
Emily Herr (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:22.32Y
2:20.00Y
53.34Y
53.39Y
2:08.87Y
2:06.56Y
2:10.10Y
1:57.99Y
1:55.86Y
58.46Y
56.88Y
2:12.58Y
2:12.22Y
25.30Y
24.84Y
AAAA*
AAAA
AAA
AAA
AAA
AAAA
AAA
AAA
AAA
AAA
AAAA*
AA
AA
AAA
AAA
NCSA*
NCSA
SM
SM
SECT
NCSA
SECT
SM
SM
SECT*
NCSA*
EZ
EZ
EZ
SM*
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 17
# 17
# 23
# 23
# 43
# 43
# 55
# 61
# 61
# 89
# 89
# 95
# 95
# 103
# 103
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 200 Breast
Female 13-14 100 Free
Female 13-14 100 Free
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 Fly
Female 13-14 200 Free
Female 13-14 200 Free
Female 13-14 100 Fly
Female 13-14 100 Fly
Female 13-14 200 Back
Female 13-14 200 Back
Female 13-14 50 Free
Female 13-14 50 Free
1
1
1
2
2
2
2
2
1
2
2
6
6
1
1
-2.64
-2.32
-0.76
+0.05
+2.31
+0.00
+3.81
+4.09
+1.96
-0.25
-1.58
+0.68
+0.32
-0.07
-0.46
 
 
Brenna Horan (17)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:19.21Y
26.19Y
2:17.12Y
59.88Y
2:01.68Y
56.12Y
2:35.02Y
AA
A
A
AA
AA
A
A



SM



Timed finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 1
# 13
# 25
# 45
# 57
# 85
# 91
Female Open 500 Free
Female Open 50 Free
Female Open 200 Fly
Female Open 100 Fly
Female Open 200 Free
Female Open 100 Free
Female Open 200 Breast
15
33
17
14
18
36
14
-0.32
+0.16
+3.50
+1.26
+3.56
+0.87
-1.98
 
 
Saige Kazlauskas (17)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:08.39Y
1:10.00Y
2:11.26Y
2:10.48Y
58.57Y
58.03Y
1:57.46Y
1:56.68Y
54.01Y
53.37Y
2:33.44Y
AA
AA
AA
AA
AA
AAA*
AA
AAA*
AA
AAA*
A
SM*
SM
SM*
SECT*
SECT*
SECT
SM
SM
SM
SM

Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
# 7
# 7
# 19
# 19
# 45
# 45
# 57
# 57
# 85
# 85
# 91
Female Open 100 Breast
Female Open 100 Breast
Female Open 200 IM
Female Open 200 IM
Female Open 100 Fly
Female Open 100 Fly
Female Open 200 Free
Female Open 200 Free
Female Open 100 Free
Female Open 100 Free
Female Open 200 Breast
9
10
8
8
7
7
3
4
10
6
11
-2.15
+1.61
-0.89
-0.78
-0.73
-0.54
+0.39
-0.39
-0.11
-0.64
+0.56
 
 
Ryan Kittilsen (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:06.90Y
1:07.37Y
31.09Y
30.82Y
A
A
A
AA*




Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 16
# 16
# 48
# 48
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 50 Back
Male 11-12 50 Back
6
8
3
3
-0.62
+0.47
-0.47
-0.27
 
 
Sabrina Lisica (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:27.90Y
BB

Prelims
# 55
Female 13-14 200 Fly
20
+1.83
 
 
Hanna Matheson (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:50.10Y
1:04.48Y
2:18.12Y
2:14.56Y
2:12.94Y
2:17.68Y
AA
A
AA
AA
AAA*
A
EZ*


SM*
SM

Timed finals
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 5B
# 11
# 43
# 55
# 55
# 95
Female 400 IM
Female 13-14 100 Back
Female 13-14 200 IM
Female 13-14 200 Fly
Female 13-14 200 Fly
Female 13-14 200 Back
6
13
14
6
5
11
-7.24
+0.86
+1.28
-2.12
-1.62
+1.62
 
 
Brendan Miller (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:49.84Y
1:14.63Y
1:04.52Y
1:13.16Y
28.79Y
1:17.24Y
33.43Y
34.51Y
2:19.49Y
A
AA*
AA*
AA*
AA*
AA
AA*
AA*
AA*

EZ*
EZ*
EZ*
EZ*


EZ*
EZ*
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 32B
# 34B
# 38B
# 66B
# 68B
# 70B
# 112B
# 114B
# 118B
Male 200 IM
Male 100 Back
Male 100 Free
Male 100 IM
Male 50 Free
Male 100 Fly
Male 50 Fly
Male 50 Back
Male 200 Free
8
1
3
3
1
1
4
1
3
+7.61
-3.88
-2.96
-3.07
-1.63
-1.24
-1.42
-0.90
-10.38
 
 
AvaGrace Monti (15)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:08.02Y
1:07.61Y
2:20.06Y
2:30.97Y
4:54.25Y
2:30.02Y
2:29.10Y
AAA
AAA
A
BB
A
AA
AA
SECT
SECT



SM
SECT
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Timed finals
Prelims
Finals
# 7
# 7
# 19
# 25
# 39
# 91
# 91
Female Open 100 Breast
Female Open 100 Breast
Female Open 200 IM
Female Open 200 Fly
Female Open 400 IM
Female Open 200 Breast
Female Open 200 Breast
6
8
32
34
9
8
7
+0.20
-0.21
+4.95
+6.26
+2.40
+2.77
+1.85
 
 
Lila Monti (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
2:45.77Y
1:17.80Y
1:13.57Y
2:10.81Y
AA*
A
AA
AA


EZ*

Timed finals
Prelims
Finals
Prelims
# 21
# 53
# 53
# 63
Female 11-12 200 Breast
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 100 Breast
Female 11-12 200 Free
10
7
5
12
-5.26
+1.40
-2.83
+1.04
 
 
Rayna Mossey (10)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:09.63Y
31.22Y
35.85Y
2:31.47Y
A*
A*
A*
A*




Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 37B
# 67B
# 111B
# 117B
Female 100 Free
Female 50 Free
Female 50 Fly
Female 200 Free
13
13
13
11
-8.12
-3.50
-4.22
-14.65
 
 
Jack Pacifico (12)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:01.65Y
1:08.37Y
1:07.44Y
2:47.68Y
DQ    
1:19.18Y
1:17.10Y
1:08.66Y
1:08.29Y
AA*
A
A
BB
 
BB
A
A
A




 




Timed finals
Prelims
Finals
Timed finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
# 4B
# 16
# 16
# 22
# 42
# 54
# 54
# 84
# 84
Male 400 IM
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 100 Back
Male 11-12 200 Breast
Male 11-12 200 IM
Male 11-12 100 Breast
Male 11-12 100 Breast
Male 11-12 100 IM
Male 11-12 100 IM
3
8
9
7
0
9
10
6
7
-6.36
+1.58
+0.65
-4.13
---  
+1.43
-0.65
-0.37
-0.37
 
 
Ethan Placencia-Nazareno (13)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
53.19Y
2:14.85Y
1:57.79Y
24.36Y
AA*
A
A
AA




Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 24
# 44
# 62
# 104
Male 13-14 100 Free
Male 13-14 200 IM
Male 13-14 200 Free
Male 13-14 50 Free
18
23
18
13
-0.98
-0.41
+1.36
-0.05
 
 
Liam Preston (16)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
21.50Y
21.54Y
1:56.98Y
1:54.32Y
51.23Y
51.05Y
1:41.93Y
1:41.72Y
46.96Y
46.88Y
16:07.20Y
AAAA
AAAA
AAA*
AAA
AAA
AAAA*
AAAA
AAAA
AAAA*
AAAA
AAAA*
NCSA
NCSA
SECT
NCSA*
NCSA*
NCSA
NCSA
NCSA
NCSA*
NCSA
NCSA*
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Timed finals
# 14
# 14
# 26
# 26
# 46
# 46
# 58
# 58
# 86
# 86
# 106
Male Open 50 Free
Male Open 50 Free
Male Open 200 Fly
Male Open 200 Fly
Male Open 100 Fly
Male Open 100 Fly
Male Open 200 Free
Male Open 200 Free
Male Open 100 Free
Male Open 100 Free
Male Open 1650 Free
2
2
3
1
1
1
1
1
1
2
2
-0.15
+0.04
-3.37
-2.66
-1.70
-0.18
+0.14
-0.07
-0.99
-0.08
-20.27
 
 
Claudia Retzlaff (12)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:58.97Y
30.03Y
29.61Y
1:07.34Y
1:05.96Y
2:22.74Y
2:21.22Y
2:24.50Y
2:06.51Y
2:06.46Y
1:08.27Y
1:06.56Y
1:06.61Y
1:05.72Y
5:36.47Y
AAA*
AA
AA
AA
AA
AA
AAA*
AA*
AAA*
AAA
AA
AA
AA
AA
AAA






EZ*
EZ*



EZ*


EZ
Timed finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Timed finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Timed finals
# 3B
# 9
# 9
# 15
# 15
# 41
# 41
# 59
# 63
# 63
# 83
# 83
# 93
# 93
# 107
Female 400 IM
Female 11-12 50 Fly
Female 11-12 50 Fly
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 100 Back
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 200 IM
Female 11-12 200 Fly
Female 11-12 200 Free
Female 11-12 200 Free
Female 11-12 100 IM
Female 11-12 100 IM
Female 11-12 100 Fly
Female 11-12 100 Fly
Female 11-12 500 Free
4
5
6
8
6
5
4
5
5
8
10
7
8
7
5
-7.05
+0.15
-0.27
+0.35
-1.03
+0.34
-1.18
-4.94
-1.18
-0.05
-0.39
-1.71
+2.94
+2.05
+3.21
 
 
Olivia Schlegel (15)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:12.18Y
2:13.86Y
2:14.02Y
2:07.24Y
2:06.06Y
2:01.65Y
55.32Y
59.70Y
1:00.09Y
A
AA*
AA
AAA
AAA
AA
AA
AA
AA

SM*
SM
SECT
SECT


SM
SM
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
# 7
# 25
# 25
# 51
# 51
# 57
# 85
# 97
# 97
Female Open 100 Breast
Female Open 200 Fly
Female Open 200 Fly
Female Open 200 Back
Female Open 200 Back
Female Open 200 Free
Female Open 100 Free
Female Open 100 Back
Female Open 100 Back
26
9
9
7
9
17
20
7
9
+0.82
-3.62
+0.16
+0.43
-0.75
+3.00
+0.09
+0.26
+0.65
 
 
Peter Sloniewsky (16)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
NS    
2:06.92Y
10:40.30Y
5:02.54Y
 
A
A
AA
 



Timed finals
Prelims
Timed finals
Timed finals
# 2
# 52
# 105
# 209
Male Open 500 Free
Male Open 200 Back
Male Open 1000 Free
Male Open 500 Free
---
19
5
1
---  
-0.67
+4.80
+0.26
 
 
Ryan Sommerstad (13)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
18:00.82Y
2:15.19Y
5:17.25Y
AA*
BB
AA



Timed finals
Prelims
Timed finals
# 30A
# 96
# 110
Male 1650 Free
Male 13-14 200 Back
Male 13-14 500 Free
6
16
20
-19.92
+1.05
+2.18
 
 
Holden Stencel (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:17.59Y
1:09.39Y
31.19Y
36.36Y
2:38.43Y
A*
A*
BB
A*
BB





Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 34B
# 38B
# 68B
# 114B
# 118B
Male 100 Back
Male 100 Free
Male 50 Free
Male 50 Back
Male 200 Free
3
8
7
4
13
-6.47
-5.55
-1.33
-2.79
-4.00
 
 
Jacob Tanner (16)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
55.81Y
AA*

Prelims
# 46
Male Open 100 Fly
31
-0.48
 
 
Antonio Vavalle (16)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:56.37Y
1:51.20Y
51.15Y
17:25.30Y
AA
AA
AA
AA




Timed finals
Prelims
Prelims
Timed finals
# 2
# 58
# 86
# 106
Male Open 500 Free
Male Open 200 Free
Male Open 100 Free
Male Open 1650 Free
15
23
40
8
-2.24
+2.46
-0.24
+12.51
 
 
Giuliana Vavalle (13)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:01.66Y
56.42Y
2:27.87Y
A
AA
BB



Timed finals
Prelims
Prelims
# 5A
# 23
# 55
Female 400 IM
Female 13-14 100 Free
Female 13-14 200 Fly
9
13
19
+0.71
-1.14
+4.91
 
 
Brennyn Veit (16)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
5:22.65Y
1:11.30Y
2:15.65Y
NS    
56.72Y
2:32.65Y
2:32.39Y
1:02.89Y
AA
AA
AA
 
AA
AA
AA
A



 




Timed finals
Prelims
Prelims
Timed finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
# 1
# 7
# 19
# 39
# 85
# 91
# 91
# 97
Female Open 500 Free
Female Open 100 Breast
Female Open 200 IM
Female Open 400 IM
Female Open 100 Free
Female Open 200 Breast
Female Open 200 Breast
Female Open 100 Back
18
23
18
---
43
10
10
22
+0.52
+0.53
+2.28
---  
+0.16
+3.04
+2.78
+0.08
 
 
Brian Veit (17)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:57.29Y
4:26.66Y
2:02.49Y
2:01.15Y
1:54.72Y
57.22Y
AA
A*
A*
A
A
BB



SM*


Timed finals
Timed finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
# 2
# 40
# 52
# 52
# 58
# 98
Male Open 500 Free
Male Open 400 IM
Male Open 200 Back
Male Open 200 Back
Male Open 200 Free
Male Open 100 Back
16
16
10
8
32
22
+4.78
-8.59
-2.98
-1.34
+5.85
-0.96
 
 
Colin Veit (14)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:01.03Y
2:12.09Y
2:10.64Y
A
A
A



Prelims
Prelims
Prelims
# 12
# 44
# 96
Male 13-14 100 Back
Male 13-14 200 IM
Male 13-14 200 Back
14
20
12
+0.54
+2.15
+0.45
 
 
Vinny Vinciguerra (15)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
22.15Y
DQ    
2:04.30Y
2:11.29Y
55.75Y
DQ    
1:47.40Y
1:47.91Y
49.19Y
2:34.70Y
AAA
 
AA
BB
AA
 
AAA
AA
AAA
BB
SECT*
 



 
SM
SM
SM

Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
# 14
# 14
# 20
# 26
# 46
# 52
# 58
# 58
# 86
# 92
Male Open 50 Free
Male Open 50 Free
Male Open 200 IM
Male Open 200 Fly
Male Open 100 Fly
Male Open 200 Back
Male Open 200 Free
Male Open 200 Free
Male Open 100 Free
Male Open 200 Breast
10
---
22
29
30
0
8
9
14
33
-0.29
---  
+2.77
+7.30
+0.91
---  
+1.21
+1.72
-0.20
+9.51
 
 
James Woody (10)   M
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:17.72Y
36.07Y
44.09Y
A
A*
BB



Timed finals
Timed finals
Timed finals
# 34B
# 114B
# 116B
Male 100 Back
Male 50 Back
Male 50 Breast
4
3
9
-0.88
-1.15
-0.19
 
 
Lauren Woody (14)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
4:57.58Y
AA

Timed finals
# 5B
Female 400 IM
10
-0.24
 
 
Isabel Xu (15)   F
 
Event
Place
Points
Improv
 
1:00.90Y
2:19.75Y
55.73Y
2:37.76Y
AA*
A*
AA
A*




Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
# 45
# 51
# 85
# 91
Female Open 100 Fly
Female Open 200 Back
Female Open 100 Free
Female Open 200 Breast
21
32
29
19
-1.81
-1.65
+0.36
-4.67
 
 
    Results by event
 
Female Open 500 Free  # 1
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
18
Brenna Horan
Brennyn Veit
17
16
Timed finals
Timed finals
5:19.21Y
5:22.65Y
-0.32
+0.52
AA
AA


 
 
Male Open 500 Free  # 2
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
16
20
Antonio Vavalle
Brian Veit
Richie Hall
16
17
15
Timed finals
Timed finals
Timed finals
4:56.37Y
4:57.29Y
5:03.30Y
-2.24
+4.78
+4.04
AA
AA
AA



 
 
Female 400 IM  # 3B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
Claudia Retzlaff
12
Timed finals
4:58.97Y
-7.05
AAA*

 
 
Male 400 IM  # 4B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
Jack Pacifico
12
Timed finals
5:01.65Y
-6.36
AA*

 
 
Female 400 IM  # 5A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
Giuliana Vavalle
13
Timed finals
5:01.66Y
+0.71
A

 
 
Female 400 IM  # 5B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
6
10
Bella Dimaculangan
Hanna Matheson
Lauren Woody
14
14
14
Timed finals
Timed finals
Timed finals
4:36.81Y
4:50.10Y
4:57.58Y
+0.41
-7.24
-0.24
AAA
AA
AA
SECT
EZ*

 
 
Male 400 IM  # 6A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
Sergei Boudreau
13
Timed finals
4:41.48Y
-4.35
A

 
 
Female Open 100 Breast  # 7
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
6
9
10
16
23
26
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
Saige Kazlauskas
Saige Kazlauskas
Hope Farrell
Brennyn Veit
Olivia Schlegel
15
15
17
17
17
16
15
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
1:07.61Y
1:08.02Y
1:08.39Y
1:10.00Y
1:10.22Y
1:11.30Y
1:12.18Y
-0.21
+0.20
-2.15
+1.61
+2.19
+0.53
+0.82
AAA
AAA
AA
AA
AA
AA
A
SECT
SECT
SM*
SM
SM


 
 
Male Open 100 Breast  # 8
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
10
Hunter Emerson
Hunter Emerson
16
16
Finals
Prelims
1:01.13Y
1:01.35Y
-0.22
-0.37
AA
AA
SECT
SECT*
 
 
Female 11-12 50 Fly  # 9
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
5
Claudia Retzlaff
Claudia Retzlaff
12
12
Finals
Prelims
29.61Y
30.03Y
-0.27
+0.15
AA
AA


 
 
Female 13-14 100 Back  # 11
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
Hanna Matheson
14
Prelims
1:04.48Y
+0.86
A

 
 
Male 13-14 100 Back  # 12
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
Colin Veit
14
Prelims
1:01.03Y
+0.54
A

 
 
Female Open 50 Free  # 13
 
place
    name
age
 
time
improv
 
26
33
38
Hope Farrell
Brenna Horan
Jessica Chen
17
17
16
Prelims
Prelims
Prelims
26.01Y
26.19Y
26.36Y
+0.34
+0.16
-0.06
A
A
AA*



 
 
Male Open 50 Free  # 14
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
2
10
18
32
Liam Preston
Liam Preston
Vinny Vinciguerra
Noah Giunta
Frankie Andersen
16
16
15
15
15
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
21.50Y
21.54Y
22.15Y
22.53Y
23.17Y
-0.15
+0.04
-0.29
-0.27
-0.02
AAAA
AAAA
AAA
AAA*
AA
NCSA
NCSA
SECT*
SM*

 
 
Female 11-12 100 Back  # 15
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
7
6
8
Claudia Retzlaff
Meghan Brady
Meghan Brady
Claudia Retzlaff
12
12
12
12
Finals
Finals
Prelims
Prelims
1:05.96Y
1:06.15Y
1:06.22Y
1:07.34Y
-1.03
-0.07
-0.78
+0.35
AA
AA
AA
AA




 
 
Male 11-12 100 Back  # 16
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
8
9
8
Ryan Kittilsen
Ryan Kittilsen
Jack Pacifico
Jack Pacifico
12
12
12
12
Prelims
Finals
Finals
Prelims
1:06.90Y
1:07.37Y
1:07.44Y
1:08.37Y
-0.62
+0.47
+0.65
+1.58
A
A
A
A




 
 
Female 13-14 200 Breast  # 17
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
2
2
6
6
Emily Herr
Emily Herr
Bella Dimaculangan
Bella Dimaculangan
Marissa DeMarco
Marissa DeMarco
13
13
14
14
14
14
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Finals
Prelims
2:20.00Y
2:22.32Y
2:23.77Y
2:23.91Y
2:32.19Y
2:34.63Y
-2.32
-2.64
+0.62
+0.76
-2.44
-2.92
AAAA
AAAA*
AAAA
AAAA
AA
AA
NCSA
NCSA*
SECT
SECT
EZ
EZ*
 
 
Male 13-14 200 Breast  # 18
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
4
14
Timmy Brady
Timmy Brady
Sergei Boudreau
14
14
13
Finals
Prelims
Prelims
2:19.27Y
2:19.66Y
2:29.96Y
-0.39
-0.65
-0.02
AAA
AAA*
A
EZ
EZ

 
 
Female Open 200 IM  # 19
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
8
18
19
22
32
Saige Kazlauskas
Saige Kazlauskas
Brennyn Veit
Jessica Chen
Hope Farrell
AvaGrace Monti
17
17
16
16
17
15
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:10.48Y
2:11.26Y
2:15.65Y
2:15.90Y
2:17.20Y
2:20.06Y
-0.78
-0.89
+2.28
-2.87
+4.86
+4.95
AA
AA
AA
AA*
A
A
SECT*
SM*




 
 
Male Open 200 IM  # 20
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
4
7
9
22
28
Noah Giunta
Noah Giunta
Hunter Emerson
Hunter Emerson
Vinny Vinciguerra
Richie Hall
15
15
16
16
15
15
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
1:57.42Y
1:59.35Y
2:00.29Y
2:00.82Y
2:04.30Y
2:05.69Y
-1.37
+0.56
+0.84
+1.37
+2.77
-0.88
AAA
AAA
AA
AA
AA
A
SECT
SECT
SM
SM


 
 
Female 11-12 200 Breast  # 21
 
place
    name
age
 
time
improv
 
10
Lila Monti
12
Timed finals
2:45.77Y
-5.26
AA*

 
 
Male 11-12 200 Breast  # 22
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
Jack Pacifico
12
Timed finals
2:47.68Y
-4.13
BB

 
 
Female 13-14 100 Free  # 23
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
2
7
8
13
Emily Herr
Emily Herr
Bella Dimaculangan
Bella Dimaculangan
Giuliana Vavalle
13
13
14
14
13
Prelims
Finals
Finals
Prelims
Prelims
53.34Y
53.39Y
54.32Y
55.33Y
56.42Y
-0.76
+0.05
-0.18
+0.83
-1.14
AAA
AAA
AAA
AAA
AA
SM
SM
SM
EZ

 
 
Male 13-14 100 Free  # 24
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
Ethan Placencia-Nazareno
13
Prelims
53.19Y
-0.98
AA*

 
 
Female Open 200 Fly  # 25
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
9
17
34
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
Brenna Horan
AvaGrace Monti
15
15
17
15
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
2:13.86Y
2:14.02Y
2:17.12Y
2:30.97Y
-3.62
+0.16
+3.50
+6.26
AA*
AA
A
BB
SM*
SM


 
 
Male Open 200 Fly  # 26
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
3
13
14
18
23
29
Liam Preston
Liam Preston
Frankie Andersen
Hunter Emerson
Richie Hall
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
16
16
15
16
15
15
15
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
1:54.32Y
1:56.98Y
2:03.66Y
2:03.74Y
2:06.74Y
2:08.40Y
2:11.29Y
-2.66
-3.37
-0.07
+1.40
-0.31
+11.77
+7.30
AAA
AAA*
AA
AA
A
A
BB
NCSA*
SECT
SM
SM



 
 
Male 1650 Free  # 30A
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
Ryan Sommerstad
13
Timed finals
18:00.82Y
-19.92
AA*

 
 
Male 200 IM  # 32B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
Brendan Miller
10
Timed finals
2:49.84Y
+7.61
A

 
 
Male 100 Back  # 34B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
3
4
Brendan Miller
Holden Stencel
James Woody
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
1:14.63Y
1:17.59Y
1:17.72Y
-3.88
-6.47
-0.88
AA*
A*
A
EZ*


 
 
Female 100 Free  # 37B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
Rayna Mossey
10
Timed finals
1:09.63Y
-8.12
A*

 
 
Male 100 Free  # 38B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
8
Brendan Miller
Holden Stencel
10
10
Timed finals
Timed finals
1:04.52Y
1:09.39Y
-2.96
-5.55
AA*
A*
EZ*

 
 
Female Open 400 IM  # 39
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
AvaGrace Monti
15
Timed finals
4:54.25Y
+2.40
A

 
 
Male Open 400 IM  # 40
 
place
    name
age
 
time
improv
 
14
16
Richie Hall
Brian Veit
15
17
Timed finals
Timed finals
4:25.99Y
4:26.66Y
-1.38
-8.59
AA
A*


 
 
Female 11-12 200 IM  # 41
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
5
Claudia Retzlaff
Claudia Retzlaff
12
12
Finals
Prelims
2:21.22Y
2:22.74Y
-1.18
+0.34
AAA*
AA
EZ*

 
 
Male 11-12 200 IM  # 42
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
9
Deaglan Farrell
Deaglan Farrell
12
12
Finals
Prelims
2:22.87Y
2:25.82Y
-0.50
+2.45
AA
A


 
 
Female 13-14 200 IM  # 43
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
2
4
4
14
Emily Herr
Emily Herr
Bella Dimaculangan
Bella Dimaculangan
Hanna Matheson
13
13
14
14
14
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
2:06.56Y
2:08.87Y
2:09.65Y
2:11.98Y
2:18.12Y
+0.00
+2.31
-0.43
+1.90
+1.28
AAAA
AAA
AAA
AAA
AA
NCSA
SECT
SECT
SM

 
 
Male 13-14 200 IM  # 44
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
23
Colin Veit
Ethan Placencia-Nazareno
14
13
Prelims
Prelims
2:12.09Y
2:14.85Y
+2.15
-0.41
A
A


 
 
Female Open 100 Fly  # 45
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
7
14
21
30
Saige Kazlauskas
Saige Kazlauskas
Brenna Horan
Isabel Xu
Jessica Chen
17
17
17
15
16
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
58.03Y
58.57Y
59.88Y
1:00.90Y
1:01.70Y
-0.54
-0.73
+1.26
-1.81
-1.55
AAA*
AA
AA
AA*
AA*
SECT
SECT*
SM


 
 
Male Open 100 Fly  # 46
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
2
3
19
29
30
31
47
Liam Preston
Liam Preston
Noah Giunta
Noah Giunta
Frankie Andersen
Hunter Emerson
Vinny Vinciguerra
Jacob Tanner
Richie Hall
16
16
15
15
15
16
15
16
15
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
51.05Y
51.23Y
51.30Y
52.15Y
54.87Y
55.66Y
55.75Y
55.81Y
58.60Y
-0.18
-1.70
-0.83
+0.02
-0.12
-1.23
+0.91
-0.48
+1.62
AAAA*
AAA
AAA
AAA
AA
AA*
AA
AA*
BB
NCSA
NCSA*
NCSA*
SECT





 
 
Male 11-12 50 Back  # 48
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
3
Ryan Kittilsen
Ryan Kittilsen
12
12
Finals
Prelims
30.82Y
31.09Y
-0.27
-0.47
AA*
A


 
 
Female 13-14 100 Breast  # 49
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
5
6
Bella Dimaculangan
Bella Dimaculangan
Marissa DeMarco
Marissa DeMarco
14
14
14
14
Finals
Prelims
Finals
Prelims
1:05.64Y
1:05.96Y
1:09.23Y
1:10.92Y
-0.32
-1.61
-1.69
-0.79
AAAA
AAAA*
AAA*
AA
NCSA
NCSA*
SM*
EZ*
 
 
Male 13-14 100 Breast  # 50
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
4
10
10
Timmy Brady
Timmy Brady
Sergei Boudreau
Sergei Boudreau
14
14
13
13
Finals
Prelims
Finals
Prelims
1:04.68Y
1:04.89Y
1:08.02Y
1:10.54Y
-0.21
-0.47
-2.43
+0.09
AA
AA
A*
BB
EZ
EZ


 
 
Female Open 200 Back  # 51
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
7
11
14
32
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
Jessica Chen
Hope Farrell
Isabel Xu
15
15
16
17
15
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:06.06Y
2:07.24Y
2:10.54Y
2:12.20Y
2:19.75Y
-0.75
+0.43
-2.32
+1.95
-1.65
AAA
AAA
AA
AA
A*
SECT
SECT
SM*


 
 
Male Open 200 Back  # 52
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
6
4
5
8
10
19
Noah Giunta
Hunter Emerson
Hunter Emerson
Noah Giunta
Brian Veit
Brian Veit
Peter Sloniewsky
15
16
16
15
17
17
16
Finals
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
1:54.74Y
1:58.05Y
1:58.59Y
1:58.95Y
2:01.15Y
2:02.49Y
2:06.92Y
-1.37
-0.54
-0.26
+2.84
-1.34
-2.98
-0.67
AAA
AA
AA
AA
A
A*
A
NCSA*
SECT
SECT*
SM
SM*


 
 
Female 11-12 100 Breast  # 53
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
7
12
Lila Monti
Lila Monti
Alex Cole
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
1:13.57Y
1:17.80Y
1:19.80Y
-2.83
+1.40
+2.17
AA
A
A
EZ*


 
 
Male 11-12 100 Breast  # 54
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
10
8
9
Deaglan Farrell
Jack Pacifico
Deaglan Farrell
Jack Pacifico
12
12
12
12
Finals
Finals
Prelims
Prelims
1:16.03Y
1:17.10Y
1:17.59Y
1:19.18Y
-1.56
-0.65
-0.03
+1.43
A
A
A
BB




 
 
Female 13-14 200 Fly  # 55
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
5
6
19
20
21
Emily Herr
Hanna Matheson
Hanna Matheson
Giuliana Vavalle
Sabrina Lisica
Alyssa Casalinuovo
13
14
14
13
13
13
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:10.10Y
2:12.94Y
2:14.56Y
2:27.87Y
2:27.90Y
2:29.79Y
+3.81
-1.62
-2.12
+4.91
+1.83
+3.66
AAA
AAA*
AA
BB
BB
BB
SECT
SM
SM*



 
 
Male 13-14 200 Fly  # 56
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
9
15
16
Timmy Brady
Timmy Brady
Sergei Boudreau
Johnny Casalinuovo
14
14
13
13
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
2:08.97Y
2:10.03Y
2:18.43Y
2:21.95Y
+0.38
+1.44
-1.71
+4.42
AA
AA
BB
BB
EZ



 
 
Female Open 200 Free  # 57
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
3
17
18
40
Saige Kazlauskas
Saige Kazlauskas
Olivia Schlegel
Brenna Horan
Hope Farrell
17
17
15
17
17
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
1:56.68Y
1:57.46Y
2:01.65Y
2:01.68Y
2:11.61Y
-0.39
+0.39
+3.00
+3.56
+9.21
AAA*
AA
AA
AA
BB
SM
SM



 
 
Male Open 200 Free  # 58
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
1
8
9
17
18
23
32
Liam Preston
Liam Preston
Vinny Vinciguerra
Vinny Vinciguerra
Noah Giunta
Hunter Emerson
Antonio Vavalle
Brian Veit
16
16
15
15
15
16
16
17
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
1:41.72Y
1:41.93Y
1:47.40Y
1:47.91Y
1:49.23Y
1:49.56Y
1:51.20Y
1:54.72Y
-0.07
+0.14
+1.21
+1.72
+2.51
+0.65
+2.46
+5.85
AAAA
AAAA
AAA
AA
AA
AA
AA
A
NCSA
NCSA
SM
SM




 
 
Female 11-12 200 Fly  # 59
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
Claudia Retzlaff
12
Timed finals
2:24.50Y
-4.94
AA*
EZ*
 
 
Female 13-14 200 Free  # 61
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
4
2
3
Emily Herr
Bella Dimaculangan
Emily Herr
Bella Dimaculangan
13
14
13
14
Finals
Finals
Prelims
Prelims
1:55.86Y
1:57.73Y
1:57.99Y
1:58.47Y
+1.96
-0.74
+4.09
-0.28
AAA
AAA
AAA
AAA
SM
SM*
SM
EZ
 
 
Male 13-14 200 Free  # 62
 
place
    name
age
 
time
improv
 
18
Ethan Placencia-Nazareno
13
Prelims
1:57.79Y
+1.36
A

 
 
Female 11-12 200 Free  # 63
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
5
12
Claudia Retzlaff
Claudia Retzlaff
Lila Monti
12
12
12
Finals
Prelims
Prelims
2:06.46Y
2:06.51Y
2:10.81Y
-0.05
-1.18
+1.04
AAA
AAA*
AA



 
 
Male 100 IM  # 66B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
Brendan Miller
10
Timed finals
1:13.16Y
-3.07
AA*
EZ*
 
 
Female 50 Free  # 67B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
Rayna Mossey
10
Timed finals
31.22Y
-3.50
A*

 
 
Male 50 Free  # 68B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
7
Brendan Miller
Holden Stencel
10
10
Timed finals
Timed finals
28.79Y
31.19Y
-1.63
-1.33
AA*
BB
EZ*

 
 
Male 100 Fly  # 70B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
Brendan Miller
10
Timed finals
1:17.24Y
-1.24
AA

 
 
Female 11-12 100 IM  # 83
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
10
Claudia Retzlaff
Claudia Retzlaff
12
12
Finals
Prelims
1:06.56Y
1:08.27Y
-1.71
-0.39
AA
AA
EZ*

 
 
Male 11-12 100 IM  # 84
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
6
Jack Pacifico
Jack Pacifico
12
12
Finals
Prelims
1:08.29Y
1:08.66Y
-0.37
-0.37
A
A


 
 
Female Open 100 Free  # 85
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
10
20
23
27
28
29
36
43
Saige Kazlauskas
Saige Kazlauskas
Olivia Schlegel
Hope Farrell
Jessica Chen
Hannah Brockman
Isabel Xu
Brenna Horan
Brennyn Veit
17
17
15
17
16
16
15
17
16
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
53.37Y
54.01Y
55.32Y
55.48Y
55.70Y
55.71Y
55.73Y
56.12Y
56.72Y
-0.64
-0.11
+0.09
+0.06
-0.74
-0.77
+0.36
+0.87
+0.16
AAA*
AA
AA
AA
AA
AA
AA
A
AA
SM
SM







 
 
Male Open 100 Free  # 86
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
1
5
9
14
32
40
Liam Preston
Liam Preston
Noah Giunta
Noah Giunta
Vinny Vinciguerra
Frankie Andersen
Antonio Vavalle
16
16
15
15
15
15
16
Finals
Prelims
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
46.88Y
46.96Y
48.23Y
48.56Y
49.19Y
50.52Y
51.15Y
-0.08
-0.99
-0.40
+0.33
-0.20
-0.47
-0.24
AAAA
AAAA*
AAA
AAA
AAA
AA
AA
NCSA
NCSA*
SECT*
SM
SM


 
 
Female 11-12 50 Breast  # 87
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
6
Alex Cole
Alex Cole
12
12
Finals
Prelims
34.59Y
35.42Y
-0.83
-0.79
AA*
A


 
 
Female 13-14 100 Fly  # 89
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
2
5
5
Emily Herr
Emily Herr
Bella Dimaculangan
Bella Dimaculangan
13
13
14
14
Finals
Prelims
Finals
Prelims
56.88Y
58.46Y
59.46Y
59.93Y
-1.58
-0.25
+0.41
+0.88
AAAA*
AAA
AAA
AAA
NCSA*
SECT*
SM
SM
 
 
Male 13-14 100 Fly  # 90
 
place
    name
age
 
time
improv
 
15
Timmy Brady
14
Prelims
59.14Y
+0.64
A

 
 
Female Open 200 Breast  # 91
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
8
10
10
11
14
17
19
AvaGrace Monti
AvaGrace Monti
Brennyn Veit
Brennyn Veit
Saige Kazlauskas
Brenna Horan
Hannah Brockman
Isabel Xu
15
15
16
16
17
17
16
15
Finals
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
Prelims
2:29.10Y
2:30.02Y
2:32.39Y
2:32.65Y
2:33.44Y
2:35.02Y
2:36.10Y
2:37.76Y
+1.85
+2.77
+2.78
+3.04
+0.56
-1.98
-4.60
-4.67
AA
AA
AA
AA
A
A
A
A*
SECT
SM






 
 
Male Open 200 Breast  # 92
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
5
25
33
Hunter Emerson
Hunter Emerson
Richie Hall
Vinny Vinciguerra
16
16
15
15
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
2:11.98Y
2:12.54Y
2:25.76Y
2:34.70Y
-0.56
-3.16
+1.69
+9.51
AAA
AAA*
BB
BB
SECT
SECT*


 
 
Female 11-12 100 Fly  # 93
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
8
Claudia Retzlaff
Claudia Retzlaff
12
12
Finals
Prelims
1:05.72Y
1:06.61Y
+2.05
+2.94
AA
AA


 
 
Male 11-12 100 Fly  # 94
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
Deaglan Farrell
12
Prelims
1:08.61Y
-0.15
A

 
 
Female 13-14 200 Back  # 95
 
place
    name
age
 
time
improv
 
6
6
11
Emily Herr
Emily Herr
Hanna Matheson
13
13
14
Finals
Prelims
Prelims
2:12.22Y
2:12.58Y
2:17.68Y
+0.32
+0.68
+1.62
AA
AA
A
EZ
EZ

 
 
Male 13-14 200 Back  # 96
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
10
12
16
Timmy Brady
Timmy Brady
Colin Veit
Ryan Sommerstad
14
14
14
13
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
2:09.12Y
2:09.14Y
2:10.64Y
2:15.19Y
+1.89
+1.91
+0.45
+1.05
A
A
A
BB




 
 
Female Open 100 Back  # 97
 
place
    name
age
 
time
improv
 
7
9
15
16
22
Olivia Schlegel
Olivia Schlegel
Jessica Chen
Hope Farrell
Brennyn Veit
15
15
16
17
16
Prelims
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
59.70Y
1:00.09Y
1:01.21Y
1:01.36Y
1:02.89Y
+0.26
+0.65
-0.61
+0.09
+0.08
AA
AA
AA
A
A
SM
SM



 
 
Male Open 100 Back  # 98
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
5
19
22
Noah Giunta
Noah Giunta
Hunter Emerson
Brian Veit
15
15
16
17
Finals
Prelims
Prelims
Prelims
52.97Y
53.96Y
56.83Y
57.22Y
+0.07
+1.06
-0.51
-0.96
AAA
AA
A
BB
SECT
SECT


 
 
Male 11-12 50 Free  # 102
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
8
Landon Emmerich
Landon Emmerich
11
11
Finals
Prelims
27.96Y
28.56Y
-0.22
+0.38
BB
BB


 
 
Female 13-14 50 Free  # 103
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
3
1
4
Emily Herr
Bella Dimaculangan
Emily Herr
Bella Dimaculangan
13
14
13
14
Finals
Finals
Prelims
Prelims
24.84Y
25.10Y
25.30Y
25.56Y
-0.46
-0.46
-0.07
-0.01
AAA
AAA
AAA
AAA
SM*
SM*
EZ
EZ
 
 
Male 13-14 50 Free  # 104
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
Ethan Placencia-Nazareno
13
Prelims
24.36Y
-0.05
AA

 
 
Male Open 1000 Free  # 105
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
5
Richie Hall
Peter Sloniewsky
15
16
Timed finals
Timed finals
10:32.28Y
10:40.30Y
+2.26
+4.80
AA
A


 
 
Male Open 1650 Free  # 106
 
place
    name
age
 
time
improv
 
2
8
Liam Preston
Antonio Vavalle
16
16
Timed finals
Timed finals
16:07.20Y
17:25.30Y
-20.27
+12.51
AAAA*
AA
NCSA*

 
 
Female 11-12 500 Free  # 107
 
place
    name
age
 
time
improv
 
5
Claudia Retzlaff
12
Timed finals
5:36.47Y
+3.21
AAA
EZ
 
 
Male 11-12 500 Free  # 108
 
place
    name
age
 
time
improv
 
8
Deaglan Farrell
12
Timed finals
5:38.81Y
-1.01
AA

 
 
Male 13-14 500 Free  # 110
 
place
    name
age
 
time
improv
 
20
Ryan Sommerstad
13
Timed finals
5:17.25Y
+2.18
AA

 
 
Female 50 Fly  # 111B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
13
Rayna Mossey
10
Timed finals
35.85Y
-4.22
A*

 
 
Male 50 Fly  # 112B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
4
Brendan Miller
10
Timed finals
33.43Y
-1.42
AA*

 
 
Female 50 Back  # 113B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
17
Cali Gabrielson
10
Timed finals
38.89Y
-1.86
BB

 
 
Male 50 Back  # 114B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
3
4
10
Brendan Miller
James Woody
Holden Stencel
Joey Casalinuovo
10
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
Timed finals
34.51Y
36.07Y
36.36Y
37.60Y
-0.90
-1.15
-2.79
+0.87
AA*
A*
A*
BB
EZ*



 
 
Male 50 Breast  # 116B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
9
James Woody
10
Timed finals
44.09Y
-0.19
BB

 
 
Female 200 Free  # 117B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
11
12
Rayna Mossey
Cali Gabrielson
10
10
Timed finals
Timed finals
2:31.47Y
2:33.95Y
-14.65
-7.83
A*
A*


 
 
Male 200 Free  # 118B
 
place
    name
age
 
time
improv
 
3
13
18
Brendan Miller
Holden Stencel
Joey Casalinuovo
10
10
10
Timed finals
Timed finals
Timed finals
2:19.49Y
2:38.43Y
2:44.41Y
-10.38
-4.00
+0.77
AA*
BB
BB
EZ*


 
 
Male Open 500 Free  # 209
 
place
    name
age
 
time
improv
 
1
Peter Sloniewsky
16
Timed finals
5:02.54Y
+0.26
AA

 
 
    Results by event with splits
 
Female Open 500 Free  # 1
 
place
    name
splits
 
15
Brenna Horan
28.07
2:35.09
4:46.95
 
(32.43)
(33.17)
58.58
3:07.67
5:19.21
(30.51)
(32.58)
(32.26)
1:30.45
3:40.53
(31.87)
(32.86)
2:02.66
4:13.78
(32.21)
(33.25)
 
18
Brennyn Veit
29.26
2:36.50
4:49.72
 
(32.45)
(33.80)
1:00.14
3:08.85
5:22.65
(30.88)
(32.35)
(32.93)
1:31.84
3:42.51
(31.70)
(33.66)
2:04.05
4:15.92
(32.21)
(33.41)
 
 
Female 400 IM  # 3B
 
place
    name
splits
 
4
Claudia Retzlaff
31.08
3:07.88
 
(43.93)
1:07.43
3:51.90
(36.35)
(44.02)
1:45.84
4:25.95
(38.41)
(34.05)
2:23.95
4:58.97
(38.11)
(33.02)
 
 
Male 400 IM  # 4B
 
place
    name
splits
 
3
Jack Pacifico
32.50
3:09.37
 
(42.44)
1:09.66
3:52.95
(37.16)
(43.58)
1:47.86
4:27.65
(38.20)
(34.70)
2:26.93
5:01.65
(39.07)
(34.00)
 
 
Female 400 IM  # 5A
 
place
    name
splits
 
9
Giuliana Vavalle
31.49
3:09.82
 
(43.52)
1:07.42
3:55.48
(35.93)
(45.66)
1:46.37
4:30.03
(38.95)
(34.55)
2:26.30
5:01.66
(39.93)
(31.63)
 
 
Female 400 IM  # 5B
 
place
    name
splits
 
3
Bella Dimaculangan
29.92
2:54.67
 
(37.57)
1:03.24
3:33.76
(33.32)
(39.09)
1:40.12
4:06.53
(36.88)
(32.77)
2:17.10
4:36.81
(36.98)
(30.28)
 
6
Hanna Matheson
30.70
3:00.05
 
(41.42)
1:04.73
3:43.11
(34.03)
(43.06)
1:41.65
4:16.76
(36.92)
(33.65)
2:18.63
4:50.10
(36.98)
(33.34)
 
10
Lauren Woody
31.77
3:08.13
 
(42.75)
1:09.14
3:50.93
(37.37)
(42.80)
1:47.14
4:24.94
(38.00)
(34.01)
2:25.38
4:57.58
(38.24)
(32.64)
 
 
Male 400 IM  # 6A
 
place
    name
splits
 
9
Sergei Boudreau
29.84
2:57.30
 
(39.07)
1:04.55
3:36.74
(34.71)
(39.44)
1:42.16
4:09.82
(37.61)
(33.08)
2:18.23
4:41.48
(36.07)
(31.66)
 
 
Female Open 100 Breast  # 7
 
place
    name
splits
 
8
AvaGrace Monti
31.53
1:07.61
(36.08)
Finals
 
6
AvaGrace Monti
 
 
 
Prelims
 
9
Saige Kazlauskas
 
 
 
Prelims
 
10
Saige Kazlauskas
32.89
1:10.00
(37.11)
Finals
 
16
Hope Farrell
 
 
 
Prelims
 
23
Brennyn Veit
 
 
 
Prelims
 
26
Olivia Schlegel
34.53
1:12.18
(37.65)
Prelims
 
 
Male Open 100 Breast  # 8
 
place
    name
splits
 
10
Hunter Emerson
29.15
1:01.13
(31.98)
Finals
 
10
Hunter Emerson
29.52
1:01.35
(31.83)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Back  # 11
 
place
    name
splits
 
13
Hanna Matheson
31.75
1:04.48
(32.73)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Back  # 12
 
place
    name
splits
 
14
Colin Veit
29.93
1:01.03
(31.10)
Prelims
 
 
Female 11-12 100 Back  # 15
 
place
    name
splits
 
6
Claudia Retzlaff
32.09
1:05.96
(33.87)
Finals
 
7
Meghan Brady
32.33
1:06.15
(33.82)
Finals
 
6
Meghan Brady
32.61
1:06.22
(33.61)
Prelims
 
8
Claudia Retzlaff
32.95
1:07.34
(34.39)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Back  # 16
 
place
    name
splits
 
6
Ryan Kittilsen
31.97
1:06.90
(34.93)
Prelims
 
8
Ryan Kittilsen
32.52
1:07.37
(34.85)
Finals
 
9
Jack Pacifico
32.88
1:07.44
(34.56)
Finals
 
8
Jack Pacifico
33.71
1:08.37
(34.66)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Breast  # 17
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
30.93
1:05.91
(34.98)
1:42.18
(36.27)
2:20.00
(37.82)
Finals
 
1
Emily Herr
31.37
1:06.92
(35.55)
1:44.16
(37.24)
2:22.32
(38.16)
Prelims
 
2
Bella Dimaculangan
32.79
1:09.24
(36.45)
1:46.42
(37.18)
2:23.77
(37.35)
Prelims
 
2
Bella Dimaculangan
31.99
1:08.50
(36.51)
1:45.38
(36.88)
2:23.91
(38.53)
Finals
 
6
Marissa DeMarco
34.32
1:12.75
(38.43)
1:52.63
(39.88)
2:32.19
(39.56)
Finals
 
6
Marissa DeMarco
34.70
1:13.52
(38.82)
1:54.02
(40.50)
2:34.63
(40.61)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Breast  # 18
 
place
    name
splits
 
6
Timmy Brady
31.23
1:06.40
(35.17)
1:42.68
(36.28)
2:19.27
(36.59)
Finals
 
4
Timmy Brady
31.61
1:06.72
(35.11)
 
 
2:19.66
(2:19.66)
Prelims
 
14
Sergei Boudreau
34.26
1:12.22
(37.96)
1:51.13
(38.91)
2:29.96
(38.83)
Prelims
 
 
Female Open 200 IM  # 19
 
place
    name
splits
 
8
Saige Kazlauskas
28.04
1:02.18
(34.14)
1:40.54
(38.36)
2:10.48
(29.94)
Finals
 
8
Saige Kazlauskas
30.55
1:06.20
(35.65)
1:45.91
(39.71)
2:11.26
(25.35)
Prelims
 
18
Brennyn Veit
30.14
1:06.50
(36.36)
1:46.56
(40.06)
2:15.65
(29.09)
Prelims
 
19
Jessica Chen
30.47
1:06.32
(35.85)
1:50.83
(44.51)
2:15.90
(25.07)
Prelims
 
22
Hope Farrell
30.13
1:02.12
(31.99)
1:45.52
(43.40)
2:17.20
(31.68)
Prelims
 
32
AvaGrace Monti
30.42
1:06.37
(35.95)
1:46.62
(40.25)
2:20.06
(33.44)
Prelims
 
 
Male Open 200 IM  # 20
 
place
    name
splits
 
3
Noah Giunta
25.28
55.72
(30.44)
1:30.27
(34.55)
1:57.42
(27.15)
Finals
 
4
Noah Giunta
25.86
55.79
(29.93)
1:31.55
(35.76)
1:59.35
(27.80)
Prelims
 
7
Hunter Emerson
26.34
57.39
(31.05)
1:31.85
(34.46)
2:00.29
(28.44)
Prelims
 
9
Hunter Emerson
26.44
57.05
(30.61)
1:32.22
(35.17)
2:00.82
(28.60)
Finals
 
22
Vinny Vinciguerra
26.74
1:00.28
(33.54)
1:35.66
(35.38)
2:04.30
(28.64)
Prelims
 
28
Richie Hall
27.58
1:00.47
(32.89)
1:36.98
(36.51)
2:05.69
(28.71)
Prelims
 
 
Female 11-12 200 Breast  # 21
 
place
    name
splits
 
10
Lila Monti
38.82
1:20.96
(42.14)
2:03.72
(42.76)
2:45.77
(42.05)
 
 
Male 11-12 200 Breast  # 22
 
place
    name
splits
 
7
Jack Pacifico
38.78
1:21.75
(42.97)
2:05.42
(43.67)
2:47.68
(42.26)
 
 
Female 13-14 100 Free  # 23
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
25.64
53.34
(27.70)
Prelims
 
2
Emily Herr
25.36
53.39
(28.03)
Finals
 
7
Bella Dimaculangan
26.37
54.32
(27.95)
Finals
 
8
Bella Dimaculangan
26.89
55.33
(28.44)
Prelims
 
13
Giuliana Vavalle
27.05
56.42
(29.37)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Free  # 24
 
place
    name
splits
 
18
Ethan Placencia-Nazareno
25.59
53.19
(27.60)
Prelims
 
 
Female Open 200 Fly  # 25
 
place
    name
splits
 
9
Olivia Schlegel
29.07
1:02.39
(33.32)
1:37.84
(35.45)
2:13.86
(36.02)
Prelims
 
9
Olivia Schlegel
29.04
1:02.17
(33.13)
1:37.45
(35.28)
2:14.02
(36.57)
Finals
 
17
Brenna Horan
29.41
1:03.16
(33.75)
 
 
2:17.12
(2:17.12)
Prelims
 
34
AvaGrace Monti
32.05
1:09.86
(37.81)
1:50.45
(40.59)
2:30.97
(40.52)
Prelims
 
 
Male Open 200 Fly  # 26
 
place
    name
splits
 
1
Liam Preston
25.40
54.65
(29.25)
1:24.32
(29.67)
1:54.32
(30.00)
Finals
 
3
Liam Preston
25.79
55.62
(29.83)
1:26.00
(30.38)
1:56.98
(30.98)
Prelims
 
13
Frankie Andersen
26.96
58.22
(31.26)
1:30.93
(32.71)
2:03.66
(32.73)
Prelims
 
14
Hunter Emerson
26.96
57.55
(30.59)
1:29.88
(32.33)
2:03.74
(33.86)
Prelims
 
18
Richie Hall
28.81
1:00.96
(32.15)
1:33.18
(32.22)
2:06.74
(33.56)
Prelims
 
23
Noah Giunta
27.61
59.30
(31.69)
1:33.38
(34.08)
2:08.40
(35.02)
Prelims
 
29
Vinny Vinciguerra
27.74
59.32
(31.58)
1:33.55
(34.23)
2:11.29
(37.74)
Prelims
 
 
Male 1650 Free  # 30A
 
place
    name
splits
 
6
Ryan Sommerstad
28.85
2:39.62
4:52.84
7:05.56
9:17.39
11:28.74
13:40.31
15:51.63
18:00.82
 
(33.16)
(33.22)
(33.12)
(32.87)
(32.83)
(32.79)
(32.68)
(31.32)
1:00.58
3:13.00
5:26.01
7:38.38
9:50.30
12:01.53
14:13.34
16:24.42
(31.73)
(33.38)
(33.17)
(32.82)
(32.91)
(32.79)
(33.03)
(32.79)
1:33.20
3:46.40
5:59.25
8:11.48
10:23.01
12:34.57
14:46.13
16:57.03
(32.62)
(33.40)
(33.24)
(33.10)
(32.71)
(33.04)
(32.79)
(32.61)
2:06.46
4:19.62
6:32.44
8:44.52
10:55.91
13:07.52
15:18.95
17:29.50
(33.26)
(33.22)
(33.19)
(33.04)
(32.90)
(32.95)
(32.82)
(32.47)
 
 
Male 200 IM  # 32B
 
place
    name
splits
 
8
Brendan Miller
35.51
1:23.77
(48.26)
2:13.57
(49.80)
2:49.84
(36.27)
 
 
Male 100 Back  # 34B
 
place
    name
splits
 
1
Brendan Miller
36.85
1:14.63
(37.78)
 
3
Holden Stencel
38.21
1:17.59
(39.38)
 
4
James Woody
38.09
1:17.72
(39.63)
 
 
Female 100 Free  # 37B
 
place
    name
splits
 
13
Rayna Mossey
32.48
1:09.63
(37.15)
 
 
Male 100 Free  # 38B
 
place
    name
splits
 
3
Brendan Miller
31.46
1:04.52
(33.06)
 
8
Holden Stencel
33.32
1:09.39
(36.07)
 
 
Male Open 400 IM  # 40
 
place
    name
splits
 
14
Richie Hall
28.20
2:46.12
 
(38.12)
1:00.21
3:24.59
(32.01)
(38.47)
1:34.04
3:55.43
(33.83)
(30.84)
2:08.00
4:25.99
(33.96)
(30.56)
 
16
Brian Veit
28.57
2:45.56
 
(40.65)
1:00.94
3:26.29
(32.37)
(40.73)
1:33.60
3:56.88
(32.66)
(30.59)
2:04.91
4:26.66
(31.31)
(29.78)
 
 
Female 11-12 200 IM  # 41
 
place
    name
splits
 
4
Claudia Retzlaff
30.37
1:05.32
(34.95)
1:48.72
(43.40)
2:21.22
(32.50)
Finals
 
5
Claudia Retzlaff
30.36
1:07.15
(36.79)
1:50.60
(43.45)
2:22.74
(32.14)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 IM  # 43
 
place
    name
splits
 
2
Emily Herr
26.96
59.61
(32.65)
1:36.76
(37.15)
2:06.56
(29.80)
Finals
 
2
Emily Herr
27.64
1:00.61
(32.97)
1:38.29
(37.68)
2:08.87
(30.58)
Prelims
 
4
Bella Dimaculangan
28.14
1:02.93
(34.79)
1:39.94
(37.01)
2:09.65
(29.71)
Finals
 
4
Bella Dimaculangan
28.82
1:04.62
(35.80)
1:41.05
(36.43)
2:11.98
(30.93)
Prelims
 
14
Hanna Matheson
29.96
1:04.64
(34.68)
1:45.44
(40.80)
2:18.12
(32.68)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 IM  # 44
 
place
    name
splits
 
20
Colin Veit
28.80
1:02.21
(33.41)
1:41.98
(39.77)
2:12.09
(30.11)
Prelims
 
23
Ethan Placencia-Nazareno
28.49
1:02.41
(33.92)
1:44.85
(42.44)
2:14.85
(30.00)
Prelims
 
 
Female Open 100 Fly  # 45
 
place
    name
splits
 
7
Saige Kazlauskas
27.03
58.03
(31.00)
Finals
 
7
Saige Kazlauskas
27.29
58.57
(31.28)
Prelims
 
14
Brenna Horan
27.87
59.88
(32.01)
Prelims
 
21
Isabel Xu
28.58
1:00.90
(32.32)
Prelims
 
30
Jessica Chen
29.21
1:01.70
(32.49)
Prelims
 
 
Male Open 100 Fly  # 46
 
place
    name
splits
 
1
Liam Preston
23.85
51.05
(27.20)
Finals
 
1
Liam Preston
24.14
51.23
(27.09)
Prelims
 
2
Noah Giunta
24.18
51.30
(27.12)
Finals
 
3
Noah Giunta
24.51
52.15
(27.64)
Prelims
 
19
Frankie Andersen
25.84
54.87
(29.03)
Prelims
 
29
Hunter Emerson
26.15
55.66
(29.51)
Prelims
 
30
Vinny Vinciguerra
25.69
55.75
(30.06)
Prelims
 
31
Jacob Tanner
26.22
55.81
(29.59)
Prelims
 
47
Richie Hall
27.95
58.60
(30.65)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Breast  # 49
 
place
    name
splits
 
1
Bella Dimaculangan
31.07
1:05.64
(34.57)
Finals
 
1
Bella Dimaculangan
32.02
1:05.96
(33.94)
Prelims
 
5
Marissa DeMarco
32.89
1:09.23
(36.34)
Finals
 
6
Marissa DeMarco
33.41
1:10.92
(37.51)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Breast  # 50
 
place
    name
splits
 
5
Timmy Brady
30.17
1:04.68
(34.51)
Finals
 
4
Timmy Brady
30.86
1:04.89
(34.03)
Prelims
 
10
Sergei Boudreau
31.93
1:08.02
(36.09)
Finals
 
10
Sergei Boudreau
33.43
1:10.54
(37.11)
Prelims
 
 
Female Open 200 Back  # 51
 
place
    name
splits
 
9
Olivia Schlegel
29.66
1:01.17
(31.51)
1:33.70
(32.53)
2:06.06
(32.36)
Finals
 
7
Olivia Schlegel
29.80
1:02.04
(32.24)
1:34.71
(32.67)
2:07.24
(32.53)
Prelims
 
11
Jessica Chen
31.93
1:04.88
(32.95)
1:37.86
(32.98)
2:10.54
(32.68)
Prelims
 
14
Hope Farrell
30.52
1:02.99
(32.47)
1:37.52
(34.53)
2:12.20
(34.68)
Prelims
 
32
Isabel Xu
33.41
1:08.75
(35.34)
 
 
2:19.75
(2:19.75)
Prelims
 
 
Female 11-12 100 Breast  # 53
 
place
    name
splits
 
5
Lila Monti
35.29
1:13.57
(38.28)
Finals
 
7
Lila Monti
37.13
1:17.80
(40.67)
Prelims
 
12
Alex Cole
37.21
1:19.80
(42.59)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Breast  # 54
 
place
    name
splits
 
8
Deaglan Farrell
36.81
1:16.03
(39.22)
Finals
 
10
Jack Pacifico
36.45
1:17.10
(40.65)
Finals
 
8
Deaglan Farrell
37.00
1:17.59
(40.59)
Prelims
 
9
Jack Pacifico
37.64
1:19.18
(41.54)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Fly  # 55
 
place
    name
splits
 
2
Emily Herr
28.38
1:00.40
(32.02)
1:34.39
(33.99)
2:10.10
(35.71)
Prelims
 
5
Hanna Matheson
29.71
1:02.67
(32.96)
1:36.83
(34.16)
2:12.94
(36.11)
Finals
 
6
Hanna Matheson
30.35
1:03.81
(33.46)
1:38.36
(34.55)
2:14.56
(36.20)
Prelims
 
19
Giuliana Vavalle
30.59
1:05.94
(35.35)
1:46.05
(40.11)
2:27.87
(41.82)
Prelims
 
20
Sabrina Lisica
32.55
1:09.63
(37.08)
1:48.54
(38.91)
2:27.90
(39.36)
Prelims
 
21
Alyssa Casalinuovo
31.83
1:09.79
(37.96)
1:49.83
(40.04)
2:29.79
(39.96)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Fly  # 56
 
place
    name
splits
 
8
Timmy Brady
28.72
1:01.53
(32.81)
1:34.96
(33.43)
2:08.97
(34.01)
Finals
 
9
Timmy Brady
29.29
1:02.32
(33.03)
1:36.25
(33.93)
2:10.03
(33.78)
Prelims
 
15
Sergei Boudreau
30.62
1:06.02
(35.40)
1:42.27
(36.25)
2:18.43
(36.16)
Prelims
 
16
Johnny Casalinuovo
31.36
1:06.66
(35.30)
1:44.35
(37.69)
2:21.95
(37.60)
Prelims
 
 
Female Open 200 Free  # 57
 
place
    name
splits
 
4
Saige Kazlauskas
26.85
56.54
(29.69)
1:26.68
(30.14)
1:56.68
(30.00)
Finals
 
3
Saige Kazlauskas
27.96
57.39
(29.43)
1:27.30
(29.91)
1:57.46
(30.16)
Prelims
 
17
Olivia Schlegel
27.62
58.22
(30.60)
1:30.11
(31.89)
2:01.65
(31.54)
Prelims
 
18
Brenna Horan
27.45
57.59
(30.14)
1:29.60
(32.01)
2:01.68
(32.08)
Prelims
 
40
Hope Farrell
29.16
1:02.82
(33.66)
1:37.70
(34.88)
2:11.61
(33.91)
Prelims
 
 
Male Open 200 Free  # 58
 
place
    name
splits
 
1
Liam Preston
23.59
49.60
(26.01)
1:15.78
(26.18)
1:41.72
(25.94)
Finals
 
1
Liam Preston
23.77
49.52
(25.75)
1:15.89
(26.37)
1:41.93
(26.04)
Prelims
 
8
Vinny Vinciguerra
25.10
51.94
(26.84)
1:19.22
(27.28)
1:47.40
(28.18)
Prelims
 
9
Vinny Vinciguerra
24.34
51.09
(26.75)
1:18.68
(27.59)
1:47.91
(29.23)
Finals
 
17
Noah Giunta
25.79
53.47
(27.68)
1:21.32
(27.85)
1:49.23
(27.91)
Prelims
 
18
Hunter Emerson
26.07
53.90
(27.83)
1:21.99
(28.09)
1:49.56
(27.57)
Prelims
 
23
Antonio Vavalle
25.32
53.29
(27.97)
1:22.37
(29.08)
1:51.20
(28.83)
Prelims
 
32
Brian Veit
26.00
55.06
(29.06)
1:24.89
(29.83)
1:54.72
(29.83)
Prelims
 
 
Female 11-12 200 Fly  # 59
 
place
    name
splits
 
5
Claudia Retzlaff
32.52
1:08.94
(36.42)
1:46.52
(37.58)
2:24.50
(37.98)
 
 
Female 13-14 200 Free  # 61
 
place
    name
splits
 
1
Emily Herr
26.06
54.91
(28.85)
1:25.05
(30.14)
1:55.86
(30.81)
Finals
 
4
Bella Dimaculangan
27.10
56.93
(29.83)
1:27.28
(30.35)
1:57.73
(30.45)
Finals
 
2
Emily Herr
27.14
56.63
(29.49)
1:27.29
(30.66)
1:57.99
(30.70)
Prelims
 
3
Bella Dimaculangan
27.51
57.56
(30.05)
1:28.13
(30.57)
1:58.47
(30.34)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Free  # 62
 
place
    name
splits
 
18
Ethan Placencia-Nazareno
26.84
57.07
(30.23)
1:27.87
(30.80)
1:57.79
(29.92)
Prelims
 
 
Female 11-12 200 Free  # 63
 
place
    name
splits
 
8
Claudia Retzlaff
29.20
1:00.73
(31.53)
1:33.67
(32.94)
2:06.46
(32.79)
Finals
 
5
Claudia Retzlaff
29.47
1:01.93
(32.46)
1:34.80
(32.87)
2:06.51
(31.71)
Prelims
 
12
Lila Monti
31.17
1:03.92
(32.75)
1:37.96
(34.04)
2:10.81
(32.85)
Prelims
 
 
Male 100 IM  # 66B
 
place
    name
splits
 
3
Brendan Miller
33.87
1:13.16
(39.29)
 
 
Male 100 Fly  # 70B
 
place
    name
splits
 
1
Brendan Miller
35.36
1:17.24
(41.88)
 
 
Female 11-12 100 IM  # 83
 
place
    name
splits
 
7
Claudia Retzlaff
30.16
1:06.56
(36.40)
Finals
 
10
Claudia Retzlaff
31.99
1:08.27
(36.28)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 IM  # 84
 
place
    name
splits
 
7
Jack Pacifico
31.73
1:08.29
(36.56)
Finals
 
6
Jack Pacifico
33.02
1:08.66
(35.64)
Prelims
 
 
Female Open 100 Free  # 85
 
place
    name
splits
 
6
Saige Kazlauskas
25.72
53.37
(27.65)
Finals
 
10
Saige Kazlauskas
25.86
54.01
(28.15)
Prelims
 
20
Olivia Schlegel
26.64
55.32
(28.68)
Prelims
 
23
Hope Farrell
26.60
55.48
(28.88)
Prelims
 
27
Jessica Chen
27.27
55.70
(28.43)
Prelims
 
28
Hannah Brockman
27.46
55.71
(28.25)
Prelims
 
29
Isabel Xu
27.33
55.73
(28.40)
Prelims
 
36
Brenna Horan
26.65
56.12
(29.47)
Prelims
 
43
Brennyn Veit
27.57
56.72
(29.15)
Prelims
 
 
Male Open 100 Free  # 86
 
place
    name
splits
 
2
Liam Preston
22.70
46.88
(24.18)
Finals
 
1
Liam Preston
22.72
46.96
(24.24)
Prelims
 
5
Noah Giunta
23.05
48.23
(25.18)
Prelims
 
9
Noah Giunta
23.35
48.56
(25.21)
Finals
 
14
Vinny Vinciguerra
23.55
49.19
(25.64)
Prelims
 
32
Frankie Andersen
24.53
50.52
(25.99)
Prelims
 
40
Antonio Vavalle
24.73
51.15
(26.42)
Prelims
 
 
Female 13-14 100 Fly  # 89
 
place
    name
splits
 
2
Emily Herr
26.52
56.88
(30.36)
Finals
 
2
Emily Herr
27.59
58.46
(30.87)
Prelims
 
5
Bella Dimaculangan
27.71
59.46
(31.75)
Finals
 
5
Bella Dimaculangan
28.13
59.93
(31.80)
Prelims
 
 
Male 13-14 100 Fly  # 90
 
place
    name
splits
 
15
Timmy Brady
27.89
59.14
(31.25)
Prelims
 
 
Female Open 200 Breast  # 91
 
place
    name
splits
 
7
AvaGrace Monti
32.72
1:10.27
(37.55)
1:49.13
(38.86)
2:29.10
(39.97)
Finals
 
8
AvaGrace Monti
32.60
1:09.74
(37.14)
1:49.65
(39.91)
2:30.02
(40.37)
Prelims
 
10
Brennyn Veit
33.77
1:12.11
(38.34)
1:51.81
(39.70)
2:32.39
(40.58)
Finals
 
10
Brennyn Veit
34.47
1:12.68
(38.21)
1:51.79
(39.11)
2:32.65
(40.86)
Prelims
 
11
Saige Kazlauskas
34.86
1:13.24
(38.38)
1:52.81
(39.57)
2:33.44
(40.63)
Prelims
 
14
Brenna Horan
35.23
1:14.32
(39.09)
1:54.55
(40.23)
2:35.02
(40.47)
Prelims
 
17
Hannah Brockman
36.00
1:15.23
(39.23)
1:55.11
(39.88)
2:36.10
(40.99)
Prelims
 
19
Isabel Xu
36.12
1:15.61
(39.49)
1:56.43
(40.82)
2:37.76
(41.33)
Prelims
 
 
Male Open 200 Breast  # 92
 
place
    name
splits
 
5
Hunter Emerson
29.60
1:02.66
(33.06)
1:36.69
(34.03)
2:11.98
(35.29)
Finals
 
5
Hunter Emerson
30.29
1:03.49
(33.20)
1:37.94
(34.45)
2:12.54
(34.60)
Prelims
 
25
Richie Hall
32.69
1:09.85
(37.16)
1:47.55
(37.70)
2:25.76
(38.21)
Prelims
 
33
Vinny Vinciguerra
32.96
1:11.78
(38.82)
1:52.94
(41.16)
2:34.70
(41.76)
Prelims
 
 
Female 11-12 100 Fly  # 93
 
place
    name
splits
 
7
Claudia Retzlaff
30.76
1:05.72
(34.96)
Finals
 
8
Claudia Retzlaff
30.97
1:06.61
(35.64)
Prelims
 
 
Male 11-12 100 Fly  # 94
 
place
    name
splits
 
11
Deaglan Farrell
32.48
1:08.61
(36.13)
Prelims
 
 
Female 13-14 200 Back  # 95
 
place
    name
splits
 
6
Emily Herr
30.97
1:03.81
(32.84)
1:37.91
(34.10)
2:12.22
(34.31)
Finals
 
6
Emily Herr
30.35
1:03.53
(33.18)
1:38.05
(34.52)
2:12.58
(34.53)
Prelims
 
11
Hanna Matheson
32.30
1:06.30
(34.00)
1:41.89
(35.59)
2:17.68
(35.79)
Prelims
 
 
Male 13-14 200 Back  # 96
 
place
    name
splits
 
9
Timmy Brady
30.52
1:03.21
(32.69)
1:36.47
(33.26)
2:09.12
(32.65)
Prelims
 
10
Timmy Brady
29.97
1:02.44
(32.47)
1:35.86
(33.42)
2:09.14
(33.28)
Finals
 
12
Colin Veit
30.52
1:03.15
(32.63)
1:37.10
(33.95)
2:10.64
(33.54)
Prelims
 
16
Ryan Sommerstad
32.25
1:06.16
(33.91)
1:40.84
(34.68)
2:15.19
(34.35)
Prelims
 
 
Female Open 100 Back  # 97
 
place
    name
splits
 
7
Olivia Schlegel
29.25
59.70
(30.45)
Prelims
 
9
Olivia Schlegel
29.28
1:00.09
(30.81)
Finals
 
15
Jessica Chen
29.60
1:01.21
(31.61)
Prelims
 
16
Hope Farrell
29.93
1:01.36
(31.43)
Prelims
 
22
Brennyn Veit
30.79
1:02.89
(32.10)
Prelims
 
 
Male Open 100 Back  # 98
 
place
    name
splits
 
2
Noah Giunta
25.56
52.97
(27.41)
Finals
 
5
Noah Giunta
26.28
53.96
(27.68)
Prelims
 
19
Hunter Emerson
27.91
56.83
(28.92)
Prelims
 
22
Brian Veit
28.14
57.22
(29.08)
Prelims
 
 
Male Open 1000 Free  # 105
 
place
    name
splits
 
2
Richie Hall
27.92
2:32.85
4:41.66
6:49.86
8:57.99
 
(31.61)
(32.36)
(32.13)
(31.95)
58.77
3:04.95
5:13.95
7:22.32
9:30.29
(30.85)
(32.10)
(32.29)
(32.46)
(32.30)
1:30.02
3:37.10
5:45.94
7:54.41
10:02.02
(31.25)
(32.15)
(31.99)
(32.09)
(31.73)
2:01.24
4:09.30
6:17.73
8:26.04
10:32.28
(31.22)
(32.20)
(31.79)
(31.63)
(30.26)
 
5
Peter Sloniewsky
26.55
2:58.47
5:02.54
6:50.73
9:05.44
 
(31.16)
(30.45)
(33.82)
(32.75)
55.30
3:29.75
 
7:24.37
9:37.82
(28.75)
(31.28)
 
(33.64)
(32.38)
1:56.22
4:00.92
5:42.87
7:58.26
10:10.14
(1:00.92)
(31.17)
 
(33.89)
(32.32)
2:27.31
4:32.09
6:16.91
8:32.69
10:40.30
(31.09)
(31.17)
(34.04)
(34.43)
(30.16)
 
 
Female 11-12 500 Free  # 107
 
place
    name
splits
 
5
Claudia Retzlaff
30.64
2:47.10
5:04.65
 
(33.97)
(34.17)
1:04.34
3:21.45
5:36.47
(33.70)
(34.35)
(31.82)
1:38.46
3:56.46
(34.12)
(35.01)
2:13.13
4:30.48
(34.67)
(34.02)
 
 
Male 11-12 500 Free  # 108
 
place
    name
splits
 
8
Deaglan Farrell
30.32
2:48.04
5:06.04
 
(34.77)
(34.14)
1:04.40
3:22.99
5:38.81
(34.08)
(34.95)
(32.77)
1:38.93
3:57.89
(34.53)
(34.90)
2:13.27
4:31.90
(34.34)
(34.01)
 
 
Male 13-14 500 Free  # 110
 
place
    name
splits
 
20
Ryan Sommerstad
29.03
2:36.54
4:46.02
 
(31.94)
(32.22)
1:00.48
3:08.95
5:17.25
(31.45)
(32.41)
(31.23)
1:32.60
3:41.34
(32.12)
(32.39)
2:04.60
4:13.80
(32.00)
(32.46)
 
 
Female 200 Free  # 117B
 
place
    name
splits
 
11
Rayna Mossey
33.57
1:12.29
(38.72)
1:52.39
(40.10)
2:31.47
(39.08)
 
12
Cali Gabrielson
35.14
1:13.67
(38.53)
1:50.80
(37.13)
2:33.95
(43.15)
 
 
Male 200 Free  # 118B
 
place
    name
splits
 
3
Brendan Miller
32.56
1:08.18
(35.62)
1:44.46
(36.28)
2:19.49
(35.03)
 
13
Holden Stencel
36.36
1:17.37
(41.01)
1:58.71
(41.34)
2:38.43
(39.72)
 
18
Joey Casalinuovo
36.95
1:20.13
(43.18)
2:02.92
(42.79)
2:44.41
(41.49)